Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chowaniec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

lumia.
  • Postów: 9
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W wielu filmach, książkach grach czy komiksach przedstawiane są postacie chowańców, jako istot demonicznych, będących związanych z magią i towarzyszących czarownicą oraz osobą powiązanym z demonizmem. Chowańce często są postaciami fikcyjnymi, znanymi z pop kultury. Jednak w niektórych wierzeniach, np. shintoizmie, jest dopuszczalne posiadanie chowańca np. przez bóstwo (oni wierzą, że niektóre bóstwa zamieszkują ziemię). Prymitywne religie często czciły zwierzęta, szczególnie koty. Zastanawia mnie, osoby, które w obecnych czasach zajmują się sztukami magicznymi, jaki mają pogląd na chowańców. Czy rzeczywiście wierzą w magiczną moc zwierząt i zawiązują jakieś pakty z niektórymi z nich? Czy pojęcie chowańca jest jedynie fikcją, czy też spotyka się go podczas kultów magicznych?


  • 0

#2

Nocny Łowca.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, przynajmniej w takim zakresie bardziej... cywilno-ogolnym, że temat chowańców jest odbierany bardziej pozytywnie. Np.: w serii gier The Elder Scrolls, które cieszą się na świecie całkiem dużą popularnością, chowańce są przedstawione raczej neutralnie i mogą pojawiać się jako sługi wrogich magów i czarodziejów, albo jako użyteczni towarzysze. Wiem też, że coraz częściej, w różnych bajkach, serialach czy opowiadaniach, pojawiają się "chowańce". I to za równo w sensie dosłownym, jak i w przenośni (np. zwierzęta posiadające nieomal ludzką inteligencje, pomagające głównym bohaterom). Dodatkowo... do dzisiaj nie spotkałem się z negatywnym przedstawieniem tematu chowańców (nie licząc stereotypu wiedźmy i kota) a już trochę w tematach magii i fantasy siedzę. To zmusza mnie do stwierdzenia, że współcześnie przekaz a pro po chowańców jest raczej neutralnie-pozytwyny.


  • 0

#3

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

no właśnie fikcyjnymi o czym tu gadac. wez idz na filmweba


  • 0



#4

Pionier.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę ze tego pana  nie trzeba przedstawiać :) Jedyny, prawdziwy i niepowtarzalny to ten z h3

17866273.png

 


  • 1

#5

Lithium.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chowaniec to istota duchowa w formie zwierzęcia.
Jeśli ktoś wierzy w fizycznego chowańca to odradzam robienie ze swojego zwierzęcia takiego chowańca, z prostej przyczyny - może stać się ono celem ataków na planie niefizycznym.
Ja np. od dziecka miałam przy sobie czarnego kota w formie niefizycznej, tj. widziałam go oczami wyobraźni. Kiedyś zajmowałam się czarostwem, teraz przeszłam na buddyzm i już się tym nie zajmuję, choć nie wykluczam, że do tego wrócę.
Najlepiej wpisz w Google hasło "chowaniec forum ezo" i szperaj, tutaj raczej widzę sceptycyzm względem tego typu zjawisk.
  • 0

#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przy forum ezo, oczami wyobraźni widzę EzoTV i przewracającą oczami ezoteryczkę przy szklanej kuli.

No i takie tam inne...





#7

Lithium.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Staniq
Haha. No na takich forach trzeba uważać, żeby nie odlecieć.
Zawsze można też użyć Google Scholar/Google Books jak ktoś zna angielski.
Ps. Większość for ezo już chyba wymarło, posty są stare etc.

Użytkownik Lithium edytował ten post 12.03.2021 - 20:34

  • 0

#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problem w tym, że EzoTV nie da się już odzobaczyć...







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych