Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawostki naszego ciała i nie tylko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajne, ale z tym...

We wszechświecie jest więcej gwiazd niż wszystkich ziarenek piasku ze wszystkich plaż na ziemi i wszystkich kropel wody ze wszystkich oceanów łącznie.

... zgodzić się nie mogę. Gwiazd jest dużo, baaaardzo dużo, ale nie aż tyle. :)
  • 0



#17

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fajny artykul ^^ Dodam cos od siebie:
Niemozliwe jest polizanie wlasnego lokcia,
Motyl smakuje nogami,
50% polakow nie zdaje sobie sprawy, ze stanowi polowe spoleczenstwa :D
Wiekszosc czytajacych to probowala lub sprobuje polizac swoj lokiec x3
  • 1

#18

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe z tym łokciem to się nabrałem xD ale dam rade :)
  • 0

#19 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

judas666...próbowałam tylko 2 :lol
  • 0

#20

psxman1 @ hedonist.fora.pl.
  • Postów: 68
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby trwale udało obniżyć się temperaturę ludzkiego ciała o 2 stopnie C.- żylibyśmy dwa razy dłużej.


I w ten sposób mozna wytłumaczyć przypadki przeżycia niedoszłych topielców ktorzy przebywali ok. 15 min w lodowatej wodzie.

Im niższa temperatura, tym wolniejszy metabolizm i mniejsze zapotrzebowanie na tlen
  • 0

#21

Yuna.
  • Postów: 115
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektóre mnie rozśmieszyły, chociaż ten z czytaniem w myślach bardzo mi się spodobał :D
  • 0

#22

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolejny proces przesunięcia biegunów już trwa, planeta przekręci lekko istniejące teraz bieguny w kierunku równika, co spowoduje topnienie lodu i zalanie wodą wszystkich istniejących teraz kontynentów.

Z tego co wiem to poziom wody w oceanach podniósłby się o kilkanaście metrów. Chyba to by nie wystarczyło do zalania wszystkich kontynentów. :D

Człowiek wykorzystuje jedynie ułamek możliwości ciągle rozwijającego się mózgu. Najprawdopodobniej gdyby wykorzystywał więcej jego możliwości, byłby w stanie zarządzać gospodarką hormonalną swojego ciała- kontrolować swój wzrost, umięśnienie czy nawet odcień skóry- tylko za pomocą myśli.

Ktoś to sprawdził? Ta teoria wydaje mi się trochę naciagana. Owszem - można kontrolować niektóre procesy fizjologiczne, ale bez przesady...

Człowiek, który poruszałby się szybciej od prędkości światła przestałby istnieć

Narazie to tylko teoria. Nie wszyscy naukowcy z nią się zgadzają. Ale racja - narazie takie jest powszechne mniemanie. Kiedyś sądzono, że człowiek nie może przekroczyć bariery dźwięku, bo zginie.

Pominąłem fragmenty, o których pisali moi przedmówcy.
  • 0

#23

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To o autodestrukcji komórek jest najlepsze dla mnie. Niech zaczną tego szukac zamiast tracić kasę na badania w stylu ,, Czy takie/owakie/czy inne siedzenie na krześle powoduje raka".



Gdybys twoje komorki nie mialy zdolnosci do samodestrukcji, juz dawno bylbys mutantem lub bylbys baaaaardzo chory otoz, dzieki apoptosie (destrukcji samoistnej), komorki moga sie same zniszczyc w razie zbyt duzej ilosci bledow podczas procesu translacji. Czynniki rakotworcze to m.i. (nie wie mczy dobrze ten skrot napisalem =P) takie, ktore powoduja hamowanie zdolnosci komorek do apoptozy i powstaja w ten sposob mutanty- komorki raka nie pomijam tutaj hamowanie lub rozpoczynanie roznych procesow powstawania bialek itp.

Starzenie sie, glownie polega na wyciszaniu sie naszych genow, dokladnie nei wiem jak to jest ale mniej wiecej na ty mto polega, dziennie w naszym org. wycisza sie pare tys. genow, dziala to pewnie na tej samej zasadzie co komorki w naszym mozgu. =] No napisalem sie, mam nadzieje ze nie zrobilem gdzies bledu, toz to dopiero do gm. chodze, genetyki jeszcze nie mialem :D

Z reszta sie zgadzam bo sie nie znam. ;)
  • 0

#24

Nuridan.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie artykul bomba:)
Zwlaszcza doyczacy naszych mozliwosci:0
Czytalem kiedy gdzies p necie ze czlowiek uzywa ok 20%-25% sily naszych miesni:)
Mam taka skromna hipoteze:P Gdyby czlowiek nauczyl sie doskonale kontrolowac swoj umysl np. podnosic poziom adrenaliny (za pomoca umyslu:) Moglibysmy byc niewiarygodnie silni:)
Ale bardzeij mnie ciekawi fakt jakie mozliwosci moze osiagnac nasz umysl:)
Pozdro
  • 0

#25

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fajne, ale z tym...
... zgodzić się nie mogę. Gwiazd jest dużo, baaaardzo dużo, ale nie aż tyle. :)


A skąd wiesz? wszechświat jest nieskończony a plaże i oceany na ziemi są skończone tak wiec gwiazd raczej na pewno jest duuużo więcej niż piasku i kropli wody na ziemi ;)
  • 0

#26

thesroka.
  • Postów: 69
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wszechświat jest nieskończony a plaże i oceany na ziemi są skończone


wszechswiat jest skonczony :) musi miec granice bo inaczej nie
rozszerzalby sie :)
  • 0

#27

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

NIektóre stwierdzenia są beznadziejne i powyrywane z kontekstu.. tylko te o człowieku mnie zaintrygowały..
  • 0

#28

adders.
  • Postów: 88
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z tym łokciem to tez fakt, ale ja policać potrafie bo kiedys mialem skręcony i mam nieco ułatwione zadanie, ale próbujcie :)
  • 0

#29 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Gdyby przyciąganie ziemskie było o 1/3 mniejsze, posiadalibyśmy bardzo krótkie nogi i dwa razy dłuższe ręce.



Chyba gdyby było większe. :brawo:
  • 0

#30

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wszechswiat jest skonczony :) musi miec granice bo inaczej nie
rozszerzalby sie :)


Rozszerzają się od siebie znane nam galaktyki w nieskończonym wszechświecie. Poza tym jeśli wszechświat miałby mieć granice to co byłoby poza nimi? ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych