Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prekognicja twórców ,,Miodowych lat'', że Zb. Boniek zostanie Prezsem PZPN-u?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Konrad_GK.
  • Postów: 425
  • Tematów: 122
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wg Wikipedii:

 

 

Miodowe lata – serial komediowy, a zarazem spektakl teatralny, emitowany przez telewizję Polsat od 13 października 1998 do 20 grudnia 2003,

 

W odcinku ,,Nowy hymn" padają słowa, że Zbigniew Boniek jest Prezesem PZPN-u. Boniek jak wiadomo swoja pierwszą kadencję objął dopiero w 2012 roku. Skąd Twórcy serialu tak wcześnie wiedzieli, ze on obejmie stery w PZPN-ie? Jakaś prekognicja czy co? 

 

Serial jest dostępny w aplikacji Metro - ,,Ipla'' (do pobrania na Windows 10 z Microsoft Store'a).  Nie wiem jak mam tu Wam te słowa udowodnić, że padły stad polecam obejrzenie tego odcinka, bo tylko takim dowodem mogę służyć. Ja jak obejrzałem ten odcinek dziś i usłyszałem TO to mi oczy wyszły z orbit i nic nie rozumiem.


  • -1



#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W której minucie padają takie słowa?


  • 0



#3

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To było tak "nieprawdopodobne" jak to, że Małysz będzie miał jakąś funkcje w Związku Narciarskim no "łał" przepowiednie panie, przepowiednie...


  • 3

#4

Konrad_GK.
  • Postów: 425
  • Tematów: 122
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

W latach powstawania sitcomu na pewno nawet sam Boniek nie podjął jeszcze decyzji o kandydowaniu na prezesa. Mieszkał w Rzymie po nieudanej przygodzie z trenowaniem naszej Reprezentacji. 

 

ZACIEKAWIONY - słowa te padają (w wersji Ipla) od 00:21:04:

 

TADEK NOREK: Zbigniew Boniek. 

KAROL KRAWCZYK: Boniek?!

TADEK NOREKNo!! No przecież Boniek mieszka w Rzymie czyli we Włoszech. A pracuje w Polsce. Przecież JEST PREZESEM PZPN-U. 

W latach gdy był nagrywany sitcom prezesem PZPN-u był albo Michał Listkiewicz albo Grzegorz Lato (już nie pamiętam który z nich ale NA PEWNO NIE ZIBI). Co mają wiec te słowa znaczyć?! Co Wy na to? Tak jak mówiłem Zibi został Prezesem PZPN-u dopiero od 2012 r (I kadencja). 

 

Jak to wytłumaczycie?

 

A co Małysza to nic nie  było wiadome. Przecież po zakończeniu skakania zaczął się bawić samochodami, bawić w rajd Dakar i nic nie wskazywało, ze wróci w jakiejkolwiek roli do skoków. Dosłownie nic. 


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 17.01.2019 - 11:57

  • -1



#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W latach 1999-2002 Boniek był wiceprezesem PZPN , pewnie więc o to chodziło.
  • 0



#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba PZPN a nie PZPR?? :>


  • 0



#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W latach 1999-2002 Boniek był wiceprezesem PZPR

No taka literówka....





#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Którą ktoś mi wyedytował bez śladu...


  • 0



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja to zmieniłem.
  • 0



#10

Konrad_GK.
  • Postów: 425
  • Tematów: 122
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie zgodzę się z Waszymi agumentami. Po pierwsze: ja wyraźnie słyszę jak Tadzik mówi: ,,Jest PREZESEM PZPN-u'', przezesem a nie viceprezesem. Po drugie: wielkie nazwisko wiellkim nazwiskiem ale czy viceprzesa by chciano wyróżnić w sitcomie? Wg mnie nie. Viceprzes nie jest nikim ważnym, ważnym jest tylko prezes danej organizacji. Nawet z reguły nie wie się, kto jest vice. Bez polityki ale wiecie kto jest viceprezesem PiSu? No własnie. Znany i głośny jest tylko Jarek - PREZES. To samo tyczy się  np. WOŚP czy miasta Gdańsk (żeby zostać przy ostatnich wydarzeniach). Słychać było zawsze tylko o Jurku Owsiaku i o śp. Pawle Adamowiczu. Ja do dziś, bez sprawdzania u wujka Google'a nie wiem kto jest viceprzesem Orkiestry i gdyby nie śmierć Adamowicza to nie wiedziałbym kto był viceprezydentem Gdańska. 


  • 0



#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyszło na to, że ta prekognicja była dość cienuutka, bo okazało się, że Boniek był wtedy wiceprezesem. Gdyby w tamtym czasie nie miał bezpośredniego związku z PZPN, to by było ciekawiej.
Wiceprezes jest zastępcą prezesa. Może też było tak, że twórcy tego serialu nie wiedzieli dokładnie kim w PZPNie był Boniek.
  • 0



#12

Konrad_GK.
  • Postów: 425
  • Tematów: 122
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

WSZYSTKO - prekognicja, jasnowidztwo się jednak sprawdziło bo ZIBI JEST JUZ DRUGĄ KADENCJĘ PRZESEM. Przecież sitcom nie musi odtwarzać lat, w których jest nagrywany, emitowany. Akcja może dotyczyć zupełnie innego czasu. Zrozum moje myslenie: dziś (gdy Przesem jest Zibi) oglądam ten odcinek tego sitcomu, który był nahgrywany wiele, wiele lat temu gdy Zbyszek nie był jeszcze u sterów i nagle słyszę: ,,Boniek jest przesem PZPN-u''. To napradę dla mnie jasnowidztwo. To jest jak dla mnie tak jakby w jakims serialu sprzed lat padło np. Andrzej Duda będzie Prezydentem RP. Dla mnie to jest dziwny zbieg okoliczności.

 

Podam Ci jeszcze inny przykad dziwnego proroctwa w filmie. Idzie mi tym razem o ,,Killer-ów 2-óch''. Tam jest przecież wyraźnie mowa o ZAMACHU NA PREZYDENTA POLSKI i nawet jest pokazana pozycja ciała Prezydenta (dziwnie mi przypomina pozycję w jakiej znaleziono w 2010 r. ciało śp. prezydenta L. Kaczyńskiego). W filmie akcja zamachu dzieje się co prawda na korcie tenisowym ale zamach jest dokonywany BOMBĄ (ukryta w piłeczce tenisowej).  Wybaczcie mi ale to wszystko kojarzy mi się oczywiscie ZE SMOLEŃSKIEM a ten film był kręcony na długo przed tą tragedią (wg zwolenników teorii zamachu w tutce wybuchły bomby). Dziwne skąd rezyser i scenarzysta wpadli na pomysł wątku z zamachem na prezydenta Polski? Czyżby jakiś przekaz podprogowy? Czyżby chciano między wierszami nam przekazać, przygotowac nas na tą tragedię? 

 

Tak samo z ,,Miodowymi latami''. Cyzby też przekaz podprogowy? Czy wyraźnie powiedziano kto będzie PZPN-em rządzić?


  • 0



#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

np. Andrzej Duda będzie Prezydentem RP. Dla mnie to jest dziwny zbieg okoliczności.


A gdyby w Polsce był urząd wiceprezydenta,on w tym czasie byłby wiceprezydentem, to tak samo by niezwykłe było?
  • 0



#14

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zarówno grzecznościowo jak i potocznie usuwa się przedrostek wice. Zwracając się np do wicedyrektora mówi się "Panie Dyrektorze" , podobnie mówi się do  wiceprezesa. https://pl.wikipedia...zwroty_honorowe


  • 0



#15

Uroda.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć, jestem nowa.

Specjalnie się się rejestrowałam, by móc pokazać inną "przepowiednię" z "Miodowych lat".

W odcinku "Kit show", który miał premierę 4 października 2003 roku, w minucie 16:30.

Karol: Dzień dobry, Państwu. Dzisiaj naszym gościem jest mistrz świata Formuły 1,Michael Tadeo Schumacho-Norek. Witamy! Proszę nam powiedzieć, jak się panu jeździło w ostatnich eliminacjach? Dobrze, jak doszło do wypadku, w który, jak widać uszkodził pan sobie głowę?

Do wypadku na nartach Michaela Schumacher doszło 29 grudnia 2013 roku i w wyniku, którego mistrz świata uszkodził swoją głowę.


Użytkownik Uroda edytował ten post 20.01.2019 - 15:48

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych