Skocz do zawartości


Zdjęcie

Abonament


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnio wiele słychać na temat ściągania abonamentu za TV . Nie oglądam telewizji polskiej i nie mieszkam w Polsce.  Wydawało mi się, że skoro telewizja publiczna nadaje programy, to i wypadało by płacić abonament. 

 W Anglii płacę abonament, i mam (a właściwie moi bliscy mają)  dostęp do całej masy kanałów. Reklamy są. Ajakże. Tyle że nie ma ich zbyt wiele. Jak leci jakiś film, to przerywany jest kilka razy reklamami na kanałach komercyjnych, ale w publicznej telewizji, która dostaje kasę z abonamentu, nie ma przerw na reklamę. Znaczy są, ale między programami a nie w ich trakcie, i z reguły jest to kilka minut. 

 

 Dzisiaj wszedłem na jedną ze stron, oferujących stream video, odpaliłem TVP1 na żywo on line, i... przez 30 minut, oglądałem reklamy.  Skończył mi się darmowy dostęp, i nie zobaczyłem nic po za reklamami. Był jeden moment, gdy wydawało mi się że oglądam teleturniej "Postaw na milion" ale i to okazało się reklamą.

 

 Zastanawiam się, co jest nie tak z szefami TVP, że chcą ciągnąć kasę od ludzi z abonamentu, za oglądanie reklam.

 

 Nie wiem. Może trafiłem na zły moment. Ale żeby w publicznej telewizji, finansowanej z abonamentu, oglądać przez 30 minut reklamy jednym ciągiem, to chyba jest przegięcie.

 Nie wiem jak długo trwał ten "bloczek reklamowy"  30 minut mogłem oglądać to za "darmo". Kiedy zacząłem to już trwało. Kidy skończyłem trwało nadal. Jakaś masakra.





#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tvp już od dawna działo sie źle a od kiedy prezesem tej stacji został polityk jedynej słusznej parti to jest jeszcze gorzej.
A żądanie płacenia abonamentu za ten chłam to chamstwo w państwie.



#3

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka spuścizna po PRL, jeśli można mieć coś za darmo to po co za to płacić. Zaraz się inba zacznie xD

https://web.facebook...46610045470036/


Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 17.06.2017 - 19:22




#4

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Orwell miał rację, a na propagandę I kontrolę społeczeństwa potrzeba dużych pieniędzy :).



#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W UK jest zasada: jeżeli posiadasz jakikolwiek sprzęt umożliwiający oglądanie telewizji, musisz za nią płacić. Inspektorzy mają prawo w asyście policji wejść do domu/mieszkania i dokonać oględzin, jeżeli istnieje podejrzenie, że pod danym adresem ktoś oszukuje. Jeżeli posiada się odbiornik czarno - biały, to nie trzeba płacić.

Kary są astronomiczne, więc większość płaci. Mam specjalną kartę (podobną do bankomatowej), udaję się do jednego z wielu punktów PayPoint, które są w sklepach i płacę. W takim punkcie płacę także za prąd i gaz.

Jedno jest pewne, podczas obiadu nie oglądam stu sposobów na czyszczenie kibla, nie oglądam swędzenia, pieczenia i upławów, oraz nikt nie namawia mnie do żarcia leków na wszystko, jak i szorowania zębów. Mam również jedną z polskich platform satelitarnych, którą w porze posiłków wyłączam.





#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie oglądam telewizji od paru lat, w domu nie mamy nawet telewizora bo zepsuł się parę lat temu i ostatecznie znalazł się na śmietniku. Mam nadzieję, że nie będę musiał płacić abonamentu, nie wiem jak chcą to naliczać, kto ma płacić a kto nie.





#7

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Orwell miał rację, a na propagandę I kontrolę społeczeństwa potrzeba dużych pieniędzy :).

 

W czym dokładnie miał rację? Bo on dużo różnych rzeczy mówił i pisał.

 

Tak jak wyżej, ja również od paru lat nie oglądam telewizji, a jak jeszcze oglądałem to i tak głównie zagraniczne kanały dokumentalne. Powiem tak, może niezbyt empatycznie - ludzi którzy w ogóle mają ochotę oglądać takie kanały jak TVP1/2, Polsat i TVN nawet mi nie żal. Niech się pomęczą z tymi reklamami, może ich też to w końcu odstręczy od telewizji, która ostatnio szczególnie schodzi na psy. Kanały informacyjne prześcigają się w formach manipulacji, a poza tym tylko głupawe seriale, niezbyt wyszukane seanse filmowe i wszystko przerywane oczywiście durnymi reklamami. Czego mi szkoda to właśnie ludzkich pieniędzy, które na to idą. Nie wiem tylko jak z tymi tematycznymi kanałami Telewizji Polskiej jak TVP Historia, TVP Kultura czy TVP Sport, tego już dawno nie widziałem. Muszę się natomiast przyznać, że właśnie w tej chwili szukając informacji na temat w internecie natknąłem się po raz pierwszy na coś takiego jak TVP Parlament. Nie miałem pojęcia o istnieniu takiego kanału, ale coś takiego może być pożyteczne jak kogoś interesuje polityka, w końcu mamy to państwo demokratyczne więc te 5-10% głosujących z głową ma prawo pilnować jak się sprawują w pracy wybrańcy ludu.





#8

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W czym dokładnie miał rację? Bo on dużo różnych rzeczy mówił i pisał.


1984



#9

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

W UK jest zasada: jeżeli posiadasz jakikolwiek sprzęt umożliwiający oglądanie telewizji,

 

W Polsce jest to samo i jak dla mnie jest to prawo mega przestarzałe. Dzisiaj na streamingu telewizję można oglądać de facto nawet na smartphonie, o komputerach pokroju laptopów czy PC już nawet nie wspominam. Wychodziłoby na to, że praktycznie każdy posiadać wyżej wymienionych urządzeń musi płacić abonament, bo możliwość oglądania jak najbardziej ma. A czy ogląda? To już niestety nikogo nie interesuje.

 

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu wprowadzenie reklam. TVP i tak często robi co może byleby te reklamy wtrynić tam, gdzie ich być nie powinno (vide dzielenie programów na "części" pomiędzy którymi można wyświetlać reklamy). Obowiązkowy abonament dla wielu ludzi jest po prostu niesprawiedliwy, bo telewizji nie oglądają, a odbiornik jakiś mają.





#10

Gorti.
  • Postów: 100
  • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oglądanie telewizji w 2017 roku to trochę jak jeżdżenie furmanką w 1967 roku. Można, tylko po co, skoro w internecie można obejrzeć to samo i to o tej porze o której chcesz. Ściąganie abonamentu nic nie da, bo telewizja jest skazana na porażkę. Oczywiście proces ten potrwa wiele lat, ale po młodym pokoleniu widać, że praktycznie nie ogląda już telewizji.



#11

Children of the Sun.
  • Postów: 101
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba będę płacił, co innego mi pozostało? :(

 

Nie ma żadnych protestów w mojej okolicy, jak by były to bym poszedł. Słyszałem, że przyznają 1500 zł kary, nie zamierzam się z nikim sądzić, bo się na tym nie znam, jedyne co mi pozostaje to posłusznie płacić.

 

Telewizję oglądam - tylko kanały informacyjne: tvn, tvp, polsat.

Oglądam między innymi po to, by zobaczyć jaką propagandówą walą właściciele stacji w umysły ich odbiorców...a odbiorcy w większości to kupują, żyją serwisami informacyjnymi i serialami paradokumentalnymi :(


Użytkownik Yen edytował ten post 20.06.2017 - 17:42




#12

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słyszałem, że przyznają 1500 zł kary, nie zamierzam się z nikim sądzić, bo się na tym nie znam, jedyne co mi pozostaje to posłusznie płacić.

 

Tak dokładnie takie są kary, moja matka taką dostała. było to dwa lata temu a dotychczas jeszcze nie zapłaciła bo można się od niej odwoływać.

Oglądam głównie programy przyrodnicze a jeśli chodzi o kanały informacyjne to TVP i Polsat. Generalnie telewizor służy mi głównie za dźwięk tła, aby nie siedzieć w ciszy :)







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych