Skocz do zawartości
Zdjęcie

Starożytni kosmici i obserwacje UFO z Wysp Aleuckich

ufo kosmici historia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Gorti.
  • Postów: 100
  • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Aleuci od wieków przekazują intrygujące historie na temat tajemniczych kul światła oraz dziwnych boskich istot, które podobno kiedyś odwiedzały ich osady. Opowiadane przez nich historie mają wiele zbieżnych punktów z historiami innych ludów z całego świata. Dodatkowo, relacje z XX wieku na temat obserwacji UFO wydają się bardzo podobne do tych ze starożytności. Czy to tylko mity i legendy czy też przybysze z kosmosu nawiązywali kontakt z Aleutami?

 

Aleuty, znane także jako Wyspy Aleuckie, to grupa malowniczych wysp rozmieszczonych na zachód od półwyspu Alaska. Większość wysp jest pochodzenia wulkanicznego i charakteryzują się skalistymi wybrzeżami. W skład Aleutów wchodzi ponad 300 wysp, rozciągających się na długości prawie 2000 km od Alaski. Wyspy te zamieszkują Aleuci, którzy zasiedlili te tereny przed kilkoma tysiącami lat. Aleuci wchodzą w skład grupy ludów mongoloidalnych i posługują się językiem z rodziny eskimo-aleuckiej. Jak w każdej społeczności, także i Aleuci przekazywali sobie ludowe historie z pokolenia na pokolenie. Jedna z takich historii dotyczy opowieści o tajemniczej istocie, która rzekomo przybyła na wyspy zstępując z nieba.

 

Wg aleuckich przekazów, to właśnie od tego dziwnego stwora Aleuci wywodzą swoje korzenie. Tajemnicza boska istota, która podobno nie posiadała ludzkiej twarzy, a taką która przypominała psa, sprowadziła Aleutów na wyspę Umnak. Zagadkowy osobnik potrafił poruszać się w powietrzu oraz odznaczał się niezwykłą wiedzą na różne tematy. Aleuci od wieków opowiadają także historie na temat dziwnych kul światła oraz latających dysków, które widywali na niebie. Często obserwacja tych pojazdów była połączona z przybyciem tych tajemniczych istot, których twarze nie przypominały ludzkich. Naturalnie takie relacje można by uznać jedynie za efekt wybujałej wyobraźni lub zwyczajne mity i legendy. Latem 1945 roku w pobliżu Aleutów doszło jednak do zadziwiającego zdarzenia, które rzuca nowe światło na opowieści Aleutów.

 

Amerykański transportowiec wojenny Delarof znajdował się wówczas w pobliżu wyspy Adak. Członkowie załogi prowadzili spokojny rejs, który jednak nagle został przerwany przez gwałtowne okrzyki osób obserwujących morze. W pewnym momencie 14 członków załogi zauważyło tam coś bardzo dziwnego. Z morza wyłonił się duży, ciemny, okrągły obiekt, który przez kilka sekund wznosił się do góry na tle zachodzącego słońca. Po chwili obiekt zbliżył się do statku i zaczął go trzykrotnie okrążać. Jednym z członków załogi był Robert Crawford, odpowiedzialny za komunikację. Wg niego pojazd był samobieżny i zupełnie nie oddziaływał na niego silny tego dnia wiatr. Zdaniem członków załogi, obiekt poruszał się w powietrzu bardzo gładko i nie wydawał żadnego dźwięku.

 

Członkowie załogi mieli przygtowaną broń, jednak nie używali jej, gdyż obiekt nie wykazywał żadnych objawów wrogości. Po niedługim czasie, obiekt gwałtownie przyspieszył oddalając się w kierunku południowym. Wg relacji załogi, w miejscu w którym dziwny pojazd zniknął, pojawiły się trzy rozbłyski światła. Robert Crawford oszacował średnicę pojazdu na ok. 40-50 metrów. Ta niezwykła relacja to kolejny już przypadek w którym UFO wydobywa się z wody. Porównując tę ciekawą historię do starożytnych opowiadań Aleutów widać wiele zbieżności i niewykluczone, że to właśnie takie niezidentyfikowane obiekty Aleuci obserwowali od wieków.

 

Warto dodać, że gdy Aleuci wysłuchiwali od Europejczyków i Amerykanów relacje na temat spotkań z ‚UFO’ to czasem odpowiadali, że wg ich legend od dawna widują takie pojazdy na niebie. Zachodzi zatem pytanie czy opowieści Aleutów to tylko mity, legendy i efekt wybujałej wyobraźni tych ludzi czy też może dawne świadectwa spotkań z przedstawicielami istot pozaziemskich na swoich statkach kosmicznych? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, ponieważ istnieją tylko słowne przekazy z dawnych lat oraz jedna współczesna obserwacja UFO. Owszem, przekazy są fascynujące i jak żywo przypominają relacje z innych kultur na całym świecie, jednak ferowanie jednoznacznych wyroków na takiej podstawie byłoby nierozsądne. Na pewno opowieści Aleutów wpisują się w ogólnoświatową siatkę podobnych relacji i choćby z tego powodu warto mieć je na uwadze.

 

Podobne historie opowiadali również spokrewnieni z Aleutami Eskimosi:

 

 

 


  • 5
Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ufo, kosmici, historia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u