Skocz do zawartości


Najwyżej ocenione posty


Zwiastuny zagłady: paranormalne stworzenia widziane przed tragediami

Napisany Dagmii dnia 27.12.2018 - 15:10 in Niewyjaśnione Zjawiska

W całej historii przypisywaliśmy rolę zwiastunów zagłady wielu stworzeniom i ludziom. Jeśli czarny kot przebiegnie ci drogę, czeka cię nieszczęście. Jeśli widzisz swojego własnego sobowtóra, jesteś niebezpiecznie blisko swojej przedwczesnej śmierci. Jeśli pojawi się ponury żniwiarz, twój czas już nadszedł. I wiele innych.
 
W małych miasteczkach w Stanach Zjednoczonych i dookoła świata stworzenia czające się w lasach, a także dźwięki słyszalne w nocy są oznakami, że coś okropnego zmierza w twoją stronę.
 
Oto siedem historii o mitycznych stworzeniach, które mogą przepowiedzieć twój zgon jeśli kiedykolwiek się na nie natkniesz. 
 
1. Mothman- Człwiek-Ćma
 

Dołączona grafika

Statua Mothmana w Zachodniej Wirginii, fot/google

 

Mothman jest stworzeniem pochodzącym z Point Pleasant w Zachodniej Wirginii, które po raz pierwszy objawiło się grupie mężczyzn wykopujących grób w 1966 roku (od razu w najbardziej złowieszczym kontekście jaki można sobie wyobrazić). Twierdzili, że zobaczyli uskrzydloną, z postury przypominającą człowieka kreaturę ze świecącymi, czerwonymi oczami. Jeśli to pierwsze spotkanie nie było wystarczające przerażające, jego obecność zbiegła się z zawaleniem się mostu Silver Bridge, które doprowadziło do śmierci/uszczerbku na zdrowiu ponad 40 osób. 
 
Po wypadku mówiło się, że jego obecność była prorocza, a także, że stworzenie pojawiało się przed strasznymi wydarzeniami jako ostrzeżenie. Opowieść o nim wpłynęła na tak wiele osób, że niektórzy twierdzą nawet, że widzieli podobną postać latającą nad Czarnobylem kilka dni przed eksplozją reaktora.
 
2. Czarny Ptak z Czarnobyla
 

Dołączona grafika

fot/google

 

Skoro już mowa o skrzydlatych stworzeniach, świadkowie widzieli Czarnego Ptaka z Czarnobyla kilka miesięcy przed tragedią w 1986 roku. Podziela on wiele cech Mothmana: z ludzką posturą, skrzydlaty, pokryty ciemnymi włosami, a także miał świecące, czerwone oczy. Im bliżej wybuchu, tym więcej osób widziało Czarnego Ptaka. Ci, którzy się na niego natknęli często otrzymywali tajemnicze telefony i cierpieli z powodu koszmarów. 
 
Spotkania trwały aż do wczesnego poranka 26 kwietnia, kiedy to reaktor nuklearny eksplodował. Ratownicy i piloci, którzy walczyli z płomieniami i brawurowo pomagali w ewakuacji opowiadali przerażające historie o wielkiej, czarnej postaci wylatującej ze zniszczonego reaktora, krążącej nad czarnym dymem, który się z niego unosił. To był ostatni raz kiedy ktoś widział Czarnego Ptaka, co doprowadziło do spekulacji, że spełnił on on już swoje niecne zamiary. 
 
3.  Nain Rouge- Czerwony Karzeł 
 

Dołączona grafika

fot/google

 

Nain Rouge, w dosłownym tłumaczeniu ''Czerwony Karzeł", podobno rezyduje w Detroit, Michigan. Karzeł ma być pozostałością po plemieniu z Ottawy, które kiedyś zamieszkiwało tamte tereny i określało to stworzenie jako syna ich kamiennego boga, który miał napadać na europejskich kolonistów. Kreatura uzyskała swoje francuskie imię od założyciela Detroit, Antoine'a de la Mothe Cadillac, po tym jak ten ją ujrzał. 
 
Przez dekady Czerwony Karzeł był widziany przed bitwą Bloody Run, a także przed pożarem 1805 roku. Ktoś zobaczył go także przed poddaniem się generała Hull'a podczas wojny 1812 roku, a także znów przed zamieszkami w Detroit w 1967 roku. Wszystkim spotkaniom towarzyszyły ataki samego Karła. Niedawno powstały grupy poszerzające wiedzę o pochodzeniu stworzenia i ukazujące go bardziej jako strażnika miasta, a nie złowieszczą siłę.
 
4. Cyoeraeth
 

Dołączona grafika

fot/google

 

The Cyoeraeth (''zawodzenie'') to mitologiczne stworzenie, które można odnaleźć w walijskim folklorze. To okryte całunem stworzenie rzekomo już od bardzo dawna nawiedza ziemie i ludzi Walii. Jest omenem śmierci, według legend jeśli usłyszysz jego straszne jęki i wrzaski, czeka cię przerażający los. Jeśli Cyoeraeth jest słyszany w pobliżu morza, zbliża się rozbicie się statku. 
 
Jeszcze gorzej, dla tych nieszczęśliwych na tyle, żeby stanąć twarzą w twarz z Cyoeraethem, stworzenie ma długie, rozczochrane włosy, czarne, spiczaste zęby, długie, zwiędłe ramiona, i całun tak ponury, ze podąża za nim sama śmierć. 
 
5.  The Flying Dutchman- Latający Holender
 

Dołączona grafika

fot/google

 

Istnieje stara, morska legenda, opowiadająca o statku, Latającym Holendrze, który rzekomo został przeklęty by żeglować po morzach już na zawsze i nigdy nie dopłynąć do portu. Legenda pochodzi z 1790 roku kiedy to John MacDonald po raz pierwszy opisał statek. MacDonald twierdził, że Flying Dutchman próbował dobić do portu w Capetown podczas ciężkiego sztormu, ale był odpychany przez złą pogodę i zniknął na morzu, po czym zaczęły się pojawiać wizje okrętu-widma.
 
W literaturze nawiązania do statku pojawiają się aż do końca 18-stego wieku, natomiast jeszcze w 19-nastym i 20-stym wiele osób twierdziło, że widziało okręt. Mówi się, że ukazanie się statku przewiduje klęski, zarówno na morzu jak i na lądzie.
 
6. Biały Jeleń
 

Dołączona grafika

fot/google

 

Biały Jeleń, znany też jako Biały Rogacz, jest wyjątkową pozycją na liście, ponieważ zdecydowanie występuje on w naturze. Dzięki swojemu nietypowemu kolorowi, a raczej jego brakowi, te albinosy od dawna można znaleźć w różnych mitach i folklorach na całym świecie. 
 
Celtowie uważali je za posłańców z innego świata. Dokładniej, wierzyli, że pojawienie się jelenia było znakiem złamania tabu przeciwko bogom, a widok zwierzęcia przepowiadał nadchodzącą śmierć. Białego Jelenia można znaleźć również w staroangielskich legendach jako symbol duchowego wyzwania ludzkości, ponieważ to stworzenie nie może być złapane ani zabite przez śmiertelników. 
 
7. Czarnookie dzieci
 

Dołączona grafika

fot/google

 

Być może najbardziej złowieszczy zwiastun nieszczęść z całej listy, te stworzenia przybierają formę dzieci i mają czarne jak smoła oczy. Wiele osób twierdzi, że te zjawy są posłańcami zza grobu, a od wczesnych lat 60-tych dwudziestego wieku doniesienia o spotkaniu czarnookich dzieci regularnie są zgłaszane z Cannock Chase w Anglii i okolic. 
 
W 2015 roku czarnookie dzieci stały się tematem w wiadomościach kiedy grupa paranormalnych śledczych w Cannock Chase, w hrabstwie Straffordshire, nagrała rzekomą czarnooką dziewczynkę. Często świadkowie twierdzą, że widzieli dzieci spacerujące lub żebrzące na boku ulic lub czasami nawet podchodzące pod drzwi mieszkańców. Debata na temat dokładnej istoty dzieci wciąż trwa, z czego niektórzy uważają, że są one kosmitami, wampirami lub duchami. Pewne pozostaje to, że ci, którzy widzieli dzieci często twierdzą, że są one niezwykle niebezpieczne, ale nie potrafią wyjaśnić dlaczego.
 
 
Źródło: https://the-line-up....efore-tragedies
  • 0