Skocz do zawartości


Zdjęcie

Życie po śmierci - czy to prawda?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli uważasz, cytaty które czasami wtrącam do dyskusji za niedorzeczne, fałszywe, absurdalne, śmieszne, nie na miejscu itd. to polemizuj z nimi.


Bardzo trudno polemizować z zapisaną kartką papieru, nawet kiedy pochodzi ze świętego pisma.


A mi z Plejadianami. Bo akurat wredna TP zawiesiła mi połączenia wychodzące na Plejady.

Zakładam, że studiowałeś przekazy Plejadian, Ra, Kasjopejan, materiały Wing Makers, itp??? I zauważyłeś, że odznaczają się sporą spójnością?


Jezeli o mnie chodzi to mogą być one spójne, niespójne, podłużne oraz żółte w fioletowe kropki. Pochodza one od Plejadian - więc postanowiłem że sa dla mnie bezwartościowe - dokładnie tak jak Ty w swoim mniemaniu ustanowiłes jednostronnie na potrzeby tej dyskusji bezwartościowymi pisma świete, tylko dlatego że opiera się na nich jakaś tam religia.

Właściwie to i tak nie ma dla mnie znaczenia. Wyznajesz religię z jaką jest Ci wygodnie. Nie mam nic przeciwko temu. Ja nie wyznaję żadnej. Dla mnie jest ważne jaki jest człowiek dla swojego otoczenia, a nie w co wierzy.


Rozumiem. Jednakże medium jakim jest forum dyskusyjne nie umozliwia mi weryfikacji tego jakim jesteś człowiekiem. Na forum dyskusyjnym jestem zainteresowany wyłącznie dyskusją. Dodam, że w żaden sposób NIE INTERESUJE mnie Twoja ocena jakim jestem człowiekiem. Piszę to na wypadek gdyby znowu zachciało Ci się dokonywać publicznych osądów na temat mojej osoby i abys nie musiał po sobie sprzatac na forum tak jak ostatnim razem.

Przekreślaj z góry wszystko co piszę. Dodaj mnie do ignorowanych użytkowników. Jeśli tylko poczujesz się z tym lepiej, sprawisz mi przyjemność.
Z góry dziękuję.
I serdecznie pozdrawiam.


:lol : ja równie serdecznie :)
  • 0

#32

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!!!

Nie wiem, czy ktoś lubi taki program jak "NIE DO WIARY" na TVN, ale przedwczoraj by właśnie odcinek o ludziach którzy przeżyli śmierć kliniczną dwa razy w swym doczesnym życiu. Właściwie ów program sprowadzał się do opowieści ludzi którzy otarli się o śmierć.
  • 0

#33

Mystiqe.
  • Postów: 140
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio jakos, tym bardziej przez wydarzenia, ktore sie pojawiaja, ktore beda sie pojawialy przestalem do konca wierzyc w Boga, a zaczalem wierzyc w przeznaczenie... Mysle, ze tak naprawde nie mamy wplywu na wydarzenia., ktore dzieja sie wokol, nie zatrzymamy zla, bo sami nim po czesci jestesmy (II wojna światowa, ataki z 11-ego września) i jest to nieuniknione, ustalone przez przeznaczenie... Jeśli jednak istnieje przeznaczenie, Bóg istnieć już nie może... Zgodnie z religią chrześcijańską, gdy nie ma Boga nie ma nieba (r. miejsca, w którym znajdujesz sie po śmierci)... Z resztą ja już sam nic z tego nie rozumiem... Tak dużo czytam na ten temat, zastanawiam się, a jedyne co mi przychodzi to kolejne pytania i zastanowienia. Nie wiem, czy cos jest po smierci, ale nie boję się jej, bo jest naturalna koleja rzeczy tak samo jak narodziny, boję się tylko bólu, który jej towarzyszy i tej podróży do drugiego świata - jeśli on istnieje.
  • 0

#34

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mystiqe, nie martw się, ja tez nic z tego nie rozumiem. W chwili obecnej w Boga nie wierzę, ale trudno mi pomyśleć, żebym mógł na chwilę obecną znowu zacząć wierzyć. Nie jest to takie stanowcze nie, że już nigdy nie uwierzę. Po prostu na chwilę obecną jest dla mnie absurdem, żeby on mógł istnieć. Więc nie wierzę.
  • 0



#35

marek7.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pawki sam ten tekst wymyśliłeś? Jak tak to gratulacje :papapa:
  • 0

#36

Sekhmet.
  • Postów: 54
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bynajmniej nie wierze w przeznaczenie - nie sądze, że nasz los jest z góry gdzieś zapisany - "że tak miało być". Na świecie są miliardy ludzi, każdy jest kowalem swojego losu, chociaż kowalstwa też trzeba się uczyć.
  • 0

#37

Ireth.
  • Postów: 123
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

w przeznaczenie wierzę, ale tylko częściowe. Czyli- są rzeczy które muszą nas spotakać, abyśmy. Niekiedy są dobre niekiedy złe. Ale maja na celu nauczyć nas jakiegoś nowego doświadczenia. Od nas też zalezy ja kw danym momencie zareagujemy i i jak sobie po owych zdarzeniach ułożymy życie.
Tak samo są pewne osoby, które z jakiegoś powodu po prsotu musimy poznać. Jednak to od nas zależy co z owymi znajomościami zorbimy, niemniej jednak naszym przeznaczeniem było je poznać. W zależności od tego ludzie owi zostaja dla nas:przyjaciółmi, miłością, lub wrogami.
Tak to wierzę, że człowiek sam stanowi o swoim losie (poza wposmnianymi aspektami, które powiedzmy, w jego życiu są konieczne). Człowiek sam wybiera swoja drogę życiową i musi przyjąć jej konsekwencje. Niemneij to była jego decyzja- nie to,że tak miało być.


**************************************************************************
Wracajać do tematu uwżam,że istniej życie po smierci. Niemożliwe moim zdaniem byłoby to, że żyejmy sobie, a potem umieramy i wogóle przestajemy istnieć. :-/ A co z naszymi doświadczeniami? Tym czego sie nauczyliśmy w zyciu? Moim zdaniem to wszytsko czemuś służy, i to,ze zyjemy ma jakiś konkretny powód. Inaczej życie nie miałoby sensu. Po co przeceiż żyć, jeśli i tak ma sie przeminąć bezprowotnie?

Zresztą są pewne dowody, których nie udało sie do konca zbadać i wyjaśnić. Może one świadczą,że istnieje cos po tem.... ;-)
  • 0

#38

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdybyśmy po śmierci umierali to skąd się bierze wtedy ludzka świadomość ??? Skąd to wszystko się bierze ??

Isnienie życia po życiu udowadniają seanse spirytystyczne i Przypominanie sobie poprzednich inkarnacji. Dla mnie to wystarczające dowody.
  • 0



#39

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

seanse spirytystyczne


A widziales kiedys seans spirytytystyczny ? bo ja wiem o nich tylko z netu, a wiekszosc tylko krzyczy "Nie wywolujcie duchow ! bo to niebezpieczna zabawa" a zaden z nich nigdy nie wywolywal. Czemu nie ma udokumentowanych prawdziwych seansow ? a filmiki z seansow to jak filmiki UFO.

Przypominanie sobie poprzednich inkarnacji


a na czym polega przypominanie sobie poprzednich inkarnacji ? udowodnil to ktos ?
  • 0

#40

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a na czym polega przypominanie sobie poprzednich inkarnacji ? udowodnil to ktos ?


Historia Marcinka czy jakoś tak, nie słyszałeś nigdy o niej ????

A co do seansu to ja jestem ku temu skłonny, wystarczy tylko, żeby znalazło się pare osób które mi w tym pomoże.
  • 0



#41

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a na czym polega przypominanie sobie poprzednich inkarnacji ? udowodnil to ktos ?


przypominanie sobie przeszłych wcieleń jest podobne do przypominania sobie sytuacji z bardzo wczesnego dzieciństwa, a te akurat są dobrze udokumentowane.
  • 0

#42

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Historia Marcinka czy jakoś tak, nie słyszałeś nigdy o niej ????


No i tylko jeden taki osobnik istnieje ?

przypominanie sobie przeszłych udokumentowane.


Czyli wspomnienia z poprzednich wcielen nie sa udokumentowane ?
  • 0

#43

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

poprzednich wcielen nie sa udokumentowane


chodziło mi o to, że te z dzieciństwa łatwo uwiarygodnić np. pytając o rodziców, a te z poprzednich wcieleń już nie, wiele osób myli wizje z poprzednich wcieleń ze zwykłymi obrazami przedsennymi.
  • 0

#44

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te wszystkie tunele ze światłem na końcu nie są żadną drogą w zaświaty.

Juz dawno udowodniono, że tego typu doświadczenia zmysłowe są wynikiem niedotlenienia mózgu występującego w czasie śmierci klinicznej. Po prostu niedobór tlenu skutkuje zawężeniem się postrzeganego obrazu do centralnego obszaru pola widzenia. Osoba w stanie śmierci klinicznej widzi to jako ciemny, długi tunel z jasnym światłem na końcu. Duża, często niemal oślepiająca jasność tego centralnego światła jest pozorna i jest efektem kontrastu z otaczającą go ciemnością. Jesli spojrzymy przez ciemną rurę (np. z odkurzacza ;-) ) na ścianę pokoju, to też w niej wyda się ona jaśniejsza niż w rzeczywistości.
  • 0



#45

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te wszystkie tunele ze światłem na końcu nie są żadną drogą w zaświaty.

Juz dawno udowodniono, że tego typu doświadczenia zmysłowe są wynikiem niedotlenienia mózgu występującego w czasie śmierci klinicznej. Po prostu niedobór tlenu skutkuje zawężeniem się postrzeganego obrazu do centralnego obszaru pola widzenia. Osoba w stanie śmierci klinicznej widzi to jako ciemny, długi tunel z jasnym światłem na końcu. Duża, często niemal oślepiająca jasność tego centralnego światła jest pozorna i jest efektem kontrastu z otaczającą go ciemnością. Jesli spojrzymy przez ciemną rurę (np. z odkurzacza ;-) ) na ścianę pokoju, to też w niej wyda się ona jaśniejsza niż w rzeczywistości.


I dlatego właśnie te tunele często są zbudowane z drzew, na ich końcu widać raj, czasem także piekło (tak, były takie przypadki, że osoba, która była w stanie śmierci klinicznej trafiała do czegoś, co określała mianem piekła). Ba, najlepsze jest to, że w czasie ekperymentów, których to uczestnicy zostawali właśnie poddawani niedotlenieniu (oczywiście za ich zgodą), nic podobnego nie występowało.



Przypominam o niecytowaniu całych postów, które są tuż nad Tobą. Następne przypomnienie umieszczę w widocznym miejscu pod avatarem w formie czerwonej jedynki, żeby przypominała ;-)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych