Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miesiąc dumy LGBT

homoseksualizm lgbt równość dziwne święta parada

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zapewne wielu z was wie, czerwiec jest miesiącem dumy LGBT. Fajnie. W związku z tym mój syn zadał mi pytanie, na które nie potrafiłem znaleźć, logicznej odpowiedzi.  A było to mniej więcej tak: Powiedział mi że teraz jest miesiąc LGBT, i w różnych miejscach publicznych jak i w internetach umieszcza się tęczowe flagi itp. Mówił że rozmawiał z kolegami na ten temat, i nie bardzo rozumie dlaczego miesiąc. On wie, homoseksualiści i inni walczyli o swoje prawa i tak dalej, ale przecież kombatanci, walczyli z hitlerowcami o wolność nas wszystkich, a mają swoje święto tylko jeden dzień w roku, a nie cały miesiąc. Aczkolwiek ja znam prawidłową odpowiedź, lecz jest ona zbyt niepoprawna politycznie, aby udzielić jej szesnastolatkowi, mieszkającemu w WB. Może ktoś z was wyjaśni mi ten fenomen, bo chyba coś jest tu nie tak.   





#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W przypadku większości firm to akcja marketingowa. Ma wymiar symboliczny i niczego właściwie nie zmienia.





#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiedziałem, że czerwiec jest miesiącem dumy lgbt.
Jest wiele różnych organizacji i każda może ogłosić, że jakiś dzień , miesiąc, rok jest ich świętem, czasem pamięci. Dotyczy to też ludzi zasłużonych, historycznych postaci. Mieliśmy rok Chopina(2010),Piłsudskiego(2017) i wiele innych.



#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dopiero co skończył się maj czyli Miesiąc Maryjny. 





#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miesiąc Dumy LGBT to tradycja, która wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Ma na celu upamiętnienie wydarzeń, do których doszło pod koniec lat 60. w Stonewall w Nowym Jorku.

https://polskatimes..../ar/c1-15643974
Czyli wzięło sie to z ameryki ogólnie mówiąc.

W Polsce środowiska lgbt rosną w siłę. Część ich postulatów jest warta przedyskutowania i rozważenia ale niektóre ich pomysły są
śmieszne i wyglądają na prowokacje.
Wyrastają jakies dziwne twory jak choćby
https://mobile.twitt...erp|twgr^author



#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 A było to mniej więcej tak: Powiedział mi że teraz jest miesiąc LGBT, i w różnych miejscach publicznych jak i w internetach umieszcza się tęczowe flagi itp.

Pamiętaj, że w UK za pomocą tęczy okazuje się dumę i pozdrawia NHS, czyli National Health Service, czyli Służbę Zdrowia Zjednoczonego Królestwa. Tyle, że nikt tutaj nie drze twarzy, że jakieś "pedalskie" symbole są linkowane do służby zdrowia.

Dlaczego zrobili miesięcznicę? Bo mogli. Nikt zapewne nie udzieli Ci zadowalającej odpowiedzi. Inni też robią miesięcznice... bo ich ból, itd. itd. itd...





#7

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aż nasuwają się słowa Toma Limoncelliego: „Następnym razem, gdy ktoś zapyta cię, dlaczego istnieją marsze LGBT lub dlaczego Miesiąc Dumy przypada na czerwiec, powiedz im: ‘biseksualna kobieta o imieniu Brenda Howard pomyślała, że tak powinno być”.





#8

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka infantylna moda na wszystko co jest homo femini i eko, rzekomo tłamszone przez patriarchalno faszystowski katoliban. Za parę lat jak się wszystkim znudzi nikt nie będzie o tym pamiętał. 





#9

kubinnn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na pytanie "czemu aż miesiąc" ciężko odpowiedzieć inaczej, niż "bo tak sobie ustalili". Widocznie są ludzie, dla których ten temat jest na tyle istotny i tyle. Mnóstwo okazji do celebracji jest bardzo umownych.



#10

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za parę lat jak się wszystkim znudzi nikt nie będzie o tym pamiętał. 

Czyli przez ponad 50 lat się nie "znudziło", ale już za parę się "znudzi". Aha. Wyniki najbliższego dużego lotka podasz?





#11

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moda na lgbt trwa od kilku lat, wcześniej po za gronem samych zainteresowanych nie miało to miejsca. 





#12

kubinnn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@StatystycznyPolak
Nie do końca masz rację, a jeśli nie możesz się doczekać, aż symbole LGBT znikną z ulic, to może spotkać Cię zawód. W takich np. Stanach walka o równouprawnienie osób LGBT toczy się od dziesięcioleci, a nawet w Polsce parady równości odbywają się od 2001 roku.



#13

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Parada Miłości w Berlinie to legenda wręcz. Organizowano ten koncert od '89 roku do 2006 w Berlinie, później do 2010 roku w miastach Zagłębia Ruhry.





#14

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co nastepne miesiac walenia sie w [wulg] a nie czekaj juz maja czerwiec ha,ha,ha

 

wulgaryzmy2.gif

blokada3.gif

 

Za chamskie odzywki taryfy ulgowej nie przewiduję.

TT.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 07.06.2021 - 09:49







Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: homoseksualizm, lgbt, równość, dziwne święta, parada

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych