Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ufo nad Warszawą 17 czerwca 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

Janusz Gazda.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co o tym sądzicie?

ID0Vsjb.jpg

 

Czy to zdjęcie jest prawdziwe? Są dwie możliwości. Jeśli nie – nie ma sprawy i umieścimy to zdjęcie w katalogu z „fałszywymi UFO”, a mamy tam sporo materiałów z ostatnich 30 lat. Jeśli zaś jest prawdziwe, to ma szansę na tytuł „zdjęcia roku” nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Dlaczego? Widać dokładnie elementy budowy pojazdu.

 

Przyjrzeliśmy się zdjęciu i najpierw zobaczyliśmy EXIF. Wygląda w porządku – zdjęcie zostało wykonane Iphonem 5c o godzinie 12:49 w dniu 17 czerwca 2018.

 

Obiekt nie wygląda także na tzw. wklejkę z aplikacji na smartfony. Aby była jasność, jak wygląda efekt działania takiej aplikacji „dodaliśmy” używając naszych programów graficznych nasz „obiekt UFO” do tego zdjęcia. Tego typu „zabawy z aplikacjami” zawsze odcinają część jakości i zostawiają trwały ślad w pliku.

 

Zdjęcie przysłane do nas przez czytelnika jest jakości doskonałej. Plik zostanie poddany dokładnej analizie przez naszych kolegów z projektu FOTO- LAB FN i dopiero wtedy napiszemy o tym zdjęciu więcej. Tym razem warto przedstawić naszą korespondencję z autorem zdjęcia.

 

Dnia 18 czerwca 2018 06:30 Fundacja Nautilus <[email protected]> napisał(a):

Dziękujemy za wiadomość.

I zdjęcie.

Aż trudno nam uwierzyć, że zdjęcie jest prawdziwe… Jest po prostu zbyt dobre. Jeśli nie jest to żart, to czy możemy prosić o numer telefonu do Pana? Chętnie chwilę porozmawiamy.

FN

 

Oto odpowiedź, którą dostaliśmy od autora fotografii.

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, June 18, 2018 8:58 AM

To: [email protected]

Subject: Odp: RE: Obserwacja

Witam.

Nie, to żaden żart, jestem za stary na robienie sobie żartów.

Zdjęcie zostało zrobione zupełnym przypadkiem, robiłem akurat zdjęcia okolicy i gdyby nie fakt że miałem w ręku telefon z włączonym aparatem nigdy bym nie zdołał uchwycić tego obiektu. Zanim wyjąłbym telefon, odblokował i włączył aparat obiekt by już zniknął.

Tak jak pisałem wcześniej poruszał się dość szybko z okolicy centrum w stronę Gocławia (mapa w załączniku).

Wydaje mi się że obiekt był potężny, przynajmniej tak wyglądał z daleka.

Obracał się bardzo wolno wokół własnej osi. Nie słyszałem żadnego dźwięku z tamtej strony, jedynie samochody jadące po ulicy.

Cała obserwacja trwała może kilka sekund zanim zniknął za budynkami po lewej stronie.

Podejrzewam ze musiało go widzieć bardzo dużo osób ponieważ niedziela - choć upalna - sprzyjała spacerom.

I to tyle ode mnie. Na rozmowę się nie zgadzam ponieważ w żadnym wypadku nie chce być łączony z ta sprawą. Wykonuje bardzo odpowiedzialną i poważną pracę, gdyby ktokolwiek skojarzył mnie z takimi rzeczami naraziłbym się na śmieszność w mojej pracy oraz środowisku. Jednak jak pisałem wyżej, na pewno więcej osób widziało ten obiekt więc może znajdzie się inny świadek skory do rozmowy.

Co do zdjęcia, myślę że można je w jakiś sposób zbadać czy przeanalizować żeby sprawdzić jego autentyczność, ja w każdym razie zrobiłem co uznałem za słuszne i wysłałem je Państwu.

Co Państwo z nim zrobicie już mnie nie interesuje ponieważ jak pisałem nie chce mieć z tą sprawą już nic wspólnego.

 

Pozdrawiam

 

Więcej na stronie nautilusa. Nie podaje linka zgodnie z regulaminem.


  • 1

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcie fejk. Koleś pewnie podmienił dane zdjęcia. A ludzie z nautilusa nie znają się na grafice, kiedyś dali się nabrać na rysunek z painta.
  • 0



#3

JennyMandeville.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zdjęcie jest tak samo prawdziwe i przywołuje podobne doznania estetyczne jak smok z Wiedźmina.


  • 0



#4

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Janusz Gazda

Panie Januszu, to nie pan jest autorem tego zdjęcia, bo nawet tło na avatarze podobne? Jak pisze że jakąś sprawę weryfikuje Nautilus to nie warto sobie tym glowy zawracac. Ta fundaja ma na koncie tyle kompromitacji, ze jej wiarygodnosc jest zerowa.


  • 2

#5

fussy.
  • Postów: 232
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

exif wycięty co sprawia, że zamiast zdjęcia mamy obrazek, który równie dobrze można nazwać grafiką


  • 0

#6

Komarzyca.

    The daughter of Satan.

  • Postów: 114
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zdjęcie daje wiele do życzenia tak samo jak tematy udostępniane na stronie " Fundacja Natutilus " . Tematy które się pojawiają na ich stronie są pod publikację oraz pod wyświetlenia strony, to że zrobili remake zdjęcia i na dodatek słaby to nic, nagłówek napisany wielkimi literami każdego przyciągnie " pospolitego " czytelnika, który nie spotyka na co dzień takich fikuśnych rzeczy. Na dodatek żaden z ich tematów nie jest podpisany ani oparty na ludziach którzy mogliby być w pobliżu czy też świadków, autorów zgłoszeń oraz innych tego typu postów. Zdjęcie to mistyfikacja.


giphy.gif


  • 0

#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyjrzeliśmy się zdjęciu i najpierw zobaczyliśmy EXIF. Wygląda w porządku – zdjęcie zostało wykonane Iphonem 5c o godzinie 12:49 w dniu 17 czerwca 2018.

A tu...

 

exif wycięty

.... i wiarygodność zerowa. 

No, ale w sezonie ogórkowym to i rak jest ryba...





#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może wklejka z podmienionymi danymi a może zdjęcie małego modelu na żyłce, coś a'la Zdany. Ogromny, błyszczący obiekt, przelatujący wolno nad milionowym miastem, i nikt go nie widział? Nie możliwe.


  • 0



#9

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Taki słaby fejk, że to gołym okiem widzę. UFO nad Garwolinem lepiej wyglądało...
  • 0



#10

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uważam, że to fałszywka. Nie zgadza się ostrość obiektu w stosunku do widocznej na zdjęciu trawy (ostrość jest niemalże taka sama). Zakładam, że to niewielki modelik zawieszony na cieniutkiej żyłce bądź rzucony w powietrze - jak w Zdanach.  :)


  • 0

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można podejrzewać że to sam Janusz jest autorem tego fejkowego ufo. Bo jakoś od wstawienia tego tematu się nie udziela.
  • 0



#12

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie 'ufa' to latały w latach 40tych i 50tych nie współcześnie. Wklejone ordynarnie.


  • 0



#13

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie co "badacze" Nautilusa orzekna o tym zdjeciu. Stworzyli sobie dzial: Falszywe ufo, zeby stworzyc pozory ze demaskuja oszustwa. A garnki ze Zdanow do dzis dla nich to 100% Ufo. Mogliby stworzyc dzial: Falszywe orby. I tak mielibysmy kurz i krople wody oraz prawdziwe duchy. Ciekawe jakby wygladala metoda badania ich autentycznosci.
  • 0

#14

Yoszko.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyżby to był ten model?

514_-962663938.jpg

Firma Revell z Nadrenii Północnej-Westfalii, producent zabawek i modeli do sklejania, poinformował, że jeden z jej produktów zostanie wycofany ze sprzedaży. To model Haunebu - latającego spodka, który według spiskowych teorii miał zostać skonstruowany przez niemieckich inżynierów w czasie II wojny światowej.


  • 0

#15

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może, jak ktoś się postarał, to zakupił model na zagranicznych aukcjach bądź sklepach, bo u nas ten produkt jest niedostępny. No chyba, że autor zdjęcia był bardziej ambitny i sam sobie taki model Haunebu skonstruował. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych