Skocz do zawartości


Zdjęcie

U babci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

tomus1200.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich jestem tu nowy, chciałbym opisać sytuację która mnie i moją babcię dosyć zaniepokoiła.

 

A więc, byłem u babci w Marcu i u niej nocowałem, byliśmy sami w domu, mój dziadek był w szpitalu. Około godziny 23 do drzwi ktoś zapukał 3 razy, były to bardzo rytmiczne puknięcia i dosyć głośne. (Moja babcia mieszka w bloku) Od razu zerwalem sie bo ja i moja babcia slyszelismy to samo, szybko podbieglem do drzwi sprawdzic przez judasza czy ktos jest. W tym momencie oblał mnie zimny pot ponieważ patrząc przez judasza było ciemno, a światła na klatce zapalają się na aktywność ruchu, tzn jak ktoś idzie to tylko wtedy sie zaplają. Otworzylem drzwi i chcialem zobaczyc ale bylo ciemno i nikogo nie bylo. Co jest najwazniejsze, moja babcia wczesniej juz slyszala pukniecia, bardzo sie przestraszyła, wtedy ktos puknąl 2 razy. Najgorsze jest to ze moja babcia mieszka naprzeciwko zmarłej sąsiadki która umarła 2 miesiące wczesniej. Centralne jest drzwi są przed mojej babci mieszkaniem. Moje i mojej babci podejrzenia padają na jej sasiadke ktora umarla na raka, myslimy ze chce sie pozegnac, albo ostrzec przed jakims niebezpieczenstwem. Od razu mowie, histoira jest autentyczna :) 


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro umarła, to nie może pukać do drzwi. To jest proste i oczywiste. Te puknięcia mogą być nie w wasze drzwi, tylko w inne.
  • 0



#3

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A te drzwi są nowe czy starsze? Pytam, by wykluczyć realne przyczyny.

Jednak z tą aktywnością duchów, to coś może być, bo wiele osób jej doświadczyło, w tym również Ja.  Tuż przed otrzymaniem wiadomości o śmierci kuzyna, wszyscy usłyszeliśmy puknięcia. Jakby ktoś zapukał dwa razy. Tak jak się puka. Uznaliśmy, że duszyczka przyszła się pożegnać.  Kiedy umarł mój wujek, to ciocia i ludzie którzy byli u niej słyszeli odgłos tłukących się, szklanych butelek. Nigdzie takowych butelek w domu nie było. Kiedy zmarła moja ciocia, wszyscy odczuliśmy to... jakby coś się stało, ale wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy co. Tego doświadcza mnóstwo osób. Możliwe, że energia sąsiadki jeszcze jest w tym bloku i próbuje coś wam przekazać, albo była i po prostu przyszła się pożegnać.

Ja bym nie odbierała tego jako coś strasznego, a raczej jako coś miłego. No chyba, że sąsiadka była złą kobietą, to... i tak może chciała przeprosić za to co zrobiła, jeśli zrobiła.

 

Jak już powiedziałam, takie rzeczy się zdarzały, zdarzają i zdarzać będą. Na razie traktowane są jako coś paranormalnego, ale wierzę, że za jakiś czas to się zmieni :)


  • 0



#4

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A jak jest u Was z czasem tzn. gaszenia światła? To mi bardziej wygląda na żart dzieciaków, ale kto wie może jednak duch
  • 1

#5

tomus1200.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie klamie, ja mysle ze to duch pukał jestem przekonany i moja babcia tez ze to po prostu duch jej chciał sie z nami pozeganc albo nas ostrzec

Napewno nie moga byc w inne drzwi bo byly bardzo wyrazne i to bylo napewno w nasze bo nikt inny nie wychodzil z klatki, babcia tez slyszala ten odglos od naszych drzwi :)


  • 0

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Akurat 29 lipca w tv leciało "uwierz w ducha" i od tego momentu powstały dwa tematy- ten właśnie i tamten gdzie duch bawi sie pilotem i czymś tam jeszcze. Jak widać filmik i już mamy przekonanych. A równie dobrze coś mogło w meblach strzelać.
  • 0



#7

Morpheus®.

    What is "real"? How do you define "real"?

  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli pominąć kwestię żartów, typu dzieci czy ktokolwiek inny robiący sobie jaja, w końcu czujnik ruchu działa na ruch, co jeśli ktoś stanął pod drzwiami zapukał powolnym ruchem kiedy już światło zgasło, chociaż zakładając ze otworzyłeś drzwi i nikogo nie było to ta opcja raczej odpada. 

 

Najgorsze jest to ze moja babcia mieszka naprzeciwko zmarłej sąsiadki która umarła 2 miesiące wczesniej. Centralne jest drzwi są przed mojej babci mieszkaniem. Moje i mojej babci podejrzenia padają na jej sasiadke ktora umarla na raka, myslimy ze chce sie pozegnac, albo ostrzec przed jakims niebezpieczenstwem. Od razu mowie, histoira jest autentyczna :)

Pytanie zakładając że to mógł być duch: Czy owa zmarła sąsiadka odwiedzała za życia Twoją babcię? jakie miały stosunki? i czy też pukała podobnie jak to pukanie?
Według mnie, duchy "dobre" mają niedokończone sprawy, i szukają pomocy u żywych, dlatego nie mogą w pełni opuścić naszego świata, bądź własnie chcą się pożegnać, chociaż jeśli Twoja babcia znała ją tylko jak sąsiadkę jak każdą inną, to dziwne by było żeby chciała się pożegnać.


Użytkownik /Morfeusz\ edytował ten post 31.07.2017 - 17:50

  • 0

#8

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chwila moment. Nie za daleko się zagalopowałeś Morfeusz? Póki co nie mamy potwierdzenia duszy/duchów a tu już selekcja na złe i dobre? I skąd ci przyszło do głowy, że szukają pomocy u żywych? Poproszę o źródło tych niesamowitych wiadomości. 





#9

Morpheus®.

    What is "real"? How do you define "real"?

  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chwila moment. Nie za daleko się zagalopowałeś Morfeusz? Póki co nie mamy potwierdzenia duszy/duchów a tu już selekcja na złe i dobre? I skąd ci przyszło do głowy, że szukają pomocy u żywych? Poproszę o źródło tych niesamowitych wiadomości. 

Napisałem "według mnie" więc chyba źródło nie jest potrzebne ;) Za dawnych lat obracałem się w kręgu ludzi o podobnych zainteresowaniach, z dużo większą wiedzą niż ja w tych tematach, dzielili duchy na "dobre" aka zwykłe duchy, i te złe "demony". 


  • 0

#10

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bla bla stare zabobony które były bardzo popularne 30 lat temu gdy co chwilę była przerwa w dostawie prądu, wówczas jedna ciotka z drugą wyciągały świece i szpargały z szafki aby czymś urozmaicić sobie czas. Tabliczki, karty oraz inne okultystyczne przedmioty bo nic innego i tak nie było do roboty. 

 

Teraz rozrywką jest internet kiedyś zabawy w poszukiwaniu duchów.





#11

Morpheus®.

    What is "real"? How do you define "real"?

  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takim razie wolę te stare "zabawy" :) chociaż 30 lat temu to mnie nawet na świecie nie było. Tak czy siak każdy może wierzyć w to co chce, zawsze warto znać zdanie drugiej strony.  :szczerb:


  • 0

#12

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Owszem, lecz jeśli w coś wierzyć to raczej w potwierdzone rzeczy.

 

Dlaczego wierzycie w duchy a nie np w różowe słonie w granatowe plamki? To ta sama absurdalna teoria, tylko inaczej zobrazowana :D 

 

Również przychylam się do wątku @Wszystko jeden film a zainspirował dwóch użytkowników  :szczerb:





#13

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a tu już selekcja na złe i dobre? I skąd ci przyszło do głowy, że szukają pomocy u żywych?

Bo jeśli założyć, że coś takiego jak "duch" istnieje, to jest to po prostu zmarły człowiek, a jako  że żywi ludzie dzielą się na dobrych i złych (wiadomo, nic nie jest czarno-białe, ale trochę to uogólnijmy), to duchy też muszą się na takie i takie dzielić.

Człowiek nieraz potrzebuje pomocy innych, zwłaszcza znajomych i bliskich, więc po kopnięciu w kalendarz, też tak powinno być.

Tak na logikę ;p


  • 0

#14

Morpheus®.

    What is "real"? How do you define "real"?

  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No własnie w ten deseń myślę, jakby nie patrzeć w Boga wierzą miliony ludzi a nikt go nigdy na oczy nie widział  ;p


  • 0

#15

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 
Dlaczego wierzycie w duchy a nie np w różowe słonie w granatowe plamki? To ta sama absurdalna teoria, tylko inaczej zobrazowana :D 
 

Wydaje mi się,że to jest zależne od popularności. W różowe słoniki raczej nie uwierzy nikt bo o tym się nie mówi.

Natomiast wiara w duchy jest bardziej prawdopodobna, bo są liczne ujęcia ektoplazmy na kamerach przemysłowych, więc jest to pewien dowód na ich istnienie.

Choć myślę że gdyby ktoś przedstawił nawet wręcz absurdalne dowody na istnienie różowych słoników to ludzie w niego uwierzą. Dobry przykład to wiara w latającego potwora spaghetti.

Użytkownik Mkbewe edytował ten post 01.08.2017 - 06:20

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych