Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarnobyl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#31

Varg.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Katastrofa może się powtórzyć ponownie. Stary sarkofag osłaniający uszkodzony reaktor już za chwilę się rozsypie, i nowa radioaktywna chmura może powstać. Nieciekawie :/


A niech się wali, burzy i robi co chce, bylebym ja wpierw tam przyjechał :mrgreen: A do osiemnastki jeszcze tyle czasu.... ;)
  • 0

#32

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak to sie zawali, i np podloga peknie to sie moze okazac po tygodniu ze Europa zostyanie bez wody na jakies... hmm kilka lat a moze i wiecej... wyobrazasz to sobie? nie mowie juz o tym co uniesie sie do atmosfery


edit:

tyle tzn ile?
  • 0

#33

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

W bezpośrednim sąsiedztwie Polski pracuje 27
reaktorów atomowych produkujących energię
elektryczną. Zlokalizowane są w kole, którego
umowny promień wykracza tylko 300 km poza
granice naszego kraju.
Źródło: Opracowanie własne PSE SA
  • 0

#34

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://pl.youtube.com/watch?v=viE45tygOZU"]http://pl.youtube.com/watch?v=viE45tygOZU[/url] Śmierć w męczarniach niewinnych osób, zwłaszcza dzieci... za nic!! Mam nadzieje że was to wstrząśnie.

Taka czeka nas przyszłość, z rodem z Fallout'a i Mad Maxa.

Ten Świat jest niesprawiedliwy!!
  • 0

#35

Elfares.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam mój pierwszy post na forum ;) Oglądałem kiedyś o tym program straszne. Jak mówili ludziom ratującym ,że zginą i dostaną ordery bohaterów narodowych. Albo wywiad pielęgniarek gdy przywieźli 200 pacjentów, młodych i dobrze się czujących... gdy oni wiedzieli ,że nie ma dla żadnego z nich ratunku. Straszne rzeczy się na tym świecie dzieją. I nie rozumiem sensu jechania tam, za dobre zdrowie macie..
  • 0

#36

HiFi.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem w którym to było roku, ale pewnie z 20 lat minęło. Więc nie jest to już takie szkodliwe a nawet jeżeli się ten bunkier rozsypie to i tak się nic nie stanie szczerze mówiąc to lepiej jakby to zalali szkłem nie było by problemu
  • 0

#37

ViZarDy.
  • Postów: 98
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ehkm...up , nie jest to takie szkodliwe??...poczytaj zanim się wypowiesz
  • 0

#38

HiFi.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tzn jest, ale już nie na taką skalę a mówię najlepiej by było jakby zalali to po postu szkłem i nie było by problemu tak jak przecież robi się tak że te pręty wkłada się w stare kopalnie i właśnie zalewa szkłem i rozkładają się tam tysiące lat...
  • 0

#39

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ej stary z całym szacunkiem ale Ty chyba nie wiesz co mówisz.... poczytaj sobie ten artykuł jakiejś tam ukrainki co jeździ po czarnobylu motorem na początek :)

(...) jakby zalali to po postu szkłem (...)

zalali? kto? Oni? ;p właśnie w tym miedzy innymi jest problem, że tego nikt sie nie chce podjąć
  • 0

#40

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hihi, najciekawsze jest to, że podobno ten jod (?) , który się piło, nic nie pomagał.
  • 0

#41

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pomagal, tylko po tym jak juz ten radioaktywny jod sie "zawarł" w organizmie picie tego "czystego" bylo juz bez sensu:)

Skoro nasi ojcowie matki i w ogóle przeżyli to my raczej też przy naszej technice i zaawansowanym lekom.

wtf???? Ty wiesz o czym my rozmawiamy? przeciez to bylo w roku 86!

Jak na razie nie ma się co bać jak się zdupczy to się zdupczy trudno się mówi

co?

ej wiesz co sie stanie jak "to"sie dostanie do wod gruntowych? wtedy juz bedzie za pozno troche... to nie jest wyciek benzyny na autostradzie...
  • 0

#42

Konradzik.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po 1 budowa nowego sarkofagu ma ruszyć w tym roku albo w następnym. Skażenie tak naprawde nie było na skale europejską tylko w tej zonie praktycznie. Ludzie , żyją tam tam dalej w tej skazonej strefie i co?? I to że nic się im nie dzieje. Przecież 3 reaktory które nie były zniszczone pracowały do 2000 roku. A ktoś przecież musiał się nimi zająć. Ci ludzie co tam pracują ponoć na grzyby chodza i żyją. Poza_tym Sam bym chciał tan pojechac , z tym że od 18 lat i za 200$ chyba że jedziemy w grupie wtedy to się jakoś rozkłada. Przepustki, Liczniki itp dostajemy od firmy która nas przewozi. Tylko że jeżeli jedziemy , to musimy ubrać stare rzeczy , i je potem spalić na wszelki wypadek.
Ps. Chodząc po głównych ulicach w zonie nic nam sie stanie , może być gorzej jeżeli wyjdziemy na łake albo coś podobnego. :) Jakieś info to zapraszam na www.opuszczone.com

Pozdrawiam Konradzik
  • 0

#43

cohira.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W samym Czernobylu nie upatrywałbym zagrożenia, zdecydowanie bardziej realne jest eksplozja składowiska odpadów nuklearnych na Półwyspie Kolskim i w następstwie poważne skażenie północnej Europy.

Ogromne składowisko zużytych prętów uranowych z rosyjskich reaktorów atomowych grozi w każdej chwili eksplozją. Składowisko znajduje się ok. 40 km od granic Norwegii, w Zatoce Andriejewa przy Półwyspie Kolskim.

Jak doniósł w piątek w wydaniu internetowym norweski dziennik "Aftenposten", przed groźbą nieobliczalnej w skutkach eksplozji powiadomiła władze Rosji państwowa agencja energii atomowej Rosatom. "Aftenposten" dotarł do raportu, w którym Rosatom ostrzega: "Nikt nie potrafi określić, kiedy może nastąpić wybuch, za kilka godzin, kilka dni czy za rok".

...

Rosatom nie jest w stanie określić skutków takiej eksplozji. Jak poinformował Norwegów Aleksandr Nikitin z rosyjskiej organizacji ekologicznej Bellona, od lat monitorującej m.in. skutki atomowych poczynań na północy Rosji, "w najlepszym wypadku eksplozja obejmie jedynie skład prętów uranowych. Może to spowodować skażenie radioaktywne w promieniu 5 km. W najgorszym zaś wypadku wybuchnie całe składowisko. Skutków takiej eksplozji nie potrafimy jeszcze określić".

Pytany o to norweski fizyk atomowy i działacz Bellony Nils Boehmer odpowiedział, że taka katastrofa może dotknąć całą północną Europę.


Sam Czernobyl to bardzo kontrowersyjny temat - UNSCEAR z ONZ usilnie próbuje dowieść znikomych skutków katastrofy, a raporty Greenpeace są porażające.

Co do ponownego wybuchu, cytując media:

It may not be a meltdown, but it will be the mother of all dirty bombs.


The walls of the sarcophagus are starting to fall down, having been built straight on top of the collapsed and unstable reactor walls. If the walls collapse, the resulting radioactive dust will escape.


Największym zagrożeniem wydaje się być sam pył radioaktywny, którego po wybuchu ogromne ilości zostały zakryte sarkofagiem.
  • 0

#44

Biscquit.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

lepiej byłoby chyba nie przyjmować wtedy tego płynu, tym bardziej, że czytałam o zasięgu pyłu radioaktywnego...


Dokładnie (wiem, że to stary post, ale nie chce mi się przeglądać wszystkich stron). Moja mama podczas wybuchu mieszkała jeszcze na wsi, moi dwaj bracia byli jeszcze mali, mama chciała wykupić ten płyn, ale były takie ogromne kolejki, ludzie byli zdesperowani. Mama postanowiła nie brać. I dobrze, bo Ci, który zażyli, pogarszali swoją sytuację. A Czarnobyl dalej promieniuje, do dziś dnia.. :/

Polecam też przy okazji film Hills Have Eyes, horror, ale na początku można zobaczyć zdjęcia z tego rodzaju wybuchów, zmutowane dzieci itp. Ogółem fajny film.

Pozdrawiam.
  • 0

#45

AreczQo.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czarnobyl.....Elektrownia Gazowo-Atomowa w Ukrainie..

28 kwietnia, poniedziałek rano - elektrownia atomowa Fosmark w Szwecji, półtora tysiąca kilometrów na północ od miasta Czarnobyl.


Ta elektrownia była na Ukrainie więc skąd mówka o Szwecji?
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych