Skocz do zawartości
Dołączona grafikaSzaraki wesoło wybiegły ze szkoły, zapaliły papierosy, wyciągnęły flasz... eee... to nie tutaj... znaczy się zapraszamy do głosowania w kolejnej edycji Złotych Szaraków!Dołączona grafika


Zdjęcie

0braz w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

onz spisek ostatni król biblia proroctwo rada bezpieczeństwa onz żydzi czwarta bestia czwarte królestwo apollo

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

poranek.
 • Postów: 62
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

 Chce nawiązać do pewnego ''obrazu'' który znajduje się w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, bo odnosi się on bardzo mocno do Biblii a zarazem znajduje się w nieprzypadkowym miejscu. Trudno tu dopatrywać się tylko zwykłego dzieła sztuki, bo trudno to nazwać sztuką. To jest zapowiedź czegoś w czym ONZ będzie miało bardzo duży udział. Wypełnienie proroctw o ostatnim królestwie, które ma pochłonąć całą Ziemie oraz o jednym królu, któremu zostanie dana władza nad światem na 42 miesiące. Bardzo dużo ludzi nie wierzy w treść Biblii i proroctwa tam zawarte. Ludzie nie wierzą w istnienie międzynarodowego spiski przeciwko ludzkości na tle rasowym w który są zaangażowane bardzo duże zasoby ludzkie, zwierzchności demoniczne oraz anielskie, których na czele stoi sam szatan zwodząc cały świata, aby ostatecznie powołać nad światem ostatniego króla w czasach ostatecznych i dać mu swoją moc, swój tron i wielką władze (analogiczny do tego co uczynił Bóg Ojciec Jezusowi Chrystusowi) Szatan nie działa w pojedynkę, nie jest jednorękim bandytą. W pojedynkę nie byłby w stanie wiele osiągnąć. Kto chce niech się zapozna najpierw z tym krótkim filmikiem o ONZ ''Prawdziwe Cele ONZ Duchowe Zjednoczenie Świata'':

 

 

 

 

Czym jest Rada bezpieczeństwa ONZ?

Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych – jeden z sześciu głównych organów Organizacji Narodów Zjednoczonych, powołany na mocy Karty Narodów Zjednoczonych (jej istnieniu i kompetencjom poświęcono rozdziały: V, VI i VII KNZ).

Na Radzie Bezpieczeństwa ciąży główna odpowiedzialność za utrzymanie pokoju i bezpieczeństwa na świecie. Podobnie jak Zgromadzenie Ogólne, może ona nakładać sankcje na państwa członkowskie.

 

- https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Bezpieczeństwa_Organizacji_Narodów_Zjednoczonych

 

A oto ten obraz który pokrótce chciałbym omówić.

 

vZ4iM4p.jpg

 

 

 

 

Owzc6XZ.jpg

 

 

Cały obraz jest w klimatach jakby po wybuchu wojny i zapanowaniu pokoju. Widzimy motyw z ogrodem Eden. Adamem i Ewą z inną postacią ludzką, która podaje jabłko Ewie, a jak łatwo się domyślić symbolizuje on węża który zwiódł Ewe. Istotne jest również, że podaje ten owoc Ewie, a nie Adamowi. Jest to zgodne z historią opisaną w Biblii. Mnie jednak osobiście troche dziwi, że w świecie gdzie promuje się ateizm lub dialog międzyreligijny któremu przoduje ONZ jest miejsce na umieszczanie takich rzeczy jak ta powyższa. Czy nie obraża to wyznawców innych wierzeń, którzy zasiadają w ONZ? Co jest takiego niezwykłego w tej historii, że akurat ona się tam znajduje? Czyżby była prawdą i to było powodem? Biorąc pod uwage jednak czym zajmuje się rada bezpieczeństwa ONZ, zdaje się to być jeszcze bardziej intrygujące. 

 

Centrum tego obrazu, gdzie jest Adam i Ewa jest niczym innym jak symbolem kobiecej waginy (tak tak, zabawne) symbolizującej jak sądzę narodziny grzechu i mesjasza (antychrysta). Widać również swego rodzaju zawarcie przymierza, ślubu - osoby przestawione na tym obrazie trzymają się w dosyć niecodzienny sposób za ręce, a facet klęcząc wskazuje drugą ręką na dziecko, które trzyma białego gołębia? Dla sceptyków wyjaśniam, że motyw waginalny przejawia się jeszcze w wielu obrazach z "matką boską" których tutaj nie będę przytaczał. Przytocze jeden z wizerunkiem niby Jezusa Chrystusa, gdzie tak naprawdę przestawia on przyjście na świat antychrysta. Przykłady: https://i.imgur.com/VFiIGMa.jpg . W ''I, pet goat II'' też widać wyjście które jest zrobione na taki wzór z którego wychodzi antychryst (5:45 min.). 

 

Przejdźmy do dalszej symboliki. Widzimy ptaka i jaki by to nie był ptak np. flaming to tak naprawdę symbolizuje on feniksa, w istocie Apolla. Anioła. ("Mają nad sobą króla - anioła Czeluści; imię jego po hebrajsku: Abaddon, a w greckim języku ma imię Apollyon." - Apokalipsa św. Jana 9:11). Widać że ten ptak powstał z martwych, bo pod nim leżą jego szczątki. Widać również, że pod spodem gdzie stoi ten ptak jest zabity potwór. Odnosi się to do mitologii o zabiciu przez Apolla Pytona i położeniu go pod kamień ( https://pl.wikipedia...yton_(mitologia) ). Motyw z ptakiem nie jest tutaj użyty najwidoczniej przypadkowo, bo w czasie ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 r. również był obecny (https://i.imgur.com/b7oN9vw.png) i również w sposób dosyć ciekawy. Dlaczego ciekawy? Wystarczy spojrzeć i posłuchać piosenki (Take That - Rule the World) jaka temu wszystkiemu towarzyszy: https://youtu.be/ij3sgRG5sPY?t=2h58m9s Tekst piosenki niby o dziewczynie, a tak naprawdę o jasnej gwieździe (Lucyferze)  i rządzeniu światem.  Półokręgu symbolizuje Ziemie, a ogień chaos który pochłonie świat i z którego ma się wyłonić jeden światowy przywódca. Motyw z ptakiem został również użyty w teledysku do piosenki ''David Gilmour - Rattle That Lock'' (https://i.imgur.com/hgD1F8s.jpg) 

 

David Gilmour - Rattle That Lock (Official Music Video):

 

I, pet goat II':

 

Obejrzyj pierwszy teledysk. Anioł spadający z nieba do wody (1:00) co symbolizuje uwięzienie w otchłani (woda równa się otchłań). Widać tam ludzi spętanych łańcuchami. Później ten sam anioł wydostaje się z otchłani w (1:15) przechodząc wcześniej przez swego rodzaju tunel. Ten sam motyw widzimy również w "I, pet goat II" co pokazuje, że użycie tych elementów w obu produkcjach nie jest dziełem przypadku. 

 

uERjv5Y.png

 

Po czym w obu przypadkach po przejściu przez ten "tunel" widzimy coś takiego: 

 

MzEy8W5.png

 

 

Motyw "wyjścia z otchłani bestii" jest też ukazany w piosence Kasi Stankiewicz - Lucy (Official Music Video):

 

 

Bestia była i znika (zanurzenie w wodzie) i znowu wychodzi, rozwiązując sznur który ją pęta. Nawet mówi "znowu". Na końcu biega z białym ubrankiem z piórami i wnosi się do góry. Tytuł "Lucy"(fer). Przekaz raczej jest jasny i odnoszący się do tego samego motywu co wyżej. Ktoś sobie może tutaj szydzić i mówić dlaczego ktoś by miał takie motywy umieszczać w materiałach. Myślę, że to oczywiste dlaczego. Skoro można to czemu nie. Wielu ludzi jednak nie wie, że konspiracja przeciwko ludzkości jest znacznie grubszego kalibru niż nam wydaje i nawet niepozorni artyści mogą być w nią uwikłani. Tak jak wyżej napisałem - szatan nie działa w pojedynkę. W księdze Izajasza w rozdziale 14:20 jest powiedziane, że Lucyfer posiada swój naród wybrany. Taka wzmianka przejawia się już nawet w ks Rodzaju.

 

Co mówi Biblia odnośnie czwartego królestwa i tego króla?

 

Apokalipsa św. Jana 17:8-14
8. Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.

9. Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór tam, gdzie siedzi na nich Niewiasta.
10. I siedmiu jest królów: pięciu upadło, jeden istnieje, inny jeszcze nie przyszedł, a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać.
11. A Bestia, która była i nie ma jej, i ona jest ósmym, a jest spośród siedmiu i zdąża na zagładę.
12. A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu jest królów, którzy władzy królewskiej jeszcze nie objęli, lecz wezmą władzę jakby królowie na jedną godzinę wraz z Bestią.
13. Ci mają jeden zamysł, a potęgę i władzę swą dają oni Bestii.
14. Ci będą walczyć z Barankiem, a Baranek ich zwycięży, bo Panem jest panów i Królem królów - a także ci, co z Nim są: powołani, wybrani i wierni.

 

 

Mają jeden zamysł, czyli działają w porozumieniu, w spisku (Psalm 2:1-6)

 

Na zakończenie rozwinięcie tego proroctw z księgi Daniela:

 

 

Ks Daniela 7:7-14
7. Następnie patrzałem i ujrzałem w nocnych widzeniach: a oto czwarta bestia, okropna i przerażająca, o nadzwyczajnej sile. Miała wielkie zęby z żelaza i miedziane pazury; pożerała i kruszyła, depcąc nogami to, co pozostawało. Różniła się od wszystkich poprzednich bestii i miała dziesięć rogów.
8. Gdy przypatrywałem się rogom, oto inny mały róg wyrósł między nimi i trzy spośród pierwszych rogów zostały przed nim wyrwane. Miał on oczy podobne do ludzkich oczu i usta, które mówiły wielkie rzeczy.
9. Patrzałem, aż postawiono trony, a Przedwieczny zajął miejsce. Szata Jego była biała jak śnieg, a włosy Jego głowy jakby z czystej wełny. Tron Jego był z ognistych płomieni, jego koła - płonący ogień.
10. Strumień ognia się rozlewał i wypływał od Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy po dziesięć tysięcy stało przed Nim. Sąd zasiadł i otwarto księgi.
11. Z powodu gwaru wielkich słów, jakie wypowiadał róg, patrzałem, aż zabito bestię; ciało jej uległo zniszczeniu i wydano je na spalenie.
12. Także innym bestiom odebrano władzę, ale ustalono okres trwania ich życia co do czasu i godziny.
13. Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego.
14. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

 

Kontynuując:

 

Daniela 7:16-27
16. Zbliżyłem się do jednego ze stojących i zapytałem o właściwe znaczenie tego wszystkiego. On zaś odpowiedział i wyjaśnił znaczenie rzeczy.
17. Te wielkie bestie w liczbie czterech - to czterech królów, którzy powstaną z ziemi.
18. Królestwo jednak otrzymają święci Najwyższego, i będą posiadać królestwo na zawsze i na wieki wieków.
19. Potem chciałem się upewnić co do czwartej bestii, odmiennej od pozostałych i nader strasznej, która miała zęby z żelaza i miedziane pazury, a pożerała, kruszyła i deptała nogami resztę;
20. oraz co do dziesięciu rogów na jej głowie, i co do innego, przed którym, gdy wyrósł, upadły trzy tamte. Róg ten miał oczy i usta, wypowiadające wielkie rzeczy, i wydawał się większy od swoich towarzyszy.
21. Patrzałem i róg ten rozpoczął wojnę ze świętymi, i zwyciężał ich,
22. aż przybył Przedwieczny i sąd zasiadł, a władzę dano świętym Najwyższego, i aż nadszedł czas, by święci otrzymali królestwo.
23. Powiedział tak: Czwarta bestia - to czwarte królestwo, które będzie na ziemi, różne od wszystkich królestw; pochłonie ono całą ziemię, podepce ją i zetrze.
24. Dziesięć zaś rogów - z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, po nich zaś inny powstanie, odmienny od poprzednich, i obali trzech królów.
25. Będzie wypowiadał słowa przeciw Najwyższemu i wytracał świętych Najwyższego, będzie zamierzał zmienić czasy i Prawo, a święci będą wydani w jego ręce aż do czasu, czasów i połowy czasu.
26. Wtedy odbędzie się sąd i odbiorą mu władzę, by go zniszczyć i zniweczyć doszczętnie.
27. A panowanie i władzę, i wielkość królestw pod całym niebem otrzyma lud święty Najwyższego. Królestwo Jego będzie wiecznym królestwem; będą Mu służyły wszystkie moce i będą Mu uległe.

 

 

Po tym wszystkim ma przyjść Królestwo Boże. 


Użytkownik gryninG edytował ten post 23.01.2018 - 18:35

 • -1

#2

Nick.
 • Postów: 1527
 • Tematów: 777
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Robi wrażenie - napracowałeś się.

 

Tylko jeden drobiazg - wiesz, oczywiście, że mając do dyspozycji dorobek kulturalny ludzkości i dowolnie z niego czerpiąc, można pod tezę udowodnić absolutnie wszystko? Taka płynna względności idei ich społeczny konstrukcjonizm toż to prawie stary, dobry postmodernizm. ;)


 • 4#3

poranek.
 • Postów: 62
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Żeby chcieć (móc) coś udowodnić to muszą zaistnieć choćby najmniejsze przesłanki ku temu, więc twój post do mnie nie trafia jako argumentacja. Nie bez powodu założyłem ten temat bo on daje pewne przesłanki na potwierdzenie tezy. Gdyby takich przesłanek nie było to nie byłby tematu - proste. Temat bez tych przesłanek wydawałby się totalnie wyssany z palca.  Z tym "absolutnie wszystkim" to przecież nieprawda, tak się nie da.


Użytkownik gryninG edytował ten post 25.01.2018 - 16:09

 • -3

#4

Canaris.

  God Emperor of Mankind

 • Postów: 640
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Organizacja Narodow Zjednoczonych ma w siedzibie obraz na ktorym mozna doszukac sie motywow uniwersalnych dla kazdej kultury na tej planecie... Normalnie spisek jak ta lala.
 • -1#5

Zaciekawiony.
 • Postów: 7852
 • Tematów: 83
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Motywy z popowych teledysków, to raczej kiepska podstawa do interpretacji. Symbolom nadawano w ciągu wieków tyle znaczeń, że można żonglować interpretacjami jak się chce. Ostatnio widziałem taką rozkminę, że watykańska sala audiencyjna ma dwa okrągłe okna na ścianach szczytowych, i jeśli zrobić zdjęcie obiektywem szerokokątnym, to wygląda jak oczy, i interpretujący wie, że chodzi o głowę węża a to dowodzi, że Franciszek to kryptosatanista.


 • 0#6

Nick.
 • Postów: 1527
 • Tematów: 777
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

to wygląda jak oczy, i interpretujący wie, że chodzi o głowę węża a to dowodzi, że Franciszek to kryptosatanista.

A idąc dalej tym tropem - że kościół współpracuje z Reptilianami lub sam Franciszek, albo wręcz każdy papież, jest z rodu rządzącego Ziemią gadów. Tak można w nieskończoność, ale ile w tym prawdy każdy musi już ocenić sam.


 • 0#7

poranek.
 • Postów: 62
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

motywow uniwersalnych dla kazdej kultury na tej planecie... Normalnie spisek jak ta lala.

 

Co ty nie powiesz? Ja zaobserwowałem aż tyleee     u n i w e r s a l n y c h      m o t y w ó w     na tym obrazku, że szok...

m.in.
- bębenek
- flagi
- ludzi różnych karnacji
- działo artyleryjskie
- pianino /lub fortepian
- broń palną
- różne ubrania (różnych kultur! wow...)
- łańcuch
- ptak/i
- różnorodna (yhy) roślinność
- konia
- stół
- sznur
- dłuższy kawałek tkaniny (każda kultura ma swój dłuższy kawałek tkaniny)
- łopatę
- miecz
- kilof

- pusty worek
- worek ze złotem

- wage
- budynki (wraz z oknami i drzwiami, a to bardzo uniwersalny motyw).
- teleskop

- mikroskop

- drabina

itd...

 

 

 

Masz większą rozdzielczość, może się czegoś jeszcze doszukasz uniwersalnego. 

 

IHALA2W.jpg

 

 

Dam wam zdjęcie banana i powiem ze to banan symbolizujący bananowca, to powiedzie że banan ma wiele odniesień kulturowych i są one tak rozległe i uniwersalne, że to tak naprawdę za tym bananem to możne się ukrywać absolutnie wszystko. Absolutnie! Wszystko tylko nie banan i bananowiec.  :lol


Użytkownik gryninG edytował ten post 26.01.2018 - 17:39

 • 0

#8

Canaris.

  God Emperor of Mankind

 • Postów: 640
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

motywow uniwersalnych dla kazdej kultury na tej planecie... Normalnie spisek jak ta lala.

 

Co ty nie powiesz? Ja zaobserwowałem aż tyleee     u n i w e r s a l n y c h      m o t y w ó w     na tym obrazku, że szok...

m.in.
KUPA NAJZWYCZAJNIEJSZYCH RZECZY NA ŚWIECIE

 

Ty tak na serio czy to typowy dla wielbicieli spisków kiepawy sarkazm ? 

ONZ to organizacja która w założeniach miała stać na straży ludzkości, mediować konflikty, zapewniać wolny przepyłw informacji ( min naukowych ) itp. Wszystko co wymieniłeś to elementy sztuki tak uniwersalne że mogłyby sie znajdować na kazdym obrazie a co dopiero na dziele sztuki w siedzibie ponadnarodowej organizacji o takim statucie.... 

 

Jeszcze żeby mieli tam jakieś pentagramy to można by sie zastanowić ale z takimi """"Symbolami"""" to ja wysiadam ... 


Użytkownik Canaris edytował ten post 26.01.2018 - 21:36

 • 0#9

Churchyard dweller.
 • Postów: 356
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten mural to dzieło Norwega Per'a Krohg. Musiałbyś go zapytać, gryninG, jaki przekaz ma jego dzieło, niestety artysta zmarł w 1965.


 • 0

#10

ShadowPath.
 • Postów: 23
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Och moja ulubiona tematyka - dzika interpretacja "czegokolwiek" pod z góry ustaloną tezę, z "dowodami" wyssanymi z palca

 

 

Ten mural to dzieło Norwega Per'a Krohg. Musiałbyś go zapytać, gryninG, jaki przekaz ma jego dzieło, niestety artysta zmarł w 1965.

Przekaz jest znany.

Obraz przedstawia pokój odradzający się z po wojnie, jak istotnie "feniks z popiołów". Centralna część to w miarę dokładna kopia innego obrazu tego artysty

1*5CcHk7eQ83kgyaJPuAi44A.jpeg

 

https://gnosticwarri...of-phoenix.html

https://medium.com/m...em-eacaefed5d44

 

 

Cały obraz jest w klimatach jakby po wybuchu wojny i zapanowaniu pokoju. Widzimy motyw z ogrodem Eden. Adamem i Ewą z inną postacią ludzką, która podaje jabłko Ewie, a jak łatwo się domyślić symbolizuje on węża który zwiódł Ewe. Istotne jest również, że podaje ten owoc Ewie, a nie Adamowi. Jest to zgodne z historią opisaną w Biblii.

Sugeruję przebadać oczy - bo tam ZDECYDOWANIE tego nie widzimy. jak już to Adam i Ewa to były by centralne postacie, a jakiś chłopiec podaje jakiejś dziewczynce jabłko. Natomiast fakty są takie że to NIE JEST "Adam i Ewa w Raju" tylko dość wierna wariacja obrazu artysty który ten na bezczela umieścił sobie w ONZ -najwyraźniej bardzo lubił ten obraz nazwany "Artysta i jego rodzina"

 

 

 

Centrum tego obrazu, gdzie jest Adam i Ewa jest niczym innym jak symbolem kobiecej waginy (tak tak, zabawne) symbolizującej jak sądzę narodziny grzechu i mesjasza (antychrysta). Widać również swego rodzaju zawarcie przymierza, ślubu - osoby przestawione na tym obrazie trzymają się w dosyć niecodzienny sposób za ręce, a facet klęcząc wskazuje drugą ręką na dziecko, które trzyma białego gołębia? Dla sceptyków wyjaśniam, że motyw waginalny przejawia się jeszcze w wielu obrazach z "matką boską" których tutaj nie będę przytaczał. Przytocze jeden z wizerunkiem niby Jezusa Chrystusa, gdzie tak naprawdę przestawia on przyjście na świat antychrysta  

 

Rozumiem że Papież Franciszek jest według ciebie "masonem i satanistą"?

Po pierwsze: to nie jest symbol waginy tylko elipsa

Po drugie: wyobraź sobie że niejaki Yahwe uwielbia waginy, i nie miałby nic przeciwko umieszczania ich na świętych obrazach. Być może nie zauważyłeś co łączy "super ciężkie grzechy" takie jak masturbacja i homoseksualizm > brak waginy w tych procesach oczywiście (punkt widzenia czysto męsko-patriarchalny, bo w takim powstała Biblia)

 

 

Przejdźmy do dalszej symboliki. Widzimy ptaka i jaki by to nie był ptak np. flaming to tak naprawdę symbolizuje on feniksa, w istocie Apolla. Anioła. ("Mają nad sobą króla - anioła Czeluści; imię jego po hebrajsku: Abaddon, a w greckim języku ma imię Apollyon." - Apokalipsa św. Jana 9:11). Widać że ten ptak powstał z martwych, bo pod nim leżą jego szczątki. Widać również, że pod spodem gdzie stoi ten ptak jest zabity potwór. Odnosi się to do mitologii o zabiciu przez Apolla Pytona i położeniu go pod kamień ( https://pl.wikipedia...yton_(mitologia) ). Motyw z ptakiem nie jest tutaj użyty najwidoczniej przypadkowo, bo w czasie ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 r. również był obecny (https://i.imgur.com/b7oN9vw.png) i również w sposób dosyć ciekawy. Dlaczego ciekawy? Wystarczy spojrzeć i posłuchać piosenki (Take That - Rule the World) jaka temu wszystkiemu towarzyszy: https://youtu.be/ij3sgRG5sPY?t=2h58m9s Tekst piosenki niby o dziewczynie, a tak naprawdę o jasnej gwieździe (Lucyferze)  i rządzeniu światem.  Półokręgu symbolizuje Ziemie, a ogień chaos który pochłonie świat i z którego ma się wyłonić jeden światowy przywódca. 

 Tak to jest Feniks.

Nie Feniks nigdy nie był symbolem Apolla

Ba Feniks ma nie tylko swoją własną konkretną symbolikę, ale także symbolikę bardzo mocno powiązaną z niejakim Jezusem Chrystusem, może słyszałeś?

https://lizleafloor....agical-phoenix/

 

Nie to nie jest Pyton, i zdecydowanie nie zabił go Apollo.

Apollo posługuje się tylko jedną bronią: lukiem, a tu potwór przebity jest mieczem.

 

Potwór symbolizuje wojnę, a Feniks pokój -pokój odradza się po tym gdy  zgładzi się wojnę

Piosenka Take That - Rule the World nie jest o Lucyferze, Lucyfer nie jest "dziewczyną" i zdecydowanie nie lata na gwieździe z jakimś kolesiem

 

Warto tez wspomnieć jedną kwestię -wymieniony tu Abaddon, nie jest żadnym  "piekielnym demonem" tylko prawdziwym potworem -tzn aniołem wysłanym z Nieba ™ by zgładził ludzkość, ale nie tak od razu a BARDZO powoli. Mam nadzieję ze rozumiecie że gryninG w pełni to popiera.

https://pl.wikipedia...stać_biblijna)

 

 

 

 

Motyw z ptakiem został również użyty w teledysku do piosenki ''David Gilmour - Rattle That Lock'' (https://i.imgur.com/hgD1F8s.jpg)
Obejrzyj pierwszy teledysk. Anioł spadający z nieba do wody (1:00) co symbolizuje uwięzienie w otchłani (woda równa się otchłań). Widać tam ludzi spętanych łańcuchami. Później ten sam anioł wydostaje się z otchłani w (1:15) przechodząc wcześniej przez swego rodzaju tunel. Ten sam motyw widzimy również w "I, pet goat II" co pokazuje, że użycie tych elementów w obu produkcjach nie jest dziełem przypadku.

Motyw "wyjścia z otchłani bestii" jest też ukazany w piosence Kasi Stankiewicz - Lucy (Official Music Video):

Bestia była i znika (zanurzenie w wodzie) i znowu wychodzi, rozwiązując sznur który ją pęta. Nawet mówi "znowu". Na końcu biega z białym ubrankiem z piórami i wnosi się do góry. Tytuł "Lucy"(fer). Przekaz raczej jest jasny i odnoszący się do tego samego motywu co wyżej. Ktoś sobie może tutaj szydzić i mówić dlaczego ktoś by miał takie motywy umieszczać w materiałach. Myślę, że to oczywiste dlaczego. Skoro można to czemu nie. Wielu ludzi jednak nie wie, że konspiracja przeciwko ludzkości jest znacznie grubszego kalibru niż nam wydaje i nawet niepozorni artyści mogą być w nią uwikłani. Tak jak wyżej napisałem - szatan nie działa w pojedynkę.

 

Teledysk "Rattle the look".

To nie jest żaden "motyw z ptakiem", bo to nie jest Feniks. Sugeruję podstudiowanie biologi. To jest kormoran, czyli akurat ptaszek często kojarzony z diabłem

https://www.amazon.c...y/dp/1611686997

 

Otchłań nie jest żadną miarą "wodą" tylko częścią piekła

https://pl.wikipedia.../wiki/Otchłań

Na teledysku widac upadek Szatana - z nieba do Piekła. po przejściu przez wodę NADAL jest w otchłani. Motyw w tunelu który cię zainteresował to zwykły języczek w gardle, w końcu widać że kormoran wylatuje z ust olbrzyma, nie?

 

Teledysk "Lucy"

Tak ten teledysk jest o Lucyferze, no i co z tego? Na dokładkę tam wszystko jest na wierzchu, nic nie jest ukryte.

Bestia nie "była i znika", tylko się na krótko zanurza w wodzie (jest to popularny symbol odrodzenia, odkupienia, zmycia win - wystarczy popatrzeć na klasyczny chrzest).

Następnie jako "wąż" pełznie, aż zrzuci pętający ją sznur -potem nie jest już wężem tylko rączo sobie skacze. nie ma też zadnego "ubranka z piór" tylko ODRASTAJĄ jej skrzydła i wznosi się do nieba. Tak więc teledysk jest o powrocie Lucy(fera) z ziemi do nieba

 

nie mam pojęcia co się nie podoba w tych materiałach, może mi to z szczegółami wytłumacz?

Dlaczego ktoś miałby umieszczac takie akurat motywy?

Bo mamy WOLNOSĆ SUMIENIA i WYPOWIEDZI, a twoja osobista religia mało kogo obchodzi?

btw w poniższym teledysku nie ma feniksów, bo nie ma czegoś takiego jak "czarny feniks"


 • 1

#11

poranek.
 • Postów: 62
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

 

Cały obraz jest w klimatach jakby po wybuchu wojny i zapanowaniu pokoju. Widzimy motyw z ogrodem Eden. Adamem i Ewą z inną postacią ludzką, która podaje jabłko Ewie, a jak łatwo się domyślić symbolizuje on węża który zwiódł Ewe. Istotne jest również, że podaje ten owoc Ewie, a nie Adamowi. Jest to zgodne z historią opisaną w Biblii.

Sugeruję przebadać oczy - bo tam ZDECYDOWANIE tego nie widzimy. jak już to Adam i Ewa to były by centralne postacie, a jakiś chłopiec podaje jakiejś dziewczynce jabłko. Natomiast fakty są takie że to NIE JEST "Adam i Ewa w Raju" tylko dość wierna wariacja obrazu artysty który ten na bezczela umieścił sobie w ONZ -najwyraźniej bardzo lubił ten obraz nazwany "Artysta i jego rodzina"

 

Zdecydowanie tak właśnie się to przestawia jak to opisałem. Ja widzę tylko to co jest na obrazie. Dlaczego nie przestawiono pierwotnego zamysłu? Skoro się komuś tak spodobał obraz, to powinien dać oryginał, a nie kombinować żeby "pasował pod tezę" a później mieć pretensje do całego świata, że ktoś widzi tam rzeczy które zostały umyślnie umieszczone.  Dzieło na którym się wcześniej wzorowano ma być na coś dowodem? Artyści często wracają do swoich prac i się nimi inspirują w innych motywach. Podobny motyw może pokazywać zupełnie dwie odrębne historie. W tym obrazie w ONZ został położony nacisk aby przy pomocy innego motywu z obrazu pokazać motyw biblijnej historii. Jest tu położony nacisk na postać podającą owoc z drzewa, co jednoznacznie się kojarzy z Edenem. Jest również motyw zawarcia przymierza, dziwny uścisk rąk i wskazania na dziecko. W oryginale nie ma takich rzeczy, więc ktoś specjalnie chciał aby je dodać. Gdyby ktoś tam umieścił oryginał, to myślisz że ktoś by to tak odbierał? Nie. Najwidoczniej komuś na tym zależało aby tak to odbierać. Pamiętaj o jednym: jak się pewne elementy obrazu zmieni, to już nie jest to ten sam obraz i przestawia zupełnie co innego.

 

Id95tsq.png

 

 

Nie Feniks nigdy nie był symbolem Apolla

 

A kto twierdzi że jest inaczej?

Moje słowa: "Widzimy ptaka i jaki by to nie był ptak np. flaming to tak naprawdę symbolizuje on feniksa, w istocie Apolla. Anioła."

Nie feniks symbolizuje wg mnie Apolla, tylko ptak, który z kolei przestawia motyw powstania z martwych, czyli feniksa.

 

Szkoda gadać:


To nie jest żaden "motyw z ptakiem", bo to nie jest Feniks.

 

Kto twierdzi że to feniks? Ja twierdzę że to ptak, przecież napisałem "Motyw z ptakiem został również użyty w teledysku do piosenki..."

Tymczasem ty:


To jest kormoran, czyli akurat ptaszek

 

Teraz weź wzgląd na to, że jak ty nie potrafisz dobrze zinterpretować słów,zrozumieć co chce ci przekazać druga osoba, to co dopiero ogarnąć głupi obrazek...? Przecież tam jest więcej bodźców które trzeba połączyć i zinterpretować. Nie dziwota, że wielu ma z tym problem. Do reszty zarzutów umyślnie się nie ustosunkuje nie z braku argumentacji, lecz z braku zwykłych chęci. Tylko jedno jeszcze...

 


Bo mamy WOLNOSĆ SUMIENIA i WYPOWIEDZI, a twoja osobista religia mało kogo obchodzi?  

 Mnie interesuje obiektywna prawda, a nie osobista religia. Ty  natomiast wykazujesz uprzedzenia do Boga i Biblii więc już z samej pokrętnej natury człowieka uprzedzonego można wywnioskować, że nie można liczyć  na merytoryczną, zdrową dyskusje. Myślę, że na tym mogę zakończyć.


 • 0

#12

ShadowPath.
 • Postów: 23
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Mnie interesuje obiektywna prawda, a nie osobista religia

 

No tak doprawdy, wcale a wcale nie przemawia przez ciebie "jedyna słuszna prawda religijna" TM

 

Trudno tu dopatrywać się tylko zwykłego dzieła sztuki, bo trudno to nazwać sztuką. To jest zapowiedź czegoś w czym ONZ będzie miało bardzo duży udział. Wypełnienie proroctw o ostatnim królestwie, które ma pochłonąć całą Ziemie oraz o jednym królu, któremu zostanie dana władza nad światem na 42 miesiące. Bardzo dużo ludzi nie wierzy w treść Biblii i proroctwa tam zawarte. Ludzie nie wierzą w istnienie międzynarodowego spiski przeciwko ludzkości na tle rasowym w który są zaangażowane bardzo duże zasoby ludzkie, zwierzchności demoniczne oraz anielskie, których na czele stoi sam szatan zwodząc cały świata

^ tylko wycinek bo "słuszną prawdą" jest przesiąknięty cały twój post, bardzo długi zresztą. No i oczywiście nie masz nic do Lucyfera, czołowej postaci z religii Lucyferianizm

 

Odnośnie motywu z ptakiem -w poście śmiesz insynuować że:

1 ptak z obrazu ONZ jest tam przez pomyłkę /facepalm/ - on jest centralną figurą metaforyczną

2 Feniks jest symbolem satanistycznym (albo Apolla, btw odnosząc się do tego fragmentu -popracuj nad stylistyką bo dla mnie tekst "to tak naprawdę symbolizuje on feniksa, w istocie Apolla"  ma absolutnie tylko JEDNO możliwe znaczenie, że Feniks symbolizuje Apolla)

Zresztą na tym obrazie nie ma Apolla, i co teraz?

następnie insynuujesz że "motyw ptaka" a zwłaszcza feniks(fragment o olimpiadzie) jest generalnie satanistyczny przez próbę powiązania obrazu z teledyskiem o Szatanie/Kormoranie

 

 

. Podobny motyw może pokazywać zupełnie dwie odrębne historie. W tym obrazie w ONZ został położony nacisk aby przy pomocy innego motywu z obrazu pokazać motyw biblijnej historii. Jest tu położony nacisk na postać podającą owoc z drzewa, co jednoznacznie się kojarzy z Edenem. Jest również motyw zawarcia przymierza, dziwny uścisk rąk i wskazania na dziecko. W oryginale nie ma takich rzeczy, więc ktoś specjalnie chciał aby je dodać. Gdyby ktoś tam umieścił oryginał, to myślisz że ktoś by to tak odbierał? Nie. Najwidoczniej komuś na tym zależało aby tak to odbierać. Pamiętaj o jednym: jak się pewne elementy obrazu zmieni, to już nie jest to ten sam obraz i przestawia zupełnie co innego.

Postać podająca innej owoc z drzewa kojarzy się w taki określony sposób tylko jednemu rodzajowi ludzi: religijnym oszołomom, dla mnie to jest dziecko podające dziewczynce jabłko.

ALE

odpowiedz na to pytanie: ile było w ogrodzie Eden ludzi? Adam i Ewa czy sześcioro?

Kto podawał jabłko z drzewa - Adam? jakiś inny człowiek(chłopiec)? czy też no nie wiem, wąż? którego nie ma na tym obrazie

Czy w Edenie ludzie chodzili w ubraniach ???

^ wszystko to WYKLUCZA możliwość że to jest ogród Eden

Jordaens_Adam_and_Eve.jpg

W oryginalnym obrazie jest bardzo wiele motywów -ułożenie dłoni wskazującej na dziecko, dziecko trzyma białego ptaka -btw to uniwersalny symbol pokoju, jest 4 dzieci jedno siedzi na drzewie, jedno trzyma długi kij, dziewczynka ma identycznie ułożone ręce

Gdyby autor wykonał identyczną kopię to ktoś mógłby się zorientować -i kazać mu zmienić ta pracę, więc wprowadził niewielkie poprawki (aczkolwiek wątpię by w ONZ byli jacyś wybitni znawcy twórczości tego malarza)

 

 

wykazujesz uprzedzenia do Boga i Biblii więc już z samej pokrętnej natury człowieka uprzedzonego można wywnioskować, że nie można liczyć  na merytoryczną, zdrową dyskusje. Myślę, że na tym mogę zakończyć.

Tłumaczenie na zrozumiały język; ktoś śmiał mnie przyłapać na sciemnianiu i dzikiej interpretacji, jak tak można, co za czasy. Zabieram zabawki i sobie idę z tej piaskownicy płaku płaku ;(

Jest mi naprawdę smutno, mam nadzieję że jednak zostaniesz, bo nie mogę wyjsć z zdumienia jak z Szatanem powiązałeś motywy jak "pusty worek, działo artyleryjskie, mikroskop i lunetę +więcej"

ja tam na tym obrazie widziałem tylko gołą babę - cześć górna-prawa, blisko drzewa


Użytkownik ShadowPath edytował ten post 28.01.2018 - 16:48

 • -1

#13

poranek.
 • Postów: 62
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

 Odnośnie motywu z ptakiem -w poście śmiesz insynuować że:

1 ptak z obrazu ONZ jest tam przez pomyłkę /facepalm/ - on jest centralną figurą metaforyczną
2 Feniks jest symbolem satanistycznym (albo Apolla, btw odnosząc się do tego fragmentu -popracuj nad stylistyką bo dla mnie tekst "to tak naprawdę symbolizuje on feniksa, w istocie Apolla"  ma absolutnie tylko JEDNO możliwe znaczenie, że Feniks symbolizuje Apolla)
Zresztą na tym obrazie nie ma Apolla, i co teraz?
następnie insynuujesz że "motyw ptaka" a zwłaszcza feniks(fragment o olimpiadzie) jest generalnie satanistyczny przez próbę powiązania obrazu z teledyskiem o Szatanie/Kormoranie

 

1. Kolejny błędny wniosek, niczego takiego nie stwierdziłem ani nawet nie insynuuje.

2. Patrząc na twoje kolejno wyciągane wnioski problem nie leży w stylistyce która pewnie mogłaby być lepsza, co raczej w tobie samym i twoim nieogarnięciu. Jak człowiek jest ogarnięty to będzie wiedział co autor chciał przekazać, nie trzeba mu tego tłumaczyć jak dziecku.

 

^ wszystko to WYKLUCZA możliwość że to jest ogród Eden

Jak się uprzesz, to możesz także wystosować kontrargument że przecież te owoce na tym drzewie wcale nie są takie ładne jak je opisywała Biblia, więc na pewno to nie jest ogród Eden. Patrzenie w ten sposób na sztukę i zamysł artysty to jakaś pomyłka. Dla takich jak ty niepojętym  jest, że ptak z dużymi skrzydłami może sam w sobie odnosić się do anioła nie rozwodząc się już nawet o symbolikę samego ptaka i co jaki gatunek konkretnie symbolizuje. Po prostu ma duże, rozłożyste skrzydła i jest biały, co już samo w sobie może się odnosić do istoty anioła który został tak przestawiony. To dla tych bardziej rozgarnięty jest oczywiste, a czy dla ciebie też? A wiesz że artyści czasami ukrywają swój przekaz w czymś niepozornym jak np. "podanie dziewczynce jabłka" albo właśnie "biały duży ptak"?  I później taki prosty człowiek jak ty widzisz tam tylko podanie jabłka albo zwykłego ptaka. 

 

nie mogę wyjsć z zdumienia jak z Szatanem powiązałeś motywy jak "pusty worek, działo artyleryjskie, mikroskop i lunetę +więcej" ja tam na tym obrazie widziałem tylko gołą babę - cześć górna-prawa, blisko drzewa

Kolejny błędnie wyciągnięty wniosek. Lecisz na rekord. 

 

 

 

Z jakiego jeszcze powodu symbol ptaka jest ciekawy? W 2 ks Ezdrasza (apokryf) znajduje się rozwinięcie wizji którą widział Daniel odnośnie czterech bestii wychodzących z morza. Nie będę przytaczał bezpośrednio na forum wersji EN ( https://www.biblegat...11&version=NRSV ). Czwarta bestia jest tam przestawiona jako ptak, orzeł. Jednak ten orzeł symbolizuje jeszcze konkretną postać, jak łatwo się domyślić - anioła. 

 

2 ks Ezdrasza 11

 

(37) I widziałem, a oto stworzenie jak lew podniosło się z lasu rycząc; i słyszałem, jak on wypowiedział ludzkim głosem do orła, i mówił:
(38) "Słuchaj a będę mówić do ciebie. Najwyższy mówi do ciebie,
(39) Czyż nie jesteś jedynym, który pozostał z czterech bestii, które uczyniłem panującymi w moim świecie tak, że koniec moich czasów mógł przyjść podczas ich rządów?
(40) Ty, czwarty, który przyszedłeś, zwyciężyłeś wszystkie zwierzęta, które przeminęły wcześniej; i ty panowałeś nad całym światem z wielkim terrorem i nad całą ziemią, z bolesnym uciskiem tak długo mieszkałeś na ziemi z oszustwem.

(41) A ty sądziłeś ziemię, ale nie prawdą.
(42) To ty szkodziłeś cichych i raniłeś spokojnych; nienawidziłeś tych, którzy mówią prawdą i kochałeś kłamców; zniszczyłeś mieszkania tych, którzy przynosili owoc, i kładłeś niskie mury tym, którzy nie zrobili ci nic złego.
(43) I twoja bezczelność doszła przed Najwyższego i twoja duma do Mocnego.
(44) I Najwyższy wejrzał na jego czasy, a oto one skończyły się, a jego wiek został zakończony!
(45) Tak więc na pewno znikniesz ty orle, i twoje przerażające skrzydła i twoje najbardziej złe małe skrzydełka i wasze złośliwe głowy i twoje najbardziej złe szpony, i całe twoje bezwartościowe ciało
(46) tak, że cała ziemia uwolniona od twej przemocy, może być odświeżona i uwolniona, a może mieć nadzieję na sąd i miłosierdzie Tego, który ją uczynił ".

 

 

(co niektórzy znajdą w powyższym odniesienie do Izajasza 14:1:23).

 

 

 

2 ks Ezdrasza 12:

 

(10) On powiedział do mnie: "Oto wyjaśnienie wizji, którą widziałeś:

(11) orzeł, którego widziałeś wychodzącego z morza to jest królestwo, które zostało ukazane w wizji Danielowi bratu twemu.

(12) Ale jemu nie było to wyjaśnione tak, jak ja tobie wyjaśniam lub wyjaśniłem.

(13) Oto idą dni, kiedy powstanie królestwo na ziemi i będzie bardziej przerażające niż wszystkie królestwa, które istniały wcześniej.

(14) I dwunastu króli będzie rządzić w nim, jeden po drugim.

(15) Ale drugi, który ma rządzić będzie się trzymał przez dłuższy czas niż inni z tych dwunastu.

(16) To jest wyjaśnienie dwunastu skrzydeł które widziałeś.

(17) Odnośnie głosu, który słyszałeś, nie z głów jego, ale z pośrodku ciała jego, oto jego wyjaśnienie:

(18) w środku czasu tego królestwa rozpoczną się wielkie zmagania i będzie mu grozić upadek; jednakże nie upadnie i odzyska poprzednią moc.

 

Całość odnosi się do Cezarostwa rzymskiego, ale werset 14 o dwunastu królach raczej do Wielkiej Brytanii ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Władcy_brytyjscy ) i Unii Europejskiej która jest kontynuacją Cezarostwa rzymskiego i której grozi upadek, ale na swoim kryzysie odzyska dawną siłę. Niżej mowa raczej o czasach Cezarostwa rzymskiego odnoszących się do tego co napisane w Objawieniu Jana.

 

(19) A że widziałeś osiem małych skrzydełek przylegających do jego skrzydeł, takie jest wyjaśnienie:

(20) Ośmiu króli powstanie w nim, których czasy będą krótkie i ich lata szybkie;

(21) i dwóch spośród nich zginie, kiedy środek czasów się przybliży a czterech będzie zachowanych na czas, kiedy koniec zacznie się przybliżać, a dwóch będzie zachowanych aż do końca.

 

W apokalipsie św. Jana istnieją dwie bestie:

- Bestia z morza (otchłani).

- Bestia z ziemi (fałszywy prorok który wyjdzie ze świata, a najprawdopodobniej już tu jest od bardzo dawna i oczekuje)

 

Z Apokalipsy św. Jana 17, luźna może naciągana interpretacja:

9. Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;
10. Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.

11. A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.
12. A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem.
13. Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu.

 

 

(22) A że widziałeś trzy głowy w spoczynku, oto wyjaśnienie:

(23) W ostatnich dniach Najwyższy wzbudzi trzech króli,  oni odnowią wiele rzeczy, i będą rządzili nad ziemią

(24) i jej mieszkańcami bardziej opresyjnie niż wszyscy, którzy byli przed nimi; dlatego oni są nazywani głowami orła.

(25) Ponieważ to oni zgromadzą jego wszelką nikczemność i dokonają jego ostatnich dzieł.

(26) Kiedy widziałeś większą głowę że zniknie; jeden z króli umrze w swym łóżku, ale w agoniach.

(27) Co do dwóch pozostałych, miecz pochłonie ich obu.

(28) Bo miecz jednego pochłonie tego, który jest z nim, ale on także padnie pod mieczem w ostatnich dniach.

(29) A to, że widziałeś dwa małe skrzydła przechodzące ku głowie, która była po prawej stronie,

(30) taka jest interpretacja: to są ci, których zachował Najwyższy na koniec orła; to był rząd krótki i pełen zamieszania tak, jak to widziałeś.

 

 

Jakich trzech króli? Nie tych jednych z 10 króli, którzy mają objąć władzę królewską jakby na jedną godzinę wraz z Bestią? 

 

Daniela 7:24-26
24. A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
25. I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.
26. Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić.

 

Obali trzech królów i zasiądzie na swoim tronie, czyżby przestawiony ten motyw w tym teledysku? Na tronie świata zasiadają trzy żmije...

 

hgD1F8s.jpg

 

Kto oglądał ten teledysk zauważył, że ptak spojrzał raz w lewo i prawo co naturalnie odnośni się do dwugłowego ptaka. Cezarostwa rzymskiego, bo nawet akcja rozgrywa się w Rzymie, który zostanie zniszczony jak przepowiadają proroctwa stąd takie apokaliptyczne klimaty. Sam Albert Pike, Żyd aszkenazyjski i mason 33 stopnia podejrzany o spisanie tzw. "planu III wojen światowych" używał symbolu dwugłowego ptaka.

 

PH2Nkuc.jpg

 

 

Widzimy zatem, że istnieje związek między czwartą bestią a symbolem ptaka. Symbolem cesarstwa rzymskiego jest orzeł, a dwugłowy orzeł cesarstwa bizantyńskiego. Na przykład Rosja jest jednym z krajów, które przyjęła ten motyw jako herb co nie znaczy że ona jest tą bestią. Przestawia on również jeźdźca na koniu który zabija potwora. Nie przytaczaj mi wyjaśnienia co to symbolizuje, bo je znam i niekoniecznie musi być prawdziwe, co nie znaczy że nie może takie być. Dlaczego Cezarostwo rzymskie nigdy ostatecznie nie upadło? Z treści ks Daniela można wyczytać, że czwarte królestwo (Cezarostwo rzymskie) jest określone jako "żelazo", później to żelazo miesza się z gliną i trwa aż do czasów ostatecznych. Jest to przestawione w wizji z posągiem. Bestie są tylko cztery,  dlatego żelazne golenie i nogi po części z żelaza, po części z gliny to kontynuacja tego samego imperium które trwa do dnia dzisiejszego tylko nie w tak jawnej postaci. Faktem przecież jest, że Wielka Brytania czy Niemcy powstały na fundamentach tego niby "upadłego" imperium, z kolei Wielka Brytania była tak znacząca na świecie że bez niej nie powstałby kolos na glinianych nogach jakim są Stany Zjednoczone. 

 

Daniela 2:31-34
31. Ty, królu, miałeś widzenie: Oto olbrzymi posąg stał przed tobą; wielki był ów posąg, potężny jego blask, a straszny jego wygląd.
32. Głowa tego posągu była ze szczerego złota, jego pierś i jego ramiona ze srebra, jego brzuch i jego biodra z miedzi,
33. Jego golenie z żelaza, jego nogi po części z żelaza, po części z gliny.
34. Patrzyłeś, a wtem bez udziału rąk oderwał się od góry kamień, uderzył ten posąg w nogi z żelaza i gliny, i skruszył je.
35. Wtedy rozsypało się w kawałki żelazo, glina, miedź, srebro i złoto, i było to wszystko jak plewa na klepisku w lecie; i rozniósł to wiatr, tak że nie było po nich śladu. Kamień zaś, który uderzył w posąg, stał się wielką górą i wypełnił całą ziemię.

 

My jesteśmy na etapie "nóg  po części z żelaza, po części z gliny". A co to może oznaczać? Jest wymienione. W wersecie 41 mamy  napisane, że oznacza to, iż Cezarostwo rzymskie będzie rozdzielone (fakt), ale nie ma tam nic o tym że przestanie istnieć. Wręcz odwrotnie, mamy przekaz że królestwo dalej będzie istniało.

 

 

41. A że widziałeś nogi i palce po części z gliny, a po części z żelaza, znaczy, że królestwo będzie rozdzielone, lecz będzie miało coś z trwałości żelaza, jak widziałeś żelazo zmieszane z ziemią gliniastą.

42. A to, że palce u nóg były po części z żelaza, a po części z gliny, znaczy, że królestwo będzie po części mocne, a po części kruche

43. A że widziałeś żelazo zmieszane z gliniastą ziemią, znaczy: zmieszają się z sobą, lecz jeden nie będzie się trzymał drugiego, tak jak żelazo nie może się zmieszać z gliną.

44. Za dni tych królów Bóg niebios stworzy królestwo, które na wieki nie będzie zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe królestwa, lecz samo ostoi się na wieki,

 

Werset 43 i lepsze tłumaczenie z przekładu warszawsko-praskiego.

 

(43): To pomieszanie żelaza z gliną, które widziałeś, oznacza ich przemieszanie się poprzez ludzkie nasienie, ale nigdy nie będą tworzyć całości, tak jak żelazo nigdy nie da się połączyć w jedno z gliną. 

 

Ten werset 43 daje duże pole do kontrowersyjnych interpretacji. 

Żelazo tu może się odnosić do ANIOŁA, a glina CZŁOWIEKA. Można to też oczywiście interpretować jako złączenie narodów, których nie będzie się dało ze sobą złączyć i wielu tak robi. Nie mniej to raczej nie w tym kierunku trzeba iść. Rosenthal wywiadzie z 1976 r. wspomniał o czymś ciekawym, dlatego lepiej rozpatrywać mieszanie się anioła z ludźmi i biorąc pod uwagę, że się przechwalał tym, że będą mieli władzę nad całym światem to wydaje się mieć to bardzo mocny związek ze sobą. On mówił, że  "są z innej gliny". Czy mogliby istnieć tacy ludzie?

Skoro Cezarostwo rzymskie nie upadło, to ktoś musi je przytrzymywać przy życiu, ktoś musi je rozszerzać, jakaś grupa ludzi która przygotowuje się na przyjście Bestii z otchłani. Czy to aby na pewno są "zwykli rzymianie"? Nie wydaje mi się aby tak było. Bardziej bym się skłaniał, że przed powstaniem Rzymu lub już w czasie trwania Cezarostwa rzymskiego anioł zmieszał się z kobietą zapoczątkowując nowy rodzaj człowieka, który teraz kontynuuje dzieło jakim było Cezarostwo rzymskie stworzone przez aniołów. Stwierdzam to na podstawie powyższych wersetów, które sugerują, że stało się tak w późniejszym etapie, bo wiadomo nie od dziś że aniołowie spółkowali z kobietami już zacznie wcześniej. To może właśnie z tego powodu ten anioł trafił do otchłani, bo Bóg zawsze takie czyny mocno karał.

 

Mitologia oczywiście przestawia nam taki motyw. Założyciele Rzymu Romulus i Remus mieli być dziećmi spłodzonymi w wyniku seksu między kobietą, a aniołem. Chrześcijanin nie powinien traktować mitologii jako prawdy objawionej, lecz nie powinien jej również traktować jak fikcji literackiej. Powinien się z nią liczyć i znaleźć związek między tym co głosi Pismo Święte a mitologia.  A czy taki związek da się odnaleźć?

Naturalnie że tak, kieruje do już przytaczanego rozdziału 17 z Apokalipsy św Jana. 

 

9. Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;

 

Wielu błędnie uważa, że chodzi tutaj o rozłożenie się Watykanu jako odstępczego kościoła na siedmiu wzgórzach Rzymu. Owszem, opisywana tam "nierządnica nad wielu wodami" jest owym Watykanem i siedzi na zwierzęciu do momentu aż  znowu wyjdzie i ją zniszczy. Jednak Watykan powstał znacznie później. Tak więc te słowa powinno się odnosić pierwotnie nie tyle do Watykanu, lecz do tego co jest napisane w mitologii. A co jest napisane w mitologii i kto się tam pierwotnie "rozsiadł"? Idę mocno na skróty kto znajdzie związek ten znajdzie: https://pl.wikipedia...wiki/Rea_Sylwia / https://pl.wikipedia.org/wiki/Romulus_i_Remus https://pl.wikipedia...oma_(mitologia) / https://pl.wikipedia.org/wiki/Luperkal 

 

Według mnie Biblia nawiązuje tym samym do wydarzeń opisanych w mitologii, jako początku powstania czwartego królestwa jakim jest Cezarostwo rzymskie, które nigdy nie upadło i jest dalej kontynuowane przez potomstwo upadłych aniołów, które przygotowuje świat na przyjście tego który siedzi w otchłani. Ale całym strategiem jest oczywiście Szatan.

 

A na koniec taki obrazek, ale nie daje go jako argument na coś tylko tak sobie na zakończenie. I pamiętajmy, że UE to tylko kontynuacja i wszystko rozgrywa się tutaj, w Europie i Izraelu. 

 

jtvo64d.jpg


Użytkownik gryninG edytował ten post 29.01.2018 - 17:19

 • 0
Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: onz, spisek, ostatni król, biblia, proroctwo, rada bezpieczeństwa onz, żydzi, czwarta bestia, czwarte królestwo, apollo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u