Skocz do zawartości
Dziękujemy za udział w Złotych Szarakach -- kolejne informacje już niebawem!

Zdjęcie

Szturm na Strefę 51 miał być żartem. Amerykańska armia zamierza bronić "bazy UFO" przed milionem ludzi


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kwarki_i_Kwanty.
 • Postów: 446
 • Tematów: 42
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 13
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Strefa 51" jest jedną z najdziwniejszych, najbardziej obsesyjnie ,,uwielbianych" przez spiskowców, ba, w ogóle naukowo-rozrywkowy świat, placówek w dziejach Ziemi, owianych jakimiś wyniesionymi do niesłychanego poziomu zamieszania i ludzkiej fascynacji tajemnicami. Jest również jedną z najbardziej nietypowych nieco rozleglejszych struktur w historii nowożytnej ludzkości, do której pełnego zastosowania człowiek nie chce się przyznać, a zdołał on, cóż, wybudować niemało, oj niemało budowli, których tajemnic do dziś nie jesteśmy w stanie rozwikłać. "Strefa 51" jest o tyle specyficznym konstruktem, że stanowi nic innego jak tylko punkt zwrotny w historii istnienia na tkance kultury cywilizacji fenomenu UFO. Jej powstanie w latach 50-tych było tylko przypieczętowaniem przypadku ,,niby balonu meteorologicznego", który rozbił się nad Roswell w 1947 roku. Potem to już się zaczęło... Pojawienie się samej Strefy zrównało się z dość ciekawym zjaiwskiem: nad jej powierzchnią od razu zaczęły pojawiać się tajemnicze zajścia i osobliwe zdarzenia. Co ciekawe, przypadki obserwacji UFO i tego typu nadnaturalnych zjawisk pojawiały się już dziesiątki jak nie setki lat temu, i to dobrze udokumentowane, np. rozbicie się pewnego walcowatego obiektu (dokładne informacje odnośnie tego przypadku nie są mi znane) w 1897 roku; Bitwa o Los Angeles z 1942 roku; incydent ,, Lot 19" (zniknięcie 5 samolotów, 14 członków załogi, i jakiegoś hydroplanu, który wyruszył na pouszkiwanie zaginionych niespodziewanie bez żadnej logicznej przyczyny tudzież symptomu, pilotów), na obszarze Trójkąta Bermudzkiego, za który według niektórych teorii rzekomo odpowiadało zjawisko UFO lub USO. Prawda związana ze "Strefą 51" jest taka - choć ciężko nazwać to prawdą, lecz bardziej osobistym przypuszczeniem - że ,,formalnie" powstała ona, jako kompleks wojskowy tudzież baza eksperymentalna Sił Zbrojnych USA, na której to obszarze badano i robi się to do dziś nowe technologie i w związku z tym liczne rozwiązania przydatne dla wojskowości i dziedzin nauki, których ,,tajności" i genezy, która się za tym kryła, absolutnie nie można było przekazać opinii publicznej.

Aby zgłębić bliżej kuriozum egzystencji "Strefy 51", można by przyjrzeć się działalności Agencji / Organizacji / Instytucji: MUFON, AUTEC.

Prawdopodobnie, bo jest to tylko kolejna z niepotwierdzonych spekulacji (nie dotarłem do sedna jej źródła, być może sprawa została już wyjaśniona), "projekt Aurora", stanowiący wypadkową działalności "Strefy 51" istniał naprawdę: hiper-smukły, zaawansowany odrzutowiec armii USA, z najnowszymi rozwiązaniami technologii Stealth, z fazy prototypu i projektu rzekomo, i to dość dawno, przeszedł do realizacji. Co ciekawe skutkiem ,,intensywnej" pracy samej "Strefy 51" miałyby być obecne na terenie bliskim Strefy, jak i obserwowane na terenie stanu Kalifornia "fale trzęsienia nieba / trzęsienie nieba". Owe fenomeny atmosferyczne miałyby wywoływać smukłe, dyskowate mechanizmy poruszające się nisko w ziemskiej atmosferze, zasilane Ununpentium.
 • 0

#17

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5853
 • Tematów: 720
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od 2016 ununpentium w polskiej nomenklaturze zatwierdzonej przez Polskie Towarzystwo Chemiczne ma nazwę Moskow (Mc) i liczbę atomową 115. Nazwa uniwersalna tego pierwiastka to moscovium.


 • 0#18

Kwarki_i_Kwanty.
 • Postów: 446
 • Tematów: 42
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 13
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ununpentium, jako pierwiastek "Moscovium", jest mi znane. Używając jego starszej, pierwszej pierwotnej nazwy, chciałem podkreślić tylko to, że od ,,zarania dziejów" jego odkrycia stał się on częścią świata teorii spiskowych, np. jako składnik paliwa Obcych, uzyskiwanego w wyniku jakiejś horrendalnie skomplikowanej reakcji chemicznej. Do mojej powyższej wypowiedzi w temacie artykułu dodam jeszcze, że - i jest to plotka, jak zresztą jedna z wielu, bardzo, bardzo groteskowych spekulacji - paliwo / ogniwo paliwowe tworzone na bazie ununpentium, ponoć, okrętom / statkom Obcych dawało możliwość wpływania na czasoprzestrzeń w taki sposób, aby ją rozciągać i odkształcać, co skutkowało uzyskiwaniem ,,prędkości", czy też pokonywanych odległości rzędów: 400 000 km w przeciągu kilkudziesięciu milisekund. Ach, pod powierzchnią niby prostego, ludzkiego umysłu kryje się, głęboka jego przenikliwość i zdolność do doszukiwania się nader wszystko koniecznych wzorców i powiązań oraz wyjaśnień na zjawiska, które być może nie mają miejsca. Coś w tym jest.
 • 0

#19

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5853
 • Tematów: 720
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwotna nazwa nawiązuje do liczby atomowej tego pierwiastka. Ununpentium to un un pentium, czyli jeden jeden pięć i znajduje się w grupie sześciu pierwiastków, których właściwości nie są jeszcze poznane. Dodatkowo, nie występuje on w przyrodzie naturalnie, lecz został uzyskany w sposób sztuczny w laboratorium.


 • 0#20

Kwarki_i_Kwanty.
 • Postów: 446
 • Tematów: 42
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 13
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ununpentium, to taki swego rodzaju ,,wywrotowy" pierwiastek, żyjący własnym mitem. Owszem, mam świadomość, że jest to ,,twór" ultra rzadki, krótkotrwały i syntetyczny. Sęk w tym, że w środowisku specjalistów zajmujących się UFO i USO, często poświęcających swe życie zawodowe tej dziedzinie poznania właśnie, Ununpentium w niektórych ich kręgach stanowi ,,byt problematyczny", w tym sensie, że przypisuje mu się bycie jedną z przyczyn, która stoi za niebotycznie zaawansowaną technologią Obcych, którą teoretycznie obserwowali i doświadczali niejedni świadkowie, czy ,,tajną" technologią którychś ze światowych Rządów bądź Organizacji, których to obiekty widziane na niebie, czy przy powierzchni wody (morza i oceany), uważano za Niezidentyfikowane Obiekty. Umysł ludzki jest przenikliwy, ale ma zdolność do błądzenia, więc raczej ,,dalej niż bliżej" mu do ewentualnego rozwiązania kwestii Ununpentium. Wyobraźnia - i chyba tylko wyobraźnia, bo nie chce mi się wierzyć, aby było to wo ogóle możliwe, (na wszystkie atomy wszechświata! To po prostu nie jest możliwe) - pcha wielu ufologów do pewnych wniosków, z których wynika, że Ununpentium zostało przez Obcą Cywilizację... ustabilizowane, czego konsekwencją byłoby przez nią wytwarzanie, w jakimś stopniu na skalę fabryczną, ogniw paliwowych bazujących na tym pierwiastku, które umożliwiałyby ich statkom, okrętom, fregatom etc., manipulowanie czasoprzestrzenią na niewyobrażalną skalęb: skracając, rozciągając ją, czy zaginając w dowolny sposób. A to z kolei, wypisz wymaluj, daje umiejętność podróżowania z subprzestrzennymi prędkościami i wykonywania innych być może związanych z filtrowaniem Ciemnej Materii i Energii tricków. "Cywilizacja typu III" według skali Kardaszewa, myślę, powinna umieć rozwiązać problem, a potem umieć to wykorzystać, tego, co my nazywamy pierwiastkiem Ununpentium. Według wielu fizyków i futurologów ten typ Cywilizacji jest w stanie panować nad całą Galaktyką, czerpiąc energię z miliardów systemów gwiezdnych oraz, co istotne, potrafi ona prawdopodobnie manipulować czasoprzestrzenią. Stąd krótka droga do wniosku, że tak gargantuiczne, wychodzące poza naszą skalę pojmowania wykorzystanie przez nią energii i zaawansowanie technologiczne, które ją opisują, mogą sugerować, że "Cywilizacja typu III" problem Ununpentium jest w stanie rozwiązać, w pełni wykorzystując potencjał tego pierwiastka.
 • 0

#21

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5853
 • Tematów: 720
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stopiętnastka znajduje się w grupie sześciu pierwiastków których właściwości mogą być równie zagadkowe jak Moscow'a. Dlaczego akurat 115?


 • 0#22

Kwarki_i_Kwanty.
 • Postów: 446
 • Tematów: 42
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 13
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Stopiętnastka znajduje się w grupie sześciu pierwiastków których właściwości mogą być równie zagadkowe jak Moscow'a. Dlaczego akurat 115?


Jedno z Praw Clarke'a - będące dziełem jednego z najsłynniejszych, najbardziej zasłużonych dla nauk ścisłych, pisarzy science-fiction w dziejach, mówi że ,,każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii". Skromne, a wiele wnoszące do naukowej świadomości Cywilizacji zdanie; wiele mówiące w kontekście fascynacji części ludzkości - głównie naukowej i paranaukowej społeczności - słynnym pierwiastkiem 115, a także w kontekście próby zrozumienia działania i ewentualnego jego zastosowania, czy mitu, który wokół niego obrósł. "Element 115", pierwiastek zwany inaczej "Ununpentium" bądź "Moskow", to jedno i to samo, mam więc problem ze zrozumieniem twojego posta użytkowniku. 115 to zapis oznaczający liczbę atomową pierwiastka, m.in. lokujący go w odpowiednim miejscu w Układzie Okresowym. Szału, paniki, paraliżującego postrachu w związku z "Ununpentium" nie ma - jego pełne możliwości, które wynikły by z jego zastosowania do tworzenia różnych substancji, pozostają w sferze domysłów. Ponoć "element 115" został odkryty dużo, dużo wcześniej niż podaje się to formalnie - jako datę jego odkrycia: 2003 rok. Bob Lazar naświetlił sprawę Ununpentium, ogłaszając publicznie, żw w "Strefie 51" pracował on w obecności tego pierwiastka. Lazar widział rzekomo elementy jakiejś metalicznej struktury, niezwykle wytrzymałej, twardej, ale i elastycznej i odkształcalnej. Mówi się, że balon meteorologiczny, który ,,oficjalnie" rozbił się pod Roswell w 1947 roku, był częścią poszycia Niezidentyfikowanego Obiektu Latającego wykonanego z Ununpentium. To wszystko brzmi niewiarygodnie dziwnie, wypaczająco w kierunku logicznego pojęcia problemu, i szokująco; dodajmy do tego teoretyczne wykorzystanie tegoż to pierwiastka do produkcji paliwa, które zasilając Statki Obcych wpływałoby na uzyskanie przez nie ,,podświetlnych prędkości", a także możliwości manipulacji samą czasoprzestrzenią, o czym wspomniałem wyżej, a można dostać naukowo-fikcyjnego zawrotu głowy na pograniczu prawdy a mitu. Krótki klip z jednego z odcinków "Starożytnych Kosmitów", cóż, myślę, że trochę rozjaśni kuriozum tego czym jest i czym mogłoby być Ununpentium.

https://youtu.be/a52U5aemwRw
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u