Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowcy ostrzegają: Za pięć lat koniec świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#31

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naukowcy przewidują: Kolejny cykl słoneczny będzie potężny

to, ze przetlumaczyles slowo "big" jako "potezny" to oczywiscie przypadek?

NASA: Odwrócenie biegunów w roku 2012

to, ze w doniesieniach chodzi o odwrocenie biegunow slonca, a nie ziemii to tez przypadek?

oto jak sie manupuluje informacja w tej sprawie
  • 0

#32

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czy "odwrócenie biegunów" musi oznaczac w domysle "Ziemi"? Poza tym przeczytaj caly artykul.

tłumaczenie słowa big:

(tall)

- duży
- wysoki

(strong)

- potężny
- rosły

(size)

- duży
- wielki

*słownik PWN Oxford
  • 0



#33

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NASA: Odwrócenie biegunów w roku 2012

Bzdura. Zakładając, że cykl słoneczny trwa równo 11 lat, następne przebiegunowanie Słońca powinno mieć miejsce w 2022. Tyle można się dowiedzieć z podlinkowanego artykułu na stronie NASA. Tekst z gvnr.com dowodzi, że jego autor nie zrozumiał artykułu z NASA.
  • 0



#34

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy "odwrócenie biegunów" musi oznaczac w domysle "Ziemi"?

tak! bo niezaprzeczalnie dyskusja o 2012 obraca sie wokol odwrocenia biegunow ziemskich. to, ze Ty wiesz, ze akurat tu nie o to chodzi i ze ja to wiem, nie przeszkodzi temu, zeby przez nastepny miesiac ludzie sie powolywali na to, ze nasa przewiduje koniec swiata w 2012.

poza tym sadzisz, ze "big" jest tak samo mocnym slowem jak "potezny"? to pozostawiam ocenie czytelnikow...

to jest wlasnie manipulacja. podawanie prawdziwych danych i informacji, ale w taki sposob, zeby sie odpowiednio kojarzyly. nie mam pojecia po co to robisz.
  • 0

#35

solo11.
  • Postów: 66
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kurcze ,Coś dziwnego działo się w moim mieście tzn:
1)co chwila żarówki mrygały
2)często wyłączalii prąd
3)kablówka nie działałała
wnoski: Bardzo dziwne zjawiska ponieważ w moim mieście światła nie wyłączali od 7-8 lat,Kabliwki również
dla niedowiarków: nie było żadnych burz, silnych wiatrów
  • 0



#36

zaks.
  • Postów: 137
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... u mnie (Łódź) pol godziny temu byla rowniez malutka przerwa w dostawie pradu.
  • 0

#37

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

aph nie wiem o co Ci chodzi - "big one" oznacza potezny ale zeby nie bylo moze byc rownie dobrze wielki. Dla mnie to to samo.
  • 0



#38

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

U mnie w mojej Łodzi wszystko w normie ;) Bez paniki ludzie, zaczynacie już powoli wariować. :)

[edit]
mocarny, mocny, potężny, silny, wielki, duży, gigantyczny, masywny, ogromny - to synonimy wg. polskiego słownika synonimów.
  • 0

#39

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eurycide, ja jednak patrze na wasz wykres i widze, ze nie bedzie potezni, ani wielki. widze, ze bedzie duzy.

zastanawiam sie po co w ogole o tym piszesz jak juz kilka razy na forum bylo ustalone, ze to maksimum nie bedzie nadzwyczajne i ze bedzie w istocie niewiele wieksze od typowego, sredniego maksimum.
  • 0

#40

Labamba.
  • Postów: 59
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NO jak to jest "potężna" różnica co ja jestem Lech Kaczyński :P nie zapominajcie że pewien mnich źle obliczył który mamy rok i naprawde już jest po 2012 :P śmiszni jesteście...
  • 0

#41

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

Rok jest taki jaki moze byc ustalony i obliczany przez człowieka, czyli mylny . ;)
Tu trzeba by zajzec do wiedzy Majow ,ktorzy obliczyli dokładnie date wielkich wydarzen na naszej ziemi.
Obliczenia dat przez czlowieka sa mylne,i wydaje mi sie ze czasy zmian-czyli porzadku ludzkiego beda w niedługim czasie .
Data wyliczona przez człowieka jest tym mylna jak mylny jest odczytywany ich jezyk.
Jezyk Majow jest pisany całymi słowami i kazde narysowane słowo okresla odpowiednik do danej sytuacji.
Taksamo ma sie to z data.
Przykład > data Luty>czemu był data 28 dni , a pozniej przestawili na 29 dni-przeminnie co roku ?/?

Jak pisałem wczesniej, człowiekowi nie bedzie znana data ,by istota ludzka nie pograzyła sie w wielkim strachu i ten strach przeniósl na inny siwat egzystencji.
Przykro to powiedziec ,ale sami jestesmy tego winni ,tak stworzylismy swoj swiat przez 2000 lat to teraz bedziemy ponosic tego konsekwencje.

>Jezeli chcemy cos w sobie zmienic ,to zmienic mozna swoj egoizm<


Pozdrowienia :drink:
  • 0

#42 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak pisałem wczesniej, człowiekowi nie bedzie znana data ,by istota ludzka nie pograzyła sie w wielkim strachu i ten strach przeniósl na inny siwat egzystencji.
Przykro to powiedziec ,ale sami jestesmy tego winni ,tak stworzylismy swoj swiat przez 2000 lat to teraz bedziemy ponosic tego konsekwencje.


Dinozaury też nie znały daty i my ludzie myślisz jesteśmy równie doskonali,
ja mam inne zdanie nie mów za wszystkich.
  • 0

#43

Sitchin.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!
Rok jest taki jaki moze byc ustalony i obliczany przez człowieka, czyli mylny . ;)
Tu trzeba by zajzec do wiedzy Majow ,ktorzy obliczyli dokładnie date wielkich wydarzen na naszej ziemi.
Obliczenia dat przez czlowieka sa mylne,i wydaje mi sie ze czasy zmian-czyli porzadku ludzkiego beda w niedługim czasie .


Dlaczego uważasz, że czas względny wyznaczony przez człowieka ;) jest gorszy od tego wyznaczonego przez Majów (wg Ciebie zdaje się nie byli ludźmi :D ). Poza tym mylisz kalendarz z pojęciem czasu.

Data wyliczona przez człowieka jest tym mylna jak mylny jest odczytywany ich jezyk.
Jezyk Majow jest pisany całymi słowami i kazde narysowane słowo okresla odpowiednik do danej sytuacji.
Tak samo ma sie to z data.
Przykład > data Luty>czemu był data 28 dni , a pozniej przestawili na 29 dni-przeminnie co roku ?/?


Mylisz ustalenia dwóch odrębnych cywilizacji. Przecież nikt nie posiłkował się obliczeniami majów podczas tworzenia kalendarza chrześcijańskiego. O dodatkowym dniu co 4lata w lutym nie chce mi się nawet pisać

Jak pisałem wczesniej, człowiekowi nie bedzie znana data ,by istota ludzka nie pograzyła sie w wielkim strachu i ten strach przeniósl na inny siwat egzystencji.
Przykro to powiedziec ,ale sami jestesmy tego winni ,tak stworzylismy swoj swiat przez 2000 lat to teraz bedziemy ponosic tego konsekwencje.


source? The Holy Bible?

>Jezeli chcemy cos w sobie zmienic ,to zmienic mozna swoj egoizm<
Pozdrowienia :drink:

Tu się zgodzę. Tyle, że egoizmu nie da się zmienić. Człowiek to jednostka, i z zasady narażony jest na stawianie właśnie siebie na piedestał. Ale co to ma do tematu?
  • 0

#44

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym wrócić do obliczeń wykonanych przez Jareckiego. Otóż, 10.000 p.n.e jest liczone od 2007 roku a nie od 0 wieku, przynajmniej się mi tak zdaje, jeżeli źle, to proszę mnie poprawić :)
  • 0

#45

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

Nie wiem jak mozna robic roznice miedzy data ,a czasem(zegarkiem)?. ;)
Przeciez to dzieki godzinie odmierzany jest czas ,ktory toczy sie godzinami ,co ma skutki na dni,miesiace,lata itd.
To w duzej mierze jest zegar tu najwazniejsza rzecza mierzenia nastepnych obiegow czasów.
Jezeli pomylimy chociaz o pare sekund, to zmieni nam w nastepnym przyszłym czasie bieg dni itd.

Chrzescijanie -to skad wzieli swoje obliczenia?>Byli madrzejsi od Samych Stworcow i stworzyli swoj czas-ale na jakiej podstawie opierali to? ;)
Znali astrologie? Przeciez jak jakis uczony głosił swoje odkrycia to uwazali go za szarlatana itp.

Przykładow mozna dawac tu duzo>>>Ale nie to mi chodzi pogłowie by snuc tu jakies swoje teorie-nie jestem na tyle oczytany i wyuczony by madrzyc sie jak naukowcy itp.

Chce tylko dodac swoich spostrzezen jakie nasowaja mi sie przez wiele lat zycia,a nawet całego zycia>

Widac uraziłem ... ;) ze wypowiadam sie w liczbie mnogiej ,a nie pojedynczej.Przepraszam :) !

> Czas, to czas ktory jest czasem Boskim ,ale i czasem niezmiernie malym dla człowieka<
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych