Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zadania Domowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#91

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z zasady nie rozwiązuję za kogoś. Mogę pomóc/nauczyć


Jejku, ale to nie chodzi o to, że ja mam to zadane, tylko to jest po prostu do nauczenia się na sprawdzian. No proszę, ja mam jeszcze kilkanascie kartek a4 z biologii do nauczenia się, proszę :) Chodzi mi o to, żebym mógl sobie to później spokojnie przeanalizować (po nocy pewnie jak zawsze), bo teraz muszę ogarnąć bio. Nie, że Twoja praca będzie bezczelnie pokazana nauczycielce, tylko do analizy i, żebym sam z tego wyciągnął jak takie zadania robić :>

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 23.04.2012 - 18:22




#92

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te zadania są lekko banalne... w większości nie trzeba ich w ogóle liczyć, tylko wskazać odpowiedź metodą eliminacji :P

1. Jeśli funkcja maleje w przedziale <-4, +∞), to już od razu wiadomo, że największą wartość w tym przedziale przyjmuje dla x=-4, czyli ramiona paraboli są skierowane w dół. Wtedy współczynnik a < 0 (a to współczynnik występujący przy kwadracie), więc odpada odpowiedź B i D.
Dalej sprawdzasz gdzie leży wierzchołek paraboli (x_w = -b/(2a)), dla prawidłowej odpowiedzi wierzchołek powinien leżeć poza wskazanym przedziałem lub na jego skraju (-4).
A: x_w = 4 --- zła odpowiedź
C: x_w = -4 --- dobra odpowiedź

2. Podobnie na starcie eliminujesz dwie odpowiedzi. Funkcja przyjmuje wartości (-∞, 1>, zatem na ramiona skierowane ku dołowi, czyli a < 0. Od razu odpada B i C.
Odpowiedź A odpada, bo f(0) = 2, a to się nie mieści w przedziale wartości, stąd prawidłowa jest odpowiedź B.

3. Oś symetrii paraboli przechodzi przez jej wierzchołek, zatem znasz od razu współrzędną wierzchołka x_w = -3. Wiadomo też, że miejsca zerowe są położone symetrycznie względem tej osi (narysuj sobie) przez co x_1+ x_2 = 2*x_w. Szukasz odpowiedzi takiej, gdzie x_1 + x_2 = -6.
A: 1 + (-4) = -6 --- odpada
B: 1 + (-7) = -6 --- pasuje
C: 3 + 3 = -6 --- odpada
D: -2 + 8 = -6 --- odpada
Prawidłowa jest odpowiedź B.

4. Funkcja przyjmuje wartości ujemne w przedziale (-1, 4). Od razu znamy miejsca zerowe. Przedział jest pojedynczy i to od razu oznacza, że funkcja ma minimum i ma ramiona skierowane ku górze (a > 0). Od razu odpadają B i D.
Odpowiedź A nie pasuje, bo ta funkcja ma miejsca zerowe w 1 i -4.
Pozostaje odpowiedź C.

5. Funkcja ma ramiona skierowane w dół (a < 0), czyli posiada maksimum i wystaje ponad oś x. Wartości funkcji mają być mniejsze od zera, zatem nie interesuje nas to co wystaje, czyli odpowiedzi będące pojedynczymi przedziałami. Odpadają odpowiedzi A i D.
W zadaniu mamy mocną nierówność (znak <), zatem miejsca zerowe nie zaliczają się do przedziału rozwiązania. Odpada odpowiedź C
Prawidłowa jest odp. B

6. Pierwsze rozwiązanie widać od razu:
x+7=0
x=-7
Drugie uzyskać można przez podzielenie obustronnie przez (x+7)
-x+1 = x+7
x=-3

Można też wszystko wymnożyć, poprzenosić i rozwiązać równanie kwadratowe.

7. Znamy współrzędną y wierzchołka i zwór na nią :P
y_w = - Δ/(4a)

I tu już sobie policz sam :roll:

To serio są zadania na sprawdzian?

Użytkownik Ill edytował ten post 23.04.2012 - 18:56


#93

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Edit widzę uprzedził mnie Ill, fakt zadania są trywialne.

Zakładam ze potrafisz znaleźć wierzchołek i miejsca zerowe. Nawet jeśli nie to wszystkie wzory są na Wikipedii :P

W zadaniu typu pierwszego szukasz funkcji która ma ramiona w dół (bo potrzebujesz żeby była malejąca od punktu do +oo) znajdujesz taką która ma wierzchołek na x właśnie w tym punkcie i ma ramiona w dół czyli przy x^2 jest -

Typ 2

Znów potrzebujesz funkcji która ma ramiona w dół bo ma mieć "igreki" od punktu do -oo i która ma wierzchołek na takiej wysokości y jak zadana.

Typ 3

Jak masz oś symetrii to jasne że szukasz tej funkcji której wierzchołek jest przez nią przecinany

Typ 4

Tutaj zadanie jest do dupy za przeproszeniem sformułowane, no ale chodzi o to że szukasz takiej paraboli która ma miejsca zerowe w brzegach zadanego przedziału i ramiona w górę, ale równie dobrze MZ mogą być szersze niż ten przedział, lub parabola cała pod osią x i też odpowiedź będzie prawidłowa.

Typ 5

Sprawdzasz gdzie są miejsca zerowe i od -oo do pierwszego suma z od drugiego do +oo dlatego że przy x2 jest - gdyby był + to od pierwszego do drugiego.

typ 6

Wymnażasz przenosisz wszystko na jedną stronę i dalej myślę że wiesz (wzory Viete'a)

typ 7

wiadomo że wierzchołek jest na wysokości -1 podstawiasz to do wzoru na drugą współrzędną wierzchołka (p,q)

Użytkownik Romczyn edytował ten post 23.04.2012 - 18:58




#94

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Te zadania są lekko banalne... w większości nie trzeba ich w ogóle liczyć, tylko wskazać odpowiedź metodą eliminacji


Ja tam dziecko niematematyczne + chora nauczycielka, więc proszę o wyrozumienie :)

To serio są zadania na sprawdzian?


Tia, w sumie to byl nasz sprawdzian, który już napisalismy, ale narobila kobitka oczywiscie blędów; i ten nam dala do przecwiczenia sobie, jutro będzie analogiczny (jak będzie calkiem inny do tej leb przy ***** ******** :D )
Okej, dzięki mam nadzieję, że jakos ogarnę :)

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 23.04.2012 - 19:29




#95

polonia66.
  • Postów: 55
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam potrzebuje jakas dobra prace ( praca domowa) a noż ktoś sie interesuje tym i ma chwile czasu i ochoty pomoc

Na wos prezydenci 3 RP ( Wałesa, Kwasniewski, Kaczynski, Komorowski ) opisac ich, kiedy rzadzili i co zrobili za czasu rzadzenia.

i kolejne

litwa przed unia z polska


Z góry dziekuje za pomoc ;)

#96 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy to takie trudne wejść na Wikipedię i wypisać co ważniejsze? Rozumiem pomoc w rozwiązaniu zadania z fizyki, ale proszenie kogoś o odrobienie pracy domowej z przedmiotu humanistycznego to już czyste lenistwo, zwłaszcza jeśli chodzi o zwykłe zrobienie notatki.

#97

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

polonia66, może nie trzeba znać wszystkich premierów rządów Polski w XX i XXI wieku, ale prezydentów to by wypadało i umieć chociaż dwa zdania o nich napisać. W czasie jak pisałeś tego posta zdążyłbyś przeczytać o jednym na Wikipedii... Zawsze zadziwia mnie fakt posiadania czasu na napisanie prośby, a jego brak na przeczytanie potrzebnych informacji.

Oczywiście, że o wszystko można także poprosić i oddać gotowca ale:
primo: to nie to forum - odsyłam do takowych...
secundo: ten ogrom wiedzy Ci nie zaszkodzi...

Edit: poprawki


Użytkownik Ironmacko edytował ten post 20.05.2012 - 22:36


#98

polonia66.
  • Postów: 55
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam już całe informacje, wszytsko zrobione lecz szukam jakiś perełki.

Może coś przeoczyłem dlatego napisałem posta w Hydepark, wiec panowie spokojnie :-)


edit: nie ufam wikipedi lepiej korzystać z innych zrodeł

Użytkownik polonia66 edytował ten post 20.05.2012 - 22:41


#99

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam już całe informacje, wszytsko zrobione lecz szukam jakiś perełki.
Może coś przeoczyłem dlatego napisałem posta w Hydepark, wiec panowie spokojnie :-)
edit: nie ufam wikipedi lepiej korzystać z innych zrodeł


To trochę zmienia postać rzeczy, ale nie rozwiązuje problemu... szukasz perełki dotyczącej...? Życia osobistego prezydentów?

#100

polonia66.
  • Postów: 55
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Życie osobiste mnie nie obchodzi, bardziej jakis spektakularnych informacji podczas rzadów


Dzieki za udzielanie się w temacie, ale wracam do pracy.

Użytkownik polonia66 edytował ten post 20.05.2012 - 22:49


#101

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To możesz dopisać jeszcze, że oprócz wymienionych prezydentów, byli również inni (no może nie do końca... )


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych