Skocz do zawartości
Zdjęcie

Islam i kobieta


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
 • Tematów: 0

Napisano

Iran: kobieta kosztuje dwa razy mniej niż mężczyzna

Życie kobiety w Iranie kosztuje dwukrotnie mniej niż mężczyzny - wynika z czwartkowego oświadczenia irańskiego ministra sprawiedliwości Gholama Husejna Elhama.

Zgodnie z obowiązującym w Iranie prawem każda osoba, która jest odpowiedzialna za śmierć innego człowieka, musi zapłacić jego rodzinie odszkodowanie, czyli tzw. cenę krwi.

Jak podał w czwartek minister, "koszt" kobiety wyniesie w nowym roku irańskim (rozpoczętym 21 marca) 175 mln riali (13,8 tys. dolarów), a mężczyzny - dwukrotnie więcej. Obie wartości stanowią 34-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.


http://wiadomosci.ga...8.html?skad=rss

No proszę...jak ładnie zilustrowana wartość kobiety... chociaż i tak mnie dziwi, że w przeliczeniu na pieniądza to tylko 2x mniej od "ceny" życia mężczyzny....


:wall:
 • 0

#17

Shi.

  關帝

 • Postów: 997
 • Tematów: 39
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To tak jak z każda religią - nie mam zamiaru słuchać takich pierdół dlatego wole mieć własny rozum ;) .
 • 0#18 Gość_Aton

Gość_Aton.
 • Tematów: 0

Napisano

To tak jak z każda religią - nie mam zamiaru słuchać takich pierdół dlatego wole mieć własny rozum ;) .Ahh no tak zapomniałem, że we wszystkich krajach cywilizowanych(innych niż muzułmańskie) kamienowanie jest powszechną praktyką i właśnie sam ukamienowałem sąsiadkę. Co do powyższego to trochę dziwne rozumowanie. Nie słuchać znaczy posiadać rozum? Ciekawe co myśli mój komp ........ :cafe:
 • 0

#19

redfive.
 • Postów: 339
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiązanie losów kobiety z religią jest moim zdaniem bardzo dużym nieporozumieniem.
Praktycznie w każdym zakątku świata kobieta jest traktowana jako istota 2 kategorii.
Niestety są uwarunkowania wynikające z tradycji a nie z tego co nakazuje religia.zatem wyliczamy.
1. Całkowita ignorancja kobiet w Japonii. Nadanie statusu gejszy.
2. Bezwzględne likwidowanie płodów płci żeńskiej w Chinach, Tajwanie, Korei.
3. Małe stopy Chiny.
4. Szariat w Pakistanie, brutalne morderstwa kobiet.
5. Zakaz kontaktu kobiet z mnichami w Tajlandii.
6. Jawna dyskryminacja kobiet W USA.
7. Przyzwolenie społeczne na mordy niewiernych żon w krajach Ameryki łacińskiej.
8. Kobiety żyrafy - Afryka.
9. Brutalne próby młodych dziewczynek- Aborygenii.
10 Mniejsze zarobki kobiety - świat rozwinięty.
11. Mordy rytualne kobiet - wszystkie religie świata.
12. Małżeństwa z nieletnimi - Cygani , Mormoni, Hinduiści, Buddyści.
No starczy tego.

Podsumowując. Zyjemy w jednym z najbardziej życzliwych dla kobiet krajów na świecie, pod tym względem wyprzedza nas Izrael z pominięciem ortodoksów.
Kobieta islamska ma pewne prawa i to bardzo duże. Zachęcam do poszperania.
 • 0

#20 Gość_Aton

Gość_Aton.
 • Tematów: 0

Napisano

Tak prawa ........ Na YouTube pełno jest filmików z krajów muzułmańskich z tytułami: "Jak odpowiednio bić żonę", "Dlaczego kobieta nie powinna prowadzić samochodu"


Tutaj są różna ciekawe rzeczy ------> http://www.wrzuta.pl...arch-submit.y=0Zresztą nie będę się spierał. Jeżeli ktoś myśli, że islam jest sprawiedliwy i pokojowy to jest w ogromnym błędzie.
 • 0

#21

redfive.
 • Postów: 339
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak prawa ........ Na YouTube pełno jest filmików z krajów muzułmańskich z tytułami: "Jak odpowiednio bić żonę", "Dlaczego kobieta nie powinna prowadzić samochodu"
Tutaj są różna ciekawe rzeczy ------> http://www.wrzuta.pl...arch-submit.y=0
Zresztą nie będę się spierał. Jeżeli ktoś myśli, że islam jest sprawiedliwy i pokojowy to jest w ogromnym błędzie.


Czy zdajesz sobie z tego sprawę,że bierzesz udział w propagandzie. Nagonce na inny styl życia. A ile w przemocy mamy w polskich domach. Ciekaw jestem ile razy powiedziałeś baba za kierownicą.
Czy chociaż wiesz kto tworzy te filmy. Komu zależy na szkalowaniu innych. Żadna religia nie usprawiedliwia bicia i krzywdzenia innych. W tych krajach na długo przed Machommetem, kobieta była tańsza od garści piasku.

Proponuje personifikować miejsca. Czyli jak napisałem. W Pakistanie rocznie dochodzi do 10 tysięcy morderstw kobiet, i kilkudziesięciu tysięcy okaleczeń. Zachęcam do poszperania.
Czy wiesz ,że obowiązkiem męża jest zapewnić byt kobiecie i jej dzieciom,że pod karą śmieci nie może wygonić brzemiennej kobiety z domu. Kobieta ma prawo dochodzić wierności męża publicznie. Jeżeli mężczyzna nie wraca na noc do domu kobieta mam prawo żądać procesu przed starszyzną.
Zanim zaczniesz wypisywać głupoty poczytać polskie przekłady Szari.

A to ,że ktoś jest zwykłym tchórzem i skurwysynem, kaleczy i gardzi kobietą którą wybrał to dla mnie nie ma nic wspólnego z religią.
 • 0

#22

Indoctrine.
 • Postów: 1450
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Redfive, widzę żeś wielkim obrońcą Szariatu....
Niestety Szariat pozwala na bicie kobiet w pewnych sytuacjach, zakazuje im znacznie więcej niż jest dyskryminacji w jakimkolwiek państwie europejskim czy północnoamerykańskim... To taki strasznie zamordystyczny system prawny. Chrześcijanim przyłapany na ulicy z krzyżykiem na szyi może zostać skazany na karę śmierci, fajne, co?
 • 0

#23

Shi.

  關帝

 • Postów: 997
 • Tematów: 39
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do powyższego to trochę dziwne rozumowanie. Nie słuchać znaczy posiadać rozum? Ciekawe co myśli mój komp ........ cup.gif


Proste ja wolę mieć własne rozgraniczenie dobra od zła nie takie jak mi dyktuje religia ;) .
 • 0#24

redfive.
 • Postów: 339
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Redfive, widzę żeś wielkim obrońcą Szariatu....
Niestety Szariat pozwala na bicie kobiet w pewnych sytuacjach, zakazuje im znacznie więcej niż jest dyskryminacji w jakimkolwiek państwie europejskim czy północnoamerykańskim... To taki strasznie zamordystyczny system prawny. Chrześcijanim przyłapany na ulicy z krzyżykiem na szyi może zostać skazany na karę śmierci, fajne, co?


Prawo szari obowiązuje tylko w 3 krajach.
Ciekaw jestem skąd wy czerpiecie swoje rewelacje.
Odwiedziłem Egipt, Syrię i Jemen. Moi starsi współpracownicy w latach osiemdziesiątych pracowali w Emiratach, Iraku i Iranie.
Każde społeczeństwo ma swoje 5% ekstremistów , 5% olewaczy a reszta to ta zwykła masa.
Wybijała pora modłów, facet zdejmował buty, rozwijał dywanik i modlił się.
A przytyk w odpowiedzi na zachętę przyłożenia się do tematu tym razem zignoruję.
Religia chrześcijańska też uzależnia kobiety od mężczyzn.

Powiedz lepiej,że nasze kobitki nie dadzą sobą pomiatać i też potrafią przyłożyć. Chwała im za to ,że są charakterne a nie rozhisteryzowane jak Włoszki, potulne jak azjatki, czy niemowy jak w Damaszku.
Kurde nic nie można było poderwać. A za krzywe spojrzenie na kobietę można było zarobić nóż w żebra.
Niby je leją ale jak przychodzi co do czego to lepiej nie prowokować głupich sytuacji.
 • 0

#25 Gość_Aton

Gość_Aton.
 • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli jesteś muzułmaninem to rozumiem twoją szaleńczą obronę. Jeśli jednak jesteś innego wyznania to nie wiem czemu się dziwisz, że muzułmanki nie zwracają na ciebie uwagi. Muzułmanki NIE MOGĄ być (pod karą śmierci) z niemuzułmaninem. Nie wolno wg. islamu im nawet patrzeć na innych mężczyzn(co bardzo śmieszy w bezpośrednim kontakcie :) ) Chrześcijanki w Egipcie czyli koptyjki mają wytatułowane krzyże. Powszechną praktyką nad Nilem jest porywanie tych kobiet wypalanie kwasem krzyża i groźbą śmierci zmuszanie do przejścia na islam.

Pooglądaj sobie jeszcze "bikini" muzułmanek. http://video.interia...324;skie_bikini
Był jeszcze filmik na YouTube z iTVP chyba. Niestety wszystkie treści, które utwierdzają w tym, że "religia pokoju" jak ją nazywają wcale taka pokojowa nie jest są bardzo szybko kasowane. Były tam takie historyjki typu: "W Indonezji muzułmanie odcieli głowę chrześcijance, przeszli z nią przez całe miasto i położyli jej głowę na progu świeżo wybudowanego kościoła" ojej jakie to tolerancyjne.
Mówili także, że od czasu wprowadzenia uwielbianego przez ciebie prawa szariatu w północnej Nigerii zabito 11 tys. chrześcijan.

A to z wikipedii:

"Większość krajów Bliskiego Wschodu oraz północnej Afryki utrzymuje podwójny system sądownictwa: świecki oraz religijny. Sądy religijne zajmują się wyłącznie sprawami małżeństw oraz dziedziczenia. W Arabii Saudyjskiej oraz Iranie sądy religijne sprawują absolutną władzę nad wszystkimi dziedzinami życia. Szariat jest używany również w Sudanie, Libii, przez pewien czas był stosowany w Afganistanie. W północnych stanach Nigerii wprowadzono ostatnio sądy szariatu. W pewnym wąskim zakresie jest stosowany również wobec muzułmanów w Indiach. Istnieją plany wprowadzenia szariatu dla muzułmanów w zakresie prawa rodzinnego w prowincji Ontario w Kanadzie.

Niektóre przykłady zastosowania szariatu budzą ogromne emocje w zachodnim świecie. W Nigerii w ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się szereg nagłośnionych przez media spraw kobiet oskarżonych o seks pozamałżeński. Zostały one skazane na ukamienowanie. Inną tradycyjną karą, która budzi sprzeciw ruchów praw człowieka, jest obcinanie rąk. Szariat skazuje na nią za kradzież.

Amputacja rąk jest orzekana w Arabii Saudyjskiej, gdzie dzięki wysokiemu poziomowi życia złodziej ma potem zapewnioną darmową opiekę medyczną. Ostatnim udoskonaleniem saudyjskiej wersji szariatu jest zakaz posiadania telefonów komórkowych z aparatem cyfrowym. Wprowadzono go, aby nikt przypadkiem nie sfotografował nie zakrytej twarzy kobiety - tak oficjalnie argumentowano zakaz. Jakie były ukryte motywy, tego nie wiadomo. Najbardziej drastycznym przykładem interpretacji szariatu był reżim talibów, który został obalony w Afganistanie na skutek interwencji USA. Talibowie zakazywali sportu oraz muzyki i telewizji. Afgańskim kobietom zabroniono pracować oraz odmówiono prawa do udzielania pomocy medycznej przez mężczyzn pozostałych w zawodzie lekarza."

 • 0

#26

redfive.
 • Postów: 339
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytaj dalej wikipedię.
To dobre dla wypracowań na miarę gimnazjum. Ja oczekuję konkretów.

Mieszasz konflikty religijne z tradycjami danej kultury. Czy w ogóle zdajesz sobie sprawę z sytuacji jak panuje w Nigerii. Nie zwrócileś uwagi ,że są to przede wszystkim konflikty etniczne. Ściera się tam inetligencja wychowana w europejskich szkołach z koczowniczymi plemionami które całkiem niedawno przyjęły Islam (raptem 200 do 300 lat). Czy wiesz ,że plemiona te wyrzynają się od neolitu.

To co jest najgorze w Szari to bezwględna ingerencja w najintymniejsze sprawy rodziny i to w bardzo brutalny sposób. W Iranie słynne są ochronki pilnujące młodzież. Swododa młodych jest bardzo mocno ograniczona. Owszem są lokale coś na kształt amerykańskiej prohibicji. Kasety video, DVD, alkochol.
Co wy myślicie ,że oni są inni. Najbardziej zacofana jest prowincja i dzielnice nędzy.
Zwracam uwagę na fakt ,że kobieta w krajach wschodu zawsze była poniżana i brutalnie potraktowana.
To czym my odróżniamy się do innych to cena życia.
 • 0

#27 Gość_Aton

Gość_Aton.
 • Tematów: 0

Napisano

Ja oczekuję konkretów.


Już podałem ale masz tu jeszcze trochę. Tylko nie wiem czy dla ciebie będzie konkretne.

Oluwatoyin Olusase, chrześcijanka, została pobita przez swoich "wychowanków" w szkole średniej w Nigerii na śmierć po tym jak uczniowie oskarżyli ją o znieważenie Koranu. Młodzi muzułmanie napadli na kobietę po egzaminie z "wiedzy o islamie"(może udowodniła im, że tak naprawdę nic nie wiedzą?). Nie jest do końca jasne co spowodowało to zachowanie. Jest to już kolejny lincz w związku ze "znieważaniem koranu". Rok wcześniej młodzi barbarzyńcy zabili nauczyciela który próbował skonfiskować uczniowi który odmówił aktywnego uczestnictwa w lekcji, ponieważ "studiował koran". W tamtych zamieszkach zginęło 5 osób, spalono też wiele kościołów.

To czym my odróżniamy się do innych to cena życia.

Nareszcie coś w czym się zgadamy. Dla nas życie jest bezcenne, dla nich i Holendrów "przydatne" ale nie jestkonieczne.Tu jest fajnie opisany problem muzułmanów.
http://islaminfo.pl/...ejskie/#more-38[/b][/i][i]I taki mały apel:
Wybielanie na siłę nie oznacza tolerancji.


Chyba nie jest przypdkiem, to że islam nazywa się najstarszą ideologią nazistowską. Różnica jest taka, że naziści oczyszczają naród, a muzułmanie wyznawców.
 • 0

#28

redfive.
 • Postów: 339
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

HOWG
 • 0

#29

TheToxic.

  Faber est quisque suae fortunae

 • Postów: 1472
 • Tematów: 56
 • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie dla wieprzowiny, tak dla pedofilii

 

Codziennie w wielu zakątkach świata zawierane są związki małżeńskie z dziećmi. Większość z nich nie jest nagłaśniana przez media.

 

sltuab.jpg

 

Jedno z takich małżeństw zostało jednak opisane przez gazetę „Al Hayat" i kilka innych. Chodzi tu o związek dziewięćdziesięcioletniego Saudyjczyka i piętnastolatki. Kiedy w noc poślubną panna młoda uciekła od męża, ten pozwał jej rodzinę o odszkodowanie za poniesione szkody.

 

Przyjrzyjmy się bliżej tym „szkodom". Ciąża jest najczęstszą przyczyną śmierci kobiet w wieku od 15-19 lat na całym świecie. Wśród dziewcząt młodszych niż 15 lat ryzyko śmierci podczas porodu jest pięć razy większe niż w przypadku kobiet po 20 roku życia. Dziewczynki wydawane za starszych i bardziej doświadczonych mężczyzn są bardziej zagrożone zakażeniem wirusem HIV. Częściej padają też ofiarą przemocy domowej, również tej na tle seksualnym. Cierpią w wyniku stresu pourazowego, który objawia się na przykład poczuciem beznadziei, bezradności i ostrą depresją.

 

Okazuje się, że liczba ofiar jest o wiele większa niż można się spodziewać: organizacja humanitarna CARE podobnie jak International Centre for Research on Women szacuje, że ponad 50 milionów niepełnoletnich dziewcząt wychodzi za mąż, wiele z nich poślubia mężczyzn co najmniej dwa razy starszych od nich. Większość z nich to muzułmanki.

 

Zgodnie z naukami islamu dziewczyna jest osobą dorosłą w chwili rozpoczęcia dojrzewania płciowego (innymi słowy, początek okresu dojrzewania jest tożsamy z dojrzałością). W praktyce oznacza to, że już w tym momencie jest gotowa do małżeństwa. Islamskie teksty źródłowe podają, że prorok Mohamet (który zezwolił mężczyznom na cztery żony, sam jednak w drodze wyjątku miał ich jedenaście), oświadczył się Aiszy, gdy ta miała sześć lat. Jej milczenie odczytał jako przyzwolenie. Dwa czy trzy lata później pięćdziesięcioczteroletni Mahomet skonsumował swój związek z dziewięcioletnią Aiszą.

 

Tak się jednak złożyło, że to sam Allah zainspirował go do tego w jednym z objawień, w którym nie tylko rozgrzeszył seks z dzieckiem, ale wręcz zachęcił do promowania takich zwyczajów. W następnej kolejności były one propagowane przez licznych islamskich uczonych, szejków i muftich. Przykładem mogą być słowa poparcia dla tego strasznego procederu przez ajatollaha Chomeiniego, jednego z najsłynniejszych islamskich uczonych XX wieku. Cytat pochodzi z jego książki „Tahrir Al Wasila":

 

„Mężczyna nie powinien współżyć — ani regularnie, ani okazjonalnie — ze swoją żoną zanim ukończy ona dziewięć lat, może jednak uzyskiwać od niej przyjemność seksualną zarówno przez dotykanie jej czy ocieranie się, nawet jeśli jest ona w wieku niemowlęcym. Jeśli jednak dojdzie do penetracji, ale błona dziewicza pozostaje nienaruszona, mężczyzna nie ma żadnych zobowiązań wobec dziewczynki. Jeśli natomiast dojdzie do penetracji a dziewczynka straci cnotę (...) mężczyzna powinien zapewnić jej środki do życia."

 

Skandalicznie wysoka liczba nieletnich panien młodych, w tym dziewcząt nawet jedenasto- czy dwunastoletnich, które są sprzedawane „mężom" w wielu krajach od Iranu do Jemenu i od Arabii Saudyjskiej do Afganistanu pokazuje, że do rozwiązania tego problemu jeszcze daleka droga. W islamie największy nacisk kładzie się na „czystość" kobiet oraz na nieskazitelne maniery i zachowanie, jednocześnie jednak pedofilia jest zinstytucjonalizowana i nikogo nie oburza, a małżeństwo dorosłego mężczyzny z czternastolatką jest na porządku dziennym.

 

Uważa się za niemoralne jeśli kobieta pokaże włosy, jednak nie ma nic złego w zachowaniu ojców, którzy oddają swoje maleńkie córeczki starcom. W końcu kobieta jest uważana za bezwartościową i jest tylko ciężarem, dlatego najlepiej pozbyć się córek jak najszybciej się da. Oczywiście nie wszystkie nieletnie panny młode są muzułmankami, nie twierdzę również, że islam jest jedynym powodem zawierania małżeństw z dziećmi. Niewątpliwie istnieją inne ekonomiczne, kulturowe i społeczne przyczyny tego zjawiska. Jednak islam nie tylko zezwala i umożliwia ten proceder, ale ale wręcz do niego zachęca: w końcu prorok Mohamet, będący najlepszym przykładem muzułmanina (Uswa Hasana) poślubił sześciolatkę. Co więcej, zjawisko przybiera na sile w krajach zachodnich takich jak Wielka Brytania, Niemcy czy Kanada.

 

Czym jest szariat, jeśli nie zinstytucjonalizowaną pedofilią? To czysta demoralizacja! „Lolita" Nabokova wygląda przy tych okropnościach jak bajka dla dzieci. Islam surowo zabrania spożycia mięsa świni, ponieważ jest ono „nieczyste", a jednocześnie pozwala brudnym świniom żenić się z dziećmi, które powinny się jeszcze bawić lalkami.

 

źródło

 

 

#30

Książe Zła.
 • Postów: 515
 • Tematów: 63
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W Islamie jeden plus jest taki ze kobita zna swoje miejsce i nie siedzą jej w głowie żadne feminizmy czy równouprawnienia aczkolwiek tam poszło w zła stronę i w efekcie kobieta nie ma zupełnie żadnych praw a tak nie powinno byc
 • 1
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u