Skocz do zawartości


Zdjęcie

Męskość a XXI wiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
518 odpowiedzi w tym temacie

#481

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Tym czasem Eurostat opublikował najnowsze dane :Polska w ścisłej czołówce równouprawnienia Europy jeśli chodzi o różnice zarobków.

 

zpbGMIC.jpg

 

Tak mała róznica w wynagrodzenia w połaczeniu z faktem że statystycznie to kobiety częściej kończą "nic niedajace studia " a mężczyźni trudniejsze ale dające szansę na lepsze zarobki, to mężczyźni częściej (prawie dwukrotnie) mają własne firmy.Kobiety dominują w branzach tradycyjnie o słabych zarobkach(sekretarki ,urzędniczki , nauczycielki, opieka społeczna, najprostsza praca w przemyśle  ) . Na jednego urzednika przypada 2 urzędniczki, podobnie  na nauczyciela  , pracownika w fabryce za najniższa stawke (cyli takiego  który nic nie musi umieć ).

 

ZVDk3HH.png

 

 

 

Wniosek jest jeden 

 To kobiety dyskryminują mężczyzn.

Mają często zarobki dobierane na zasadzie uznaniowej (bo jest ładna, bo ma dzieci , bo to moja kolezanka) . Na równych warunkach: własna działaność ,statystycznie przegrywają.Stąd jakakolwiek tak mała różnica na ich nie korzyść  wskazuje na dyskryminację mężczyzn.

 

 

https://www.google.p...68Pdrag&cad=rja


  • 5



#482

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@up

 

Akurat wczoraj czytałem na temat tych badań. Okazuje się, że również jeśli chodzi o przemoc wobec kobiet i molestowanie seksualne wcale nie wypadamy tak źle. Ba, to zachodnia Europa powinna się na nas wzorować !

 

Link do artykułu:  http://www.racjonali...hp/s,38/t,40075

 

 

A niektóre feministki nadal krzyczą, że kobiety w Polsce są traktowane gorzej niż w krajach islamskich....


  • 1

#483

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up
 
Akurat wczoraj czytałem na temat tych badań. Okazuje się, że również jeśli chodzi o przemoc wobec kobiet i molestowanie seksualne wcale nie wypadamy tak źle. Ba, to zachodnia Europa powinna się na nas wzorować !
 
Link do artykułu:  http://www.racjonali...hp/s,38/t,40075
 
 
A niektóre feministki nadal krzyczą, że kobiety w Polsce są traktowane gorzej niż w krajach islamskich....

Kraje islamskie to Francja I Niemcy, a skoro na zachodzie jest tak źle to znaczy, że islam nie taki pokojowy jak go lewaki malują. Dobrze, że powstają takie badania, można zobaczyć skutki narzucania przez imigrantów swoich zwyczajów w miejscach do których emigrują. U bas po rozbiorach skończyła się życzliwość do mniejszości, na zachodzie pod wpływem afrykańczyków znika szacunek do kobiet.

Edit: usunie ktoś jeden z postów ?

Użytkownik Post edytował ten post 28.10.2016 - 14:00

  • 0



#484

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U bas po rozbiorach skończyła się życzliwość do mniejszości.

 

 

Wcale się nie zmniejszyła .Od strony ojca jestem z spolszczonej mniejszości tatarskiej,nigdy tego nie ukrywałem , ani tez nie chwaliłem się tym  w czasie rozmów. Nigdy nie spotkałem się  z jakąkolwiek forma dyskryminacji wręcz przeciwnie.Znam ludzi z mniejszości niemieckiej(oryginalni a nie wasser niemiaszkowie) , ślaskiej (1/4 mojej rodziny), czeskiej(potomnkowie husytów) , rosyjskiej, greckiej , wegierskiej ,koreańskiej,  czy chińskiej.Poza naturalną skłonnościa "swój do swego" i "wśród swoich  jest najlepiej " niema żadnej  formy dyskryminacji w Polsce. Grupy nielubiane to grupy wykazujące się od pokoleń faszystowska , rasistowska chorobliwa nienawiścią do naszej "polskiej wspólnoty".Czyli do przetrwania potrzebujący poczucia "wszstcy lub Polacy nas nienawidzą".


  • 0



#485

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Żydzi czy romowie ? Ci pierwsi to zdecydowanie taki typ ludzi, oczywiście nie wszyscy, a ci którzy w polsce nigdy nie byli lub mają coś na sumieniu. Co do skonczenia życzliwości może przesadziłem, ale na pewno drastycznie spadła. Jak dawniej w polsce ponad 20% to bylo nie polacy, tak po odzyskaniu wolności pozostało jedynie kilka procent ( odzyskanie wolności, patrz 1989). Nikt tych ludzi nie wywoził(poza bolszewikami I nazistami...), ale jednak nie zdecydowali się wrócić chociażby po II w św, a ci którzy wrócili szybko wyemigrowali. Te wszystkie doświadczenia sprawiły, że polska stała się mniej ufna wobec innych narodów I może to nas uratuje przed zarazą ze wschodu I niszczeniem polskich obyczajów np. całowanie dłoni kobiety, przepuszcznie w drzwiach.
  • 0



#486

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak sobie dzisia Wioche przeglądałem, i natknołem się na dwa zdjęcia jedno pod drugim:

 

babki.jpg

 

A poniżej:

 

facety.jpg

 

  Do czego ten świat zmierza? :facepalm:


  • 0



#487

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przecież to pierwsze zdjęcie, to jakiś fejk. xD


  • 0

#488

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ PanJuzek

Sądząc po wybiegach pokazów mody, świat idzie w stronę krainy fantasy:

wybieg_8.jpg

 

wybieg_1_400x400.jpg


  • 0



#489

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to widzieliście?

Lol


  • 0



#490

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up yup, to jest FTM, dlatego tak dziwinie wygląda.


  • 0



#491

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pokazach mody od dawna pokazuje się takie stroje, których nikt na ulicach nie nosi. Raz na jakimś pokazie w tv widziałem babę ubraną w jakiś kokon od pasa w górę.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 17.09.2017 - 07:42

  • 0



#492

Children of the Sun.
  • Postów: 101
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprawa ostatnio rozdmuchana w mediach - Pani Rafalala, atakuje na ulicy młodą dziewczynę, jest filmik z tego zdarzenia, wstawiam, ale uprzedzam 18+, padają tam wulgaryzmy, a ja nie chcę warna.

 

Jesli tak ma wyglądać męskość, czy żeńskość w XXI w. to ja wysiadam z tego pociągu :D

Skąd u tej Pani tyle agresji? :D


  • 0



#493

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skąd u tej Pani tyle agresji? :D

 

To nie agresja. To tak zwana walka z "fashyzmem" i homofobią. Po oczach widać że ta dziewczynka to faszystka. Z resztą taką opinie już wyczytałem na liberalnych i lewackich stronach.

Jeśli rafalala będzie siedział w kiciu, wart będzie dwa wagony fajek.


Użytkownik iLuminatek edytował ten post 17.04.2018 - 10:12

  • 1



#494

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pokazach mody od dawna pokazuje się takie stroje, których nikt na ulicach nie nosi. Raz na jakimś pokazie w tv widziałem babę ubraną w jakiś kokon od pasa w górę.

Kilka dni temu kątem oka pomiędzy gotowaniem ryżu, a podlewaniem kwiatów widziałam mężczyznę na pokazie mody we Francji ubranego na wzór worka na kartofle z ogromnym gniazdem na głowie. Ani to ładne, ani przykuwające oko - nie wiem gdzie sens, a gdzie logika ponieważ i tak na ulicach nikt nie nosi tego co pokazują na wybiegu.





#495

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Z wojowników stajemy się trzodą, którą porowadzą jak chcą. Jedyny z tego pożytek to brak wojen.

Nadszedł czas by zawiesić topór wojenny i oddać władzę kobiecie.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych