Skocz do zawartości
Zdjęcie

Memorial Mound - nawiedzony dom pogrzebowy

dom pogrzebowy duchy nawiedzony

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

TheToxic

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1315
  • Tematów: 48
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Istnieje wiele miejsc, które budzą w odwiedzających je osobach lęk i niepokój. Czasem o dreszcze przyprawia historia danej budowli, innym razem zaś ma po prostu mroczny klimat. Bywa i tak, że o tym, jak odbierany jest budynek decyduje jego przeznaczenie czy wykorzystanie. Czy ktokolwiek może czuć się dobrze i komfortowo w domu pogrzebowym czy mauzoleum? Na liście miejsc uznanych za najstraszniejsze figuruje Memorial Mound w Alabamie.
 
W latach sześćdziesiątych nastoletni Clyde Booth rzucił szkołę. Szukał zajęcia, które pozwoliłoby mu się utrzymać. Wujek, który był grabarzem, zaproponował mu zatrudnienie. Clyde przyjął ofertę, jednak szybko doszedł do wniosku, że praca fizyczna nie do końca mu odpowiada. Dodatkowo widział zaniedbania i brak szacunku do zmarłych. Zafascynowany dawnymi metodami pochówku, zaczął poszukiwać sposobu lepszego, pełnego szacunku żegnania najbliższych. Od 1969 roku chłopak zaczął badać rzymskie katakumby i kopce. Zachwycało go, że są zbudowane tak, że nadal istnieją i można je zobaczyć. Booth znalazł cel w życiu - chciał zbudować mauzoleum, które przetrwa wiele wieków. Po latach zgłębiania historii i architektury rzymskich katakumb i indiańskich cmentarzysk kupił w Bessemer w Alabamie położoną wśród wzgórz działkę wielkości szesnastu hektarów i zaczął budowę miejsca pamięci zwanego Memorial Mound.
 1.jpg

 

Budowla pochłonęła wszystkie oszczędności Clyda Bootha. Jej fundamenty sięgają dwóch i pół metra w głąb ziemi. Na ośmiu poziomach znajdowały się metalowe półki, na których umieszczane są trumny. Żałobnicy mieli zakaz wchodzenia do podziemi, jednak zbudowano dla nich pomieszczenie, w którym mogli złożyć kwiaty pod tablicą z brązu upamiętniającą ich bliskiego. Na specjalnym ekranie mogli oni wyświetlić zdjęcia i wideo zmarłego oraz jego notkę biograficzną. Kompleks zawierał również kaplicę, krematorium i kostnicę. Oficjalne otwarcie miało miejsce w 1992 roku. Średnia cena pochówku w tym miejscu wynosiła ok. 2000 dolarów.
 
Zamysł był ciekawy, jednak domy pogrzebowe nie chciały kierować ciał do Memorial Mound. Za życia Booth twierdził, że to spisek skierowany przeciwko niemu. W kompleksie pochowano jedno niemowlę i osiem osób dorosłych. W 1994 roku władze uznały, że Booth nie uzyskał wszelkich niezbędnych zezwoleń. Mimo tego, właściciel nadal dokonywał tam pochówków. Oficjalnie obiekt zamknięto i zapieczętowano w roku 2000. Znajdujące się tam trumny przeniesiono na inne cmentarze.
 
Clyde Booth zmarł w roku 2009 na atak serca. Obiekt trafił w ręce jego spadkobierców. Stał opustoszały. Fakt ten wykorzystali miejscowi rabusie i wandale. Okazało się, że z powodu złego zabezpieczania ciał na terenie Memorial Mound natknąć się można było na porozrzucane szczątki ludzkie. Wszędzie znajdowały się również środki do balsamowania zwłok, trumny i urny. W jednym z pomieszczeń znaleźć można podobno urnę z gnijącym ciałem. Upiorne wrażenie robią sztuczne kwiaty, którymi ozdobione są trumny. Część odwiedzających to miejsce osób przynosi również świeże kwiaty.
 
Miejsce to zyskało ponurą sławę. Szybko pojawiły się plotki o tym, że jest nawiedzone. Stało się celem wypraw łowców duchów. W sieci pojawiły się kręcone w katakumbach filmy wideo. Obiekt jest opuszczony i zamknięty. Wyprawy odbywały się w świetle latarek, przez co miejsce to wygląda na jeszcze straszniejsze. Podobno w kompleksie spotkać można ducha Bootha. Samo miejsce robi upiorne wrażenie. Osoby, które je odwiedzają mówią o tym, że czują niepokój, nagłe zmiany temperatury, dziwne odgłosy. Często zdarza się, że widać przesuwające się cienie. Rozkładające się ciała i wyciekające z nich płyny spowodowały, że w samym mauzoleum i w jego okolicy wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach. Miejsce to jest przygnębiające i ponure. Jego atmosfera sprawia, że każdy, kto tu przychodzi, czuje się w tym miejscu źle. To jedno z najstraszniejszych miejsc na ziemi.
 
Jesienią 2016 roku kompleks Memorial Mound został wystawiony na sprzedaż.

 

źródło
Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: dom pogrzebowy, duchy, nawiedzony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u