Skocz do zawartości
Zdjęcie

Śmierć, cierpienie i duchy. Witaj w najbardziej przerażającym domu w Pekinie!


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5890
 • Tematów: 723
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ogromna metropolia, jaką jest Pekin, skrywa w sobie wiele tajemniczych miejsc, których próg mają odwagę przekroczyć tylko nieliczni. Jednym z budynków, które cieszą się złą sławą, jest dom o numerze 81. Czemu ludzie omijają go z daleka?

 

                                               dom-w-pekinie.jpg

                                               fot/enigma

 

Pod koniec lat 40. XX wieku w Chinach wciąż trwała wojna domowa. W tym czasie w jednym z domów w Pekinie mieszkał wysoko postawiony oficer chińskich nacjonalistów. Kiedy stało się jasne, ze jego partia nie dojdzie do władzy, zaczyna pakować najpotrzebniejsze rzeczy i ucieka. Nie zgadza się zabrać ze sobą swojej żony, która przez cały czas długiej wojny go wspierała. Kiedy oficer zamyka za sobą drzwi, po twarzy kobiety płyną łzy. Pomału wstaje z krzesła, otwiera spiżarnię, z jednego z pudełek wyciąga linę. Idzie na piętro i w sypialni popełnia samobójstwo. Jej ciało znajdą po kilku dniach żołnierze partii komunistycznej, którzy przyszli „porozmawiać” z oficerem. Czy to od tego momentu w domu straszy?

 

DEPRESYJNE MYŚLI

 

Tak naprawdę niewiele wiadomo na temat domu numer 81 położonego w centrum Pekinu. Brakuje części zapisów archiwalnych lub są niepełne. Budynek został zbudowany w 1910 roku jako szkoła językowa dla zagranicznych misjonarzy. Później był wykorzystywany przez Kościół, a w czasie II wojny światowej służył jako szpital. Mówi się, ze już w tamtym okresie dom emanował negatywną energią. Jego ściany przesiąkły cierpieniem i śmiercią, a ludzie, którzy dłużej w nim przebywali, skarżyli się na bóle głowy i depresyjne myśli. Od końca lat 40. XX wieku w domu ma straszyć duch kobiety, która popełniła samobójstwo po tym, jak jej mąż uciekł przed komunistami. Budynek został potem przejęty przez komunistyczny rząd, nie wiadomo jednak, w jakim celu. W latach 70. również pojawiły się pogłoski, że w tym domu straszy.

 

"Członków Czerwonej Gwardii, którzy tu mieszkali, coś wystraszyło i szybko się stąd wyprowadzili" - mówi mieszkanka dzielnicy Li Yongjie.

 

NIEWYJAŚNIONE ZNIKNIĘCIA

 

Przedstawiciele Kościoła twierdzą, że historia o kobiecie, która popełnia samobójstwo, została zmyślona, ale okoliczni mieszkańcy są przekonali, że to prawda. Przekazują sobie również inne tajemnicze historie związane z domem. Podobno trzech robotników, którzy pracowali w piwnicy sąsiedniego domu, przekopało się przypadkiem do piwnicy budynku numer 81. Wszyscy nagle zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Znana jest również historia brytyjskiego księdza, który tu przez pewien czas mieszkał. Pewnego dnia zniknął bez śladu, nie pozostawiając żadnej informacji dla bliskich czy przełożonych. Podczas śledztwa podobno natrafiono na tajny tunel prowadzący z domu do zupełnie innej dzielnicy. Na tym kończą się informacje związane z tą sprawą. Czy ksiądz został porwany i tunelem zaciągnięty w nieznane miejsce? Tunel został potem zasypany, a informacje o nim utajnione?

 

TO TYLKO PRZESĄDY?

 

W ciągu ostatnich trzydziestu lat przybyło kilka nowych historii, które tylko umacniają reputację domu jako najbardziej przerażającego miejsca w Pekinie. Swój udział mają w tym między innymi turyści, którzy odwiedzają dom, a potem mówią o jego tajemniczej i mrocznej atmosferze, często dodając relacje z własnych doznań ocierających się o zjawiska paranormalne. W Chinach istnieje oczywiście wiele sceptycznych komentarzy na temat tego legendarnego domu. Chińska publicystka Amy Qin zwraca uwagę przede wszystkim na fakt, iż Chińczycy to niezwykle przesądny naród, wielu z nich na przykład nie ma wątpliwości co do istnienia duchów. Wciąż utrzymuje się tradycja palenia papierowych pieniędzy w ofierze zmarłym przodkom. "Tego typu rytuały mają miejsce przede wszystkim w trakcie corocznych świąt i festiwali poświęconych duchom" - wyjaśnia. Czy rzeczywiście zjawiska paranormalne, które mają miejsce w domu numer 81, to tylko wynik bujnej wyobraźni mieszkańców Pekinu?

 

imagesO2.png

 


 • 5#2

Kwarki_i_Kwanty.
 • Postów: 466
 • Tematów: 43
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 13
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zaskakujące, artykuł, nie powiem, zdaje się być niepokojąco dobry. A dlaczego? Trafiłem na niego przypadkowo, szukając co nieco z tematyki paranaukowej i ezoterycznej, która coś ciekawego by mi finalnie przedstawiła. I tak, w końcu zyskałem okazję przeczytania o miejscach i obszarach nawiedzonych, generujących olbrzymie pokłady negatywnej energii, od której to przebywanie w takich miejscach, sprawia, że człowiek zmienia się w supeł rozmemłanej lękliwej masy, że ma ochotę zakopać swą jaźń gdzieś bardzo głęboko swej osoby, odejść w kąt, skulić się w embrion i zapaść głęboko w nicość, gdzie nie ma cienia, masy i wymiaru...

Przeczytać o miejscach przerażających, nawiedzonych i tego typu obszarach nie tylko w Polsce czy w sławetnym USA, ale i w kraju Zakazanego Miasta, to ciekawe geekowskie doznanie. A o czymś takim, jak ta ,,miejscówka" w Pekinie, z artykułu, jeszcze nie słyszałem, a jest to przypadek przerażający... Nie chciałbym tam się znaleźć, bo gdybym przekroczył progi tego domu, zamieniłbym się chyba w jakąś krzywą, fantomową istotę.

A pewna myśl to wszystko podsumuje:

,,Czym jest śmierć, jak nie czarną limuzyną na jałowym biegu z szoferem czekającym za przyciemnioną szybą?".

Użytkownik Kwarki_i_Kwanty edytował ten post 18.11.2020 - 18:33

 • 1Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u