Skocz do zawartości
Dołączona grafikaSzaraki wesoło wybiegły ze szkoły, zapaliły papierosy, wyciągnęły flasz... eee... to nie tutaj... znaczy się zapraszamy do głosowania w kolejnej edycji Złotych Szaraków!Dołączona grafika


Zdjęcie

Całun tajemnicy spowijający śmierć Thomasa Ince'a - część pierwsza


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5783
 • Tematów: 714
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niewiele osób wie, kim jest lub był Thomas Ince. Niestety, jego śmierć przyćmiła jego dziedzictwo bycia prawdziwym pionierem w przemyśle niemego kina. Nieliczni, którzy znają jego historię, zwykle nie mogą zdecydować, czy jego śmierć nastąpiła z „przyczyn naturalnych”, czy też gorzej, czy został zamordowany. Ta historia jest złożona i pełna zwrotów akcji na każdym rogu. Ale dla poszukiwaczy prawdy, takich jak ja, dodawało to tylko oliwy do ognia. Im więcej kopałem, tym więcej odkrywałem wskazówek dotyczących tego, co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy na Oneidzie. Po przeczytaniu tej historii mam nadzieję, że dodasz dwa do dwóch, aby zobaczyć, jak historia rozwinie się na twoich oczach. Na koniec wyciągniesz własne wnioski z tej tajemnicy i miejmy nadzieję, że opuścisz tę stronę, zadowolony ze swoich opinii.

 

                                                                             thomas_ince.jpg

                                                                             Thomas Ince/fot.domena publiczna

 

Zaproszenie na imprezę urodzinową na pokładzie jachtu W.R.

 

Nazwisko Thomasa Ince'a przeszło do historii nie z powodu bycia potentatem branży filmowej, nie z powodu bycia „ojcem westernu”, ale raczej z powodu fatalnego zgonu, który był owiany tajemnicą odkąd wszedł na jacht Williama Randolpha Hearsta, Oneida, weekend 15 listopada 1924 r.

W rzeczywistości, kiedy jacht wyruszył do San Diego z San Pedro tego samego dnia, Ince spóźnił się na pierwszy odlot i następnego dnia, w niedzielę rano, musiał wsiąść do pociągu do San Diego (16 listopada), aby wejść na jacht i cieszyć się ostatnim dniem weekendu z Hearstem i innymi towarzyszami na pokładzie.

 

„W.R.” zaprosił Ince do udziału w urodzinach, posunął się nawet do zaplanowania uroczystej kolacji urodzinowej na cześć Ince w niedzielny wieczór. Niewiele wiadomo o tym, kto faktycznie był na pokładzie tego wieczoru.

 

                                                                             davies_greetingince.jpg

                                                                             Davies wita Ince na pokładzie Oneidy/fot.domena publiczna

 

Niewiele wiadomo również o tym, kto faktycznie był na pokładzie tego wieczoru. Lista domniemanych gości zmieniła się nieco na przestrzeni lat, ale zawsze pozostają wspólne mianowniki tej historii: William Randolph Hearst, Charlie Chaplin, Marion Davies, Louella Parsons, Thomas Ince, Margaret Livingston i oczywiście dr Goodman. Oni zawsze wydają się znaleźć się wśród osób wymienionych w każdej historii.

Zgodnie z „oficjalnymi” dokumentami i raportami stwierdza się, że wieczorem w niedzielę 16 listopada Thomas Ince zachorował na niestrawność i musiał opuścić jacht w nocy.

 

Według dr. Daniela Carsona Goodmana (licencjonowanego, choć niepraktykującego lekarza), który był zatrudniony przez Hearsta jako szefa produkcji filmowej, twierdził, że eskortował Ince do San Diego, gdzie wsiedli do pociągu. Zanim dotarli do Del Mar, stan Ince się pogorszył, więc wysiedli z pociągu i udali się do hotelu. Goodman skontaktował się z żoną Ince, Nell, i powiedział jej, żeby dołączyła do nich w hotelu, dokąd wezwali lekarza.

 

W końcu został przeniesiony do swojego domu na Benedict Canyon (1051 Benedict Canyon Rd.), Znanego jako „Dias Dorados”, gdzie w końcu zmarł w dniu urodzin swojej żony, 19 listopada (które były w środę, a nie wtorek, jak twierdzi wielu).

 

Jest całkiem możliwe, że zmarł wczesnym rankiem 19 listopada, po wtorkowym, najgorszym wieczorze. Pomysł, że Thomas Ince zachorował na niestrawność, a później zmarł z powodu niewydolności serca, był analizowany przez lata. W rzeczywistości istnieje po prostu zbyt wiele sprzecznych raportów dotyczących tego scenariusza, dlatego wzbudza jeszcze większe podejrzenia.

 

Sekretny romans i pomyłkowa identyfikacja

 

Najpopularniejszą z plotek było to, że w ów weekend Hearst zaprosił Charliego Chaplina jako jednego ze swoich gości, aby obserwować zachowanie Chaplina z kochanką Hearsta, aktorką Marion Davies. Rywalizujące ze sobą gazety imperium Hearsta opublikowały artykuł opisujący ich domniemane relacje zaledwie tydzień przed podróżą, stwierdzając, że Davies i Chaplin byli widziani razem w niewłaściwy sposób. Być może Hearst, zaprosił Chaplina, chcąc przekonać czy plotki są prawdziwe.

Musiał wiedzieć, czy jego ukochana kochanka Marion jest niewierna, czy nie.

 

                                                                          chaplin_davies_swanson.jpg

                                                                          Swanson, Chaplin & Davies/fot.domena publiczna

 

Jak głoszą plotki, Hearst i Davies byli widziani przez Hearsta jak rozmawiali pod pokładem, w końcu Chaplin pozostawił na ławce kapelusz i wycofał się na noc do swojej kajuty. W gniewie zazdrości Hearst wrócił do swojej kajuty i wyjął swój rewolwer nabijany diamentami (z którego był najbardziej znany ze strzelania do mew) i wrócił do miejsca, w którym siedzieli Davies i Chaplin.

 

Kiedy podczas drogi do miejsca schadzki Chaplina i Davies W.R. repetował broń, Ince znalazł Davies samą. To, o czym rozmawiali, do dziś nie wiadomo, ale wynik okazał się fatalny. Niektóre plotki mówią, że Ince podniosła kapelusz Chaplina i założyła go dla żartu Daviesowi kiedy siedzieli i rozmawiali.

Pomylonemu z Chaplinem, Ince'owi Hearst strzela w tył głowy. Czując się tak przytłoczony poczuciem winy za postrzelenie niewłaściwej osoby, Hearst zaprzysiągł wszystkich na pokładzie, że zachowają tajemnicę (prawdopodobnie „kupując ich”) i zapomną o tej historii na zawsze.

 

Inną teorią odnoszącą się do całego trójkąta miłosnego Chaplina-Daviesa-Hearsta było to, że doszło do walki i że Hearst strzelił do Chaplina i chybił, podczas gdy kula, jak mówią niektórzy, rykoszetowała od iluminatora i uderzyła Ince w czoło, gdy spacerował po pokładzie. Jeszcze inna mówi, że Ince próbował przerwać walkę między Chaplinem i Hearstem, podczas gdy pistolet wystrzelił, trafiając go pociskiem w głowę. Bez względu na to, którą teorię wybierzemy z tej kategorii, Hearst pozostaje strzelcem w tych scenariuszach.

 

Przypadek gwałtu i samoobrony

 

Inną, wnoszącą dużo chaosu do opisywanych zdarzeń, jest postać Abigail Kinsolving. Tak się złożyło, że panna Kinsolving była sekretarzem Miss Davies i w większości zeznań nie ma jej wśród osób wymienionych na liście na pokładzie Oneidy tej nocy.

 

Jednak dzięki hollywoodzkiemu obiegowi plotek, tzw. pantoflowa poczta mówi, że Abigail została zgwałcona przez Ince na pokładzie jachtu Hearsta i postrzeliła go w samoobronie, a nawet prawdopodobnie dźgnęła go w głowę. Inny raport mówi, że przyznała się tylko do gwałtu dokonanego przez Ince, ale nigdy nie wspominała o tym, jak umarł, ani nawet, czy śmierć była związana z jej gwałtem.

 

Plotki mówią, że Abigail zaszła w ciążę po tym incydencie i urodziła córkę Louise zaledwie kilka miesięcy później. Jak wiemy, ciąża trwa całe dziewięć miesięcy. Więc to, że urodziła ją „kilka miesięcy” później, wydaje się podejrzane. Według raportów Ince zgwałcił ją w sobotni wieczór 15 listopada.To niemożliwe, Ince nawet nie wszedł na pokład Oneidy w San Diego aż do niedzieli rano (16 listopada), ponieważ był zajęty premierą "The Mirage" i negocjacjami z z Hearst's International Film Corporation w sprawie trwającej produkcji. Więc jeśli Abigail twierdziła, że została zgwałcona przez Ince 15 listopada na pokładzie Oneidy, to było to kłamstwo.

 

                                                    margaret-livingston-jewels-fur_opt.jpg

                                                    Margaret Livingston/fot.domena publiczna

 

Otóż, mogę założyć, że Ince był ojcem jej dziecka, którego, jak zakładam, już „spodziewała się” na długo przed tym, zanim tego wieczoru postawiła stopę na Oneidzie. Być może była wściekła z zazdrości, kiedy zobaczyła, że Hearst miał zaprosił kochankę Ince'a, Margaret Livingston. Czy Abigail była także jedną z kochanek Ince'a?

Biorąc pod uwagę okoliczności i jej „delikatny stan”, można sobie wyobrazić, że w tym momencie była zzieleniała z zazdrości.

 

 

Nie wszyscy je znamy, ale jest takie dość trafne porównanie:
 

Nie ma takiej wściekłości, jak miłość z nienawiści
Ani piekła, furii, w jaką wpadnie pogardzana kobieta.

-(akt III Żałobnej narzeczonej Williama Congreve'a, 1697)

 

Istnieje wiele możliwych scenariuszy stojących za teorią związaną z  Abigail Kinsolving. Gdyby rzeczywiście była w związku z Ince przed tą podróżą jachtem, mogłaby mu zwierzyć się, że jest z nim w ciąży, a on mógłby powiedzieć, że to nie jego, albo że nie zostawi żony dla niej.

Być może była tylko „przygodą” dla Ince, chociaż mogło to oznaczać dla niej znacznie więcej. Niestety, naprawdę nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy Ince potajemnie spotykał się z Abigail, czy nie, czy naprawdę była z nim w ciąży i była tak wściekła na widok Ince'a z Livingston, czy też może była zdenerwowana, że Ince odmówił uznania ojcostwa, być może wpadła w szał tej nocy i sama go zastrzeliła. Bardzo łatwo byłoby jej również oskarżyć o gwałt Hearsta, biorąc pod uwagę fakt, że był on dość konserwatywny i zamiatałby to wszystko pod dywan.

Pomyślcie też o tym, że Marion Davies była dla Hearsta wszystkim. Abigail była sekretarzem Davies, spędzała dużo czasu z Davies, więc prawdopodobnie spędzała dużo czasu z Hearstem. Tak więc, skandal tej wielkości zrujnowałby karierę Davies i przyniósłby Hearstowi niekończącą się burzę niepochlebnego rozgłosu, gdyby trafił do gazet. To bardzo zagadkowa postać.

 

Hearst zrobiłby wszystko dla Davies. Stworzył Cosmopolitan Pictures specjalnie dla niej, żeby mogła zagrać we wszystkich jego filmach. Gdyby zrobił to z jej powodu, zataiłby wszystko, szczególnie, gdyby oznaczało to ochronę jej wizerunku.

 

Uważam również za interesujące, że Abigail zmarła wkrótce po urodzeniu Louise. Jej ciało zostało znalezione wśród wraków wypadku samochodowego w pobliżu "La Cuesta Encantada" - rancza Hearsta w San Simeon. Podobno ochroniarze Hearsta odkryli jej ciało, przy którym znaleźli również list samobójczy.

 

Wielu spekulowało, że list został napisany przez dwie różne osoby, w liście były dwa różne charaktery pisma odręcznego. Gdzieś, w jakiejś książce przeczytałem, że niektórzy ludzie o „zmiennych osobowościach” byli znani z pisania dwoma różnymi charakterami pisma.

Niektórzy przechodzą od kursywy do druku, co jest w rzeczywistości całkiem normalne. Podczas gdy inni mogą całkowicie zmienić styl, co może oznaczać coś bardziej złożonego. 

 

Czy to mogła być wskazówka, że Abigail miała rozdwojoną osobowość? Czy mogła być chora psychicznie? Czy naprawdę się zabiła? A może jej śmierć była kolejną nierozwiązaną tajemnicą na zawsze czającą się w cieniu W.R. Hearsta? Niestety nie mamy pojęcia, o czym była ta notatka ani jak wyglądała, ponieważ jestem wręcz pewien, że została zniszczona dawno temu, ponieważ nigdzie nie można trafić na kopię tego listu. Nie ma więc sposobu, aby ustalić, czy oba zestawy pism pochodziły od Abigail, czy od kogoś innego. Ciąg dalszy tej historii jest taki, że po śmierci Abigail, Marion Davies szybko zabrała Louise i umieściła ją w sierocińcu, który Davies wspierała finansowo, upewniając się, że Louise będzie pod dobrą opieką.

 

Więcej dowodów na to, że Hearst potrafił trzymać pewne elementy swojego życia w tajemnicy, był ten, który ukrywał aż do grobowej deski. Marion Davies przez wiele lat twierdziła, że młoda blondynka, która od czasu do czasu odwiedzała ranczo w San Simeon, była jej „siostrzenicą”. Jednak w miarę upływu lat i szeptania po kątach ta dziewczyna stwierdziła, że jest „dzieckiem miłości” Davies i Hearsta.

 

Nie wiadomo, kiedy się urodziła, ale wychodzi na to, że gdzieś w latach 1920-1923. Według rodziny Lake, Marion oddała dziecko swojej siostrze Rose po stracie jej własnego dziecka, podczas gdy Hearst zadbał o to, aby opiekować się nią finansowo. Na łożu śmierci "siostrzenica" Patricia Van Cleve Lake twierdziła, że Marion Davies o tym, że to ona jest córką Hearsta zwierzyła się jej gdy ona sama (Patricia) miała 11 lat i powiedziano jej, żeby milczała na ten temat. Nawet w dniu jej ślubu, sześć lat po tym, jak powiedziała jej Davies, sam Hearst wziął ją na stronę, objął ją i powiedział, że jest jej prawdziwym ojcem. Dość skomplikowane są te relacje i bardzo łatwo się w nich pogubić, tym bardziej, że czasem nie mają powiązań z głównym wątkiem tej sprawy.

 

                                                     patriciavanclevelake.jpg.jpg

                                                     Patricia Van Cleve (córka Hearsta)/fot.domena publiczna

 

Patricia twierdziła, że musiała udawać, że nie wie, aby upewnić Hearst'a, że sekret nigdy nie został wyjawiony przed tym dniem. Nawet po tym, jak jej to przyznał, wiedziała, że farsa się nie skończyła, w całym jej życiu żaden z jej biologicznych rodziców nigdy nie mógł publicznie przyznać, że jest ich córką, nawet gdyby wiedziała, że to jej rodzice.

Na łożu śmierci Patricia upewniła się, że świat poznał  prawdę, chciała opuścić ten świat po ujawnieniu tajemnicy.

 

To sprawiło, że na serio zacząłem się zastanawiać (zresztą podobnie jak większość grzebiących w temacie), że skoro Hearst bardzo chciał ukryć kochane dziecko, cóż mógłby ukryć jeszcze?

 

Kilku historyków twierdziło, że obaliło tę teorię na podstawie akt rozwodowych Rose i George'a, wykazując ciągłą niechęć i walkę o opiekę nad Patricią, ale tak naprawdę nie ma sposobu, aby dowiedzieć się na pewno, kim byli rodzice dziewczynki bez badania DNA.

 

Rodzice adopcyjni cały czas walczą o swoje dzieci, a poprzez fakt, że kiedyś stracili dziecko, mogli trzymać się Patricii z całej siły, niezależnie od tego, czy była biologicznie ich, czy nie. Czy to George Van Cleeve i Rosemary Douras byli jej rodzicami, czy Marion Davies i Hearst pozostanie tajemnicą do czasu odkrycia niepodważalnych dowodów świadczących za którymś z nich.

 

Bez autopsji

 

Według gazet, środowe poranne wydanie Los Angeles Times miało nagłówek:
"POSTRZELENIE PRODUCENTA FILMU NA JACHCIE HEARSTA!"
- ale w popołudniowej edycji ten nagłówek został ściągnięty, wraz z innymi informacjami dotyczącymi obrażeń Ince'a.
W jednym z tytułów należących do Hearsta opublikowano nagłówek:
"Umyślny wypadek samochodowy na ranczu."

 

W rzeczywistości na początku Hearst chciał, aby opinia publiczna myślała, że Ince był na swoim ranczu w San Simeon i że został przewieziony do domu, kiedy zachorował.

 

Kiedy rozeszły się plotki o tym, że ludzie wiedzieli, że w niedzielę rano wszedł na pokład Oneidy, gazety musiały wycofać się z tej historii i szybko ją zmienić. Następne artykuły mówiły, że Ince zachorował z powodu wrzodów i niestrawności, a później dostał zawał serca.

 

Kiedy Ince zmarł w swoim domu w Benedict Canyon, jego osobisty lekarz dr Glasgow podpisał akt zgonu stwierdzający, że przyczyną śmierci była „niewydolność serca”. Ince został postrzelony lub zachorował w niedzielny wieczór (16 listopada) i wyszedł z jachtu wczesnym rankiem w poniedziałek 17. Zmarł 19-go, a jego pogrzeb odbył się zaledwie dwa dni później, w piątek 21-go.

 

Wśród obecnych byli Marion Davies, Charlie Chaplin, bracia Ince'a Ralph i John w towarzystwie Elinor Ince i jej trzech synów Williama, Thomasa i Richarda. Kilku innych celebrytów i przyjaciół rodziny uczestniczyło w nabożeństwach w kaplicy na cmentarzu w Hollywood. Sam Hearst nie był obecny, co przypomina, że jeśli Ince naprawdę zachorował na pokładzie jachtu Hearsta, dlaczego nie oddał Ince'owi szacunku biorąc udział w jego pogrzebie ... to znaczy, jeśli naprawdę nie była to wina W.R.? Prawda?

Szczątki Ince zostały poddane kremacji natychmiast po ceremonii, ale zapiski mówią, że była to ceremonia pogrzebowa z otwartą trumną.

 

Warto zauważyć, że zgodnie z książką „Thomas Ince - Hollywood's Independent Pioneer” napisaną przez Briana Tavesa stwierdza on w niej, że szef wydziału zabójstw w Los Angeles wysłał dwóch funkcjonariuszy (JB Fox'a i Williama Bright'a) do Strothera i Dayton's Mortuary w Hollywood, gdzie przygotowywano ciało Ince'a na jego pogrzeb. Zgodnie z książką, obaj oficerowie wraz z kierownikiem studia Reeve Houck byli świadkami (jak twierdzą), jak „Dr Day” (który w rzeczywistości nazywał się Dr Dayton, a nie Day) upiększył ciało Thomasa Ince'a tak, aby nic nie było widać. Żadnego śladu, żadnych ran, nic, co wskazywałoby, że śmierć nastąpiła z innego powodu poza przyczynami naturalnymi.

 

Mogłoby tak być? Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że gliniarzom się opłaciło, ale to sprawia, że zastanawiamy, czy to możliwe, że Ince jednak umarł z przyczyn innych niż naturalne?

 

Ale z drugiej strony mówimy tutaj o Hollywood, a Hollywood jest w stanie sprawić, że ludzie zapomną o tym, co widzieli. Hollywood bardzo dobrze radzi sobie również z makijażem, efektami specjalnymi, więc możliwe, że kosmetycznie zmienili ciało lub głowę Ince, aby rana nie była widoczna.

 

A co ze Świadkami? Chociaż wiele zapisów podaje, że Thomas Ince zmarł we wtorek wieczorem, w rzeczywistości była to środa we wczesnych godzinach porannych, ponieważ zapiski podają, że zmarł 19 listopada, czyli w rzeczywistości w środę.

 

Ciekawe w relacjach świadków jest to, że większości osób na pokładzie Oneidy nie można zidentyfikować, albo wydawali się nagle mieć amnezję. Marion Davies twierdziła, że Nell Ince zadzwoniła do niej ze studia w poniedziałek, informując ją, że Thomas nie żyje. Cóż, dowody pokazują, że jest to niemożliwe, ponieważ Ince umarł dopiero we wczesnych godzinach rannych w środę. Charlie Chaplin stwierdził, że w ten weekend nigdy nie był na pokładzie Oneidy i że on, Hearst i Davies przyjechali zobaczyć się z Ince w jego domu tydzień po tym, jak zachorował.

 

Stwierdził również, że Ince umarł dopiero dwa tygodnie później. Zabawne, ponieważ Chaplin był obecny na pogrzebie Ince w tym samym tygodniu, więc wiedział bardzo dobrze, że Ince zmarł kilka dni później, a nie kilka tygodni. Louella Parsons (którą to omówimy szczegółowo w części 2), twierdziła, że nie było jej wtedy nawet w Kalifornii i że przebywała cały czas w Nowym Jorku, kiedy Ince zachorował i zmarł.

 

Co ciekawe, Vera Burnett, zastępczyni Marion Davies w studio, przypomniała sobie, że widziała Louellę z Marion w studio w dniu ich planowanej weekendowej wycieczki na jachcie Hearsta, udowadniając, że Louella faktycznie znajdowała się w tym czasie na Oneidzie.

 

Innym świadkiem, którego wielu ignorowało przez lata, jest relacja kierowcy Chaplina, Toraichi Kono, który twierdził, że widział, jak Ince był transportowany karetką z jachtu. Kono zwierzył się swojej żonie, że wyglądało na to, że głowa Ince'a krwawiła od rany postrzałowej. Wśród pracowników domowych w Hollywood i Beverly Hills ta plotka szybko się rozniosła. W ciągu kilku dni było kilka telefonów do władz Los Angeles i San Diego z prośbą o zbadanie sprawy śmierci Ince'a. Gdyby nie chodziło o morderstwo, to może nielegalne spożywanie alkoholu, które mogło również doprowadzić do jego choroby.

 

                                                            Timeline.jpg

                                                            fot.domena publiczna

 

Ponieważ opinia publiczna miała wątpliwości co do prawdy o śmierci Ince'a, a wielu uważało, że Hearst wykorzystał swoje wpływy i kontrolę, aby to ukryć. Pod naciskami, w ciągu trzech tygodni prokurator okręgowy San Diego Chester C. Kempley został zmuszony do zbadania sprawy.

Najdziwniejsze w tej całej sprawie jest to, że Kempley przesłuchiwał tylko jedną osobę, doktora Goodmana, człowieka, który towarzyszył Ince'owi z jachtu do hotelu, a następnie do domu Ince's Benedict Canyon. D.A. (prokurator okręgowy) nigdy nie wypytywał gości, którzy byli na pokładzie Oneidy, ani nawet nie odważył się wypytać Hearsta. Dla mnie to też brzmi podejrzanie.

 

Oczywiście D.A. doszedł do wniosku, że sprawa powinna zostać zamknięta, ponieważ śmierć Ince nie wydawała się być niczym innym niż śmiercią spowodowaną przyczynami naturalnymi.
„Jestem usatysfakcjonowany, że śmierć Thomasa H. Ince'a była spowodowana niewydolnością serca w wyniku ataku niestrawności ... ponieważ istnieją wszelkie powody, by sądzić, że śmierć Ince'a była spowodowana przyczynami naturalnymi, nie ma powodu, dla którego należy przeprowadzić dochodzenie. ”- Chester C. Kempley, prokurator okręgowy w San Diego. Jak zwykle, historia została wyciszona i wygładzona przez gazety Hearsta, ale było w niej znacznie więcej niż tylko to, co powyżej.
Po prostu, dopiero zarysowaliśmy powierzchnię.

 

Część druga za jakiś czas.

 

Autor: Staniq

Źródło: internet

 

Artykuł własny dla VRP paranormalne.pl

Kopiowanie, umieszczanie w innych serwisach tylko z linkiem do oryginalnego tekstu i za pozwoleniem.


 • 0#2

noxili.
 • Postów: 2798
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze? Nie bardzo to wiedzę .

Hearst jest człowiekiem którego długi cień wpłynąl na Cały obecny świat. Było mnóstwo ludzi bogatszych od niego , ale nie ma nikogo chyba ko porafiłb wpłwać na swe państwo nie piastując ŻADNEGO stanowiska politycznego.

 

Soros to przy nim taki cieć .

 

"W szczytowym okresie swojej potęgi, w 1920 posiadał 20 gazet codziennych, 13 magazynów, dwie wytwórnie filmowe, 8 rozgłośni radiowych, liczne posiadłości ziemskie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Meksyku. Jego ogromny zamek Hearst Castle wybudowany u wybrzeży Kalifornii mieścił pokaźną kolekcję dzieł sztuki."

 

Herst mógł, chciał i wywołał wojnę z ościennym Państwem. 

Do spółki z Pulitzerem prowadząc histeryczna nagonkę w całej amerykańskiej prasie wywołał histerie wojenna wobec Hiszpanii. Hiszpania maił między innymi kolonie Kubę i Filipiny . Na Kubie doszło do antyhiszpańskiego powstania . Ameryka  (a dokładniej Hearst i sojusznicy) chcieli wojny i np przejęcia Kuby. Ktoś zastosował stary schemat( wtedy to była nowość :)). Wysłany pancernik da zabezpieczenia ewakuacji amerykanów z Kuby w mocno dziwnych okolicznościach wybucha.Oficerowie przeżywają, giną prawie wszyscy marynarze. .Komisja międzynarodowa  orzeka  dwa rózne i sprzeczne raporty z przyczynami wybuchu.  Po opisanych zdarzeniach wrak wydobyto i zatopiono w najwiekszej okolicznej głebii. Dowodów co się naprawdę stało niema.

Hearst rozkręca giganytyczną prowojenną histerię . Hiszpania zmienia stosunek do powstańców , wysyła nowego gubernatora. Mimo to rozpoczyna agresja na Filipiny i Kubę . Stany dyponują nowocześniejszymi , liczniejszymi i zaopatrywnymi z pobliskich baz okretami roznoszą flotę hiszpńska i desantuja potem wojska na lądzie i szybko rozbijaja nieliczne wojska hiszpańske.I Kuba i Filipiny staja się terytoriami zależnymi od USA

.Mimo częściowych niepowodzeń w postaci aresztowania trzech korespondentów Hearsta za próbę zorganizowania rzezi jeńców amerykańskich poprzez podjudzanie Hiszpanów to Hearstowi udało się zakończyć epizod wojny z Hiszpanią prawdziwą sensacją. Jako jedyny dziennik zamieścił pełny tekst układu pokojowego z Hiszpanią z 10 grudnia 1898 roku za sprawą jednego ze swoich agentów, który zdołał wykraść jego tekst w Paryżu gdzie toczyły się rozmowy pokojowe.

 

 

 

Hearst odpwiada za nagonke na zażywanie maryśki. Zainwestował gigantyczne pieniądze w spore obszary lasów w kilku stanach (przy okazji w tartaki, fabryki pulpy i papiernie )by obniżyć koszta wydawania gazet . W tym momencie odkryto metodę produkcji papieru z konopii Byłby stratny jak  przysłowiowy Zabłocki na mydle.Wybrnął zręcznie z kłopotu rozpętując nagonke na wyolbrzymione efekty dzałania gandzi i wiążac ją z uprawą konopii. "W tym samym czasie w ogólnokrajowej sieci gazet Williama Randolpha Hearsta rozpoczyna się przemyślna kampania na rzecz delegalizacji konopii. W cyklu krzykliwych artykułów oczernia się Latynosów i Murzynów, jako ,,demony pod wpływem marihuany”, grające anty-białą satanistyczną muzykę ( jazz). To właśnie wtedy upowszechniła się potocznie używana meksykańska nazwa konopii, marihuana. Zmiana nazwy miała zagwarantować, że nikt nie spostrzeże, że oto wyjęte spod prawa zostanie główne naturalne lekarstwo i podstawowa uprawa świata.

Los konopii już wkrótce zostanie przesądzony."

Złamał bez problemu karierę najzdolniejszemu i najsłynniejszemu reżyserowi Hollywood, bo ten śmiał nakręcić o nim fim. Mimo, że słynny Orson Welles(ten od słynnego paradokumentu "Marsjanie Lądują" ocenzurował mocno "Obywatela Kane" to uniemożliwo mu puszczanie tego filmu w kinach, pozbawiono reklamy i zadbano by Welles nie stworzył już nic kasowego.

 

Hearst  stoi najprawdopodobniej za zabójstwem w 1901 roku prezydenta USA McKinnleya,

 

Ten człowiek miał ręce schlapane po łokcie we krwi. Łamał ludziom życiorysy.

 

Potwór  chory na władzę. 

 

 

Gdyby naprawdę kogoś postrzeliłby na jachcie to prozaicznie ten człowiek albo znikł bez śladu lub nie byłoby żadnego żywego człowiek chcącego zeznawać że widział, że ktoś taki wsiadł na pokład  jachtu.A jak by się znalazł to długo by nie pożył.

 

https://pl.wikipedia...llow_journalism

 

https://pl.wikipedia...Randolph_Hearst

 

https://wolnekonopie...zowano-konopie/

 

 

https://reporterzy.i...tej-wladzy.html


 • 1#3

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5783
 • Tematów: 714
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To właśnie jest fascynujące w całej tej historii, że w gruncie rzeczy dość mały epizod (patrząc na inne wydarzenia z jego udziałem i jego możliwości) i jego skutki uboczne robi spory bałagan w jego życiu. Nie do końca udaje się zatrzeć ślady tego zdarzenia, skoro po tylu latach można coś jeszcze wykopać i natrafić na czyjeś "nieopatrznie" wypowiedziane słowa.

Uwielbiam tego typu historie, gdzie ludzie nietykalni pozostawiają ślad z takim smrodem, że przez lata to się za nimi ciągnie, aż w końcu prawda wypływa na wierzch. Najciekawsze jest to, że ta prawda wcale nie jest taka, na jaką wyglądała latami....


 • 0#4

noxili.
 • Postów: 2798
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

środowe poranne wydanie Los Angeles Times

 

LAT nie jest zbyt wiarygodnym żródłem w sprawie Hearsta. Właściciel LAT Otis to byłfundamentalny republikanin. Hearst to od pokolenia fundamentalistyczny demokrata. W (sensie poplecznik i szara eminencja tej partii ofc). Nienawidzili i zwalczali sie już wcześniej. Redakcja LAT została wysadzona przez jakiegoś specjaliste. Mimo uźycia małej bomby -19 lasek dynamitu rozniesiono w kawałki poteżny bydynek redakcji.Ktoś w podziemiach budynku rozkręcił instalacje gazową , wiedział że tusz do maszyn drukarskich jest łatwo palny i gdzie jest w drukarni przechowywany.Za zbrodnię(21 ofiar śmiertelnych i 100rannych) zostało zostało skazanych dwóch niezbyt utalentowanych działaczy związkowych.Co ciekawe żaden nie dostał kary śmierci. Na prawdę wiele wskazuje na udział Hearsta w tym zamachu a potem w procesie .

 

 

gbb72gU.jpg


 • 0#5

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5783
 • Tematów: 714
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podejrzewano Otisa o próbę wyłudzenia odszkodowania. Całe zdarzenie miało według założeń śledczych wyglądać zupełnie inaczej, tylko coś poszło nie tak. Drugi wątek tego wybuchu, na który trafiłem przy okazji grzebania był taki, że o zamiarach związkowców dowiedział się ktoś trzeci, kto miał pewne sprawy do załatwienia z Otisem. Wykorzystał robotę związkowców do swoich celów poprawiając niejako efekt końcowy. Miało być tylko trochę, a było o wiele "trochów" za dużo od zamiaru. 

Niewykluczone, że tym trzecim był właśnie Haerst, który mógł upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Dosłownie.


 • 1#6

noxili.
 • Postów: 2798
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W zgliszczach znaleziono "dodatkowe" ,nadmiarowe zwłoki sztuk słownie dwie . :) Niedające się zidenfikować, ani przypisać do jakichś zaginionych. Ponieważ bombe uruchamiał mechanizm zegarowy jest możliwe ze to byli właściwi zamachowcy. których ktoś  skutecznie uciszył przestawiajac zegar na nieco wcześniejszą porę. Umarli nie mówią wiec niema świadków. Jednocześnie ktoś zadbał by podobne bomby trafiły w ręce policji w stanie umożliwiającym powiązanie bomb z zakupami w sklepie dynamitu przez oskarżonych w procesie. Bomby znaleziono , zapalniki odpaliły z b. dużym opóźnieniem , a spłonki nie odpaliły napedzajac stracha policjantom, którzy akurat te bomby znaleźli.  


tydzień przed podróżą, stwierdzając, że Davies i Chaplin byli widziani razem w niewłaściwy sposób

 

To podejrzenie musiało być po prostu śmieszne dla kogokolwiek z towarzystwa w Hollywood. Chaplin miał skrywaną słabość :sypiał tylko z nastoletnimi (14-16 letnimi) dziewczynkami. Z niektórymi nawet si po osiagnieciu dozwolonego wieku ożenił, ale jak osiągały wiek ok dwadzieścia lat to z marszu sie rozwodził.Były dla niego za stare. :) Np Mildred Harris wyszła za Chaplina w wieku 17 lat, rozwiódł się z nią w wieku 20. Lita Grey poznała Chaplina w wieku lat 12, wyszła za niego jako 16 latka a rozwiodła się jako 19 latka.

Marion Davies w 1924 miała ok 27. czyli trawersując na portzeby cenzury słynny cytat fimowy  "dla Chaplina to była starym miejscem gdzie plecy tracą swą szlachetna nazwę. :)


 • 1#7

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5783
 • Tematów: 714
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Grubymi nićmi szyte, ale na amerykańską inteligencję akurat.

Co do Marion, niewykluczone, że ten wątek jest wyssany z dużego palucha u nogi, jak również, że miał do niej słabość. Albo ona do niego. Cóż, sentyment do przeszłości...


 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u