Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 16.01.2016 - 08:45
  • Wyświetleń: 4138
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/41564-biala-dama-z-st-maryaes-church/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
1 Ocen

Biała Dama z St Mary’s Church

Napisane przez pishor dnia 16.01.2016 - 08:45

biala%20dama%201.jpg
Małżeństwo Berthelot - Diane (81lat) i Peter (82 lata)

 

 

Diane Berthelot czuła się źle, od kilku miesięcy po usunięciu pęcherzyka żółciowego i kuracji antybiotykami przeciwko zakażeniu, kiedy znalazła się w kościele w miejscowości Worstead Norfolk, żeby odpocząć i schronić się przed letnim skwarem.
Podczas gdy ona siedziała w ławce w pobliżu chrzcielnicy i modliła się w intencji powrotu do zdrowia, jej mąż Peter i syn Dawid zwiedzali pusty kościół robiąc zdjęcia.

 

Pani Berthelot pamięta uczucie mrowienia całego ciała i wrażenie ciepła i komfortu, kiedy siedziała w drewnianej ławce z pochyloną głową i zamkniętymi oczami.

 

Kiedy odpoczęła, wraz z rodziną opuściła kościół i zapomniała o tym wydarzeniu na sześć miesięcy, do czasu, kiedy film z aparatu został wywołany i w jej domu w Chelmsford, w hrabstwie Essex urządzono pokaz slajdów z wakacji.

 

Na jednym zdjęciu widać wyraźnie, że w ławce tuż za panią Berthelot, siedzi staromodnie ubrana kobieta w jasnym ubraniu i czepku.

 

 

biala%20dama%202.jpg
Zdjęcie Białej Damy siedzącej za Diane Bethelot

 

 

Według słów pani Berthelot: "Kiedy zobaczyliśmy na ekranie projektora, siedzącą za mną kobietę, po prostu patrzyliśmy na to z otwartymi ustami. Poczułam mrowienie w nogach. A później ogarnęło ono moje całe ciało. To było przyjemne, budujące wrażenie".

Jej mąż dodaje: "Spacerowałem po całym kościele, przyglądając się różnym rzeczom. Kiedy wróciłem, zobaczyłem siedzącą Diane  i zrobiłem to zdjęcie. Nie widziałem nikogo za nią, choć to jest tak wyraźnie widoczne na zdjęciu. To niesamowite".

 

Kiedy następnego lata ponownie przyjechali do kościoła St Mary’s Church w Worstead, pokazali zdjęcie proboszczowi, który opowiedział im o miejscowej legendzie, według której Biała Dama była uzdrowicielem pojawiającym się przy tych, którzy byli chorzy.

 

Według przekazów, w wigilię Bożego Narodzenia 1830 r., pewien mężczyzna wspiął się do dzwonnicy kościoła, z zamiarem pocałowania Białej Damy, kiedy ją zobaczy.
Przyjaciele odnaleźli go skulonego w kącie, szepczącego "Widziałem ją, widziałem ją", tuż przed tym zanim umarł.

 

Jednak pani Berthelot nadal uważa, że jej kontakt  ze zjawą był pozytywnym zdarzeniem, które  miało dobry wpływ tak na jej zdrowie, jak i duchowe samopoczucie przez całe jej dalsze życie.

 

 

biala%20dama%203.jpg
Kościół St Mary’s Church w Worstead

 

 

Przez kolejne lata, po tym pierwszym spotkaniu z 2 sierpnia 1975 r doświadczała tego samego mrowienia ciała, kiedy tylko spoglądała na fotografię.

Jak mówi "Zawsze czułam, że to błogosławieństwo, ponieważ całe moje życie zmieniło się od czasu kiedy zdałam sobie sprawę z faktu, że Biała Dama siedziała tuż za mną. To zainspirowało mnie do pisania wierszy.
Nie mogę zapomnieć wrażenia, które ogarnęło mnie kiedy siedziałam w tej ławce - jakby to było wczoraj
".

 

 

Jej mąż mówi " Za każdym razem kiedy znów odwiedzamy ten kościół, jest to dla nas bardzo kojące doświadczenie. Zdecydowanie wierzę w duchy".

 

 

tłumaczenie własne
źródło

  • 0

stat4u