Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny obiekt na niebie

#ufo niebo

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Fr4eZ.
  • Postów: 1
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam podczas fotografii gwiazd przy długim czasie naświetlania zauważyłem dziwny obiekt na zdjęciu, w aparacie jest to lepiej widoczne, ale wygląda to jak kula a wokół niej 7 mniejszych kul. Zdjęcie było robione przez około 25 minut gwiazdy wyglądają jak smugi gdyż powyżej 30 sekund widoczny jest ruch ziemi na zdjęciu czyli obiekt przez około 25 min poruszał się idealnie równo z ziemią .Mam nadzieję , że ktoś będzie w stanie ogarnąć co to jest. Zdjęcie wykonane około godziny 23.30.

 

20814962_822303497951174_1776721623_n.png


  • 0

#2

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest flara. Taki artefakt w optyce aparatu.


Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 14.08.2017 - 06:35

  • 0



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Załamanie promienia świetlnego pochodzącego z lampy LED'owej. Widać jej fragment na zdjęciu.





#4

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Staniq  flara jest na ukos bliżej ku dołowi  widać taki ciąg "kółeczek" ale to niebieskie coś jest ciut bliżej pionu niż ukosu,to jest poprostu jakaś gwiazda.


  • 0

#5

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

930e5b2e28ac1.png

 

Gwiazdy na tym zdjęciu zakreśliły krótkie odcinki łuków w wyniku obrotu Ziemi. Od każdego z tych śladów poprowadziłem prostopadłe czerwonego koloru, które przecinają się się w miejscu, gdzie jest biegun sfery niebieskiej. Żółtym kolorem poprowadziłem prostą, wzdłuż której układają się koliste refleksy, wygenerowane na powierzchni soczewek obiektywu. Zatem, ten powiększony, niebieski refleks nie może być gwiazdą.

Wniosek: gdy nocą fotografuje się gwiazdy, nie powinno się tego robić pod jasno świecącą latarnią.


  • 0






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: #ufo, niebo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych