Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czujniki autonomicznych Tesli potrafią wykryć duchy na cmentarzach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

sloniasek.

    Weteran

  • Postów: 25
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tesle mają zainstalowane na swoich pokładach bardzo czułe systemy obserwowania otoczenia pojazdu na dystansie kilkudziesięciu metrów i w aż 360-stopniach. Okazuje się, że są zdolne do wykrycia czegoś nietypowego.

 

Szczęśliwi właściciele w pełni elektrycznych Tesli często publikują w globalnej sieci materiały filmowe, na których można zobaczyć, jak systemy autonomiczne radzą sobie w trudnych warunkach na drodze lub potrafią pomóc złapać złodzieja. Wygląda na to, że systemy monitoringu otoczenia potrafią wykryć nawet duchy?

Trudno powiedzieć, co tak naprawdę zarejestrował Model 3 od Tesli, którym jeździ Ovidiu Maciuc, ale wszystko wskazuje na to, że jest to duch zmarłej osoby. Opublikował on nagranie na serwisie Twitter, na którym możemy zobaczyć jego samochód zaparkowany na terenie cmentarza, w bliskiej odległości od grobów. Systemy monitoringu otoczenia natychmiast wykryły postać zbliżającą się do pojazdu i pokazały ją na wyświetlaczu.

System Autopilot ma zdolność do wykrywania przechodniów i pokazywania ich na symulowanej mapie otoczenia pojazdu, dzięki czemu w trakcie jazdy autonomicznej można przyglądać się, co widzi system, jak myśli i podejmuje decyzje. Tymczasem AI ma za zadanie ominąć osobę lub się przed nią zatrzymać, gdy wtargnie na drogę.

 

 

A oto link do filmu:

https://twitter.com/...081386234347522

 

 

Bardzo ciekawe , co sądzicie? myślicie że to błąd systemu? czy faktycznie to wykrywa aktywność duchów.


Użytkownik sloniasek edytował ten post 16.01.2021 - 16:00

  • 0

#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słabe.

Po pierwsze, wyświetlana postać pokazywana jest prawdopodobnie w "martwym polu" słupka, a przynajmniej takie mam wrażenie i tak pokazuje kamera z kokpitu, więc w tym "martwym polu" mógł stać człowiek i ten film to próba wmówienia nam, że nikogo tam nie było.

Po drugie, to jest elektronika i jako taka bywa zawodna.





#3

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet gdyby te Tesla wyłapała coś, co faktycznie jest (bo nie wiem, może ma zamontowane sensory ektoplazmy?) to by tak nie migało. To są raczej halucynacje systemu.


  • 0



#4

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Po pierwsze, wyświetlana postać pokazywana jest prawdopodobnie w "martwym polu" słupka,

Słupek jest nachylony pod dużym kątem. W związku z tym, martwe pole nie obejmie postaci w kącie 90%. 

 

 

Po drugie, to jest elektronika i jako taka bywa zawodna.

Bywa zawodna, ale też pokazuje rzeczy, które nie są oczywiste. 


  • 0



#5

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raczej automat cierpi na maszynowy efekt pareidolii. Coś jak wykrywacze duchów oparte na procesorach z xboxowego Kinecta. Poza tym i ulradźwiękowe i podczewienne sonnary-czujki potrafią wykryć wir ciepłego powietrza jako obiekt ożywiony.


  • 1



#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aplikacje ze śmiesznymi filtrami mylą twarz z częściami sprzętów mających dwie śruby i coś poziomego, więc oprogramowanie nastawione na wykrywanie ludzi może czasem ich wykryć tam, gdzie nic nie ma.


  • 0



#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Po pierwsze, wyświetlana postać pokazywana jest prawdopodobnie w "martwym polu" słupka,

Słupek jest nachylony pod dużym kątem. W związku z tym, martwe pole nie obejmie postaci w kącie 90%. 

Tak, ale chcąc kogoś ukryć pokazywałbym to też z takiej perspektywy, gdzie słupek pokrywa kilka metrów terenu. Noxili ma rację, wygląda na to, że Tesla ma problem z interpretacją danych.





#8

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli to zjawisko ma miejsce tylko na cmentarzu lub w miejscach uznanych za nawiedzone z uwagi na mnogość zdarzeń o charakterze typu zjawa, poltergeist etc.. To faktycznie jest to co najmniej dziwne i daje do myślenia, ale jeżeli takie zjawisko ma miejsce wszędzie, gdzie tylko zaparkujemy Teslą, to można włożyć to między bajki... Można też pójść głębiej i stwierdzić, że ziemia to jeden wielki cmentarz, na którym przez tysiące lat byli grzebani ludzie, a Tesla  wyłapuje ich manifestacje pośmiertne. 

Tak swoją drogą zauważyliście, że ludzie mają tendencję do przypisywania zjawisk niewyjaśnionych wydarzeniom tak do 100 lat wstecz. Widziano maszerujących żołnierzy z czasów II WŚ gdzieś w lesie, a to duch zmarłego dziadka, a to dom na starym cmentarzu, a to znowu jakieś inne wydarzenie z niedalekiej przeszłości. Wiem, że są relacje o zjawach rycerzy , mnichów itp. Ale jednak ludzie przypisują lub doszukują się odzwierciedleń w bardziej im znanych historiach.  Mało kto widział ducha poganina z pochodnią, wikinga , czy ducha przedstawiciela cywilizacji starożytnej. Przecież też kiedyś umarł na ziemi taki np. średniowieczny plebs bez zębów i może nie pogodził się z tym losem , ale nie może się przebić ze swoją manifestacją , bo drogę zajechało mu widmo wojska z II WŚ. Być może duchy czy zjawy mają coś na zasadzie "many" która im się kończy i nie mogą już się wizualizować... Ajjj tak lać wodę można bez końca....   


  • 0



#9

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

Ta mana, to coś jak akumulatorek, raz tylko się ładuje i nie wiadomo na ile starczy...

 

Polecam mój temat  http://www.paranorma...-jest-straszno/  . Tam pojawiają się nawet rycerze, więc może nie do końca tak jest, ale teoria ciekawa.





#10

Kwarki_i_Kwanty.
  • Postów: 510
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tytuł niniejszego artykułu wywołał u mnie na tyle duże, ba, wręcz olbrzymie czy nawet bezbrzeżne zdziwienie, że... no właśnie co... Że czym prędzej postanowiłem przyjrzeć się jego treści. A treścią tą, cóż, równie solidnie zostałem zszokowany, tak jak to zrobił z mym umysłem tytuł tekstu.

Pierwszy filmik z ,,kontaktu" autka Tesli z ,,niby emeferyczną" poświatą / śladem energetycznym innowymiarowym, czy czymkolwiek zagadkowym by to było, w ogóle nic nie wnosi do ,,paranormalnego" kontekstu / wydźwięku video. Cóż, oglądałem filmik dwa razy, jednak klatka po klatce nie będę go analizował; sądzę, że te naście sekund filmu to zdecydowanie zbyt mało informacji, które mogłyby zachęcić do zainteresowania się głębiej tematem ,,paranormalnej" aktywności Tesli.

Tylko żeby nie okazało się, iż wątek ten obrośnie jakimiś teoriami spiskowymi, jakoby Elon Musk ,,wiedział coś o świecie nas otaczającym, czego zwykli ludzie nie wiedzą".
  • 0

#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz pewnie wszyscy "łowcy duchów" rzucą się na czujniki montowane w Tesli. Za jakiś czas wypłynie jakiś sprzęt wykrywający duchy zrobiony z systemu autonomii. Żaden duch się już nie "ukryje"...





#12

serim.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wątpię żeby tesla była wyposażona w kamery full spectrum

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych