Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierzysz w Boga?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
443 odpowiedzi w tym temacie

#16

KaśkaK.
  • Postów: 108
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:) yhy
a co w takim razie z tym...
"Treść trzeciej tajemnicy fatimskiej ujawnił publicznie Jan Paweł II 26 czerwca 2000, była w niej mowa o "białym kapłanie padającym od kuli z broni palnej", co część osób odnosi do zamachu na Jana Pawła II z 13 maja 1981."
pewnie usłyszę, że tylko odnosi się to do osoby Jana Pawła II, co nie musi być prawdą? :)
:roll:
  • 0

#17

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tego jeszcze nie grali :D
Zobaczcie sami i jak tu można mówić,że Boga nie ma :lol
  • 0



#18

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiek XX i XXI


Dołączona grafika

Odsetek populacji wybranych krajów Europy przyznającej się do wiary w Boga (dane z 2005 roku).


  • 0

#19

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a wlasnie, mowisz tak jakbys nie byla chrzescijanka, czemu?

Oficjalnie (na ślubach, komuniach etc.) jestem katoliczką, ponieważ tak zostałam wychowana. Nigdy jednak rodzice nie zmuszali mnie do chodzenia do Kościoła. Stwierdzili, że sama mogę wybrać swoją drogę, gdyż jak każdy człowiek, mam wolną wolę. Pewnego dnia przestałam uczęszczać na msze. Zaczęłam dociekać, poszukiwać. Jest tak wiele pytań bez odpowiedzi.... Wiem, że pozostając przy KK, cały czas patrzyłabym na wszystko przez pryzmat chrześcijaństwa. Postanowiłam więc odciąć pępowinę i poszerzyć nieco swój światopogląd. Po prostu nadszedł taki moment, kiedy to znalazłam się w potrzasku. Kościół nie żyje w symbiozie z parapsychologią - wręcz przeciwnie. Zarówno ta dziedzina, jak i ezoteryka, okultyzm - wszystko jest wrzucone do jednego worka i zakazane. A ja cóż.. odkąd pamiętam interesowałam się wszystkim, co tajemnicze, niezwykłe, niewyjaśnione, więc musiałam dokonać wyboru. Tym sposobem odeszłam od religii, jednak cały czas wyznaję wiarę w Boga.

A co do pana Dawkinsa..

ten czlowiek zdecydowanie myli wiare w Boga z religia katolicka. a to duzy blad i nie wierze, ze o tym nie wie. mysle, ze jego glowna motywacja jest wyciagniecie pieniedzy od rosnacej rzeczy ateistow wojujacych. a w stosunku do biblii uzywa typowych chwytow, ktore rozkladaja na lopatki pierwszego, lepszego katolika, ale sa smieszne, dla kogos kto zna ja bardziej niz z niedzielnych mszy.

apeluje wiec - nie popierajcie naciagaczy. dbajcie o wlasne zdanie. przejscie z jednego narzucania opinii do innego nie jest zadnym dobrem.

Podpisuję się pod tą wypowiedzią i oczywiście dodam swoje '3 grosze' :P

Moim skromnym zdaniem duchowość i religijność nie muszą iść w parze z wiarą w Boga. Przykład? Buddyzm i taoizm.
Przykład numer dwa to osoba wierząca, niepraktykująca. Kimś takim jestem ja sama(....)

I teraz:

Mało tego. Osoby wierzące są - zdaniem Dawkinsa - szkodliwe dla świata:
- W sposób oczywisty wyznawcy Boga czynią ziemię mniej przyjazną dla kobiet, sugerując, że jest z nimi coś nie tak i dlatego nie mogą zostać kapłanami.


Osoby wierzące to nie tylko chrześcijanie – błąd myślowy. Chyba nie muszę już nic dodawać? ;)

Pozdrawiam:))
  • 0



#20

Fredy.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:) yhy
a co w takim razie z tym...
"Treść trzeciej tajemnicy fatimskiej ujawnił publicznie Jan Paweł II 26 czerwca 2000, była w niej mowa o "białym kapłanie padającym od kuli z broni palnej", co część osób odnosi do zamachu na Jana Pawła II z 13 maja 1981."
pewnie usłyszę, że tylko odnosi się to do osoby Jana Pawła II, co nie musi być prawdą? :)
:roll:


http://www.paranorma...?showtopic=8580 polecam
  • 0

#21

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tacita, Islam także "czyni ziemię mniej przyjazną dla kobiet". Skoro więc wszystkie najważniejsze religie monoteistyczne to robią oznacza, że coś w tym jest.
Logicznym jest moim zdaniem taka kolej rzeczy. Wszystkie wywodzą sie z judaizmu, gdzie kobieta zajmowała znacznie niższe stanowisko niż mężczyzna.

Nie lubię jednak ludzi, którzy tak agresywnie przedstawiają swoje poglądy. Jeśli się nie mylę to autor książki "Bóg urojony". Tam ma przedstawiać argumenty popierające jego tezę.


Co do boga psychopaty. W Starym Testamencie jest okrutny, mściwy i zazdrosny, do tego z pewnością nie jest bogiem wszystkich ludzi.


Ten wywiad jest niekompletny. Kilka dni temu czytałem go na Onecie i było tego wiecej.
  • 0

#22

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tacita, Islam także "czyni ziemię mniej przyjazną dla kobiet". Skoro więc wszystkie najważniejsze religie monoteistyczne to robią oznacza, że coś w tym jest.

Cytując te zdania miałam na uwadze, że wiara i religia nie zawsze idą w parze (poparcie dla postu Ahp). Stwierdzenie, że kobiety nie mogą być kapłanami miało zaznaczyć jedynie, że Dawkins mówi o wierze i o religii w jednym kontekście. Dalej w tym artykule jest cytat, że Bóg Biblijny jest maniakiem seksualnym i że jest okrutny. Nieco wcześniej sugeruje natomiast, że osoby wierzące są szkodliwe.
Moim zdaniem nie są.

Ps. Spieszę się i napisałam trochę chaotycznie. Mam jednak nadzieję, że wychwycisz kontekst ;) Pozdrawiam i życzę udanego wieczorku :D
  • 0



#23

eliam.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w tym arcie sa tylko tezy/zdanie dawkinsa nie ma za to jego argumantow ktore mozna pewnie wyczytac w ksiazce ale sam nie czytalem bo nie musze mam swoje zdanie na ten temat jestm ateista i moze dawkins troche przesadza chociaz Religia jest na prawde koszmarna sama wiara ALE czyste wierzenie w boga ze istnieje nie jest takie szkodliwe chyba jesli sie go nie czci :)
  • 0

#24

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przepraszam za offtop..
Eliam - z całym szacunkiem, ale swoją dłuższą wypowiedź ująłeś w jednym tylko zdaniu. Nie używasz przecinków i niestety nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałam :>
  • 0



#25

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

Cytat

Czy wierzysz w Boga


Daniem człowieka jest siebie dla dawania wielkiej nadziei,dla dawania i brania miłości,
Miłości takiej ,jakiej jest jej dużo wszędzie,ale trzeba ją zrozumieć i wiedzieć,
gdzie ta miłość ma granice,a gdzie jest i nie jest,
by ta miłość nie tylko w słowie była,
a w czynie,
jakim będzie nie w umyśle,tylko w materialnym ziemskim świecie obok ciebie.

Wierząc w dawanie i oddanie się w zachwycie miłości przez oddanie w czynie jest sie wierzącym,
ze jest to ponad wierzenia ,jakie świat stworzył,
Jest to wiara w Wiarę miłości, jaka zradza nadzieję ludziom w tym trudnym ziemskim świecie.

Przez wyznanie miłości jest tym ,czy wierzenie w moc i siłę w siły ponadludzkiej.

Pozdrawiam ;)
  • 0

#26

Okruch.
  • Postów: 70
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie wina Boga, że ludzie tak się zachowuja.

Czy Bóg istnieje? Nie moge na to odpowiedzieć od tak.
Jak dla mnie jest on jak wiatr, nie widzę go, ale czuję jego obecność.
Poprostu wiem, że jest gdzieś tam obok mnie i nie muszę się bać.
  • 0

#27

Toperz.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Śmieszne tłumaczenie. Coś jest, bo wydaje mi się że jest.
Jeśli bez swojego bożka boisz się życia, to wyrazy współczucia.
Ale jeśli ma Ci to życie ułatwić, to ja z tym problemu nie mam ;)

btw, podoba mi się teza Dawkinsa o politeizmie papieża :lol Podpisuję się pod nią
  • 0

#28

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Toperz, chyba jednak masz z tym problem, skoro mu to wypominasz.
  • 0

#29

Toperz.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozgranicz prawdziwy problem, a nieszkodliwą złośliwość ;)
  • 0

#30

Okruch.
  • Postów: 70
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ehh, źle sie wyraziłem, nie boje się żyć bez niego, ale tak jakoś łatwiej... wiesz o co chodzi. A jakoś się tym nie przejmuje co mówisz :P .
Może Ty też masz jakieś problemy, każdy je ma, ale nie będę tutaj zgadywał żeby nie narobić Ci wstydu :D Nie no żart ;] ...

Peace and Love \,,/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych