Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najpiękniejsze galaktyki Wszechświata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Teoretycznie, możesz tak sobie napisać.


  • 0

#17

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Dager

 

 

Wszechświat nie jest czarno-biały, bynajmniej ten bliski US - gdzie wyraźne kolory jasnych gwiazd, planet i komet dostrzegamy wzrokowo jak i przez lornetkę.

 

 Przecież wiesz że to zasługa atmosfery.

 

 

Wystarczy jednak kilku minutowa ekspozycja na kolorowym filmie lub cyfrowej matrycy, by fotony światła zdołały się utrwalić w postaci barwnego obrazu..

 

 To nie zmienia faktu że dla ludzkiego oka wszystko jest czarno, białe.

@Spybot

 

Czyli hipotetycznie rzecz biorąc, gdybyśmy mieli bardzo blisko jakaś mgławice lub piękną galaktykę i mogli ją z dość dobrej odległości zobaczyć, to czy byśmy widzieli jej podobne kolory jak na zdjęciach ?

 

 Mamy blisko piękną galaktykę, którą możesz codziennie obserwować na niebie bez użycia jakichkolwiek urządzeń. Ta galaktyka nazywa się Droga Mleczna. I jest tak blisko jak to tylko możliwe. ;p


  • 0



#18

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Więc chodź, pomaluj mój świat..."

A w tym przypadku nawet coś więcej. ;)

 


  • 1



#19 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd, bo zaraz pomyślą, że galaktyki są projektowane na komputerze.


Nadanie im odpowiednich barw wiąże się z tym co napisałem wcześniej.


  • 0

#20

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd, bo zaraz pomyślą, że galaktyki są projektowane na komputerze.

Nadanie im odpowiednich barw wiąże się z tym co napisałem wcześniej.

Nikt tu nikogo w błąd nie wprowadza. Film zaprezentowany przez Nicka pokazuje właśnie jak z surowych rawów otrzymuje się finalne, kolorowe zdjęcie.
Nie zauważyłem, żebyś w tym temacie gdzieś pisał o tym, jak zdjęcia kosmosu uzyskują kolory.
 

Teoretycznie, możesz tak sobie napisać.

Nie mogę, tylko tak jest. Powstawaniu mgławicy planetarnej nie towarzyszy nic, co można byłoby nazwać wybuchem.
  • 2



#21 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie mogę, tylko tak jest. Powstawaniu mgławicy planetarnej nie towarzyszy nic, co można byłoby nazwać wybuchem.

 

No i udowodniłeś, że nic nie wiesz.

 

Głupi jesteś i tyle Mariuszku, wypisujesz bzdety o których nie masz pojęcia i się pogrążasz niepotrzebnie, mgławice same z siebie się nie robią, powstają przykładowo przy zderzeniu galaktyk, czy wybuchach SN, zachowujesz się jakbyś był Bogiem i wszystko wiedział, a to są tylko teorie, zdania są podzielone, także wyluzuj, bo się rozpędziłeś za bardzo.


Nikt tu nikogo w błąd nie wprowadza. Film zaprezentowany przez Nicka pokazuje właśnie jak z surowych rawów otrzymuje się finalne, kolorowe zdjęcie.
Nie zauważyłem, żebyś w tym temacie gdzieś pisał o tym, jak zdjęcia kosmosu uzyskują kolory.

 

To przeczytaj jeszcze raz, tyle, że ze zrozumieniem.\

 

Obraza

obraza.gif

Edward


  • -6

#22

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głupi jesteś i tyle Mariuszku...

Posuwasz się za daleko. 





#23

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głupi jesteś i tyle Mariuszku, wypisujesz bzdety o których nie masz pojęcia i się pogrążasz niepotrzebnie, mgławice same z siebie się nie robią, powstają przykładowo przy zderzeniu galaktyk, czy wybuchach SN, zachowujesz się jakbyś był Bogiem i wszystko wiedział, a to są tylko teorie, zdania są podzielone, także wyluzuj, bo się rozpędziłeś za bardzo.

Mam pojęcie, o czym piszę. Choćby z racji posiadanego wykształcenia. Oczywiście, są takie mgławice, których powstanie wiąże się z wybuchem, ale tu tak nie jest. Pisząc w skrócie, kiedy w rdzeniu czerwonego olbrzyma rusza synteza węgla i tlenu (m.in. przemiana 3-α) wzrost ciśnienia promieniowania powoduje powstawanie wiatru gwiazdowego, który rozdmuchuje rozrzedzone i grawitacyjnie słabo związane warstwy zewnętrzne gwiazdy. Promieniowanie UV dodatkowo je jonizuje, gaz zaczyna świecić i widzimy mgławicę. Ot, i tyle. Nic tu nie wybucha.
 

Nikt tu nikogo w błąd nie wprowadza. Film zaprezentowany przez Nicka pokazuje właśnie jak z surowych rawów otrzymuje się finalne, kolorowe zdjęcie.
Nie zauważyłem, żebyś w tym temacie gdzieś pisał o tym, jak zdjęcia kosmosu uzyskują kolory.

To przeczytaj jeszcze raz, tyle, że ze zrozumieniem.

Tak? Widzę tylko kilka postów ze zdjęciami oraz jeden z artykułem na temat dopplerowskich badań rotacji galaktyk. Gdzie tam jest coś o kolorach?

I to Ty wyluzuj, bo to Ty się tu za bardzo rozpędziłeś.
Nie życzę sobie obrażania.
  • 3



#24 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Posuwasz się za daleko.

 

Przesunąć, bądź zsunąć to Ci się może stanik drogi kolego.

 

Jestem bezpośredni jeżeli chodzi o naukę.

 

Mam pojęcie, o czym piszę. Choćby z racji posiadanego wykształcenia. Oczywiście, są takie mgławice, których powstanie wiąże się z wybuchem, ale tu tak nie jest. Pisząc w skrócie, kiedy w rdzeniu czerwonego olbrzyma rusza synteza węgla i tlenu (m.in. przemiana 3-α) wzrost ciśnienia promieniowania powoduje powstawanie wiatru gwiazdowego, który rozdmuchuje rozrzedzone i grawitacyjnie słabo związane warstwy zewnętrzne gwiazdy. Promieniowanie UV dodatkowo je jonizuje, gaz zaczyna świecić i widzimy mgławicę. Ot, i tyle. Nic tu nie wybucha.

 

No i nie słuchałeś na lekcjach, takim jak Ty to ja wykładam, tyle, że oni słuchają, a mi za to płacą, tutaj robię to za darmo więc tym bardziej to uszanuj, jeżeli zdobyłeś wykształcenie +10 temu, to  wybacz, ale cały czas zachodzą zmiany i będą zachodziły bo cały czas nie jesteśmy w stanie tego pojąć. Jesteś uparty i nie masz racji, wybacz, nie moja strata, panie wykształcony. 

 

Uwierz mi, jeżeli Twoja teorie się potwierdzą masz gwarantowanego Nobla.


Tak? Widzę tylko kilka postów ze zdjęciami oraz jeden z artykułem na temat dopplerowskich badań rotacji galaktyk. Gdzie tam jest coś o kolorach?

 

No i widzisz jaki jesteś ciężki aparat?

 

Tego plusa masz w prezencie bo mi się ze starości i nerwów ręką zatrzęsła :)


Nie życzę sobie obrażania.

 

Słuchaj, gdybyś nie pisał głupot, to nie nazwałbym Cie głupkiem, natomiast gdybyś pisał mądrze i nazwał Cię głupkiem, wtedy bym Cię obraził.


Nie raz złapałem Cię na wybujałej fantazji naukowej,  takiego czegoś w szkołach nie uczą, chociażby głupoty, które wypisywałeś na temat podróży międzygwiezdnej z prędkością podświetlną.

 

Bez wycieczek osobistych proszę, bo następnym razem nie będzie taryfy ulgowej. Jeśli nie potrafisz kulturalnie wypowiadać się w temacie, nie dyskutuj w ogóle. Bez obrazy w stronę użytkowników i bez epitetów w stronę zarządu forum proszę.

TheToxic


  • -6

#25

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, teść pewno jest już nieaktualna, ale obrazki - mniam. :)

 


  • 0



#26

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Posuwasz się za daleko.

 

Przesunąć, bądź zsunąć to Ci się może stanik drogi kolego.

Braku wiedzy, drogi misiu, nie nadrabiaj brakiem kultury.





#27

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Aplikator

 

 

No i nie słuchałeś na lekcjach, takim jak Ty to ja wykładam

 

 Ale przepraszam, co wykładasz? płytki w kiblu, czy kawę na ławę?

 @Mariush od lat udziela się na tym forum, i jego wypowiedzi zawsze są bardzo konkretne, i pozbawione wycieczek personalnych, na które Ty sobie pozwoliłeś z błahego powodu.

 W poście za którego i odemnie dostałeś minusa, (chociaż niezbyt często je przyznaję) nie ma nic oprócz bełkotu urażonego nastolatka. Jak na kogoś, komu płacą za uczenie młodzieży to słabo. Rzekłbym nawet: tragicznie. 

 

 

 

Nalegam, aby od tego momentu pisać na temat. Widać, że emocję wzięły górę, jednak proszę od teraz to załatwiać poprzez choćby PW. Z góry dziękuję.

Alucard


  • 0



#28 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Wierzcie dalej bajkopisarzom typu Mariuszek, mnie możecie zbanować, nie moim celem był konflikt i nie zamierzam tego kontynuować.


  • 0

#29 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Bez wycieczek osobistych proszę, bo następnym razem nie będzie taryfy ulgowej. Jeśli nie potrafisz kulturalnie wypowiadać się w temacie, nie dyskutuj w ogóle. Bez obrazy w stronę użytkowników i bez epitetów w stronę zarządu forum proszę.
TheToxic

 

Jak się wychowuję dzieci to trzeba im dawać na początku pewne wskazówki, ludzie którzy nie mają dzieci nie zrozumieją o co chodzi, czasami trzeba dać małego klapsa, albo nagrodę, żeby dziecko wiedziało co robi dobrze, a co robi źle, nie można cały czas głaskać i dawać tego co mu się podoba, bo wtedy zostanie rozpieszczone i z czasem po prostu zawładnie rodzicem, zbuntuje i go przysłowiowo zje. Ty dostałeś takiego klapsa, bo wprowadzasz w błąd ludzi, ja za to dostałem kolekcje minusów, ale myślę że z czasem pewna grupa osób zrozumie o co mi chodzi, tak samo jak dzieci, które wydorośleją i zrozumieją, że mama, czy tata chcieli dobrze z całego serca :)

 

Pozdrawiam

 

 

offtop.gif

Alucard


Użytkownik Alucard edytował ten post 14.08.2017 - 11:17

  • 0

#30 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Panie Alucard, ten post ma kluczowy związek z tematem, ale dzięki za zrozumienie.


.., i upomnienie :)

 

 

offtop2.gif

Robisz to specjalnie, tak? Ostrzeżenie za ciągły offtop, pomimo wielu upomnień.

Alucard


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych