Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uśmiechnij się i podaj dalej - czyli jak poprawić humor mijanym ludziom

pozytywne nastawienie karteczki zabawa miejska uśmiech

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

TheWalkingAlive.
  • Postów: 72
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witajcie :)

 

Lubię robić różne dziwne i śmieszne rzeczy dla poprawy humoru (czasem tylko swojego, a czasem i innych).

Podczas rodzinnego spotkania graliśmy w pewną grę towarzyską, która polegała na zwykłym wygłupianiu się co owocowało natychmiastowym śmiechem pozostałych domowników.

 

Wpadłem więc na pomysł, by część tego mechanizmu przenieść w... miasto.

 

O co chodzi?

A o to, by wywołać przynajmniej jeden, krótki uśmiech na twarzy kilku osobom w mieście.

 

Jak chcę to zrobić?

Planuję wydrukować na dość wytrzymałym papierze, na środku, dużymi literami krótki tekst typu "Uśmiechnij się......" a w rogu, mniejszą czcionką "Podaj dalej".

 

Takie małe karteczki (wielkości dużej wizytówki, bądź banknotu) będzie można łatwo zostawić np. na ławce w parku, na siedzeniu w autobusie/tramwaju lub po prostu podać przechodniemu.

 

Osoby nieśmiałe mogą skorzystać z opcji zostawienia karteczki w miejscu publicznym, a te ekstrawertyczne, podejrzewam, że podadzą je komuś.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że część tych 'talonów na uśmiech' wyląduje w śmietnikach, ale może kilka, kilkanaście, zostanie przekazanych dalej... a to już jest sporo uśmiechów w często ponurych miastach (ach... zwłaszcza w poniedziałki :P)

 

Czasem jeden uśmiech w odpowiedniej chwili, nawet taki wywołany zwykłą karteczką z nadrukiem, może poprawić humor na cały dzień :)

 

Warto byłoby dodać jakąś miłą, pozytywną grafikę obok tekstu, żeby karteczka nie była ponura.

 

Wydatek na wydruk i pocięcie jest nieduży i chętnie w to zainwestuję kilkanaście złotych. Nie chcę ciągnąć z tego żadnych profitów, żadnego zarobku... Po prostu chcę zrobić coś, co wywoła uśmiech na twarzy innych osób, nawet jeśli nie będą świadome kto stoi za tym pomysłem. A ja będę, żył ze świadomością, że zrobiłem coś pozytywnego :-)

 

 

Co o tym myślicie? Chętnie przyjmę krytykę i pomysły aby poprawić projekt :)



#2

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi jak najbardziej się podoba ten pomysł. Sama z uśmiecham idę przez życie i wiem, że pozytywna energia jest zbawienna dla dzisiejszych ludzi ;) Ja często tak mam, że lubię się uśmiechać do obcych ludzi, to znaczy w sensie, miło się uśmiechnąć, a nie jakoś tak nienormalnie, jak wariat. :D Zauważyłam, że ludzie często odpowiadają na ten gest uśmiechem, jakby tego właśnie szukali. To miłe uczucie jeśli można spowodować, że na twarzy kogoś pojawia się uśmiech. Jest to, w końcu pozytywna emocja. Ludzie pogrążeni w natłoku przykrych spraw, problemów i smutnych informacji z TV, szukają, choć odrobiny szczęścia. Już to , że coś skłoni ich do uśmiechu - sam akt uśmiechu powoduje w nas uczucie szczęścia. Jak chcesz w ten sposób, uzdrawiać społeczeństwo, to popieram  i życzę ci by się udało :)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 01.07.2017 - 11:42




#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomysł przypomina mi ten film ,,podaj dalej" i taki cytat z innego filmu




#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze raz zobaczę ten temat napisany na nowo to wszystkie kasuję a tobie autorze wlepiam blokadę pisania.

Po grzyba Ci trzy takie same tematy??? Ostatni raz!!!





#5

TheWalkingAlive.
  • Postów: 72
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@TheToxic
Dzisiejszej nocy w godzinach 02:00 a 03:00, portal był niedostępny. Chcąc napisać nowy temat otrzymałem "brak odpowiedzi serwera". Odświeżyłem parę razy stronę, ale przez dłuższy czas problem nadal występował. Nie przypuszczałem, że wasz serwer odbiera dane jednocześnie żadnych nie zwracając.
Postanowiłem wysłać temat w ciagu dnia. Nie zauważyłem, że moja próba odświeżenia strony narobiła kilka identycznych tematów, za co przepraszam.

#6

SceptykParanormalnych.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bez sensu... nie uznaję rzeczy typu "karteczki z pozytywną wiadomością".

 

Mogę napisać "Jesteś najlepszy na świecie, uśmiechnij się" etc. ale za wiadomością nie ma żadnych pozytywnych emocji. Puste gesty.

 

Ludzie to zwierzęta i na pierwszym miejscu zawsze będą stawiać siebie, nic tego nie zmieni przez następne setki lat. Pozdrawiam



#7

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@SceptykParanormalnych

Tak. Ludzie to  zwierzęta... ale zwierzęta nie są takie same. Rożni ich od siebie rozwój mózgu, oraz ducha. Wiele zwierząt nie posiada kory nowej mózgu, która jest rozwinięta u człowieka i u niektórych wyżej rozwiniętych ssaków, które ludźmi nie są. W przeciwieństwie do gadów, człowiek nie skupia się tylko na zaspokojeniu własnych potrzeb i na zabijaniu z zimną krwią. Człowiek ma sumienie - jest również ssakiem. A ssaki to zwierzęta, które z reguły żyją w stadach, rodzinach, opiekują się potomstwem. Już na poziomie ssaczym pojawia się umiejętność niemyślenia tylko o sobie. Na wyższych szczeblach rozwoju pojawia się empatia. A empatia to współodczuwanie, umiejętność "wejścia" w skórę tego drugiego i "spojrzenia" jego oczami.

 

Dla ciebie to tylko zwykła kartka, ale widząc ją nawet nie jesteś tego świadomy, że lekko się uśmiechasz. Tak czy inaczej nieświadomie odbierasz pozytywny bodziec, a twój układ limbiczny to odzwierciedla, pomimo, że twoja świadoma sfera mówi "phi!, co za..." Podświadomość przetwarza informacje nieświadome i świadome. Nawet nie masz pojęcia czemu akurat dziś masz dobry humor, tak bez powodu... a  innym dniem łapie cię dolina i... też nie wiesz czemu.

 

Czasami ukryte w nieświadomości, przedostające się w podświadomość informacje mogą wpływać na twój nastrój , zachowanie, patrzenie na świat...





#8

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomysł mega pozytywny ale czy aby na pewno? 

 

Ludzie dzielą się na różne typy. Na jednym mała karteczka zrobi wrażenie i poda ją w obieg a na innych wręcz przeciwnie, zgniecie ją i wyrzuci do kosza albo gorzej, podrze na kawałki i rozsypie na ziemi. Obawiam się, że nic z tego nie wyniknie dobrego, następne śmieci fruwające w powietrzu. Jak chcesz niby zostawić kartę na ławce? Lekki podmuch wiatru i karteczki zaczną śmiecić po okolicy. Osobiście wyrzuciłabym ją do kosza aby nie śmiecić, nie przylepiłabym jej do ławki czy szyby wiaty przystankowej. Kocham ład i porządek a takie karteczki kojarzą mi się z formą reklamy, nawet nie patrzę co na nich jest napisane, z automatu lądują w najbliższym koszu. Także jestem na nie. Pomysł jak pomysł lecz czarno to widzę.





#9

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Na jednym mała karteczka zrobi wrażenie i poda ją w obieg a na innych wręcz przeciwnie, zgniecie ją i wyrzuci do kosza albo gorzej, podrze na kawałki i rozsypie na ziemi.

Samo podarcie karteczki, to juz jakaś forma rozładowania nerwów ;)

 

Zawsze można to rozkręcić na większą skalę - rozdawać baloniki z napisem " UŚMIECHNIJ SIĘ!!!" albo z emotkamii sugerującymi uśmiech, stawiać, wieszać bilbordy, a w publicznych miejscach, puszczać wesołe nuty. Nie jakieś techno czy coś, ale taką muzykę, która będzie poprawiać humor ludziom i spowoduje u niejednych ... uśmiech. Więcej zabawnych atrakcji na rynkach miast, jakieś konkursy dla strapionych przechodniów. :D SMILE, SMILE, SMILE :D


Użytkownik Endinajla edytował ten post 02.07.2017 - 15:29




#10 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Według mnie, lepiej zamiast hasła "Uśmiechnij się" dać jakiś żart. Większa szansa na poprawienia humoru. Osoba, która ma gorszy dzień widząc napis "Uśmiechnij się" mogłaby się nieźle wkurzyć.

 

 

@SceptykParanormalnych

Niektórzy ludzie zachowują się gorzej od zwierząt, a inni na odwrót. Każdy jest na swój sposób inny, dlatego ciężko określić, czy wszyscy są takimi typowymi zwierzętami.



#11

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Endinajla

 

Jakie to są wesołe nuty?

 

Muzyka dzieli się na różne linie melodyczne. Jedni kochają transe, inni rave, jeszcze inni wolą muzykę poważną. Nie ma jednego rodzaju muzyki co by w każde ucho wpadała. Biorę na przykład siebie, w pracy leci non stop rmf maxx, muzyka tam grana z początku była fajną odskocznią, do czasu... po kilku dniach zaczęła działać mi na nerwy a obecnie jej nienawidzę. Muzykę którą lubię, niestety nie grają w radiu, chociaż lubię różną muzykę tak więc nie wiem jaki rodzaj muzyki masz na myśli. 

 

Z tym balonikiem to wcale nie głupi pomysł, lepsze to niż fruwające kartki po ulicy czy parku. 





#12

TheWalkingAlive.
  • Postów: 72
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakie to są wesołe nuty?


Myślę, że melodia z "Koziołka Matołka" idealnie by się do tego nadała. Nie jest to typowa muzyka, której się słucha nacodzień ale tak bardzo rozpoznawalna i pozytywna, że od razu poprawi humor.

Co do fruwających karteczek po ulicach i parkach... Dostając ulotkę większość ludzi wyrzuca ją do kosza. Wiadomo... zawsze trafi się jakiś troglodyta, który ciapnie ją na chodnik.

Baloniki to dobry pomysł ale trochę mija się z moim pomysłem... każdy lubi balony, nikt nie odda go obcej osobie tak chętnie jak karteczkę.

Poza tym karteczki mogą zostać wydrukowane na papierze eko. Wystarczy deszcz, by się rozpuściła. Problem śmieci z głowy.

Tekst na karteczkach może być różnoraki a "uśmiechnij się" podałem jako przykład. Dobrze sprawdzą się dowcipy, niewinne, zero rasistowskiego, seksistowskiego czy innego podtekstu by nie obrazić kogoś przypadkowo.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych