Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opętanie - dla niedowiarków


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1

nixoc.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiele osób tutaj nie wierzy w działalność diabła - opętanie / zniewolenie / dręczenie diabelskie pomimo tylu świadectw różnych osób. Co więcej niektórzy twierdzą że "diabeł tylko opętuje wierzących a nie ateistów".

 

Jestem asystentem egzorcysty katolickiego. Biorę udział w egzorcyzmach widząc masę paranormalnych rzeczy które się dzieją podczas tego. Dla niedowiarków mam propozycję.

 

Jeśli chcecie przekonać się o prawdziwości diabła (bo ateiści nie wierzą, więc diabeł już ich ma) zapraszam na eksperyment. Kupi się dwie butelki czystej wody. Następnie jedną pobłogosławi kapłan (stanie się wodą święconą) a drugą nie. Potem niedowiarek rozleje sobie do 10 szklanek - wedle uznania raz woda święcona raz zwykła. A następnie poprosi się osobę opętaną / dręczoną diabelsko aby napiła się. 

Skutek tego doświadczenia zawsze kończy się w dwojaki sposób:

 

1) albo osoba nie tknie wody święconej, a napije się z wszystkich szklanek z wodą zwykłą - oczywiście rozróżniając która jest "święcona" a która jest zwykła (prawdopodobieństwo zbiegu okoliczności jest tak jak trafienia szóstki w totolotka)

2) albo osoba spróbuje wszystkich po czym przy wodzie święconej zacznie się dusić, a przy wodzie zwykłej nie będzie żadnej reakcji. I oczywiście od razu wskaże która jest która.

 

Tak pewien egzorcysta różnicuje czy mamy do czynienia z chorobą psychiczną czy z opętaniem. Jeśli ktoś twierdzi że "nie ma opętania a diabeł nie istnieje" to zapraszam serdecznie, bardzo się zdziwi. 


  • 0

#2

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak odróżnić czy dana osoba jest "opętana", czy po prostu chora psychicznie?


  • 0



#3

nixoc.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chora psychicznie nie rózróżni czy woda jest święcona czy zwykła. Nie trafi, bo niby skąd? Woda święcona często "parzy" osoby opętanie dlatego natychmiastowo zareaguje na tą święconą, na zwykłą nie będzie żadnej reakcji.

 

Jeśli nalejemy 10 kubków wody - do jednego zwykłej do innego święconej a ona rozpozna która jest jaka to nie ma prawa mówić tutaj o żadnym zbiegu okoliczności.


  • -1

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale skąd weźmiemy  taką na prawdę opętaną osobę?


  • 1



#5

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Dobry wieczór asystent egzorcysty. Jeśli można mam jedno pytanie. Chodzi o słowo, którego w żaden sposób nie mogę sobie przypomnieć i męczy mnie to już od kilku lat. Na koniec tego wszystkiego Aniołowie zaśpiewali mi, że Bóg mnie RE.....
W tym momencie nie zdawałem sobie sprawy dla kogo oni śpiewają i podeszli jacyś ludzie mówiąc: "Dlaczego się nie cieszysz, raduj się Bóg cię RE....". I włąśnie tego re-cośtam nie mogę sobie przypomnieć. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

 

To nie jest pytanie na temat, prawda? Takie rzeczy to na PW.

Alucard


  • -1

#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Biorę udział w egzorcyzmach widząc masę paranormalnych rzeczy które się dzieją podczas tego. 

Tym jednym zdaniem utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że ściemniasz.

Gdybyś był osobą, za którą się podajesz, w kontekście zagadnienia egzorcyzmów nigdy byś nie użył sformułowania "paranormalne". To jedno.

Po drugie, podczas takiego "zabiegu" nic paranormalnego się nie dzieje.

Słabiutko.





#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jeśli nalejemy 10 kubków wody - do jednego zwykłej do innego święconej a ona rozpozna która jest jaka to nie ma prawa mówić tutaj o żadnym zbiegu okoliczności.

 

He he he  i   hi ...  

Przecież kościół homeopatię  umieścił w stworzonym przez siebie katalogu diabelskich działań, a powyższa receptura jest klasycznym jej przykładem. 
O0oo  ... Cienki bolek ... O0oo  ... cienki bolek ...  :diabel:  


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat ściema, a autor nie jest asystentem egzorcysty.
Żadna osoba nie będzie wiedzieć w których szklankach jest woda a w których nie. Chyba że szklanki będą jakoś oznaczone albo smak wody święconej będzie inny, albo ktoś mu podpowie.
  • 0



#9

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(bo ateiści nie wierzą, więc diabeł już ich ma)

 

Jestem ateistą. Za czasów gdy rodzice jeszcze zmuszali mnie do chodzenia do kościoła, nieraz zostałem skropiony wodą święconą, nieraz woda poszła mi do oka, nosa, ust, więc oznajmiam, że jako ten w mocy diabła, nie doznałem, żadnej innej reakcji niż ta przy kontakcie ze zwykłą kranówką. Więc opcje są takie:

- :censored: prawda z tym testem

- ksiądz robi ludzi w konia używając zwykłej wody zamiast święconej

- kranówka jest święta

- jestem potężnym demonem, święconki się mnie nie imają.

Obstawiam pierwszą opcję.


  • 3

#10

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Potwierdzam, zostalem uznany za opetanego kilka lat temu (fakt faktem nie wiem co ma opodatkowanie kosciola z opetaniem, ale magik w czarnej szacie uznal, ze najwyrazniej cos ma). Od tego czasu wielokrotnie lecialem w Wielkanoc np. "swiecic koszyczek" i bywalo, ze calkiem solidnie woda mnie skropila. Niestety zadnych oznak wypalenia, trzymam sie calkiem niezle mimo wszystko wiec to chyba nie do konca prawda jest... :)


Użytkownik Master Zgiętonogi edytował ten post 09.05.2018 - 09:31

  • 2

#11

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Ja tam wolę inny test: do miseczki leję wodę mineralną bez gazu, biorę jaką miotełkę, moczę w tym i ochlapuję opętanego, uprzedzając wcześniej, że to woda święcona. Każdy "opętany" reaguje tak samo - "święcona" go parzy, nawet jak woda jest absolutnie nieświęcona. Gdyby opętanie miało podłoże demoniczne, to demon nie powinien reagować na wodę święconą...

Film o opętaniach:

  • 0



#12

nixoc.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po drugie, podczas takiego "zabiegu" nic paranormalnego się nie dzieje.

 

 

Zapraszam serdecznie

 

 

Przecież kościół homeopatię  umieścił w stworzonym przez siebie katalogu diabelskich działań, a powyższa receptura jest klasycznym jej przykładem.

 

Woda święcona nie ma "mocy" samej w sobie, tak samo jak krzyż, medalik czy różaniec. To są sakramentalia które coś symbolizują i właśnie tych symboli połączonych z modlitwą diabeł się boi najbardziej.

 

 

Żadna osoba nie będzie wiedzieć w których szklankach jest woda a w których nie

 

Zapraszam serdecznie, jeśli ksiądz się zgodzi będziesz mógł sobie przetestować nawet kilka osób.

 

 

Chyba że szklanki będą jakoś oznaczone albo smak wody święconej będzie inny, albo ktoś mu podpowie.

 

"Doświadczenie" możemy przeprowadzić na twoich warunkach, twoja woda, twoje szklanki.

 

Niektórzy księża egzorcyści zgadzają się na coś takiego, bo Bóg po to pozwala się manifestować temu diabłu w opętaniach żeby inni mogli w niego uwierzyć. Przy takim czymś nawróceń jest masa.

 

Jeśli ktoś uważa jednak że to są bzdury co pisze, zapraszam serdecznie! Niektórych post nie przekona, a zobaczą to.

 

PS: Możecie również skontaktować się z księdzem egzorcystą w waszej diecezji, przedstawić mu swój ateizm i poprosić o udział w takim nabożeństwie egzorcyzmu. A nawet wykonać taki test z wodą święconą w szklankach na waszych "naukowych" warunkach z "rzekomym opętanym". Gwarantuje że się zdziwicie, BARDZO SIĘ ZDZIWICIE!


Użytkownik nixoc edytował ten post 08.05.2018 - 13:16

  • 0

#13

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro tak prosto udowodnić coś takiego, dlaczego zjawisko opętania nie zostało udowodnione do tej pory?


  • 1



#14

nixoc.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zostało udowodnione, ile prac naukowych jest na ten temat. Ale sceptycy nawet i tego nie przyjmą. Poszperajcie w internecie.


  • -1

#15

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Poproszę link do pracy naukowej, która udowadnia, iż opętanie to nie jest zaburzenie psychiczne i że jest ono efektem działania sił nieczystych. Prace teologów się nie liczą...


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych