Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Beatles: 50 lat "Abbey Road"


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z okazji 50-lecia albumu "Abbey Road" ukazał się nowy teledysk grupy The Beatles. Wideo powstało do utworu "Here Comes the Sun". Premierę zapowiedziano na czwartek 26 września, dokładnie pół wieku od premiery wspomnianej płyty.

 

The Beatles Here Comes The Sun (2019 Mix)

 

 

Teledysk zawiera materiały z archiwów studia Abbey Road oraz zdjęcia zrobione przez Lindę McCartney.

 

Album "Abbey Road" ukazał się 26 września 1969 r. i choć nie był ostatnim wydawnictwem The Beatles, była to ostatnia płyta, którą John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr nagrali razem jako zespół.

 

beat.jpg

Pamiętna okładka płyty "Abbey Road" The Beatles / Domena publiczna

 

Słynna sesja okładkowa odbyła się 50 lat temu, 8 sierpnia. Iain Macmillan sfotografował The Beatles, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych.

 

Z tym zdjęciem wiąże się krążąca już od pół wieku słynna teoria spiskowa, która mówi, że Paul McCartney zginął w wypadku samochodowym w listopadzie 1966 r. i od tego czasu w zespole zastępował go sobowtór.

 

Jednym z dowodów na poparcie tej teorii jest właśnie okładka "Abbey Road".

 

Czujni obserwatorzy zauważyli, że mający zamknięte oczy "Macca" idzie boso - co miało oznaczać, że nie żyje. Całość miała symbolizować orszak pogrzebowy - Lennon w tym układzie reprezentował kaznodzieję (lub Boga), Harrison - grabarza, a Starr - niosącego trumnę.

 

THE BEATLES REVISIT ABBEY ROAD WITH SPECIAL ANNIVERSARY RELEASES

 

Inne "dowody" na to, że Paul nie żyje? Leworęczny muzyk trzyma papierosa w prawej ręce (znak, że na zdjęciu jest sobowtór). Do przodu ma wysuniętą prawą nogę, w przeciwieństwie do swoich kolegów. Po prawej stronie zaparkowany jest samochód z zakładu pogrzebowego lub karetka.

 

Zaparkowany po lewej stronie Volkswagen Garbus na rejestracji ma napis "281F", co niektórzy odczytali jako "28 if", czyli Paul McCartney w momencie zrobienia zdjęcia miałby 28 lat, gdyby żył. Z kolei napis LMW w spiskowej teorii rozwinięto jako "Linda McCartney Weeps", czyli żona Paula "Linda McCartney szlocha".

źródło


  • 1



#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, w dobie elektronicznych mediów, nawet tak prosta rzecz, jak odczytanie czytelnej rejestracji samochodu sprawia ludziom trudność. Aby nie być gołosłownym:

 

                              post-47822-0-90175100-1569532509.jpg

 

Wyraźnie widać LMV, a nie LMW. Teoria się w szwach rozłazi.

W Liverpool jest Muzeum Beatles'ów, które miałem przyjemność odwiedzić. Fajnie, bo dostajemy elektronicznego przewodnika w języku polskim. 

Wstawię kilka zdjęć, na których mnie nie ma, bo reszta zbioru posiada moją facjatę:

 

DSC01554.JPG

 

DSC01560.JPG

 

DSC01569.JPG

 

DSC01572.JPG

 

DSC01574.JPG

 

DSC01585.JPG

 

DSC01586.JPG

 

Autor zdjęć: Staniq





#3

Eyrra.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mimo że teoria o śmierci McCartneya jest miejscami strasznie naciągana i wygląda raczej na fajnie zrobiony chwyt marketingowy, to jest to chyba moja ulubiona teoria spiskowa. Kilka lat temu czytanie i oglądanie filmów o tym wszystkich sprawiało mi straszną frajdę.

Z kolei "Here Comes the Sun" jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych piosenek Beatlesów.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych