Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Do wiary nak³oni³y mnie...


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
58 odpowiedzi w tym temacie

#1

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To bêdzie strasznie krótki temat... Ale chcê powiedzieæ ¿e czêsto w±tpi³em czy w ogóle Bóg istnieje...
Bo nauka wyklucza istnienie Boga... Niedawno zainteresowa³em siê demonami i upad³ymi anio³ami...
I jak przeczyta³em pa re artów o opêtaniach itp. Zacz±³em wierzyæ w demony dziêki czemu teraz wierze w Boga... Je¶li chodzi o to jak Bóg stworzy³ ¶wiat to dla mnie on spowodowa³ "Big Bang" i wtedy wszystko zaczê³o siê samo tworzyæ : planety, gwiazdy,itp....

Co o tym my¶licie?
  • 0

#2

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

My¶lê : w jakiego boga wierzysz ? Bo trochê ich jest :D
  • 0

#3

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

a ja my¶lê ¿e to przynajmniej bardziej oryginalne podej¶cie ni¿ moich znajomych, tzn 'bóg jest, bo kto inny móg³by stworzyæ wszech¶wiat' -.-'
  • 0

#4

Dreamer.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no w³a¶nie - ja s³ysza³em teoriê naukowców, ¿e big bang musia³a zapocz±tkowaæ jaka¶ si³a. niektórzy nazwyaj± j± energi±, inni Bogiem.
  • 0

#5

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Big Bang


To tak, wogóle mnie ta teoria tak bawi, ale od pocz±tku...
NIe by³o nic, tylko nieskoñczenie ma³e co¶, to co¶ wybucha i nie wa¿ne ¿e nie ma atomów, d¼wieku, ¶wiat³a i wogóle wszystkiego. I nagle by³o ju¿ wszystko.

Wyt³umacz mi, nie by³o nic i wybuch³o.... wybuch kojarzy mi sie z hukiem, a nie sory nie by³o d¼wieku, ze ¶wiat³em, ojjj te¿ go nie by³o <koniec wywodu>


Aha mistrzuniu, te anio³y, to tez w wybuchu?

A tak na marginesie, cz³owiek nic nie wie o kosmosie, dolecia³ na ksiê¿yc i ju¿ jest kozak <¿enada>
  • 0

#6

Voltaire.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To tak, wogóle mnie ta teoria tak bawi, ale od pocz±tku...


A mnie bawi ze ciebie to bawi.

NIe by³o nic, tylko nieskoñczenie ma³e co¶, to co¶ wybucha i nie wa¿ne ¿e nie ma atomów, d¼wieku, ¶wiat³a i wogóle wszystkiego. I nagle by³o ju¿ wszystko.


Nie, nie bylo nagle wszystkiego, zapytaj pani od fizyki.

Wyt³umacz mi, nie by³o nic i wybuch³o.... wybuch kojarzy mi sie z hukiem, a nie sory nie by³o d¼wieku, ze ¶wiat³em, ojjj te¿ go nie by³o <koniec wywodu>
Aha mistrzuniu, te anio³y, to tez w wybuchu?


Skoro odnosisz huk i blysk do Wielkiego Wybuchu to radze poszerzyc horyzonty i wrócic do tematu za kilka lat, szkoda sie wyg³upiac :lol
  • 0

#7

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Skrzypu, jeste¶ wyj±tkowo irytuj±c± osob±. Proszê, je¶li piszesz, to nie wy¶miewaj pogl±dów innych, bo te twoje teorie o magii chaosu i b³êkitnej krwi s± znacznie bardziej ¿enuj±ce.

Mario 14, w jakiego Boga wierzysz? Ja wierzê, ¿e co¶ (energia, któr± mo¿na by nazwaæ Bogiem) wszystko zapocz±tkowa³a, ale nie wierzê w Jezusa, czy te¿ Maryjê.
  • 0

#8

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze, ¿e w ogóle zacz±³e¶ wierzyæ. Teraz tylko sprawa w co ???
  • 0



#9

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niby nauka i logika powinna wykluczaæ religiê, ale jednak... Im bardziej cz³owiek zag³êbia siê z wiedzê dotycz±c± wszech¶wiata tym coraz bardziej zaskakuje go coraz wiêcej odkrywanych zale¿no¶ci... Wystarczy³o tak niewiele, a wszelka materia mog³aby nie istnieæ. Wystarczy³yby trochêinne w³a¶ciwo¶ci pierwiastków takich jak wodór, wêgiel i tlen i mog³oby nie istnieæ ¿ycie... Wszystko jest pouk³adane, wszystko ma jaki¶... sens. Niby fizyka potrafi okre¶liæ jak to wszystko przebiega³o od milisekund po Big Bangu a¿ do dzisiaj, ale wszystko to opiera siê na pewnych prawach, za³o¿eniach - materia jest taka a nie inna, prawa fizyki s± takie a nie inne...
Byæ mo¿e wszystko to jest dzie³em zwyk³ego przypadku, ale je¶li tak, to musieliby¶my mieæ naprawdê niesamowitego farta.
Wydaje mi siê, ¿e nad wszystkim musi czuwaæ jaki¶ bóg. A ¿e najbli¿ej mi do wiary katolickiej, to wydaje mi siê, ¿e jest nim Bóg katolików.
A co do tematu w±tku - do wiary nak³oni³y mnie po czê¶ci te w³a¶nie przemy¶lenia, a po czê¶ci wp³yw pewnej bardzo bliskiej, religijnej osoby.
  • 0



#10

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Skrzypu, jak to dla Ciebie ¿enada, to za pomoc± swojej magii chaosu poleæ dalej w kosmos. my - szare ludziki nie potrafimy nawet sobie tego wyobraziæ ;( ale taki potê¿ny chaota na pewno to potrafi zrobiæ! wierzymy w Ciebie! ja ju¿ rozk³adam dywanik i bijê czo³em o pod³ogê!

no Mario 14, przedstaw swoj± 'wizjê' boga, znaczy jak mo¿esz okre¶liæ to, w co wierzysz :P
  • 0

#11

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

B±d¼my realistami ;) Bóg jako dobro powszechne i nieskoñczone zas³uguje na pierwsze miejsce w kanonie chrze¶cijañskich pism. Pozatym Dla mnie jest to tylko wzorzec, podobnie jak Jezus i Maryja bêd±c zreszt± prostymi lud¼mi z których religia uczyni³a bóstwa, sprzeciwiaj± siê w imiê prawdy i dobra próbuj±c odnale¼æ sobie miejsce na tym plugawym ¶wiecie.
  • 0

#12

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Boga nie ma jest tylko wszechotaczaj±ca nas energia, energia kosmosu? daj±ca wszystkiemu pocz±tek i koniec, nazywanie jej bogiem jest ¶mieszne. Anio³ów ju¿ od dawna nie ma na Ziemi, Diab³a, Szatana te¿, s± co najwy¿ej dobre i z³e byty astralne.

A co do wielkiego wybuchu to E=mc2, czy t± energi± nie mog³a byæ w³asnie ta energia kosmosu, si³a sprawcza?
  • 0

#13

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Nauka nie wyklucza istnienia Boga. Wielu potężnych naukowców jest praktykującymi katolikami. Kiedyś czytałem jakiś wywód jednego z nich na temat Boga. :) To był tekst, którzy brzmiał prawie jak modlitwa, albo wiersz..., a jego autorem był jakiś światowej sławy naukowiec. Ale nie pamiętam jaki. :P

A też się zastanawiałem nad wielkim wybuchem. I tak sobie raz pomyślałem, że skoro cała materia i cały ten wszechświat był skupiony w jednym punkcie, to co spowodowało jego wybuch? Albo inaczej: czy wszechświat mógł trwać w takim stanie? Że był ściśnięty jak gąbka i nie wybuchał? Hmm... jeśli był ściśniety jak gąbka... to kto trzymał tę gąbkę? :D

Ale słyszałem też teorię, że cały wszechświat jest w takim cyklu, że wybucha, rozszerza się, a potem... kurczy, zapada pod wpływem grawitacji, po czym znów wybucha... Jeśli tak, to ten świat to może jest tylko kolejny z cykli istnienia tak w ogóle... Może w każdym cyklu istniał inny świat, a może istniały podobne i ile ich istniało... :D I tak se można gdybać w nieskończoność. :P
  • 0

#14

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

Oczywiscie ze nauka nie wyklucza Boga, ale niektore prawdy i dogmaty religijne, jak najbardziej.
  • 0

#15

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

My¶lê : w jakiego boga wierzysz ? Bo trochê ich jest :D

Wierze w Boga chrze¶cijañskiego, a czcze Wielkiego Oi'a ;) Le¶nego Ducha :D .... tak tak nasz duchowy przywódca naszej braci ! :D
  • 0


 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 1

0 u¿ytkowników, 1 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych