Skocz do zawartości
Zdjęcie

3-letnia Amelka i Jej mama porwane w Białymstoku!


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Konrad_GK.
 • Postów: 304
 • Tematów: 95
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

0007YZEULS7NNCSX-C122-F4.png

 

0007YZUC3V7AVLD2-C122-F4.png

 

D1EbiDXXcAY_UKM.jpg

 

Około godz. 10 sprzed bloku przy ul. Hallera 47 w Białymstoku uprowadzona została 3-letnia Amelia i jej matka. Trwają poszukiwania. W związku ze sprawą uruchomiono ChildAlert. Po południu policja opublikowała też zdjęcia kobiety. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wszczęła śledztwo.

 

Nadinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji, powiedział w rozmowie z TVN24 o godz. 14., że według informacji policji, samochód został wypożyczony w Łomży przez ojca dziecka, obywatela Polski. Wiele wskazuje na to, że to właśnie ojciec zlecił porwanie lub bezpośrednio brał w nim udział. Wcześniej PAP informowała, powołując się na źródła w policji, że ojciec jest obywatelem Niemiec.
Do porwania doszło, kiedy kobieta spacerowała po osiedlu ze swoją córką Amelią oraz babcią. W pewnej chwili przed blok nr 47 w Białymstoku podjechał samochód. Wysiadły z niego dwie zamaskowane osoby.
Kobieta i dziecko siłą zostały wciągnięte do auta. Potem samochód odjechał.
W sprawie porwania wszczęto śledztwo. Poinformował o nim zastępca szefa Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń. Dodał, że ze względu na charakter sprawy i ciężar zarzutów, zostało ono wszczęte nie w prokuraturze rejonowej, a w okręgowej. Podkreślił, że priorytetem jest obecnie ustalenie miejsca pobytu osób, które dokonały przestępstwa, jak i pokrzywdzonych.
Śledztwo dotyczy pozbawienia wolności oraz sytuacji, gdy - wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru - zostaje uprowadzona lub zatrzymana osoba w wieku poniżej 15 lat. Oba te przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat więzienia.

Porywacze wypożyczyli samochód
Porywacze odjechali Citroenem C4 Picasso o numerze rejestracyjnym BL 60803. Auto zarejestrowane jest w Łomży. Pojazd przed godziną 13 został odnaleziony w Białymstoku. Był pusty.
- Samochód użyty do porwania 25-latki i jej 3-letniej córki w Białymstoku był wypożyczony z wypożyczalni w Łomży - poinformowała policja.
Dwie hipotezy policji
Poszukiwania porwanych wciąż trwają, nie wiadomo jak poruszają się teraz sprawcy.
Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa powiedział PAP, że sprawdzane są dwie hipotezy, według których albo sprawcy i porwane osoby są na miejscu w Białymstoku albo się przesiedli do innego samochodu i jadą dalej.
Policja opublikowała zdjęcie porwanej dziewczynki.
Według świadków porwania, m.in. prababci 3-letniej Amelii, napastnicy to prawdopodobnie dwaj mężczyźni.

Jak działa Child Alert?
System polega na szybkim rozprowadzeniu informacji. Udaje się to dzięki sprawnej współpracy mediów z policją.
Pierwszy tego typu system uruchomiono w 1996 roku w USA w związku ze sprawą 9-letniej Amber Hagerman. Dziewczynka została porwana i zamordowana.
Dzięki inicjatywie mieszkańców Arlington - miasta, z którego pochodziła 9-latka - utworzono AMBER (America's Missing Broadcast Emergency Response - red.). Był to system szybkiej informacji o zaginionych dzieciach, wykorzystujący telewizję, internet, radio, tablice reklamowe, elektroniczne znaki drogowe, telefonię komórkową do przekazywania komunikatu.
Później podobne systemy powstały w innych zakątkach świata. W listopadzie 2013 r. uzyskanie gotowości operacyjnej systemu pod nazwą Child Alert ogłosiła także Polska.
W Child Alert uczestniczy również portal Interia.

 

Procedury
Procedura związana z Child Alert wygląda tak, że rodzice, którym zaginęło dziecko, jak najszybciej informują o tym policję, a ta podejmuje decyzję, czy uruchomić system. Dzieje się tak np. w sytuacji, gdy zaginione dziecko jest chore i musi przyjmować leki lub gdy istnieją inne przesłanki świadczące o zagrożeniu jego życia lub zdrowia.Następnie komunikaty o poszukiwaniach oraz zdjęcia zaginionych dzieci mają być rozpowszechniane - na mocy wcześniej podpisanych porozumień -  przez partnerów medialnych.

Pojawiają się nie tylko w mediach, ale także w internecie i na nośnikach reklamy zewnętrznej - tablicach i ekranach w autobusach, na przystankach, dworcach, lotniskach, a także na elektronicznych znakach drogowych.

Informacje o zaginięciu Mai pojawiły na stronach KGP, MSW, na różnych portalach internetowych i stronach wielu mediów - telewizji informacyjnych, stacji radiowych, gazet. Rozpowszechniają one specjalny plakat ze zdjęciem dziewczynki, jej rysopisem, specjalnym numerem Child Alert i apelem: "Zadzwoń. Nie działaj sam". Numer Child Alert, jest linią bezpłatną.

Child Alert funkcjonuje obecnie w 11 krajach europejskich (m.in. w Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Czechach) oraz na terenie Kanady, Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Zdaniem specjalistów statystyki pokazują, że w przypadkach zaginięć, w których program jest wykorzystywany, większość spraw udaje się pozytywnie

 

Zródło: https://fakty.interi...odu,nId,2871668

 

Bardzo proszę rozkolportujcie to wśród Waszych znajomych i gdzie się tylko da!!! Rozglądajcie się też w realu po ulicach, samochodach, po zbiorkomie. Pomóżcie uratować Amelkę i Jej mamę!!!!!! Zróbmy wszystko co się da, proszę. 

 

PS (dla Modów i SmodThe Toxic) - Piszę ,,Amelka'' a nie ,,Amelia'' BO TAK PISZĄ o dziewczynce wszystkie media. No więc nie czepiajcie się tym razem mnie za zdrobnienia bo to nie moja wina teraz, nie mój wymysł. 

 

Jak nie potrafisz poprawnie napisać proszę nie pisać o mnie wcale.

TT.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 07.03.2019 - 21:53

 • 0#2

Wszystko.
 • Postów: 9444
 • Tematów: 72
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na tym zdjęciu ta twarz widoczna w oknie jest dodana w jakimś programie graficznym.
Dziecko najpewniej zostało porwanie na zlecenie ojca i jest wiezione za granicę.#3

Konrad_GK.
 • Postów: 304
 • Tematów: 95
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

WSZYSTKO - nie idzie mi o to. Ja tam nawet twarzy nie widzę. Dałem tą fotkę BY WIDAĆ BYŁO JAK WYGLĄDA PORWANA MAMA AMELKI. Idzie mi o całokształt sprawy, o porwanie. Ten wątek to prośba o pomoc. No więc nie skupiaj się (Ty i inni userzy) na tym czy tam coś na fotce jest czy nie ma a jesli jest to co tylko pomózcie, zróbcie wszystko (nomen omen) by zaginione odnaleźć. 


 • 0#4

Książe Zła.
 • Postów: 520
 • Tematów: 64
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy uda się je odnaleźć zanim przekroczą granice, obstawiam że nie bo policja jest nieudolna co na ogół akurat jest jej plusem aczkolwiek mam nadzieję że ta sprawa zakończy się pozytywnie i tej dziewczynce i jej matce nic złego się nie stanie. A czemu granice? Tak o strzelam że jeśli to rzeczywiscie ten ojciec to zlecił i sprawa jest tak naglasniana to na bank nie będą ich trzymać w Polsce. Pewnie motyw jest taki że chamy mają kobite odpalic a dziecko ma trafić do ojca.

Użytkownik #FreeBlancik edytował ten post 07.03.2019 - 20:52

 • 0#5

Konrad_GK.
 • Postów: 304
 • Tematów: 95
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Free - no ale czemu porwano je obie (piszemy z małej litery)Twoim zdaniem? Przecież jesli ojciec jest zleceniodawcą (a moze jak chcą media - 1dnym z tych 2óch porywaczy) to zależy mu na Córeczce, na Amelce tylko. No więc powinien porwać tylko Małą a mamę zostawić w spokoju.

 

Ciekawe czy Policja wzięła pod uwagę samolot. Mam na myśli nie rejsowy, duży pasazerski odlatujący z duzego lotniska ale mały, prywatny typu Cessna, awionetka. Coś takiego mogło przecież wylądować na umówionej łace, polance lesnej, nieużytku itp, na tyle równym by można było wylądować i wystartować. Pilot - porywacz z przyczyn oczywistych nie składa Kontroli Lotów  tzw. Planu Lotu (skąd - dokąd i od której - do której lot ma trwać) i może na dodatek wyłączyć transponder jak MH370 Malaysian Airlines. Wtedy będzie nie do namierzenia.

 

Można też z oboma porwanymi przemieszczać się zbiorkomem. Wystraczy obie uspić np. choloroformem i Amelkę wziąć na ręce (a na jej charakterystyczne, piękne, kręcone złote włoski założyć peruczkę w innym kolorze) a mamę uśpioną posadzić na wózek inwalidzki i otulić nogi kocem. Wtedy mama będzie wygladała jak zwyczajna niepełnosprawna osoba, która usnęła na wózku a uśpiona chloroformem nie będzie w stanie wezwać pomocy. Zbiorkom teraz ma uławienia dla wózków inwalidzkich, są niskopodłogowe autobusy miejskie, pociagi też mają specjalne platformy umożliwiające wjazd wózkiem inwalidzkim.

 

Zastanawia mnie jednak co innego. Mianowicie dlaczego nie ma prób namierzenia komórki mamy Amelki? Policja może to zlecic operatorowi no i wtedy będzie wiadomo gdzie się mama przemieszcza albo czy porywacze wywalili jej komórkę. A tu nic, cisza, brak namierzenia. Tak samo dziwny brak namierzenia tela jak w sprawie I. Wieczorek, też Policja do dziś ani razu nie próbowała zlokaliwać telefonu Iwony. 

 

Może też być tak, że ojciec tam w Niemczech komuś podpadł, bardzo się naraził czymś, bardzo zalazł za skórę i jako karę kazano mu uczestniczyć w porwaniu własnej rodziny. Swój domysł opieram na tym, że wczoraj wypożyczając c-czwórkę w Łomży ojciec był bardzo zdenerwowany. Sprawcy mogli go podwieźć pod wypożyczalnię i czekać stojąc pod drzwiami i/lub w samochodzie pod drzwiami. Potem kilku mogło w cytrynę wsiąść razem z ojcem a kilku jechać za nimi w swoim samochodzie. Ciekawe gdzie c-czwórka była zaparkowana na noc z wczoraj na dziś, ze środy na czwartek (z 06.03.19 na 07.03.19) i gdzie ojciec spał tej nocy. Ciekawe też dlaczego wypożyczył auto w Łomży skoro ofiary porwania mieszkały w Białymstoku (znaczy dlaczego nie wziął auta z Białego). Interesujące też dlaczego wczoraj a nie dziś rano przed samą akcją. Nie rozumiem też skąd ta pewność, że w tej wypożyczalni podał swoje prawdziwe dane a nie fikcyjne, fałszywe, zmyślone i prawdziwy nr komórki. Chyba zlecając porwanie lub w nim uczestnicząc (z własnej/przymuszonej woli) nie byłby taki głupi by dawać się namierzyć, wystawiać się jak na patelni. 

 

Poprawiłam na zielono zdania napisane Caps lokiem. Następny post napisany w ten sposób leci z warnem i 30 dniowym odpoczynkiem od forum.

TheToxic


Użytkownik TheToxic edytował ten post 07.03.2019 - 22:00

 • 0#6

TheToxic.

  Faber est quisque suae fortunae

 • Postów: 1497
 • Tematów: 56
 • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tytuł tematu został poprawiony, piętnaście wykrzykników usuniętych jak również Caps lock. Konrad jeśli będziesz nadużywać Caps locka to wyłapiesz trzecie ostrzeżenie i pójdziesz na dłuższy urlop, a każde Twoje następne konto będzie z automatu banowane. I jeszcze jedno Smod - nie Smodka  :facepalm: .

#7

Wszystko.
 • Postów: 9444
 • Tematów: 72
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I już po wszystkim
https://wiadomosci.o...dziecka/b5sdddq#8

Książe Zła.
 • Postów: 520
 • Tematów: 64
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No typowy temat tego całego Konrada. Ty chyba co roku będziesz zdobywał ta śmieszna nagrodę choć dla ciebie to już jakąś inną kategoria powinna byc
 • 0#9

Urgon.

  Młot na matolice

 • Postów: 1293
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Policja złapała już sprawców, jednym z nich był ojciec dziecka. Obie porwane też się odnalazły. Okazało się, że ojciec dziecka chciał uzyskać prawa rodzicielskie i zabrać dziecko do Niemiec, gdzie miał mieć pracę, lecz sąd uznał, że to za duża trauma dla dziewczynki, więc wniosek odrzucił. Teraz ojcu i drugiemu organizatorowi porwania grozi do 5 lat więzienia. Możliwe, iż brało w tym udział więcej osób - śledztwo trwa...

Swoją szosą jest fundacja, która pomaga w organizowaniu takich porwań i w walce z "niesprawiedliwością sądów". Nazywa się bodaj "Dzielny tata". Trudno oceniać etykę takich działań nie znając konkretnych spraw w detalu, lecz prawdą jest iż polskie sądy są nad wyraz przychylne matkom, jakby sam fakt urodzenia dziecka czynił je lepszymi rodzicami. Niestety, często jest to wierutną bzdurą...
 • 1

#10

Książe Zła.
 • Postów: 520
 • Tematów: 64
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Policja ujawniła film z zatrzymanym ws. porwania 3-latki i jej matki

http://www.wykop.pl/...rwania-3-latki-
 • 0#11

kuba9449.
 • Postów: 214
 • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tymczasem detektyw jak i policyjny negocjator ogłosił, że żadnego porwania nie było, jest nagranie na którym widać, jak kobieta z dzieckiem dobrowolnie wsiada do samochodu i ojciec dziecka sam zgłosił się na policję.


 • 0

#12

Magda72.
 • Postów: 536
 • Tematów: 34
 • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poproszę jakiś link do tych"wiadomości"
 • 1#13

kuba9449.
 • Postów: 214
 • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

3 sekundy przy pomocy google

https://wiadomosci.w...57248871147649a


 • 0

#14

Magda72.
 • Postów: 536
 • Tematów: 34
 • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapominasz że to Ty wrzucając tego typu info powinieneś umieścić do niego link.
Swoją drogą mało wiarygodne to Twoje źródło
 • 1#15

kuba9449.
 • Postów: 214
 • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakie bardziej wiarygodne źródło sobie wyobrażasz?


 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u