Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dramat 6-osobowej rodziny w Polsce atakowanej przez niewidzialny byt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#91

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://extra.natemat...podobno-straszy

Fragmenty:

Odruchowo ściskam niewielki woreczek w kieszeni płaszcza. Skrywa wahadełka. Kupiłem je w sklepie ezoterycznym w centrum Warszawy. – To najprostszy sposób na sprawdzenie, czy w domu jest duch – zapewnił sprzedawca i za kawałek metalu ze sznurkiem skasował 30 zł.

 

Ale żenada. Wahadełko to ściema, porusza się pod wpływem ruchów ręki. Portal na temat posłał tam jakiegoś typa, który podszedł do tematu od niewłaściwej strony. 

 

Sprawdziliśmy nagranie z drugiej kamery, moment uderzenia baterii w szafie. Niestety, nie obejmowała wszystkich domowników. Trudno wykluczyć, czy przedmiotem nie rzuciło, któreś z dzieci. Zwłaszcza, że żadne z nich nie było zaskoczone ani wystraszone nagłym uderzeniem.

Ten fragment jest ciekawy. Przypomina mi to historie związane ze słynnym Urim Gellerem, czyli wyginaczem łyżek. Geller miał takiego pomocnika, który pomagał mu w różnych trikach. Na przykład ten koleś w czasie, kiedy z Gellerem przeprowadzano jakiś wywiad, wrzucał drobne przedmioty gdzieś zza kurtyny albo z innego nierzucającego się w oczy miejsca. A Geller udawał zaskoczonego i mówił ,,to się dzieje cały czas, wszędzie gdzie jestem".

 

I fragment  z pierwszej strony

to prawda, że w stronę księdza poleciała kłódka, aż mu wgięło biret, a następnie inne przedmioty — opowiada świadek, pragnący zachować anonimowość.

kontra

nim przyszedł, zaczęła kapać woda z sufitu – zapewnia gospodyni. Odmówił różaniec i już miał wychodzić... – Wtedy w jego biret, który leżał na krześle, uderzyła kłódka

 

czyli poleciała w stronę niego czy w biret co był na krześle? . 

 

Filmik od szczyglisa oglądałem do połowy. Dialogi z sąsiadami trochę słabo się nagrały i trzeba się wsłuchiwać ale i tak szacun dla tych dwóch kolesi że pojechali tam, zrobili wywiady i dobili sprawę tego rzekomego ducha. Bo to odwagi trochę wymaga.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 18.12.2017 - 21:01

  • 0



#92

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Sprawa właściwie po całości obalona. 

Goście pojechali, pogadali z sąsiadami, jeden wielki fejk z całymi tymi Pokropskimi.

 

Goście nawet nie weszli do tego domu, ale według Ciebie "sprawa jest obalona".

 

Bez komentarza...


  • -1

#93

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Owszem, dla mnie osobiście sprawa jest obalona.

Rozmowy z sąsiadami wyjaśniają wszystko, a do mieszkania (nie domu - bo do domu przecież weszli, tam jest kilka mieszkań) chcieli wejść - Pokropska stwierdziła, że pomocy nie potrzebuje i ich nie wpuściła - więc co, mieli się włamywać? Przecież ta sprawa to już od około 2 tygodni to jeden wielki kabaret. O ile z samego początku sprawa wydawała się nawet ciekawa (gdzieś tak przez pierwsze 2 dni), tak im dalej w las to wszystko szło - im więcej wywiadów z samą Pokropską się pojawiało i im więcej "cudów", typu noże na sedesie miało miejsce, tak coraz bardziej szło to wszystko w kierunku wyjaśnienia sprawy pod kątem takim, a nie innym. Chłopacy temat jedynie przyklepali. Pojechali i potwierdzili to, o czym myślał (prawie) każdy.


  • 3



#94

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Przypominam o tym, że podczas wizyty reporterów Nowa TV doszło do awarii kamery telewizyjnej w czasie gdy zaobserwowali przelatujący przedmiot. Ponadto sąsiad który był w tym domu na samym początku, tak się przestraszył że spał z różańcem. W dodatku sąsiedzi zaobserwowali że w tym domu samoczynnie zapalało i gasiło się światło, gdy nikogo tam nie było.

 

Rozumiem że to dla ciebie mało istotne szczegóły?

 

Najnowszy materiał wideo:

 


  • -2

#95

szymon2014.
  • Postów: 111
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przez 15-lat nic się nie działo, aż tu nagle zmarli przypomnieli sobie o jakimś przedmiocie, który po "tamtej stronie" jest im niezbędny, choć za bardzo nie wiadomo jak go tam dostarczą. Raczej modlitwy mogliby oczekiwać, ale przedmiotu? Uwierzę, jak tam sceptycy to przeanalizują i przedstawią dowody, również filmy.


  • 0

#96

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Irey,

Stwierdzenie telewizji o tym, że akurat wtedy wyłączyła im się kamera mam traktować jako jakiś dowód w sprawie? Bez przesady. W dodatku wybiórczy ten "demon", że wyłączył kamerę, ale tej w smartfonie już nie. Kwestię zapalanego światła przecież już wyjaśniono - oni się w tym domu pojawiali, wbrew temu co twierdzą przed kamerami, że mieszkanie stało puste. Kwestia rzekomego przestraszenia się kogoś tam też jest słaba - relacja jednej osoby ma być bardziej wiarygodna, niż zeznania całej masy innych osób, które zgodnie przekazują zupełnie inny obraz całej sytuacji? No bez żartów.


  • 1



#97

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kombinowała, kombinowała i przekombinowała. Mały domek, a w nim parę mieszkań, uboga prosta kobieta nie wiedząc jak od państwa wymusić nowe lepsze lokum stwierdza, że jej mieszkanie jest nawiedzone. Dzieci na nagraniach na przestraszone nie wyglądają, śmieją się, cieszą - raczej tak nie wygląda reakcja dzieci na paranormalne zjawiska, gdyby faktycznie coś tam straszyło dzieci nie zachowywałyby się jakby były częścią fajnej zabawy czy gry. Przerażenie widać w oczach, a na wywiadach z rodziną nic takiego nie widać, za to można doszukać się niespójności ale o tym już pisałam. Od samego początku widać było, że rodzina kombinuje, mieszka w kiepskich warunkach, nie przelewa im się finansowo więc łatwo doszukać się przyczyny. 

 

Gdyby faktycznie dom w sensie - dom! czyli cała powierzchnia użytkowa - był nawiedzony to byt czy inne dziadostwo chodziłoby po całym domu. Tak naprawdę to przekombinowali z tą opowieścią i stali się pośmiewiskiem w social mediach i nie tylko. Zresztą wcale się nie dziwię bo faktycznie tak jak pisze @szczyglis, sprawa była ciekawa pierwsze dwa dni, a im więcej dowiadywaliśmy się o rzekomych nawiedzeniach to tym więcej wychodziło niespójności, niezgodności i kłamstw. 

 

Gdyby w moim mieszkaniu latały noże, kłódki czy jakiekolwiek rzeczy to w pierwszej kolejności wyprowadzam dzieci z niego aby im się krzywda nie działa, odstawiając szopkę przed kamerami raczej sobie przychylności nie zyskała. Mało brakuje, a zaraz celebrytką zostanie jeśli nie ucichną te bzdury wyssane z palca.





#98

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie. Trafna uwaga z tymi nożami. Kobita ma dzieci noże latają w powietrzu i nie boi się że któryś z nich trafi w jakiegoś dzieciaka albo w nią samą. Odważna jednak. Chyba że dogadała się z tym duchem że rzucać sobie może ale po ścianach, kiblach ale ich ma oszczędzić.

Bajki dla dzieci to są.


  • 0



#99

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do samoczynnego zapalania się światła, to w dzisiejszych czasach żaden problem. Są do kupienia programatory, które symulując pobyt domowników poprzez losowe włączanie świateł w pokojach mają zniechęcać potencjalnych złodziei obserwujących dom. Taki poltergeist za kilkadziesiąt złotych. :szczerb:


  • 1

#100

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Za podobne kwoty są zdalnie sterowane żarówki LEDowe i czasowe programatory - sam mam takie dwa, jeden mechaniczny, a drugi elektroniczny - używałem do sterowania światłem w terrariach z gadami...
  • 0



#101

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Duchy w Turzy Wielkiej się uspokoiły, ale nie odeszły

 

2017-12-21 Po wizycie egzorcysty w domu państwa Pokropskich zapanował względy spokój. Czuć jeszcze obecność duchów, ale już nie tak dobitnie. Co na to mieszkańcy?

Pastor egzorcysta ma przyjechać do nawiedzonego domu jeszcze raz. — Obiecał, że będzie to jeszcze przed świętami — mówi pani Krystyna.

— Teraz jest trochę lepiej, jednak zły duch nie został całkowicie przegoniony.
W tym domu przed wojną mieszkała niemiecka rodzina, którą zamordowali sowieci. — To być może ich umęczone dusze czegoś od żywych chcą, ale nie wiadomo czego — opowiada Krystyna Pokropska. — Dzwonił do mnie ksiądz katolicki z Płocka i to on zasugerował, że te dusze nie mają spokoju i dobijają się do naszego świata.

Przypomnijmy, że dziwne zjawiska w domu Pokropskich zaczęły się 23 listopada. Najpierw było pukanie do drzwi, choć po drugiej stronie nikogo nie było. Potem z segmentu spadły baterie. A następnego dnia w ich stronę poleciały monety, łyżki, a nawet noże. Z sufitu koło lampy zaczęła kapać woda. Pokropscy wezwali na pomoc miejscowego proboszcza, choć duchowny poświęcił mieszkanie, odprawił nawet mszę w intencji rodziny to na nic się zdało. Co więcej, kiedy po mszy przyszedł do nich jeszcze się pomodlić, to później na chwilę przysiadł na wersalce. Biret odłożył obok, wtedy jakaś siła cisnęła w biret proboszcza kłódką.

Sołtys Turzy Wielkiej Marek Waśkowiak cieszy się, że sprawa z duchami zaczyna mieć powoli swój szczęśliwy finał. — Mam nadzieję, że do świąt uspokoi się na dobre. Bez wątpienia coś tam było, ale niech już sobie idzie. Nasz wioska miała swoje pięć minut w mediach, jednak na takiej sławie nam nie zależy — mówi Marek Waśkowiak.

Karol Wrombel
[email protected]

 

Jeszcze czuć. Ciekawe jaki te duchy mają zapach? Pewnie cuchnący, dlatego rodzina musiała uciekać. Na szczęście po egzorcyzmach czuć już nie tak dobitnie. Jeszcze jedna wizyta pastora i być może zjawiska jak noże na sedesie i wszelkie zapachy ustaną i można będzie cieszyć się świętami bez duchów.


  • 0

#102

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słowo "czuć" oznacza ogólnie odbieranie wszelkich wrażeń, nie tylko tych związanych ze zmysłem węchu. Nie ma tu do czego stosować sarkazmu, za tym sformułowaniem może się kryć dość powszechnie znane i trudne do opisania słowami wrażenie czyjejś obecności albo domownicy wciąż są świadkami jakichś mniej doniosłych incydentów.


  • 1

#103

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Up
Wiem o tym, ale pisze z sarkazmem bo zadnych duchow nie bylo. Ale skoro rzekomo odwiedzaly toalete i kladly noze na sedesie, to moze sa to duchy kanalizacyjne, a wtedy roznoszone przez nich zapachy z pewnoscia nie naleza do przyjemnych.
  • 1

#104

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja bym poprosiła aby do mnie co drugi dzień przychodziły. Skoro lubią tak noże to mogą mi je naostrzyć tak na marginesie.

 

Obejrzałam sobie te nagranie z rzekomym egzorcystą protestantem. Really? Ten Edek ma być egzorcystą? Śmiech na sali, czytałam książki egzorcystów i pi razy oko wiem jak powinno się zabierać za "rytuał" niestety na nagraniu tego nie widzę. Co widzę? - osobę kreującą się na duchownego, o egzorcyście nie ma nawet mowy. Śmieszna żenada, nic dziwnego, że duchy się wyprowadziły, wyniosły się bo szum się zrobił wokół rodziny, a ludzie przetarli oczy i na jaw wyszły knucia i kombinowanie rodziny. Dobrze, że ten cyrk się skończył.





#105

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up,
 
TO nagranie, a nie 'TE' nagranie. To tak gwoli poprawności językowej, co do której wzmianka widnieje w regulaminie.
 
Co do historii - szyta tak grubymi nićmi i wyssana z palca, że szkoda komentować. Skrzyżowane noże na desce klozetowej to po prostu czysta, kabaretowa rewelacja. 
 
P.S. Nie chciałam cytować The Toxic - proszę kogoś władnego o usunięcie szarego pola poniżej, nie wiem, co się stało i skąd się wzięło po kliknięciu na 'odpowiedz' (też paranormalne zjawisko! :P) - z góry dzięki!

 

Cytat usunięty.

TheToxic
 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych