Skocz do zawartości
Zdjęcie

Naukowcy udowodnili naturalne pochodzenie SARS-CoV-2. Koniec spiskowych teorii


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

noxili.
 • Postów: 2843
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Patrząc z ewolucyjnego punktu widzenia, to zabicie nosiciela było by również szkodliwe  dla samego wirusa, bo on rozmnaża się tylko za pomocą naszych komórek - tak więc... jak nosiciel umiera, to kończy się produkcja. Czasami jednak nośnik genetyczny wirusa mutuje, za pewnie niezależnie od niego, tak jak u nas pojawiają się mutacje niezależnie od nas. I w przypadku  wystąpienia takiej mutacji w RNA czy DNA tego stworzenia, czasami dochodzi do transformacji w bardziej zjadliwą postać.

 

Wbrew pozorom wirusy zabijają nas bo nas "nie znają" . Przeskoczyły z innego nosiciela wykorzystują kody czy sztuczki z innego systemu.Można je porównać do usera komputera który przez niewiedzę przypadkowo zawiesza system..Korzystniejsze dla wirusa jest swoiste życie we współpracy z nosicielem. Nosiciel przenośnie kwitnie, rozmnaża sie a ekstremalnym przypadku nawet pomaga zainfekować własne potomstwo. Vide przypadek mitochondriow. Wiele wirusów było kiedyś dla nas najprawdopodobniej śmiertelne a obecnie są w najlepszym przypadku upierdliwe . Taki jest np europejski szczep koronawirusa albo np wirus opryszczki. Czytajac opisy dawnych epidemii mozna zauważyć ze z czasem zjadliwość maleje niezależnie czy patogenem jest grzyb, wirus czy bakteria.  Np syfilis przez pierwsze lata przenosił sie metodą kropelkową i powodował szybki i niezwykle gwałtowny proces chorobowy dążący do śmierci a z czasem zaczął rozwijać sie coraz bardziej powoli wprowadzając nawet z czasem wychodził w okres utajnienia nawet na kilkadziesiąt lat. Oczywiście przypadkowa mutacja może odrócić proces "łagodnienia" danego patogenu(albo odwrotnie uczynić go jeszcze mniej groźnym). Dżuma istniała na terenach Europy od tysiącleci . Dzuma to choroba odzwierzęca od zwierząt futerkowych którym robi mało krzywdy, jednak drobna mutacja chroniąca bakterie wewnątrz pchły która zaszła gdzieś w Azji centralnej spowodowała nieprawdopodobe zniszczenie Europy.Co ciekawe im później dotarła do danego kraju tym bardzej była zmieniona.Do polski nie dotarła Czarna Smierć ale kilkanaście lat później pojawiła inna zaraza zwana Zagładą Dzieci być może będąca mutacją dżumy.W XX w. oddział japońskiego generała Ishi próbował wywołać w Chinach epidemię dżumy i wywołał pewien odsetek  zachorowań w jednej wsi


 • 1#17

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2169
 • Tematów: 162
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam takie pytanie. Nie wiem, czy nie powinnam założyć osobnego tematu o tytule " Nasze przewidywania i prognozy związane z SARS CoV - 2", bo tak naprawdę jestem ciekawa, jak wyobrażacie sobie dalszy rozwój sytuacji związanej z  SARS - CoV - 2. Może komuś z nas uda się trafnie oszacować ciąg dalszy wydarzeń określić, datę przełomu czy zgadnąć czas ustania pandemii lub udowodnić, że ten drugi coronavirus naprawdę powstał drogą naturalną?  Może mamy na pokładzie ludzi o odmiennych poglądach ? Macie ochotę na taką burzę mózgów? :D


Użytkownik Endinajla edytował ten post 22.03.2020 - 21:10

 • 0#18 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
 • Tematów: 0

Napisano

@up

 

Osobiście przewiduję, że będzie gorzej. Zarówno pod względem zachorowań jak i stosunku władz. Wraz ze wzrostem liczby zachorowań będą rosły uprawnienia władz. Z kolei państwach jak np. UK o ile nie zostanie zmieniona taktyka, to będzie katastrofa w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Ale jednak globalnie sytuacja zacznie się coraz bardziej stabilizować.


 • 1

#19

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2169
 • Tematów: 162
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogólnie w naszym kraju mamy prawie 700 potwierdzonych przypadków. Trzeba też mieć na uwadze, że wielu ludzi nie może dodzwonić się na infolinię czy temperatura nie pozwala im czekać w kolejce. Wielu też lekarzy z pewnością każe położyć się w łóżkach i brać paracetamol i tak dalej, to zapewne chorych jest więcej, ale jak mówili tydzień temu, że po tygodniu skala potwierdzonych zachorowań na COVID - 19 wzrośnie czy nawet przekroczy 1000, to znaczy, że My -  Polacy jeśli dostosujemy się do obowiązującej kwarantanny możemy wyjść z tego obronną ręką, bo jako jedni z nielicznych zastosowaliśmy restrykcyjne działania. 

 

Sądzę, że szczyt jeszcze nie nastąpił, ale  koniec będzie równie szybki jak początek, bo jak to się mówi - Polak potrafi - I my naprawdę jesteśmy bardzo mądrym narodem i po za drobnymi wyjątkami, które bagatelizują sytuację, większość z nas myśli trzeźwo. Nauczyła nas tego historia i z reguły w dobie wojny, albo jakiegoś śmiertelnego zagrożenia potrafimy wykazywać się zdrowym rozsądkiem. Jest taka nawet przepowiednia, która mówi, że Polska ucierpi najmniej. Może właśnie te wizje nie mówiły o III wojnie a o globalnej pandemii, gdzie jak na wojnie umrze wiele istnień.

 

Sądzę, że kraje zachodu będą mieć jeszcze jeden problem, będą nim nielegalni imigranci.  Taki ktoś nie zgłosi się do sanepidu czy oddziału zakaźnego , bo automatycznie czeka go deportacja. Tacy mogą próbować leczyć się sami, a ci idący w stronę fanatyzmu, może nawet celowo zarażać. 

 

Polską żądzą konserwatyści, więc jesteśmy niczym konserwa zapuszkowani. ;) Tylko samochody z towarem powinny być też bardziej strzeżone, bo kierowcy również mogą roznosić.  Ja bym wprowadziła jeszcze pozamykanie granic miast, w których te przypadki zdiagnozowano i tam gdzie pojawiają się kolejne przypadki, automatycznie zamykać przestrzeń tak by do czasu zabrania pacjenta na oddział nie pozarażał innych. Ale coś takiego można zrobić tylko wtedy gdy grzecznie bedziemy siedzieć w domkach :)

 

Specjaliści powinni się zająć badaniem nie tylko wirusów, ale przede wszystkim środowiska. Bo jeśli ten wirus po prostu sam mutował, to coś musi mieć wpływ na takie błędy w zapisie genetycznym.  Tak jak wiemy, że na zaistnienie np. Czerniaka wpływ ma promieniowanie UV. Jeśli  koronavirus mutował to albo taka mutacja  stała się drogą przetrwania, albo podziałały na niego inne czynniki całkowicie niezwiązane z przetrwaniem.

 

.


 • 0#20

noxili.
 • Postów: 2843
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a ci idący w stronę fanatyzmu, może nawet celowo zarażać

 

.

 

Tak mi się skojarzyło:

 

...

Spojrzał dokoła — wszystkich zadziwił:
Zbladłe, zsiniałe miał lice,
Śmiechem okropnym usta wykrzywił,
Krwią mu nabiegły źrenice.
„Patrzcie o giaury! jam siny, blady...
Zgadnijcie czyim ja posłem?...
Jam was oszukał: wracam z Grenady,
Ja wam zarazę przyniosłem!...

 

Hiszpanie trwożni z miasta uciekli;

Dżuma za nimi w ślad biegła,
Z gór Alpuhary nim się wywlekli,
Reszta ich wojska poległa

 

Już w gruzach leżą Maurów posady  A. Mickiewicz.


 • 0#21

DJBoBo88.
 • Postów: 31
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam takie pytanie. Nie wiem, czy nie powinnam założyć osobnego tematu o tytule " Nasze przewidywania i prognozy związane z SARS CoV - 2", bo tak naprawdę jestem ciekawa, jak wyobrażacie sobie dalszy rozwój sytuacji związanej z  SARS - CoV - 2. Może komuś z nas uda się trafnie oszacować ciąg dalszy wydarzeń określić, datę przełomu czy zgadnąć czas ustania pandemii lub udowodnić, że ten drugi coronavirus naprawdę powstał drogą naturalną?  Może mamy na pokładzie ludzi o odmiennych poglądach ? Macie ochotę na taką burzę mózgów? :D

 

A ja się bardzo chętnie swoją predykcją podzielę. Choć patrząc na wypowiedzi innych forumowiczów, moja opinia raczej popularności nie zdobędzie, no ale cóż... "Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi" - inaczej mówiąc - najwyżej po prostu okaże się, że nie miałem racji (i oby tak było  :>).

 

Jakoś nie potrafię zignorować faktu, że już kilka lat temu dobiegały niepokojące sygnały o nadejściu "jakiegoś wirusa". W temacie "Koronawirus z Chin" ktoś wstawił odnośnik do filmiku Max'a Kolonko z 2012 roku, gdzie cytowany jest raport Krajowej Rady Wywiadu, z którego to wynika, że "należy spodziewać się ataku nowego rodzaju wirusa (...), w wyniku którego zginą miliony ludzi w każdym zakątku świata". Jasno więc można stwierdzić, że amerykański wywiad nie śpi i treść tego raportu - niestety - okazuje się ziszczać z zaskakującą precyzją... no ale nie o tym miało być.

 

Nawet zakładając ten najbardziej katastroficzny scenariusz, o jakiejkolwiek depopulacji nie może być tu mowy. Śmiertelność jest zwyczajnie zbyt niska. W ostatecznym rozrachunku, ten wirus wykończy nas przede wszystkim ekonomicznie. Małe i średnie przedsiębiorstwa będą mieć olbrzymie problemy finansowe, więc firmy pewnie zaczną padać... co działa z kolei na korzyść korporacji, więc dysproporcje staną się jeszcze większe niż są w tej chwili (a i tak już są olbrzymie).

 

Ponadto jestem przekonany, że rządy nie darują sobie tak wyśmienitej okazji do przepchnięcia wielu kontrowersyjnych ustaw, które normalnie by nie przeszły bez echa. W tej chwili część ludzi sama prosi o ich wprowadzenie, a druga część nie protestuje. Sam jestem zdania, że wzmożona aktualnie kontrola i wprowadzane restrykcje są konieczne... ale... Koronawirus minie - ustawy i regulacje prawne (przynajmniej niektóre) - pozostaną. Jest to tzw. wydarzenie o charakterze katalizatora. Cel uświęca środki i takie tam.

 

Możemy spodziewać się wielu niekorzystnych zmian (z perspektywy szeregowego pracownika) w prawie pracy, coby te średnie i małe przedsiębiorstwa choć spróbowały jakoś od dna się odbić. Zmiany najpewniej tylko tymczasowe, no ale ile minie, nim uda się status quo przywrócić? Nie pokuszę się choćby o przypuszczenie, ile to może zająć...

 

Co do tego, kiedy pandemia minie, to już nie moja działka. Kompletnie nie jestem w stanie tego ocenić, więc wolno mi jedynie przypuszczać. A niestety przypuszczam, że ten paraliż potrwa zdecydowanie dłużej, niż nam wszystkim się wydaje.


Użytkownik DJBoBo88 edytował ten post 24.03.2020 - 20:28

 • 1

#22

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2169
 • Tematów: 162
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja ogólnie daje po 50% , że SARS - CoV - 2 został stworzony jak również na to,że powstał sam z siebie.  Dziwne jest jednak to, że...

 

Wybuchło to na targu wprost  idealnym miejscu do zarażania.

Pojawiło się w Chinach w kraju zaludnionym, które się starzeje - dużo osób starych a tym samym mniej młodych - produktywnych.

Grupę ryzyka stanowią ludzie w podeszłym wieku...

 

Oczywiście, nie zamierzam nikogo oczerniać, ale te fakty... coś mówią. Jednak istnieje jeszcze wiele innych faktów, które ze sobą korelują i praktycznie można by było do każdego się doczepić. Chiny oczerniają USA, że to Amerykanie go przywieźli. Rosja oferuje pomoc jak nigdy. Iran przechodzi podwójną klęskę - pierw tracą przywódcę, a potem nadchodzi SARS - CoV - 2 etc. W sumie to oni też mogli by oczernić Amerykę.

 

Także na każdego coś się znajdzie.

 

Na razie na świecie mamy 350 tysięcy zarażonych. Zgonów jest mniej niż wyzdrowień, a to akurat pozytywna informacja. Sądzę, że do wakacji powinno się powoli stabilizować.  Tylko, żeby ludzie zechcieli dostosowywać się do tych restrykcji. W końcu jeszcze możemy to zwolnić. Wirus kopiuje się za pomocą naszych komórek i dostaje się droga kropelkową. Jeśli przez 2 tyg osoba zarażona nie będzie wychodzić z domu i nagle źle się poczuje, to zostanie zawieziona na zakaźny. To tylko ona zachoruje. A teraz zobaczcie Przez te 2 tyg załóżmy, że jednego dnia zaraziła by zaledwie 2 osoby to... 14 x 2 = 28 W ciągu kolejnych 2 tyg zakażonych będzie 28. A jeśli te zarażone osoby również zarażały, to 28 x 14 x 2 =  784 i tak dalej. Dlatego kwarantanna to najlepsza metoda na pokonanie tego patogenu.

 

i jeśli naprawdę spojrzymy na to trzeźwo, wyjdziemy z tego obronną ręką.  

 

Ostatnio trafiłam na słowa Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej  ( no tak było napisane)  

"Polska tym razem zostanie oszczędzona. Ona będzie jedynym państwem, które ze światowego kataklizmu wyjdzie silniejsze, potężniejsze i wspanialsze.  Od Polski zależeć będzie przyszłość Europy (...)" 

 

Patrząc na to wszystko, to... my pierwsi np. zamknęliśmy granice. Europa poszła za nami, w nasze ślady. Coś jest na rzeczy. ;)


 • 0#23

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 6390
 • Tematów: 745
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(...)

i jeśli naprawdę spojrzymy na to trzeźwo, wyjdziemy z tego obronną ręką.  

 

Ostatnio trafiłam na słowa Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej  ( no tak było napisane)  

"Polska tym razem zostanie oszczędzona. Ona będzie jedynym państwem, które ze światowego kataklizmu wyjdzie silniejsze, potężniejsze i wspanialsze.  Od Polski zależeć będzie przyszłość Europy (...)" 

Dołóż jeszcze Babę z Białorusi, Nostradamusa i kilku Jackowskich. Nie wolno zapominać o EzoTV i Wróżce.

Shadow, ja rozumiem, że "jak trwoga to do Boga", ale w przepowiedniach nie znajdziesz rozwiązania, a czerpanie siły do przetrwania nie powinno mieć związku z np. przepowiednią fatimską, że Polska wyjdzie z tego silniejsza. Wszystkie państwa tak o sobie teraz mówią.

Bo co mają mówić...

#24

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2169
 • Tematów: 162
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Staniq

Obawiałam się, że ten dodatek do wypowiedzi zostanie zrozumiany w sposób wiary w przepowiednie. Otóż jak najbardziej popieram, iż takowych przepowiedni nie powinno się brać za prawdę absolutną, ale w tym ukryta jest pewna mała korzyść - moc placebo. Jeśli wierzymy w coś pozytywnego to pozytywnie patrzymy w przyszłość. Jeśli w przepowiedni Polska ma wyjść z tego cało, to pozwólmy ludziom w to wierzyć. Nie koniecznie panom i paniom u władzy, bo tu taka pozytywna wizja może przynieść tragiczne rezultaty w imię " Niech się dzieje co chce, my i tak wyjdziemy z tego cało, więc nie musimy nic robić - Matka Boska nas ochroni"  Tam na najwyższych szczeblach sugerowałabym myśleć logicznie.

 

Są jednak ludzie, którzy siedzą posłusznie w kwarantannie i praktycznie nie mają nic do powiedzenia, bo nie są naukowcami, politykami, ludźmi od których zależy przyszłość świata. Niektórzy przechodzą jakieś choroby. W tym momencie wiara czyni cuda, bo działa jak placebo. Im silniej wierzą w pozytywną przepowiednię tym ich psychika nie wysiada tak bardzo. A jak psychika jest zdrowa, w sensie nie zakłócona stresem czy obawami, to i ciało działa sprawniej. Przewlekły  stres przyczynia się do rozwoju astmy i powoduje, że stajemy się mniej odporni, a to z kolei może spowodować, że szybciej zapadniemy na jakieś choroby np. COVID - 19, gdzie patogen SARS - CoV - 2 nie musi, ale może być stworzony przez naukowców. Co do tego, wolę nie opowiadać się tyko po jednej stronie, bo faktycznie prawdy mogą być dwie. :)


 • 0#25

kikkhull.
 • Postów: 322
 • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na razie to wygląda, że wirus jest sztucznie stworzony. Można znaleźć stare badania w bazach artykułów, a także ostatnie badania

 

Zaczynając od tego

https://www.sciencea...y-have-combined

 

ale jest ciekawszy z 2016

https://www.ncbi.nlm...pubmed/26889024

"we constructed mutants of the model coronavirus mouse hepatitis virus (MHV) in which all or part of the M protein was replaced by its phylogenetically divergent counterpart from severe acute respiratory syndrome coronavirus (SARS-CoV)"

 

Pochwalili się, że stworzyli mutanta, łącząc wirusa zapalenia wątroby z SARS-CoV.


 • 0

#26

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 6390
 • Tematów: 745
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pochwalili się, że stworzyli mutanta, łącząc wirusa zapalenia wątroby z SARS-CoV.

Nie rozumiesz na czym polega tworzenie nowego wirusa. Wytworzenie nowego jest praktycznie niemożliwe, a wszelkie modyfikacje zostawiają tak wyraźne ślady, że można ze stuprocentową pewnością ocenić, czy jest to wirus oryginalny, czy zmodyfikowany.

Otoczka wirusa jest nie do wykonania w sposób sztuczny. Modyfikować lub usuwać można tylko zawartość. W podobny sposób tworzy się szczepionki.

#27 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
 • Tematów: 0

Napisano

Wytworzenie nowego jest praktycznie niemożliwe...

 

 

...Otoczka wirusa jest nie do wykonania w sposób sztuczny.

 

To prawda, ale nie zapominajmy, że w przyszłości zapewne i to będzie możliwe. Taka uwaga ;)


 • 2

#28

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2169
 • Tematów: 162
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie trzeba tworzyć nowego koronavirusa. Wystarczy doprowadzić do rekombinacji.  Potem sprawdzić jakie dany wirus wywołuje reakcje i czy jest dość zjadliwy czy nie bardzo. W przypadku podejrzeń można się wytłumaczyć, że statystycznie istnieje jakaś tam znikoma szansa, że doszło do zarażenia dwoma wirusami jednocześnie. Tutaj raczej nikt nie powinien zauważyć ingerencji, bo wszystko wyglądałoby jak naturalne. Potem wypuściłoby się taki obiekt badawczy z laboratorium i obserwowało  dalszy bieg wydarzeń...


 • 1#29

kikkhull.
 • Postów: 322
 • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Pochwalili się, że stworzyli mutanta, łącząc wirusa zapalenia wątroby z SARS-CoV.

Nie rozumiesz na czym polega tworzenie nowego wirusa. Wytworzenie nowego jest praktycznie niemożliwe, a wszelkie modyfikacje zostawiają tak wyraźne ślady, że można ze stuprocentową pewnością ocenić, czy jest to wirus oryginalny, czy zmodyfikowany.

Otoczka wirusa jest nie do wykonania w sposób sztuczny. Modyfikować lub usuwać można tylko zawartość. W podobny sposób tworzy się szczepionki.

 

O proszę, mamy tutaj kogoś co wszystko wie, nawet lepiej niż gośc co z wirusologi nobla dostał

 

https://www.newsbyte...rus-is-man-made


Użytkownik kikkhull edytował ten post 27.04.2020 - 21:24

 • 0

#30

noxili.
 • Postów: 2843
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 


 

O proszę, mamy tutaj kogoś co wszystko wie, nawet lepiej niż gośc co z wirusologi nobla dostał

https://www.newsbyte...rus-is-man-made

 

 

Do jego słów o za dużego znaczenia bym nie przypisywał. Jakieś 20 lat temu coś się z głowa tego zasłużonego badacza stało.Najpierw W 2006 roku wieszczył rychłe odkrycie leku na aids, a dwa lata później bredził o... pamięci wody czyli przenoszenia przez wodę informacji za pośrednictwem elektromagnetycznego śladu DNA.. 

 

https://zywienie.abc...y-co-mowi-nauka


 • 0
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u