Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieznany obiekt nad Las Vegas


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

1,5 miesiąca temu mieszkaniec Las Vegas w USA sfilmował dziwny obiekt poruszający się nad tym miastem.

 

Moim zdaniem nie jest to ani samolot ani dron ani helikopter.

 

Pytanie co to takiego.

 

Czy to pozaziemski obiekt UFO?

 

Facet mówi w filmiku że ten obiekt jest bezgłośny i nie wydaje żadnego dźwięku.

 

Poniżej filmik z nagranym obiektem.

 


  • 1

#2

Biedronka.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wygląda jak policyjny lub medyczny śmigłowiec startujący ze wzgórza i lądujący na lotnisku w środku miasta.


  • 1

#3

fussy.
  • Postów: 232
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czemu akurat "policyjny lub medyczny"?

Pytam, bo mi to nie wygląda na śmigłowiec ale ja akurat ani "policyjnego lub medycznego" nie widziałem na żywo - widziałem za to wojskowy i nie poruszał się tak szybko. Nie miał tez dwóch źródeł bardzo silnych stroboskopowych świateł - choć to akurat może być zasługa "night vision on" jak wspomina autor nagrania.


  • 0

#4

Biedronka.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czemu akurat "policyjny lub medyczny"?

Pomyślałam o sygnałach świetlnych w kolorze niebieskim.

https://www.youtube....h?v=4ebnPzOBe7Q


Użytkownik Biedronka edytował ten post 04.02.2020 - 21:32

  • 0

#5

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Wątpię w to że jest to helikopter.

 

Helikoptery są głośne.

 

Ten obiekt nie wydaje żadnego dźwięku.


  • 0

#6

Biedronka.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dźwięk do filmiku można wmontować osobno. Służy do tego windosowy "Movie Maker". Jest banalnie prosty i obsługuje podstawowe formaty dźwięku, video i obrazów. Używałam go tworzenia filmików z gry, wyłączając dźwięki z komunikatora głosowego (jednocześnie mówiło kilka osób na raz) i zastępując je wybraną muzyką. 


  • 0

#7

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Przecież w filmiku słychać głos faceta.

 

Więc nic tam nie było wycinane.


  • 0

#8

Biedronka.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Można nagrać film wideo, potem nagrać dyktafonem drugą linię dźwiękową, a potem połączyć je dzięki programowi.


  • 0

#9

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dźwięk do filmiku można wmontować osobno. Służy do tego windosowy "Movie Maker". Jest banalnie prosty i obsługuje podstawowe formaty dźwięku, video i obrazów. 

 

Można nagrać film wideo, potem nagrać dyktafonem drugą linię dźwiękową, a potem połączyć je dzięki programowi.

Programy typu "post production" czy "after effect" dają takie możliwości, że windowsowe narzędzie to wręcz zabawka. No, ale najpierw trzeba mieć świadomość istnienia takich programów i ich możliwości, aby zacząć analizować zjawisko, a tego Irey nie ogarnął jeszcze.

 

Moim zdaniem nie jest to ani samolot ani dron ani helikopter.

Pytanie co to takiego.

UFO (ang. unidentified flying object, UFO), inaczej niezidentyfikowany obiekt latający (NOL) – wywodzące się z nazewnictwa wojskowego United States Air Force określenie obiektu latającego (statku powietrznego) niedającego się zidentyfikować jako żaden znany pojazd ani wyjaśnić żadnym ze znanych zjawisk atmosferycznych. W okresie zimnej wojny utrwaliło się mylne terminologicznie (niezidentyfikowany - wcale nie musi oznaczać pozaziemski) potoczne znaczenie UFO jako pojazdu cywilizacji pozaziemskiej (latającego spodka). Wiele obserwacji UFO w postaci ruchomych świateł można wyjaśnić rzadkimi zjawiskami atmosferycznymi.





#10

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nawet nie musi być post produkcja w komputerze, popularne kamery w stanach mają funkcje komentowania nagrania. Nagrywamy normalnie , potem w spokoju wyciagamy kamerkę i nagrywamy komentarz z wbudowanego lub wewnętrznego mikrofonu. Głównie stososwane do komentowania np treningòw sportowych dzieciakòw. Funkcja bardzo popularna w czasach "analogowych"gdy komputery ,majace dużo wieksze mżliwości w edycji były poprostu słabe. Dzisiaj ta funkcja występuje tylko w lepszych modelach kamer.  Jest też możliwe że autor filmował przez szybe np okno i komentował na żywo do podpietego mikrofonu klipsowego. dlatego NIC innego poza głosem nie słychać Rozblaski widoczne wokół świateł są wskazuja ze filmowano przez czystą szybę. Wiec z wnętrza pokoju. Albo jak wcześniej pisali koledzy dżwięk poprawiono w komputerze lub specjalizowanej stacji do obróbki materiału video. Materiał ewidentnie nagrywany z ciężkiego, dobrego statywu , dość dobrą kamerą więc i może obrabiano go na profesjonalną stacją do obróbki.


  • 0



#11

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ciekawe ile takich obiektów przelatuje nam nad głowami np. gdy w nocy smacznie śpimy.

 

To zabawne że informacja o tym że Ziemia jest odwiedzana przez obce cywilizacje nadal jest uznawana za nieprawdziwą.

 

No cóż, prędzej czy później prawda ujrzy światło dzienne.


  • 0

#12

AJ97.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Materiał nagrywany w mocnym zoomie, wszystko rozmazane więc nie dziwi mnie to, że widać tylko światło "tego obiektu". 

Jeśli te światła nie są dodane komputerowo, to na 100% jest to dron. Świeci on tak, ponieważ robi się ciemno.

A jeśli te światła są dodane komputerowo, to wcale mnie nie dziwi, że jest tylko jeden filmik z tego "zjawiska", chyba że jest więcej? Chętnie rzuciłbym okiem na to z innej perspektywy. 


  • 0

#13

Biedronka.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W czasach, gdzie co druga osoba ma w dłoni telefon, żadne UFO się nie przemknie niezauważone.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych