Skocz do zawartości
Zdjęcie

Koronawirus. Autorzy starożytnego kalendarza przewidzieli pandemię?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 6119
 • Tematów: 733
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponad 2 tysiące lat temu plemiona tureckie ze Środkowej Azji utworzyły kalendarz 12 zwierząt. Po wybuchu pandemii koronawirusa pojawiła się teoria, że jego autorzy zdołali przewidzieć serię tragedii z 2020 roku.

 

                                                 koronawirus.jpg

                                                 Przewidzieli koronawirusa w dawnym kalendarzu? (Getty Images)

 

Według ustaleń portalu "Ahval" kalendarz powstał w 209 roku p.n.e. Występuje w nim 12 różnych zwierząt – m.in. krowa, tygrys, kurczak czy pies – które reprezentują dany rok. 2020 ma patronować szczur.

 

Koronawirus pojawił się w kalendarzu 12 zwierząt?

 

Oğuzhan Türk to naukowiec, który prowadzi badania w prowincji Erzurum we wschodniej Turcji. Jak stwierdził w rozmowie z "IHA", wiele zdarzeń, które miały miejsce 2020 roku, zostało przewidzianych przez autorów kalendarza.

 

Na dowód słuszności swoich słów Oğuzhan Türk przytoczył treść przepowiedni z kalendarza. Jak twierdzili jego autorzy, w "roku szczura" wiele miejsc na świecie zostanie zniszczonych przez deszcze i grad. W pierwszej połowie roku dojdzie także do wzrostu przestępczości. W tekście była również mowa o pożarach, trzęsieniach ziemi i szarańczy, które rzeczywiście nawiedziły wiele rejonów w Australii, Turcji oraz Afryce i Azji.

 

Badacz twierdzi, że w kalendarzu jest mowa o chorobie zwanej "zatülcenb", tłumaczonej jako "zapalenie opłucne". Oğuzhan Türk utożsamia ją z koronawirusem i przytacza, że zarażone osoby mają doświadczać takich objawów jak gorączka, dreszcze, kaszel, niewydolność oddechowa oraz zaburzenia tętna. Dodatkowo autorzy przepowiedni wskazali, że lekarstwem na dolegliwość będzie wysuszona kora rośliny z rodziny wawrzynkowatych.

 

"Ponieważ jesteśmy w miesiącach wiosennych, po inwazji szarańczy i wirusach przewidzianych na rok 2020 nadal możemy być narażeni na deszcz i grad. Ale miejmy nadzieję, że te przewidywane wydarzenia nie nastąpią" – powiedział Oğuzhan Türk w wywiadzie dla "IHA".

 

Naukowiec podkreślił, że do rewelacji zawartych w kalendarzu należy podchodzić z ostrożnością. Zalecił, aby czytelnicy uważali kalendarz za świadectwo historyczne, a nie prawdziwe proroctwo.

 

imagesO2.png

 

 


 • 4#2

szatkus.
 • Postów: 239
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

12 zwierząt, to szansa 1/12 że trafili z rokiem. Raczej mało przekonujące.


 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u