Skocz do zawartości
Zdjęcie

Trump chce stworzyć "Siły kosmiczne".

kosmos cywilizacja usa

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Janusz Gazda.
 • Postów: 13
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prezydent USA Donald Trump poleci Pentagonowi utworzenie amerykańskich "sił kosmicznych". Mają one być "oddzielnym, ale równorzędnym" rodzajem wojska do obecnie istniejących sił zbrojnych. Trump podkreślił przy tym, że dla USA dominacja w przestrzeni kosmicznej jest kwestią bezpieczeństwa narodowego.

 

"Nasze przeznaczenie poza Ziemią to nie tylko kwestia narodowej tożsamości, ale też narodowego bezpieczeństwa" - powiedział Donald Trump przed posiedzeniem Narodowej Rady ds. Przestrzeni Kosmicznej USA.

 

"Będziemy mieć siły kosmiczne. (...) To będzie coś. To będzie bardzo ważne" - oświadczył. Zapowiedział, że USA będą w kosmosie "niedoścignionym liderem". Poinformował też, że zamierza wskrzesić amerykański program kosmiczny, który w przeszłości - jak powiedział - grzązł przez politykę i rosnące koszty.

 

Więcej na stronie Business Insider Polska


 • 0

#2

Urgon.
 • Postów: 1297
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Trump miał już mur stawiać na granicy z Meksykiem i miał też uczynić Ameryk ę wspaniałą. Jak na razie mu nie idzie za bardzo. Zresztą to jest trochę taki populista, a trochę świr...
 • 0#3

Panjuzek.
 • Postów: 2275
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie nie będzie pierwszy. Ruscy już od dawna mają siły powietrzno-kosmiczne. Przynajmniej tak to nazywają.

 

 

Siły Powietrzno-Kosmiczne Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (ros. Воздушно-космические силы Вооружённых сил Российской Федерации, ВКC ВС России, do 2011 p.n. Wojska Kosmiczne ros. Космические войска России) – jeden z trzech podstawowych rodzajów Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (obok Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej).

Zostały powołane 1 grudnia 2011 roku. W ich skład weszły struktury funkcjonujących wcześniej Wojsk Kosmicznych i Wojskowych Sił Powietrznych oraz Wojska Obrony Przeciwlotniczej i Wojska Obrony Przeciwrakietowej[1].

Ich głównymi zadaniami są:

    Obrona antybalistyczna;
    Informowanie władz państwowych i wojskowych o zagrożeniach płynących z kosmosu, m.in. działalności wrogich satelitów i statków szpiegowskich, zagrożeniu pociskami balistycznymi;
    Budowa, dowodzenie oraz kontrola nad satelitami i statkami kosmicznymi.

Były minister obrony Igor Siergiejew, który był generałem armii Sił Kosmicznych, był jedyną osobą posiadającą rangę marszałka Federacji Rosyjskiej. Aktualnie (2015) dowódcą jest gen. płk Wiktor Bondariew.

https://pl.wikipedia...acji_Rosyjskiej


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 20.06.2018 - 20:24

 • 1#4

Nick.
 • Postów: 1527
 • Tematów: 777
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

840_472_matched__pamf56_RD180.jpg

 

 

Fot. NPO Energomash/United Launch Alliance

 

Ledwie kilkadziesiąt godzin po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił swój plan utworzenia amerykańskich sił kosmicznych, w sieci pojawiła się odpowiedź rosyjskiej propagandy. Amerykanów punktuje prokremlowski portal Sputniknews.com. W materiale tradycyjnie wypomina Waszyngtonowi zależność od rosyjskich silników rakietowych i transportu astronautów na ISS z Bajkonuru.

 

Rosyjskie silniki RD-180 wykorzystywane są w dolnych stopniach rakiety Atlas V. USA korzystają z tego systemu nośnego dla wynoszenia na orbitę ciężkich ładunków w misjach rządowych, w tym również satelitów związanych z bezpieczeństwem narodowym.

Import jednostek napędowych do USA odbywa się za pośrednictwem RD Amross. To rosyjsko-amerykańskie konsorcjum, w skład którego wchodzi spółka NPO Energomasz, producent silników.

 

"Obecnie produkcja silników komercyjnych w [zakładach] Energomasz przebiega zgodnie z podpisanymi umowami. Wysyłka pierwszej partii silników RD-180 i RD-181 do Stanów Zjednoczonych planowaa jest na drugi kwartał 2018 r."
Piotr Liwoczkin, "NPO Energomasz

 

Amerykanie dążą do tego, by od rosyjskich jednostek napędowych uniezależnić się w pierwszej połowie lat 20. obecnego wieku. Póki co jednak wciąż je kupują. Zaś prezydent Trump mówił przy okazji swojej deklaracji o powołaniu US Space Force, że nie chce, by jego kraj podążał w sektorze kosmicznym za Chinami i Rosją. Zdaniem polityka, to USA mają być liderem współczesnego kosmicznego wyścigu.

 

Materiał opublikowany na Sputniku, wskazuje, że prace nad stworzeniem amerykańskiego zamiennika dla RD-180 znacząco się przeciągają: „Firma kosmiczna miliardera Jeffa Bezosa, Blue Origin, pracuje nad zastąpieniem modelu RD-180 już przez około siedem lat.” Jednocześnie autor artykułu przypomina, że od wycofania amerykańskich promów kosmicznych w 2011 r. Amerykanie dostają się na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wyłącznie za pośrednictwem kapsuł Sojuz.

 

W kwietniu br. Michael Baker, CEO RD Amross stwierdził: „Nasze wspólne programy współpracy między Rosją i USA w ciągu ostatnich 20 lat były świetnym przykładem tego, jak nasze dwa kraje mogą współpracować, by dokonywać wielkich rzeczy.”

 

Niepodpisany z nazwiska autor wspomnianego materiału na Sputniku spekuluje, że jeśli siły kosmiczne faktycznie zostaną w USA wyodrębnione jako nowy rodzaj sił zbrojnych, wówczas przejmą one od US Air Force odpowiedzialność za kwestie związane z Atlasem V i innymi systemami nośnymi. W przedmiotowym artykule pada również kontrowersyjne stwierdzenie, jakoby Atlas V był obecnie jedyną amerykańską rakietą zdolną do wynoszenia ciężkich ładunków w przestrzeń kosmiczną.

https://www.space24....sugestie-trumpa


 • 0#5

ppp.
 • Postów: 565
 • Tematów: 29
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Amerykańskie siły kosmiczne będą walczyć przeciw arabom strzelającym z procy. Zapewne ufolodzy zrobią wiele ciekawych zdjęć z tych potyczek.

Posunięcie Trumpa jest zagadkowe i być może odnosi się do informacji ukrywanych przed ludnością odnośnie kosmitów, gdyż na naszej planecie poza Rosją nie bardzo mają przeciwnika a ta na chwilę obecną nie zagraża USA. 

 

1461108.jpg


Użytkownik ppp edytował ten post 21.06.2018 - 21:30

 • 0

#6

Panjuzek.
 • Postów: 2275
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Amerykańskie siły kosmiczne będą walczyć przeciw arabom strzelającym z procy.

Nie przeciwko Arabom tylko:

 

 

gdyż na naszej planecie poza Rosją nie bardzo mają przeciwnika

 

 Rosja rośnie w siłę. To nie jest, jakiś tam kraj. To mocarstwo atomowe, które w przeciwieństwie do USA, dysponuje bogactwami naturalnymi , takimi jak ropa i gaz.

(USA też to ma tyle że Rosja sprzedaje nadwyżki a amerykańce kupują bo im nie starcza..)

 

 USA kupuje ropę. Rosja ją sprzedaje.

 USA traci wpływy na bliskim wschodzie.

 Rosja umacnia się w tym rejonie.

 

 Zapomnij o kosmitach. Ogarnij sytuację geopolityczną.


 • 0


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: kosmos, cywilizacja, usa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u