Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duchy a obozy koncentracyjne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No cóż, jednym z moich zainteresowań jest holokaust, a co za tym idzie wszelkiej maści obozy koncentracyjne. Kilka zwiedziłem, a do Auschwitz-Birkenau mam zaledwie 20k, więc byłem tak już kilka razy. Wielu ludzi, niezbyt obeznanych z tematem twierdzi, że w takich miejscach po prostu musi straszyć ( :P ). Ja tam jestem sceptykiem w tym względzie i nie sądzę żeby coś takiego jak 'duchy KLa' istniały. Choć jak na setki tysięcy ofiar, to niewykluczone, że jakaś dusza się zabłąkała... ;)

Znajomy z forum o obozie (jak i poznany irl przeze mnie) jest redaktorem naczelnym portalu 'Europa wg Auschwitz', bywa regularnie w obozie na różnych badaniach. I robi zdjęcia, z których najlepsze (w sensie sceny) umieszcza w dziale 'z pamiętnika fotografa'. I strasznie intrygujące zdjęcie się pojawiło, zawsze się zastanawiałem jak to możliwe i czy ktoś to wyjaśni. A dziś trafiłem na to forum :))

Ty jest zdjęcie:
http://www.reporter....tografa_cz_xiii

przy odrobinie szczęścia uda mi się je zdobyć w wyższej rozdzielczości. Oczywiście zakładając, że nie jest to fake (facet jest dość krytycznie nastawiony do duchów itd., więc po co miałby to preparować?)....


Co Wy na to, jakieś pomysły jakim cudem ślady przeszły przez druty?




PS Sorry za chaos, ale jak zwykle za dużo myśli chciałem zawrzeć w tej wypowiedzi :P

Użytkownik +..... edytował ten post 27.06.2008 - 21:05

  • 0



#2

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Duchy zwykle śladów nie zostawiają... Jeśli już, to było to coś materialnego.
  • 0

#3

Kaszub.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Banalne do wykonania. Krok w stronę skierowania się ku fałszywce.
  • 0

#4

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Duchy zwykle śladów nie zostawiają... Jeśli już, to było to coś materialnego.

no tak, alem dał popis :P no ale (załóżmy póki co, że to nie fałszywka) co materialnego z taką 'stopą' przeszłoby przed dwa rzędy drutu kolczastego? I po co?

Banalne do wykonania. Krok w stronę skierowania się ku fałszywce.

banalne w sensie zmontowania w programie graficznym? A istnieje coś takiego,że jak się na to spojrzy to widać, że zdjęcie to ewidentne fake, bądź oryginał? Bo niestety się na technikach graficznych średnio znam



Reasumując: nawet jeśli to fałszywka, to potraktujmy to z innej strony. Istniałoby jakieś racjonalne wyjaśnienie takich śladów?
  • 0



#5

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Duchy zostawiają ślady. Był przypadek kiedy robotnik wysypał niechcący wapno, i zostawił to tak, a rano były slady bosych stóp, dziecka i pwrd matki.Ale błagam nie pytajcie co i jak. Poprostu było...
Myśle że ten ktoś ma tyle spraw na głowie ze nie zajmowałby sie takimi pierdołami jak podrabianie zdjęć.
Nic materialnego nie mogłoby przez to przejść.
Dziekuje :P
  • 0

#6

KaśkaK.
  • Postów: 108
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ślady są bardzo regularne,zarysowane tak jakby tego drutu nie było.W sumie to mogą być ślady jakiegoś ducha więźnia obozu koncentracyjnego.Dlaczego nie? :roll:
Idąc dalej,może to ślady jakiejś osoby, która chciała podkreślić cierpienia w obozie, przecież więźniowie chodzili tam przeważnie boso...ale to tylko moje dalsze przemyślenia, chyba się zapędziłam :)
  • 0

#7

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

bardzo dawno temu czytalem o podobnych sladach
roznica jest jednak taka ze tamte urywaly sie nagle lu np. dochodzily do stromej sciany a potem biegly dachem

tutaj slady biegna w dosc regularny i niezmacony sposob tak jakby ktos rzeczywiscie przeniknal przez te druty
teraz rodzi sie pytanie skoro cos przenika druty to dlaczego nie przenika sniegu i zostawia slady

druty sa dosc gesto ale moze istniec mozliwosc rozchylenia ich i przejscia miedzy nimi
wtedy jednak slady powinny wygladac inaczej przy drutach powinny przynajmniej zmieniac kat

jesli to nie falszywka to jest to bardzo intrygujace
widac slady osoby ktora podeszla do drutow ciekawi mnie czy to byl fotograf i czy sfotografowal slady tuz przy drutach?
  • 0

#8

Bushvalk.
  • Postów: 70
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zdjęcie faktycznie ciekawe, może ktoś, kto bardzo pragnął się wydostać z tego obozu wydopstał się, ale dopiero po śmierci w sposób, o jakim zawsze myślał, czy marzył-choć to akurat nie najwłaściwsze słowo.. Albo-ale to trochę szalone-byćmoże ktoś tak pragnał się wydostać, myślami "zrobił" te ślady-tak jak czytuje się niekiedy o przestawianiu przedmiotów w myślach, lub coś w tym stylu... :o
  • 0

#9

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Duchy zwykle śladów nie zostawiają... Jeśli już, to było to coś materialnego.


Mogą zostawiać w taki sam sposób w jaki mogą oddziaływać na materię (poltergeist). Zdjęcie niesamowite :)
  • 0



#10

cohira.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałem z opowiadań ciotki która znała woźnego ze starej szkoły w Nowym Sączu (nie wiem czy ta szkoła jeszcze istnieje) o różnych dziwnych zjawiskach, które można było tam zaobserwować, np o dziwnych śladach prowadzących do nikąd które pojawiały się na śniegu w przeciągu kilku sekund.

Zdjęcie świetne, szkoda że skoro jego autor wysnuł taką teorię nie dołączył ujęć z innej perspektywy.
  • 0

#11

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie świetne, szkoda że skoro jego autor wysnuł taką teorię nie dołączył ujęć z innej perspektywy.

napisałem do niego maila, czy ma to w oryginalnym rozmiarze (może jakieś szczegóły w tle?) oraz czy nie ma większej ilości zdjęć tych śladów. Czekam na odpowiedź, a później mogę go nawet wypytać okoliczności zrobienia tego zdjęcia
  • 0



#12

cohira.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

napisałem do niego maila, czy ma to w oryginalnym rozmiarze (może jakieś szczegóły w lesie?) oraz czy nie ma większej ilości zdjęć tych śladów. Czekam na odpowiedź, a później mogę go nawet wypytać okoliczności zrobienia tego zdjęcia



Byłoby świetnie, spytaj czy można nabyć jako plakat :]
  • 0

#13

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cohira, póki co Auschwitz nie jest Disneyland'em, więc o plakaty byłoby ciężko.

Do zdjęcia nastawiony jestem sceptycznie, musiałbym widzieć je w większej rozdzielczości abym mógł coś powiedzieć. Zastanawia mnie, gdzie urywają się ślady, oraz dlaczego coraz bliżej aparatu można zauważyć coraz więcej śladów (czy to te same ślady?). Ponadto dziwne jset że autor nie poszedł za tymi śladami, skoro wydały mu się one tak bardzo interesujące (można wnioskować że gdzieś pomiędzy drutami się urywają, ale nie widać tego zbytnio na zdjęciu).
  • 0

#14

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niby czemu duchy nie mogły zostawiac po sobie sladów fizycznych ? jesli Poltergeist tak dla przykładu potrafi rzucac talerzami czy tez poruszac przedmioty. Zdjecie jest swietne Bardzo mi sie podoba. chociarz patrzac od strony racjonalnej spreparowanie takiej sytuacji jest dosyć proste ... nie m ówie tu o fotografie ale osobach zupelnie postronnych. Jest tylko jedno "ale" te ślady już za ogrodzeniem nie wyglądaja na typowe odciski butów ... idą zbyt prosto , wygląda to jakby ktos stawiał noge za nogą.
  • 0

#15

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zdjecie z obozu koncentracyjnego naprade jest mocne...ciekawe jak zwykly czlowiek mogl przejsc prze drut kolczasty ??
odpowiedz jest prosta....
....nie mógł.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych