Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaburzenia związane ze snami.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

GiPiss.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Ostatnio zaczęłam łapać siebie po przebudzeniu że mylą mi się świat realny ze światem snów, może zbyt mocno odczuwam emocje w nich, nie wiem. Spróbuję opisać jak najlepiej potrafię. Kiedy jestem w poł fazie snu(czuwam) i np. jak jadę do roboty i wiem że jadę do roboty to nagle mi się wpiernicza że wracam do domu i otworze oczy to przez pierwsze kilka sekund dalej myślę że wracam do domu. Druga sprawa to czuję się jak bym prowadził drugie życie w stanie śnienia (bardzo dziwnie się z tym czuję). Budzę się zmęczony i to czasami bardzo (tak jak bym nie odpoczywał. Podczas śnienia już nie raz kruszyłem sobie zęby i obgryzałem język. I bardzo często może nie jak kiedyś ale łapie mnie deja vu. Śpię tak mniej więcej po 8-9h w week do 10h. Nie często, ale zyskuje świadomość w snach i czasami tylko wystarczy że uświadomienie sobie że to sen to budzę się jakby budzili mnie wstrzasami i czuję że coś nie gra. Ahh Pany, czy człowiek kiedyś się jeszcze wyśpisz i wstanie w pełni sił gotowy do działania :) ? Dawno już takiego czegoś nie doświadczyłem. Możecie coś podpowiedzieć? Już planuje jakąś klatkę faradaya na spanie sobie załatwić ;D

Jak zły dział to przepraszam ;)

 

Korekta TT.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 05.01.2020 - 21:29

  • 0

#2

letztenbrief.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pierwsze, o czym sobie pomyślałam, to po prostu zmęczenie.

Pracuję w sklepie z biżuterią, przez okres świąteczny byłam w pracy przez 16 dni z rzędu, po 10, czasami 12 czy 14h. Wtedy, kiedy kładłam się spać, często z przemęczenia mieszała mi się rzeczywistość ze snem i wydawało mi się, że wciąż jestem w pracy - i to było tak realne odczucie, że w półśnie mówiłam na głos do "klienta", aż do momentu, w którym nie obudził mnie mój chłopak. Czasami nawet samą siebie łapałam na tym, że wciąż byłam "w gotowości" i wydawało mi się, że muszę obsługiwać ludzi, sama też potrafiłam się z tego wyrwać i przywołać do porządku .

Drugie co mi przyszło do głowy, to "przespanie" organizmu.  8-9-10h to trochę za długo na sen, tak przynajmniej mnie się wydaje. A objawami "przespania organizmu" jest właśnie silna dezorientacja, zmęczenie mimo przespania "odpowiedniej" ilości godzin, ciągła senność. 

 

Polecałabym porządnie przed pójściem spać wywietrzyć pokój i trochę odpocząć od pracy  ;p


  • 0

#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam. Ostatnio zaczęłam łapać ...

czuję się jak bym prowadził drugie życie ...

Budzę się zmęczony i to czasami ...

Określ płeć.

 

 Kiedy jestem w połfazie snu(czuwam) i np. jak jadę do roboty i wiem że jadę do roboty to nagle mi się wpiernicza że wracam do domu i otworze oczy to przez pierwsze kilka sekund dalej myślę że wracam do domu.

Jak rozumiem, ta "jazda do roboty" to sen? Napisane jest to bardzo chaotycznie, dlatego próbuję się jakoś w tym znaleźć.

Kilka pytań:

- ile masz lat (wbrew pozorom, to bardzo ważne pytanie, bo hormony podczas dojrzewania potrafią zrobić niezły bałagan),

- płeć (aaa, o to już pytałem...),

- jakieś dolegliwości (autyzm, ADHD itp.),

- czym się zajmujesz, praca, szkoła,

- uprawiany sport, hobby.

Pytania pozornie bez związku, ale mające wpływ na nasze życie, jak i wypoczynek naszego organizmu i mózgu.

 

letztenbrief@

"Przespanie" prowadzi do dość poważnego schorzenia (nie zawsze), które później wlecze się przez całe życie. Ze zbyt długiego spania biorą się tzw. strefy/ogniska migrenowe, a później migreny. Migreny z aurą, najczęściej są spowodowane zbyt długim snem.





#4

Biedronka.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

często z przemęczenia mieszała mi się rzeczywistość ze snem i wydawało mi się, że wciąż jestem w pracy - i to było tak realne odczucie, że w półśnie mówiłam na głos do "klienta"

Często takie coś miałam gdy pracowałam na nocki w monopolowym. Można sfiksować.

 

Panu GiPss radzę udać się do lekarza. 


  • 1

#5

letztenbrief.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Staniq kojarzę, u mnie w rodzinie cierpi na to siostra mojej mamy. 

 

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz - zerknij na ulotki leków, które bierzesz. Zwłaszcza, jeśli tak jak ja, jesteś alergikiem. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jakie stany można mieć po niektórych lekach przeciw swędzeniu skóry (hydroksyzyna chociażby) czy nawet prostych lekach na alergie bez recepty. Przejrzyj ulotki i odstaw, jeśli zobaczysz w skutkach ubocznych senność i dezorientacje :) 


  • 0

#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Astma też dostarcza wrażeń swoimi lekami wziewnymi. Rozszerzają nie tylko oskrzela, ale też naczynia krwionośne, zawierają sterydy itp. 





#7

GiPiss.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Staniq kojarzę, u mnie w rodzinie cierpi na to siostra mojej mamy. 
 
Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz - zerknij na ulotki leków, które bierzesz. Zwłaszcza, jeśli tak jak ja, jesteś alergikiem. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jakie stany można mieć po niektórych lekach przeciw swędzeniu skóry (hydroksyzyna chociażby) czy nawet prostych lekach na alergie bez recepty. Przejrzyj ulotki i odstaw, jeśli zobaczysz w skutkach ubocznych senność i dezorientacje :) 

Nie biorę leków.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Witam. Ostatnio zaczęłam łapać ...
czuję się jak bym prowadził drugie życie ...
Budzę się zmęczony i to czasami ...

Określ płeć.
 

 Kiedy jestem w połfazie snu(czuwam) i np. jak jadę do roboty i wiem że jadę do roboty to nagle mi się wpiernicza że wracam do domu i otworze oczy to przez pierwsze kilka sekund dalej myślę że wracam do domu.

Jak rozumiem, ta "jazda do roboty" to sen? Napisane jest to bardzo chaotycznie, dlatego próbuję się jakoś w tym znaleźć.
Kilka pytań:
- ile masz lat (wbrew pozorom, to bardzo ważne pytanie, bo hormony podczas dojrzewania potrafią zrobić niezły bałagan),
- płeć (aaa, o to już pytałem...),
- jakieś dolegliwości (autyzm, ADHD itp.),
- czym się zajmujesz, praca, szkoła,
- uprawiany sport, hobby.
Pytania pozornie bez związku, ale mające wpływ na nasze życie, jak i wypoczynek naszego organizmu i mózgu.
 
letztenbrief@
"Przespanie" prowadzi do dość poważnego schorzenia (nie zawsze), które później wlecze się przez całe życie. Ze zbyt długiego spania biorą się tzw. strefy/ogniska migrenowe, a później migreny. Migreny z aurą, najczęściej są spowodowane zbyt długim snem.
23 lata, kawaler, praca pod ziemią. Hobby bądź zainteresowania, lubię sobie pojeździć po powiecie. Tak że tak to wygląda.

często z przemęczenia mieszała mi się rzeczywistość ze snem i wydawało mi się, że wciąż jestem w pracy - i to było tak realne odczucie, że w półśnie mówiłam na głos do "klienta"

Często takie coś miałam gdy pracowałam na nocki w monopolowym. Można sfiksować.
 
Panu GiPss radzę udać się do lekarza. 
Do jakiego lekarza, i co mam mu powiedzieć? Nie lubię

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik GiPiss edytował ten post 04.01.2020 - 23:06

  • 0

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli jesteś górnikiem i robisz też na nocki. To raczej z tego wynikają twoje problemy ze spaniem.
  • 0



#9

Biedronka.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Do jakiego lekarza, i co mam mu powiedzieć? Nie lubię

Lekarz pierwszego kontaktu może wystawić zlecenie na podstawowe badania, a także określić jakiego specjalisty potrzeba aby określić źródło zaburzeń.


  • 0

#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro górnik, pytanie jeszcze jaki? Węglowy, czy miedziowy.

Pracowałem pod ziemią i wiem, jakie są tam warunki. Niektórym nie służy podwyższone ciśnienie i kończą z migrenami i bezsennością. Lekarz chorób zawodowych ma tutaj pole do popisu. W przychodni górniczej na pewno takowy jest. Pogadaj z nim.





#11

GiPiss.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro górnik, pytanie jeszcze jaki? Węglowy, czy miedziowy.
Pracowałem pod ziemią i wiem, jakie są tam warunki. Niektórym nie służy podwyższone ciśnienie i kończą z migrenami i bezsennością. Lekarz chorób zawodowych ma tutaj pole do popisu. W przychodni górniczej na pewno takowy jest. Pogadaj z nim.

Węglowy. Bądź zmiana pracy ;D o której już powoli myślę.


Czyli jesteś górnikiem i robisz też na nocki. To raczej z tego wynikają twoje problemy ze spaniem.

Tylko co z zębami i obgryzaniem języka.

Użytkownik GiPiss edytował ten post 06.01.2020 - 01:08

  • 0

#12 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Bez obrazy, ale przy takich objawach urlop i porządny wypoczynek (w szczególności psychiczny) byłyby wskazane.

 

Wizyta u specjalisty także. Objawy jak obgryzanie języka i kruszenie zębów wydają się być bardzo niepokojące.


  • 0

#13

GiPiss.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bez obrazy, ale przy takich objawach urlop i porządny wypoczynek (w szczególności psychiczny) byłyby wskazane.
 
Wizyta u specjalisty także. Objawy jak obgryzanie języka i kruszenie zębów wydają się być bardzo niepokojące.

Może i w tym problem że psychicznie nie potrafię wypocząć. Urlop tuż za rogiem ale wątpię żeby co kolwiek pomogło. Pytanie do was mam, w takim razie do jakiego lekarza mam się kierować? Do rodzinnego iść?

Użytkownik GiPiss edytował ten post 06.01.2020 - 01:07

  • 0

#14 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

@up

 

Na początek do rodzinnego, on lepiej orzeknie jakiej natury jest problem niż przypadkowi ludzie z paranormalnych forów ;)


  • 0

#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Tylko co z zębami i obgryzaniem języka"

Stres, drogi panie, stres. Od kiedy robisz na grubie?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych