Skocz do zawartości


Zdjęcie

10 Dziwacznych starożytnych artefaktów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#16

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Krzysztof, dałeś zdjęcia? Ja jakoś nie widzę, a chce się upewnić, czy to nie coś z moją przeglądarką :D
  • 0

#17

Krzysztof.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie dałem zdięć.
  • 0

#18

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie a nie dziwi was fakt że ta technologia w jednym momencie zniknęła bez śladu (no może prawie bez śladu) a teraz nagle powróciła uważam to za bardzo dziwne.
  • 1

#19

majkello.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie a nie dziwi was fakt że ta technologia w jednym momencie zniknęła bez śladu (no może prawie bez śladu) a teraz nagle powróciła uważam to za bardzo dziwne.


i to jest dziwne. a później człowiek mozolnie znowu zaczął budować wszystko od nowa. być może po raz setny w swojej historii?
znalazłem ciekawą stronę nt. takich niesamowitych znalezisk. niestety po angielsku.
jest tam m.in. fotka Figurki ze studni Nampa o któreej napisał Krzysztof.
ciekawy link
  • 0

#20

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kulki mnie interesują, gdyż wiem że człowiek nie był w stanie stworzyć czegoś takiego z metalu.

Kolejna porcja źle wydatowanych artefaktów? :P Tak jak myslałem, przedmioty te były badane tylko ze względu na miejsce, w którym je znaleziono. Wystarczyło, że w wyniku trzęsienia ziemi lub czegoś w tym stylu ta figurka wypadła komuś. W ten sposób została znaleziona w takiej, a nie innej warstwie.

Po co tworzyć historie o zaginionych, prehistorycznych super-cywilizacjach?


zogon, zastój cywilizacyjny masz bądź co bądź, dzięki średniowieczu i plemionom Germanów, którzy nigdy nie byli jakimiś intelektualistami:P
  • 0

#21

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem co o tym myśleć, ale wydaję mi się że teoria saladyna jest sluszna. Skoro odnaleziono kilkadziesiąt dziwnych przedmiotów, a twierdzicie że przed nami byłi inne cywilizacje to przy każdych większych pracach ziemnych(np. kopanie fundamentów pod nowy wieżowiec, blok etc) powinniśmy znajdować nadal takie przedmioty, a jednak tak nie jest. Takie przypadki są sporadyczne. Trzęsienie ziemi, ewentualnie przedmioty te mgły zostać wrzucone do jakiegoś głębokiego dołu(kamieniołomu?) i z czasem zostały zasypane warstwami ziemi.
Mnie ciekawią natomiast Kamienie Dropa i kulki :)
  • 0

#22

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pozatym, to gdzie to wszystko mozna obejrzec ?
  • 0

#23

luk.
  • Postów: 59
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co tworzyć historie o zaginionych, prehistorycznych super-cywilizacjach?
zogon, zastój cywilizacyjny masz bądź co bądź, dzięki średniowieczu i plemionom Germanów, którzy nigdy nie byli jakimiś intelektualistami:P



Nie byli intelektualistami?Poziom rozwinięcia społeczeństwa zależy w dużej mierze od dostępności jedzenia.Jeżeli jest z nim problem to dana cywilizacja skupia się na zdobywaniu pożywienia w co zaangażowana jest większość danego społeczeństwa.
Jeżeli jedzenia jest wystarczająco lub nawet nadmiar,wtedy ludzie zaczynają coś "tworzyć".Przykładem tego byli np mieszkańcy Brytani za czasów kiedy wybudowano Stonehange.Był tam nadmiar jedzrnia tak więc ludzie mogli skupić się na czymś innym niż tylko zdobywanie pożywienia.Inny przykład starożytna Grecja.Gdyby nie mieli wystrczającej ilości jedzenia nie stworzyliby całej swojej kultury,wynalazków etc.
Nie ma tu się co dopatrywać jakś kosmitów i dziwnych odkryć gdy cywilizacja poszła nagle do przodu.Człowiek jest na tyle inteligentną istotą że potrafi to wszystko osiągnąć sam,tylko kwestia sprzyjających warunków.
Cały czas mnie dziwi podejscie że jak człowiek coś osiągnoł to napewno mu musieli pomóc kosmici.Czyżby jakiś kompleks niższości?To że Wy nierozumiecie niektórych zjawisk czy działania jakiś wynalazków nie oznacza że inni ludzie tego nie rozumieją.






Że są okrągłe? Ja myślę, że cywilizacje były przed nami wcześniej i to wielokrotnie. Może rok 2012 będzie końcem naszej cywilizacji i początkiem następnej...

I znowu ten 2012.Czego Wy się spodziewacie?Pozatym jeżeli brać pod uwagę że kalendarz jest opoźniony o 6 lat,bo tak wynika z badań to ten Wasz 2012 już był.Skończył się niecałe 2 tygodnie temu.
  • 0

#24

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh a od kiedy to plemiona germańskie były intelektualistami? Po zniszczeniu cesarstwa zachodniego Europa przeżyła regres cywilizacyjny. Dlaczego w Bizancjum nadal rozwijane były różne dziedziny nauki, filozofia, historia a w Europie Zachodniej nie? No i dlaczego to cesarstwo wschodnie kontynuowało tradycję grecką, a nie jaśnie oświeceni barbarzyńcy z zachodu? :)

Pisz co chcesz, jednak prawda jest taka, że byli oni zacofani w porównaniu do Rzymian czy Greków. Choć warto zauważyć, że często wykazywali się większym człowieczeństwem i tolerancją niż "cywilizowani Rzymianie".

Jednak zbaczamy z tematu...

Paranienormalny, owe dyski Dropa są prawdopodobnie oszustwem. Chiński profesor o tym imieniu nie istniał, a same dyski znamy tylko ze zdjęć.

Jednak kulki są faktycznie ciekawe:) IMO największa tajemnica. Nie wiem czy natura byłaby w stanie coś takiego stworzyć. Człowiek pierwotny choćby chciał, to w zyciu takimi narzędziami jakimi dysponował by nie zrobił metalowej kulki.
  • 0

#25

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

2012 to juz jest religia, niektorzy ludzie wszystko z tym wiaza.
  • 0

#26

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla zainteresowanych:
Więcej na temat dysków DROPA:
http://www.niewyjasn...ropa-t5326.html
  • 0

#27

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O dyskach Dropa proponuję poczytać na angielskiej Wiki. Na samym dole jest przedstawiona krytyka. Dopiero po pozaniu zdania obu stron dobrze wyciągnąć wnioski.

Jak dla mnie to dyski są tylko wymysłem i nigdy nie istniały.

Na koniec jeszcze coś... Dlaczego, gdy tylko znajdzie się starożytną budowlę, artefakt czy coś w tym stylu to porównuje się go do egipskich piramid, najczęściej zaznaczając, że jest od nich starszy?
Przecież nawet w Europie mamy dużo starsze kultury niż egipska więc to żaden punkt odniesienia.
  • 0

#28

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na koniec jeszcze coś... Dlaczego, gdy tylko znajdzie się starożytną budowlę, artefakt czy coś w tym stylu to porównuje się go do egipskich piramid, najczęściej zaznaczając, że jest od nich starszy?


Bo egipskie piramidy są najbardziej znanymi starożytnymi budowlami i większość ludzi je kojarzy :/ ??

Po zapoznaniu się z wszystkimi dostępnymi informacjami te dyski dla mnie to też jeden wielki wymysł i jeszcze na dodoatek ten profesor Chi Pu Tei na którego temat nie można znaleźć żadnych konkretnych informacjii-człowiek widmo? :lol
  • 0

#29

luk.
  • Postów: 59
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh a od kiedy to plemiona germańskie były intelektualistami? Po zniszczeniu cesarstwa zachodniego Europa przeżyła regres cywilizacyjny. Dlaczego w Bizancjum nadal rozwijane były różne dziedziny nauki, filozofia, historia a w Europie Zachodniej nie? No i dlaczego to cesarstwo wschodnie kontynuowało tradycję grecką, a nie jaśnie oświeceni barbarzyńcy z zachodu? :)

Pisz co chcesz, jednak prawda jest taka, że byli oni zacofani w porównaniu do Rzymian czy Greków. Choć warto zauważyć, że często wykazywali się większym człowieczeństwem i tolerancją niż "cywilizowani Rzymianie".



To jest łasnie to o czym wspominałem w poprzednim poście.Plemiona germańskie żyły naogol na terenach zalesionych i żywili się tym co było w tym lesie,czyli polowali.Myślisz że nałapać zwierzyny tyle by wyżywić całe plemie to takie hop-siup.Zdobywanie pożywienia zajmowało im większość czasu,a jak juz nałapali tej zwierzyny to byli zbyt zmęczeni by tworzyć jeszcze jakieś wynalazki.
Ale gdy poptrzymy na Wikingów,a to wkońcu też germanie to sytacja jest trochę inna.Nie mieli tam takiego niedoboru żywności jak w lasach Germanii i wytworzyli wiele struktur takich jak np sądownictwo,mieli nawet prawników.Zmieniali także codziennie bielizne,co nie było rzeczą normalna w tamtych czasach ;)

Sorry za OT.
  • 0

#30

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednak jakimiś wielkimi filozofami też nie byli;)
Wikingowie żyli już w średniowieczu, nie tworzyli luźnego związku plemiennego jak plemiona Germanów w starożytności.
Tak na koniec, żeby zakończyć o tym dyskusję. Nawiązując do innego tematu. Przodkowie Azteków mogli zetknąć się z Wikingami, stąd mysleli później, że Hiszpanie to wysłannicy boga (ot taka kosmiczna teoria, na którą nie ma żadnych dowodów;))

No ale koniec OT.


Szczerze to nie znalazłem informacji o żadnym bohaterze historii z dyskami. W każdym bądź razie w necie jest o nich tylko na stronach paranormalnych.
Pytanie na koniec. Dlaczego po tych super-rozwiniętych cywilizacjach nie zostało śladu, a prymitywne narzędzia odłupkowe sprzed około 2 mln lat jesteśmy w stanie odnaleźć? :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych