Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nasza rzeczywistość jest świadomą symulacją.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1

petersburg.
 • Postów: 10
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sbl4Uf5.jpg


"W naszych oczach wszechświat widzi samego siebie, przez nasze uszy wszechświat słucha swoich harmonii. Jesteśmy świadkami, przez których wszechświat staje się świadomy swojej chwały, o swojej wspaniałości."

-Alan W. Watts

 

     Elon Musk, twórca PayPala, Tesli czy programu SpaceX stwierdził, że istnieje szansa jedna na miliard na to, że NIE żyjemy w symulacji komputerowej. Popiera on bowiem hipoteze, że wszechświat który znamy został stworzony przez sztuczną super inteligencje.

Hipoteza symulacji po raz pierwszy została przekazana światu w 2003 roku, przez filozofa z Oxford'u Nicka Bostrom'a. Sugerował wtedy, że zaawansowane cywilizacje posiadające niewyobrażalną moc obliczeniową, mogły się zdecydować na symulacje swoich przodków, czyli nas.

 

 

"Materia jaką sobie wyobrażamy nie istnieje!

Cała materia pochodzi i istnieje tylko z powodu siły, która powoduje, że cząsteczki atomu wibrują i utrzymują ten najbardziej słoneczny układ atomu atomu razem. Musimy zatem przyjąć, że za tą siłą stoi inteligenty i świadomy duch, duch który jest macierzą całej materii"

-Max Planck

 

    Skoro nie ma materii, nie istnieją również jej stany. Nie istnieją ciała stałe, płyny czy gazy, na poziomie kwantowym są zbudowane ze światła i dźwięków, a różnice które pomiędzy nimi dostrzegamy to jedynie zmiany częstotliwości.

Na symulacje składa się wszystko co znamy, gwiazdy, księżyc, słońce, zabytki takie jak piramidy, pozostałości po starożytnych cywilizacjach czy pisma składające się na biblie - każda rzecz, o której wiesz jest częścią symulacji.

 

Apropo gwiazd i kosmosu, na obrazku niżej są pokazane pasy radiacji Van Allena, NASA donosi, że nie jesteśmy w stanie ich przekroczyć, dlaczego więc lądowaliśmy na księżycu? 

nMywxnd.jpg

Wszystko składa się do kupy kiedy weźmiemy pod uwagę teorie omawianą w tym artykule, planety które składają się na nasz układ słoneczny też są symulacją,

 

 

Nasze myśli powstają w polu elektrycznym, naturalne są zakłócenia w nim, a te składają się na prawdziwe myśli biegnące dalej w umyśle, dlatego życie którym żyjemy jest odzwierciedleniem własnej wibracji. Jesteśmy stwórcami w naszej rozwijającej się historii.

Wielki wybuch był pierwszą myślą w tej rzeczywistości, wykreowany przez sztuczną inteligencje spowodował powstanie wszechświata w naszej symulacji.

 

Co z nami, ludźmi?

Gregory Matloff, fizyk z nowojorskiego College of Technology wydał w ostatnim czasie tekst mówiący, że ludzie tak samo jak reszta tego co znamy mogą być w "duchu" macierzy, mówi że pole "proto-świadomości" rozciąga się przez cały wszechświat, dlatego gwiazdy mogą o nas myśleć, prościej - cały kosmos może być świadomy.

 

 

"Jeśli hipoteza symulacji jest prawdziwa, otworzymy sobie furtkę do życia wiecznego, zmartwychwstania i innych rzeczy, które zostały formalnie omówione w dziedzinie religii.

Powód jest prosty - jeśli jesteśmy programami w komputerze, dopóki komputer się nie uszkodzi mogę do woli od nowa uruchamiać dany program.'

-James Gates

 

 

Tak naprawdę to my jesteśmy Bogami, całe życie, myśli, emocje dobre i złe, miłość i strach - wszystko jest doświadczeniem w nauce.

Może dlatego jesteśmy właśnie tutaj? Żeby nauczyć się pokonywać strach, bo prawdziwa ewolucja może zostać osiągnięta jedynie przez bezwarunkową miłość.

 

 

 

źródło: https://squawker.org...ous-simulation/

 

 

 


 • 2

#2

Urgon.

  Młot na matolice

 • Postów: 1273
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Szkoda, że oryginalny autor artykułu to oszust lub/i idiota, a cały tekst to mieszanka kłamstw, półprawd i pseudoreligijnego bełkotu. Prosty dowód na kulawą manipulację:

Apropo gwiazd i kosmosu, na obrazku niżej są pokazane pasy radiacji Van Allena, NASA donosi, że nie jesteśmy w stanie ich przekroczyć, dlaczego więc lądowaliśmy na księżycu?

Inżynier Kelly Smith nigdy nic takiego nie powiedział. Chodzi o ten film:

Smith w nim opowiada o tym, jak testują kapsułę ORION pod względem bezpieczeństwa poprzez wykonanie bezzałogowego lotu orbitalnego. Jednym z punktów jest przelot przez pas Van Allena by sprawdzić, czy nowy projekt osłon jest wystarczający. Spiskowi teoretycy twierdzą, że koleś mówiąc o konieczności rozwiązania tego problemu przyznaje, że NASA go nigdy wcześniej nie rozwiązała. Jest to oczywiście bzdura i manipulacja spiskowych teoretyków - w rzeczywistości muszą sprawdzić każdy aspekt pojazdu na wszelki wypadek. Tak samo producenci samochodów testują każdy model w najróżniejszych warunkach, przeprowadzają testy zderzeniowe, konfortu jazdy, spalania i emisji spalin i odporności na warunki atmosferyczne by zapewnić odpowiedni poziom jakości i bezpieczeństwa, a nie dlatego, że nie robili nigdy wcześniej samochodów. A przez pasy Van Allena śmigaliśmy wte i nazad wielokrotnie bez większych problemów...
 • 0

#3

Zaciekawiony.
 • Postów: 7553
 • Tematów: 77
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Hipoteza symulacji po raz pierwszy została przekazana światu w 2003 roku, przez filozofa z Oxford'u Nicka Bostrom'a.

W zasadzie jeśli sięgnąć już dalej, to po raz pierwszy pomysł ten rzucili pisarze SF, w tym na przykład nasz Lem który opisał kiedyś symulację całego miasta z mieszkańcami, którzy uświadamiają sobie swoją sytuację (opowiadanie opisujące tą symulację zainspirowało potem twórców gry Sim City). Pamiętam też opowiadanie Ziemkiewicza z podobnym pomysłem. Tylko że wcześniej nikt nie stawiał tego poważnie.

 

 

ciała stałe, płyny czy gazy, na poziomie kwantowym są zbudowane ze światła i dźwięków

Przypuszczam że chodzi tu o bardzo mocno uproszczoną teorię strun. Nie, drgania strun atomowych, to nie jest dźwięk. Dźwięk to fala podłużna drgań rozchodzących się w jakimś ośrodku.


 • 0#4

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2084
 • Tematów: 159
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 A mi się ten artykuł podoba. Nawet gdy nie jest prawdziwy, to pokazuje, że jednak są ludzie , którzy budują swoją filozofię... pisząc takie rzeczy. Kto z  was zastanawiał się nad istotą Ducha Świętego? Nad tym , że nas przenika? Że nasze dusze pochodzą od Boga? Czym zatem jest? Dlaczego Bóg zsyłał potopy, plagi etc. A może Bóg to świadomy świat w którym żyjemy? Inteligencja, w sensie świadomość naszego świata, to ciekawa zajawka na budowanie własnych filozofii ;) W dzisiejszych czasach tworzy się sztuczną inteligencję w postaci maszyn. A co by było gdyby zbudowano sztuczną inteligencje w postaci symulacji? Typowe perpetum mobile, które żyje i nigdy nie umiera. Tworzy twory w które twórcy mogą wysyłać własną świadomość.

 

Ktoś tu napisał, że ten artykuł to manipulacja. Nie sądzę, bo... manipulując, miesza się prawdę z nieprawdą, ale w taki sposób by fikcja wyglądała jak prawda, manipulując dowodami. Tu od razu widać, że ktoś przedstawił własny punkt widzenia, co jest bardzo widoczne. Jednak jest to temat w którym każdy może się wykazać i przedstawiać własne poglądy, filozofie. Młode, elastyczne mózgi, kochają takie tematy. Kochają budować własne... przypominam, własne, a nie skopiowane z książek, teorie. To tylko świadczy o rozwoju. My nie stoimy w miejscu... Nasze umysły są elastyczne, a nie skostniałe. Ktokolwiek to napisał, to podoba mi się to :)

 

Gdy czytałam ten artykuł, od razu skojarzyło mi się to z tym utworem muzycznym ;)

 

Pytanie do sceptyków brzmi - Dlaczego odrzucacie tezę, że żyjemy w świadomej symulacji? Proszę przedstawić mi dowody, które wykluczają całkowicie, możliwość zaistnienia takiego zjawiska.

 

I proszę mi tu nie mówić, że nie można udowodnić nieistnienia czegoś. Prosty przykład. Ktoś mówi..." W tym basenie pływa karp" Co robimy? Przeszukujemy basen doszczętnie i nie znajdujemy karpia. i co wtedy? Wtedy oświadczamy " W tym basenie nie ma karpia. Ten karp nie istnieje" Proste! 8)

 

Drugie pytanie do sceptyków.

Jeśli chodzi o materię, to co by się stało gdyby, to co nazywa się ZAKAZEM PAULIEGO nagle znikło? Gdyby nagle zanikły wszystkie oddziaływania, co by się stało z materią? 8)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 04.08.2017 - 23:21

 • 2#5

Wszystko.
 • Postów: 9084
 • Tematów: 71
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Czym zatem jest? Dlaczego Bóg zsyłał potopy, plagi etc. ''

Bóg tego nie zsyłał. Po prostu kiedyś uważano, że za zjawiska przyrody odpowiadał bóg lub bogowie. Na przykład zeus ciskiał piorunami. Za wody odpowiadał posejdon. Każdy przerabiał w szkole mitologię grecką i rzymską.
https://pl.m.wikiped...Ăłstwa_przyrody
Trudno więc było wierzyć, że za katastrofy naturalne nie odpowiada żadne bóstwo.
Bóstwa były też obwianiane za choroby. Uważano, że choroby są karą za grzechy.

Na resztę odpiszę trochę później.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 05.08.2017 - 06:55
#6

Nick.
 • Postów: 1417
 • Tematów: 693
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego Bóg zsyłał potopy, plagi etc.

 

Ten namysł charakterystyczny jest dla ludzi wierzących. Pozostali raczej nie miewają takich kłopotów.

 

W sumie życie w symulacji, na którą ma się jakiś wpływ, to i tak pół biedy. A jeśli mechanizm jest absolutnie poza nami i nie mamy żadnych narzędzi do ingerencji, żadnej czerwonej pigułki?

 

Zauważmy - my już umiemy tworzyć symulacje.

Mniej

http://www.paranorma...su/#entry698382

lub bardziej

[...]opowiadanie opisujące tą symulację zainspirowało potem twórców gry Sim City[...]

zaawansowane. :)

 

Do AI też jest już bliżej niż dalej. Wiemy więc, że z technologicznego punktu widzenia - przeszkód nie ma...

 

 


Użytkownik Nick edytował ten post 05.08.2017 - 10:25

 • 1#7

Wszystko.
 • Postów: 9084
 • Tematów: 71
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Dlaczego odrzucacie tezę, że żyjemy w świadomej symulacji? Proszę przedstawić mi dowody, które wykluczają całkowicie, możliwość zaistnienia takiego zjawiska."

Przedstawienie takich dowodów jest niemożliwe. Wystarczy założyć, że ta symulacja jest doskonała i tak zrobiona żeby nie było można jej wykryć. Najlepsi współcześni fizycy nie są w stanie przedstawić takich dowodów, chociaż mają różne sprzęty. A my co mamy? Zrobić zrzutkę i kupić wielki zderzacz LHC?
Przykład z karpiem w basienie jest dużo prostszy niż badanie czy świat nie jest symulacją. Wiemy jakie cechy ma karp, jak wygląda, możemy sprawdzić jego dna. Czyl po prostu wiemy, czego szukamy. I to jest kluczowa różnica. Nie wiemy jak wygląda symulowany wszdchświat. Jeśli nawet kiedyś odkryjemy, że wszechświat jest symulacją, to skąd będziemy mieli pewność, że to nie są tylko pozory?
Że wszechświat wygląda jak symulacja, ale nic poza tym? Tylko tak wygląda...

Przy okazji proszę o dowody na to, że na tzw. Ciemnej stronie Księżyca nie istnieją zwierzęta wyglądające jak ziemskie lwy.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 05.08.2017 - 10:53
#8

Urgon.

  Młot na matolice

 • Postów: 1273
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A ja poproszę dowód na to, że żyjemy w symulacji. I powodzenia w jego szukaniu, bo jak na razie nic nie znaleziono. Póki nie ma dowodów na symulację, to to nie jest symulacja...
 • 0

#9

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2084
 • Tematów: 159
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Celowo wtrąciłam tu Boga. Zauważcie, że tak naprawdę bóstwa były często zamiennikami przyrody, stanów przyrody. Judaizm i religie powstałe na podstawie Judaizmu tj. Chrześcijaństwo i Islam wierzą w Boga, jako coś ponad, ale poza wcieleniami, objawieniami, to nigdy go nie widzieli. Katolicy wierzą w Trójcę Świętą - Ojca, Syna i... Ducha Świętego. Czym jest duch święty? Duchem? Ten duch wypełnia nasz świat. On go stworzył, w sensie ... No właśnie? Tu nasuwa się pewna logika. Duch Święty = Nasz świat. Żyjemy dzięki czemuś co nazywa się duszą, a dusze są od Boga, czyli są jego częścią. To oznacza, że Duch Święty, to Świadoma energia, która zapoczątkowała ruch tej symulacji. Jak wsadzenie wtyczki do gniazdka i odpalenie komputera. Bóstwami Sumerów, były na przykład ciała niebieskie, a nie istoty inteligentne. Buddyści medytują. Wierzy się we wszechobecną energię. Wielu ludzi doświadcza proroczych snów, wizji, przeczuć i innych stanów. Tak jakby czerpali z ogólnej informacji, która wypełnia nasz świat. Jednak, żeby umieć to robić, to trzeba potrafić zjednoczyć się ze światem ( symulacją, Duchem Świętym etc. ) Dużo ludzi potrafi samym myśleniem zmieniać świat, oraz samych siebie np. Myślał , że jest chory, aż na prawdę się rozchorował. Wierzyła, że to się stanie i... stało się.

 

@Wszystko

Wiem, że przykład z karpiem był prosty, ale pokazuje, że dowiedzenie nieistnienia  jest tak samo możliwe, jak dowiedzenie istnienia czegoś. :)

Jeśli chodzi o dowiedzenie tego, że świat jest symulacją, to zauważ , że coraz więcej naukowców, bierze tą opcję na serio.  Za dużo analogi się pojawia.

Zwróć uwagę, na to że nic nie dzieje się bez przyczyny. Zasada przyczynowości i skutku rządzi światem. Cokolwiek wymyślimy, to musi być to zgodne z regułami wszechświata, czyli... nic po za. Nasze umysły są tak zaprogramowane, że trudno nam wyobrazić sobie barwę, która nie zawiera w sobie podstawowych barw, ani kolorów z nich powstałych. Mózg jest ograniczony. Widocznie zapis na to nie pozwala, ale już powstające tezy o tym, że świat jest symulacją, powstają. Mózg tworzy i przetwarza tę informację. Czyli istnienie takiej symulacji, nie jest czymś niemożliwym. Jest możliwe, bo nasze umysły to ogarniają, co więcej tworzą i to, jakby znikąd. W końcu bracia Wachowscy wymyślili to, ale naukowcy to badają. Mamy przyczynę i skutek.

 

Zauważcie, że rozwój naszej cywilizacji, pozwala nam odkrywać po części prawdę, tak jakby było to z góry ukierunkowane. Przyglądając się temu co tworzymy, po części przyglądamy się historii stwórców naszej symulacji...Naszej historii, która zatacza koło.

 

A co jest po ciemnej stronie księżyca? Aż dziwne, że tego nie badają. Przecież to, raczej nie powinno sprawiać większych problemów, bo przecież próbujemy już badać odleglejsze zakątki. Czyżby badanie tej strony księżyca, była nam niedostępną opcją, z jakiegoś powodu?

 

@Nick

 

W sumie życie w symulacji, na którą ma się jakiś wpływ, to i tak pół biedy. A jeśli mechanizm jest absolutnie poza nami i nie mamy żadnych narzędzi do ingerencji, żadnej czerwonej pigułki?

Sądzę, że nasza symulacja to jest... sztuczna inteligencja przyszłości. Jednak ktoś musiał ją stworzyć... My :D W sensie, uważam , że każdy z nas jest zarówno w symulacji, jak i poza nią. :) I nie ważne czy jesteśmy tu w celu resocjalizacji, czy symulacja to zwykła gra, w której możemy poczuć emocje: ból, cierpienie, radość, strach etc., to co poniektórzy świetnie się tu bawią ;)

 

 

Zauważmy - my już umiemy tworzyć symulacje.

Dopiero jak stworzą taką symulację, gdzie każdy z graczy, podłączony do niej, straci świadomość, a przyjmie ( na czas gry) świadomość avatara, to wtedy może świat powie... O kurcze, a jednak, to symulacja. 

 

Jednak, gdyby wszyscy ludzie w to uwierzyli, to nastąpił by GAME OVER 8) Dlatego mamy sceptyków, takich strażników prawdy, którzy mają na celu... zawrócić gracza od rozwikłania zagadki. A może właśnie rozwikłanie zagadki, jest celem zwycięskiego zakończenia gry? Wtedy sceptycy, to poustawiane przeszkody na drodze, które trzeba omijać i nie dać się im zniszczyć. 8) Złe uczynki były by wtedy ujemnymi punktami, a dobre dodatnimi. Reinkarnacja byłaby powtórką poziomu, a piekło... brakiem żyć :D


Użytkownik Endinajla edytował ten post 05.08.2017 - 12:48

 • 2#10

Wszystko.
 • Postów: 9084
 • Tematów: 71
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"A co jest po ciemnej stronie księżyca? Aż dziwne, że tego nie badają. Przecież to, raczej nie powinno sprawiać większych problemów, bo przecież próbujemy już badać odleglejsze zakątki. Czyżby badanie tej strony księżyca, była nam niedostępną opcją, z jakiegoś powodu?"

Jest to samo co na jasnej stronie księżyca.

,, Jednak, gdyby wszyscy ludzie w to uwierzyli, to nastąpił by GAME OVER  Dlatego mamy sceptyków, takich strażników prawdy, którzy mają na celu... zawrócić gracza od rozwikłania zagadki. "

Sceptycy są po to żeby doprowadzać ludzi do prawdy.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 05.08.2017 - 12:50
#11

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2084
 • Tematów: 159
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapewne tak, ale nie można od razu zakładać, że na pewno tak jest... temperatura, i promieniowanie, lub jego brak, przez taki etap czasu, też mogą powodować różnice. :)

 

Wszystko... Mam dla Ciebie małe coś. Przed chwileczką to znalazłam :) Może być? 8)

http://orion.pta.edu...zyca-rozwiazana

 

No to teraz czekam na jakiś przekonujący artykuł na to, że świat nie jest symulacją. 8)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 05.08.2017 - 13:03

 • 0#12

Urgon.

  Młot na matolice

 • Postów: 1273
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A co jest po ciemnej stronie księżyca? Aż dziwne, że tego nie badają. Przecież to, raczej nie powinno sprawiać większych problemów, bo przecież próbujemy już badać odleglejsze zakątki. Czyżby badanie tej strony księżyca, była nam niedostępną opcją, z jakiegoś powodu?

Pod tym linkiem możesz sobie zobaczyć ciemną stronę księżyca. Jest nawet mapa z nazwami geograficznymi różnych punktów na nim się znajdujących. Jeśli Ci brakuje tak elementarnej wiedzy lub zdolności do jej odnalezienia, to może powinnaś dać sobie spokój z poważną dyskusją i wrócić do tego, czym się zajmują dziewczęta w twoim wieku? Na przykład do zabaw z kucyponkami?
 • 0

#13

Wszystko.
 • Postów: 9084
 • Tematów: 71
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Jeśli chodzi o dowiedzenie tego, że świat jest symulacją, to zauważ , że coraz więcej naukowców, bierze tą opcję na serio."

Coraz więcej naukowców bierze na serio opcję, że Ziemia jest płaska.
Czytam dosyć dużo książek popularnonaukowych na temat kosmosu, fizyki itd. I w żadnej z nich nie widziałem jakichś rozważań nad hipotezą symulacji.
Jak ktoś napisał w necie, że świat nauki bierze to na poważnie, to nie znaczy że tak jest. W necie można pisać dowolne bzdury.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 05.08.2017 - 13:48
#14

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2084
 • Tematów: 159
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

No, ale spójrz... Nie ma żadnych niezbitych dowodów na to, że świat nie jest symulacją. Wierzy się w Big Bang, ale nikt nie potrafi wyjaśnić, co spowodowało ten Big bang. A simy z gry, jak mogą wytłumaczyć powstanie własnego świata? Nawet jakby władały inteligencją to nie umiały by wytłumaczyć, tego, że ich świat powstał po przez rozruch programu, a to co znajduje się poza programem,  było by dla nich abstrakcją, czymś niepojętym, jak dla nas Bóg (bogowie).

 

Symulacja, jako miejsce w którym żyjemy, jest świetnym spoiwem nauki i religii, bo nauka może to kiedyś udowodnić, a to co udowodni nauka, będzie , tym co próbują przekazać nam religie. :)


 • 2#15

Wszystko.
 • Postów: 9084
 • Tematów: 71
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma żadnych niezbitych dowodów na to, że na ciemnej stronie księżyca nie ma lwów.
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u