Skocz do zawartości
Zdjęcie

Teoria ,,Ancient Astronauts'' i pytanie o źródlo stworzenia wszystkiego


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Konrad_GK
 • Postów: 194
 • Tematów: 63
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Co myślicie o teorii ,,Ancient Astronauts'' wyznawanej przez Deanikena, Krassę, Sitchina i in.? Mam na myśli teorię, że w zamieszchłych czasach przylecieli na Ziemię kosmici i za pomocą manipulacji genetycznej na hominidach stworzyli nas - ludzi? Mity wszystkich pierwotnych kultur świata mówią o tym. No ale wtedy pojawiają się oczywiste pytania: kto stworzył tych kosmitów? No i kto stworzył tych kosmitów co stworzyli tych kosmitów co nas stworzyli? Kto stworzył tych kosmitów co stworzyli tych kosmitów co stworzyli tych kosmitów.... itd. - czyli pytanie o pierwotne, oryginalne źródło całego Stworzenia. 

 

W moim poście proszę Was o odpowiedzi na 2 pytania:

 • co myślicie o teorii ,,Ancient Astronauts"?
 • co wg Was jest tym pierwotnym, oryginalnym źródłem całego Stworzenia (Big Bang, Bóg [7 Dniowy proces Stworzenia wg Biblii] lub co innego)?

 • 0

#2

szon666
 • Postów: 156
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Teoria bardziej prawdopodobna niż cały ten religijny wątek pochodzenia ludzi i wszechświata. Z drugiej strony, jest tyle nadinterpretacji, że ciężko być czegokolwiek pewnym. Jestem jednak zdania. że gdzieś był ten początek. 

Tak czy owak ten temat był już tu chyba wałkowany wiele razy.


 • 0

#3

Konrad_GK
 • Postów: 194
 • Tematów: 63
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Piszesz: ,,gdzieś był ten początek." - racja , no ale GDZIE I JAKI (Twoim zdaniem)?


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 13.09.2017 - 08:32

 • 0

#4

Endinajla

  Empatyczny Demon

 • Postów: 1920
 • Tematów: 138
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

co myślicie o teorii ,,Ancient Astronauts"?

Jego teoria jest ciekawa, bo wskazuje na to, że nie istniejemy sami w kosmosie. Jednak równie dobrze mogły tu na Ziemi istnieć już jakieś cywilizacje, które dla homo sapiens były niezrozumiałe... Nawet nasza cywilizacja, dla takiego pradawnego homo sapiens, była by czymś niezrozumiałym... Zobaczył by samolot.. pomyślałby o ptaku...

 

Z drugiej strony ...teoretycznie istnieją światy równoległe i rozdzielające się linie czasowe. Tymi pradawnymi kosmitami mogli być ludzie... Na pewno nie można zanegować, tego, że dawno temu ludzie obserwowali niezrozumiałe dla nich zjawiska, cywilizację? Na pewno to sie wydarzyło, tylko... Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie... Czy to co zadziwiało tamte ludy, nie jest naszą codziennością?

 

Tak się dzieje.... Próbujemy zrozumieć, coś dla nich niezwykłego i od razu uważamy, że to co zaskoczyło ich... nas również zaskoczy. A to błąd. Oni zobaczyli by Astona Martina Rapide i opisali by go... "Był czarny i poruszał sie na czterech łapach, był szybki a jego oczy błyszczały nocą ogniem tak silnym, że oślepiał swoim blaskiem, każdego kto próbował się zbliżyć" No tak mniej więcej wyglądał by Biblijny opis tego auta.

 

Jednak Sumeryjskie ludy widziały przybyszów z nieba "Annunaki" Kim oni byli? Obcymi? Czy raczej rozwiniętą Ziemską cywilizacją? Ich rysunki wcale nie różnią się od dzisiejszych naszych atrybutów...

 

 

co wg Was jest tym pierwotnym, oryginalnym źródłem całego Stworzenia (Big Bang, Bóg [7 Dniowy proces Stworzenia wg Biblii] lub co innego)?

Uważam, że nasz świat to symulacja, a my i inni, żyjący w niej.... mamy tak zaprogramowane mózgi, że nie potrafimy ogarnąć więcej, niż pozwala nam na to program-symulacja - Bóg. Trudno w to uwierzyć? To spróbujcie odpowiedzieć mi na pytanie...

Jak wygląda kolor, który nie jest ani żółtym, ani niebieskim, ani czerwonym, ani żadną pochodna tych barw, oraz nie jest czernią ani bielą? potraficie wyobrazić sobie taki kolor?

Trochę ciężko, prawda? Nasze mózgi maja swoje  ograniczenia.

Wierzymy, że coś musi się zaczynać i kończyć. Ludzkie i inne stworzenia nie potrafią wyobrazić sobie, jak coś może nie mieć ani początku ani końca. - To kolejne ograniczenie w rozumieniu świata, które nie pozwala odkryć prawdy.

Nasze zmysły kreują ustalony wzorzec świata, który wygląda całkowicie inaczej... Co byśmy widzieli nie posiadając oczu? Jakie dźwięki byśmy słyszeli nie mając uszu? Jaki zapach byśmy wyczuwali nie mając nosa? Jaki smak byśmy czuli , nie mając kubków smakowych? Co byśmy odczuwali, gdyby nie nasze materialne ciała?

 

Moim zdaniem istnieje coś co nie ma początku ani końca...Jest wieczne...Nicość. Na tym czymś czasami zachodzi, prawie nigdy, ale zachodzi anomalia i powstaje coś.... jakiś mały bąbelek....w tym bąbelku czasami raz na jakiś bardzo, bardzo odległy czas dochodzi do wytworzenia się układu w którym mogą, ale nie muszą zajść warunki sprzyjające powstaniu kolejnej anomalii... inteligencji. W tych warunkach raz na jakiś czas może powstać inteligencja. Ta inteligencja tworzy dalej swoje "dzieła", które po części są nią... dzieła te są odpowiednie dla tej inteligencji. ... Ta kreatywna inteligencja tworzy własne światy....  w których zaistnieje życie, którego motorem jest ona.

Jednym z tych światów, jest świat w którym narodzili się nasi stwórcy, jako formy tej inteligencji. Te formy zaczęły tworzyć własne formy.... Stworzyły symulację, by rodzić sie w innych formach np. materialnej. W tej symulacji powstała narodziła sie Ziemia i to co na niej. Te byty przyodziewają materialną formę.... w tej symulacji. Ta materialna forma tych bytów... to My... i nie tylko my... to zwierzęta, takie jak np. wysoko rozwinięte ssaki, obcy etc. :)

 

W sumie to, mamy ciało i ducha, jego świadomość bytu spoza symulacji, którą niweluje świadomość ciała. Żyjemy w symulacji i nie tylko na Ziemi istnieje życie. Jednak ... może sie okazać, że w najbliższych obserwowanych rejonach kosmosu istniejemy sami.

Poza symulacją są byty... istoty, które nas stworzyły... stworzyły nasze ciała, bo nasze duchy to oni. My jesteśmy nimi.  To my stworzyliśmy tą symulację.

W świecie tych bytów ( Nas) istnieją inne byty... i inne światy. A pomiędzy innymi duch inteligencji...który to wszystko stworzył.

Ten duch tworzy bąbel który się rozrasta... inne są  martwe, albo zanikają, od razu po pojawieniu się. Może istnieją gdzieś tam daleko, daleko podobne bąbelki w których narodziła się inteligencja ( Bóg) ...tak jak w naszym.

dalej jest już tylko nicość...


Użytkownik Endinajla edytował ten post 13.09.2017 - 13:23

 • 0#5

Wszystko
 • Postów: 8335
 • Tematów: 59
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś wierzyłem, że kosmici mogli odwiedzać ludzkość w dawnych czasach. Modny był deniken i tematy na forach o piramidach, starożytnych astronautach itp.
Ja się tym nie zadowalałem, chciałem wiedzieć jaka jest prawda. Po przeczytaniu scepycznych opinii, zmieniłem zdanie.
Okazało się, że opowieści denikena i jego klakierów o starożytnych kosmitach to w większości nadinterpretacje, przekłamania i bujdy.
Weźmy te słynne annunaki. Na każdej para stronce można znaleźć interpretacje, że byli to kosmici.
Faktycznie ich rola nie była dobrze określona. Te bóstwa występują w kilku starożytnych mitologiach. Miały zamieszkiwać podziemny świat, jako sędziowie. Każdy z nich był czczony osobno, oddzielnie od innych.
Czyli annunaki to były zwykłe bóstwa.
A jak widzę teorie, że Jezus był kosmitą bo gwiazda betejemska to było ufo, a maryja została zapłodniona przez kosmitów, to mnie szlag trafia. To jest żałosny kit.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 13.09.2017 - 16:00
#6

Konrad_GK
 • Postów: 194
 • Tematów: 63
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

,,Miały zamieszkiwać podziemny świat'' - a może tym podziemnym światem były jak pisze Zacharia Sitchin - KOPALNIE? Może Annunnaki to byli kosmici ale odpowiednicy naszych GÓRNIKÓW (taki mieli zawód na swojej ojczystej planecie i tamki też mieli tu, na Ziemi)? Przecież kopalnia to jest jak najbardziej podziemny świat. 

 

,,A jak widzę teorie, że Jezus był kosmitą bo gwiazda betejemska to było ufo, a maryja została zapłodniona przez kosmitów'' - nikt tak nie mówi. Teoria AA nie neguje istnienia i boskości Jezusa Chrystusa i niepokalanego Jego poczęcia przez Maryję. Przecież teoria AA odnosi się nie do czasów przełomu er (p.n.e / n.e.) tylko do czasów NAJDAWNIEJSZYCH, do czasów LUDZI PIERWOTNYCH a nawet wcześniej, do czasów gdy na Ziemi żyły HOMINIDY. O ile wiem to EvD, Krassa, Sitchin i spółka nie są ateistami, są CHRZEŚCIJANAMI I KATOLIKAMI. Nie odrzucili wiary w Boga wyznając teorię AA. Co prawda EvD napisał książkę ,,Objawienia'' ale nawet w niej (głosząc cały czas oczywiście teorię AA) nie odrzuca istnienia Pana Boga, nie mówi w niej, że Jezus to kosmita. W swojej książce ,,Wszyscy jesteśmy dziećmi bogów'' Daniken porusza owszem kwestie biblijne ale tylko tajemnicę Arki Przymierza czy to, że wydarzenia opisane w Biblii (czasy salomonowe) mogły mieć miejsce nie w Palestynie tylko gdzie indziej, np. w Jordanii. Nigdzie, w żadnej książce EvD nie porusza tematu istnienia i boskości Jezusa Chrystusa itp. Nigdzie. tak samo jego pokrewni autorzy. 


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 13.09.2017 - 19:14

 • 0

#7

Wszystko
 • Postów: 8335
 • Tematów: 59
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sitchin był oszustem i fantastą, pisał bzdury. Zmarł 7 lat temu.
A odnośnie gwiazdy http://innemedium.pl...yc-pojazdem-ufo
A bóstwa podziemne to nie górnicy, tylko bóstwa związane z ziemią np. Demeter, hades. Mitologię parandowskiego poczytaj


https://pl.m.wikiped...stwa_chtoniczne

Użytkownik Wszystko edytował ten post 13.09.2017 - 19:38
#8

Konrad_GK
 • Postów: 194
 • Tematów: 63
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Owszem miałem Parandowskiego w LO :) Pamiętam te 2 mity wymienione przez Ciebie: ,,Mit o Demeter i Korze'' i wyobrażenie Hadesu (czyli swiata po śmierci) :) To jednak nie obala teorii AA mimo, ze ofc Parandowski nie był jej wyznawcą :) Parandowski spisał mitogię grecką tak ja usłyszał, tak jak przeczytał w podaniach greckich. Równkie dobrze Hades jako świat podziemny mógł oznaczać świat KOPALNI - tak jak chciał śp. Zacharia :) I jak już o nim to ja popieram to co napisał w ,,12-tej Planecie''. Jak inaczej wyjaśnić istnienie pasa planetoid (między Marsem a Jowiszem) i to tak drobnych jak nie kolizją planeta - planeta? Panie Wszystko (wiedzący) ;) :) Daj mi inny powód ich ;powstania ale nie taki rodem dziecka z przedszkola: są bo  były :) Rozmawiamy na poziomie ludzi dorosłych :) :) Poza tym nie mieszaj gruszek z jabłkami: gadamy o ANNUNAKI'ch czyli o SUMERACH więc nie wyjeżdżaj mi tu z bóstwami GRECKIMI :) :) Teoria AA nie odnosi się wcale do starożytnych Greków / Rzymian :)

 

LInk, który dałeś rozważa TYLKO CZYM MOGŁA BYĆ GWIAZDA BETLEJEMSKA, nie porusza wcale istnienia, boskosci i niepokalanego poczęcia Jezuisa Chrystusa ani Jego wniebowstąpienia. Ergo: nie jest arumentem p/teorii AA i argumentem ma to co mówiłeś, przypomnę: ,,A jak widzę teorie, że Jezus był kosmitą bo gwiazda betejemska to było ufo, a maryja została zapłodniona przez kosmitów'' :) BTW ,,Betlejemka'' to cały czas UFO :) UFO = Unidentified Fyling Object (Niezidentyfikowany Obiekt Latający). Niezidentyfikowany czyli nieznany, taki, o którym nie wiadomo czym jest. O ,,Betlejemce'' krążą RÓŻNE TEORIE, nie wiadomo czym była, jest więc UNIDENTIFIED czyli UFO :)


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 13.09.2017 - 20:09

 • 0

#9

Taper
 • Postów: 293
 • Tematów: 44
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie lubię teorii o starożytnych kosmitach. Przylecieli, nauczyli, pobudowali i fruuu.... Podważa to ludzką inteligencję, pomysłowość, zaradność, wytrwałość.

Chyba wolę wierzyć w człowieka. :)


 • 1

#10

Wszystko
 • Postów: 8335
 • Tematów: 59
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz http://ufodigest.com...d-earthly-woman
http://niewiarygodne...81&wid=12950840

Użytkownik Wszystko edytował ten post 14.09.2017 - 06:32


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u