Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sytuacja na paranormalne (Sceptycy vs Wierzacy)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Slowem wstepu - vortal paranormalne jest dość specyficznym miejscem, ponieważ nie tylko traktuje o zjawiskach paranormalnych, czyli takich których racjonalnie nie da się wyjaśnić, ale jest tu również ciekawy system oceniania, czyli można dawać tutaj komuś nie tylko "lajki" lecz również "dislajki", czyli można kogoś uhonorować za zasługi jak i "ukamienowac" hehe :D

Ale nie tylko dlatego - od zarania dziejów trwa tutaj bitwa dwóch wpływowych frakcji - Sceptyków i Wierzących zwanych tez Zwolennikami. Pierwsi z nich jak sama nazwa wskazuje są nastawieni sceptycznie wobec zjawisk para, drudzy natomiast wręcz przeciwnie. Wydawać by się mogło ze to ci drudzy są dominującą grupa na forum, że względu na nazwę vortalu. Rzeczywistość jednak jest zgoła inna. To Sceptycy są bardziej wpływowa klika, mają swoich reprezentantów osadzonych w najwyższych szczeblach władzy, ponadto ich siła tkwi tez w niesamowitym zgraniu. Gdy któryś reprezentant ma poleć w dyskusji niemalże natychmiast pojawia się w jego miejscu dziesięciu kolejnych, system oceniania tez dobrze wpływa na PR, bo jest dobrym narzędziem propagandy. Zwolennicy zjawisk para natomiast są mniej liczni i rozproszeni wobec czego paradoksalnie portal ten jest obecnie zdominowany przez ludzi którzy nie wierzą w owe cuda i dziwy, co doprowadza często do sytuacji w których ludzie opisujący swoje historie zostają przyssypani fala cynizmu i giną pod kanonada pocisków, bardzo często wywołujących rozbawienie, wiec karuzela dissów się kręci. Ja sam wymykam się podziałom gdyż mimo że w większość rzeczy szczególnie czyjeś historyjki nie wierzę to uważam że duchy i różne byty istnieją, ogółem jestem pragmatykiem i gdy coś mi nie pasuje to twardo rozprawia się z oponentem obojętnie czy to Sceptyk czy Wierzacy, lecz gdy ktoś jest kumaty to potrafię z nim zbić pione i okazać szacunek.

A wy jak się na to zapatrujecie? Do jakiego stronnictwa należycie? Czy może wymykacie się podziałom? Zapraszam do dyskusji i zachęcam do dzielenia się ze swymi poglądami.



#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ten temat to powstał w celu jakim? Skoro sceptycy mają silniejsze argumenty, lub w ogóle argumenty jakiekolwiek, a zwolennicy nie mogą ich obalić - to co w tym dziwnego, że wygrywają dyskusje? A, że sceptyków jest więcej - widocznie ludzie są coraz twardziej stąpający po ziemi, swoje przeżyli i wnioski wyciągnęli. Żadnej sensacji tutaj nie widzę, sceptycy, jak się im pokaże i udowodni zjawisko paranormalne, przyznają rację. Przynajmniej ja tak zrobię. Bardzo chętnie w zasadzie, bo sam czekam i chciałbym przeżyć paranormalne doświadczenia na różnych polach. Tylko, że ja uważam, że jak ktoś skupia się na obowiązkach, karierze, rodzinie, to nie ma czasu na pierdoły - a, że teraz każdy poważny człowiek się na tym skupia, może dlatego jest więcej sceptyków. 

Jak ktoś siedzi na garnuszku rodziców, baluje na studiach i ma czas na wymyślanie swoich ideologii i fantazjowanie i demonach, to zakłada tematy, które przeważnie kończą się zgaszeniem argumentami sceptyków.

Ale i ci balujący, w pewnym momencie życia, będą musieli do niego podejście zmienić, i wtedy wiele się zweryfikuje. Jak wracam po 12h ciężkiej pracy, muszę zająć się dziećmi, a potem wstać o 6.30 i cisnąć dalej, to jak mi się po nocy jakiś sukkub będzie plątał i nie dawał spać, to klapsa w czoło dostanie i sobie pójdzie :)





#3

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie musisz się oburzac kronikarz, temat nie ma na celu atakować sceptyków, tylko napisania własnych wniosków na ten konflikt. Oraz wyjaśnieniu czemu panuje taka wrogość między dwoma frakcjami

Użytkownik Blantinho edytował ten post 05.12.2016 - 20:16




#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O jakim konflikcie bredzisz Blancik? Kiedyś tutaj to konflikty były, a teraz to jest mamałyga i przedszkole. Nie szukaj problemów, tam gdzie ich nie ma.





#5

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skoro tak piszesz Staniq...jednakże ta mamalyga jest pozostałością po większych bitwach słownych i wg. mnie walka o wpływy dalej się toczy, dlatego warto o tym porozmawiać w wyznaczonym do tego miejsxu



#6

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat który założyłeś jedynie może wywołać lub pogłębić konflikt (którego nie ma w mojej ocenie).

Jest jedynie prowokacją do wylewania jakiś żali i skupiania się na czymś czego nie ma. 

Zamiast tego mógłbyś założyć jakieś ciekawe tematy paranormanle, historyczne czy jakie tam Cię interesują.





#7

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmmm...może poczekajmy na więcej opinii również z innego środowiska, w mojej ocenie nie ma tu żadnej prowokacji, poza tym jestem obiektywnym obserwatorem i chciałem poznać tez opinie innych userow by zbadać czy tylko ja tak myślę, zzresztą jak widzę moderacja będzie nad nim czuwać wiec wątpię by zrodził się tu jakiś pucz :)



#8

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Rencami i nogami popieram uwagi Blantinho. Przewaga Sceptyków jest przytłaczająca tak bardzo, że w pułapkę "sensacyjnego odkrycia" wpadają nowicjusze. Inni wolą milczeć wobec argumentów: pokaż zdjęcie, udowodnij, kiedy, o której godzinie, itp, itd.

Przypuszczam, że Paranormalnych z prawdziwymi przeżyciami jest bardzo wielu, jednak wolą swoją wiedzę i wspomnienia tego, czego doświadczyli zachować dla siebie z obawy ośmieszenia.

Mam też jednak wielki szacunek dla Was koledzy, za wiedzę, dociekliwość i upór w trwaniu przy swoich przekonaniach. Szczerze.

@Kronikarzu. Nie wszyscy balują. Są też inni co dociskają, jednak mają na tyle siły i ciekawości, że zadzierają wysoko głowy i patrzą w niebo. A tam... nie wszystkie jasno błyskające punkciki są gwiazdami, którymi się nam zdają.



#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i koronny argument :D zasypują mnie pytaniami o jakikolwiek dowód, bo mi nie wierzą! Jak oni mogą? Powinni od razu mi przyklasnąć i pogratulować ducha/ufo/yeti...





#10

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O tym właśnie pisałem - pełne zgranie i świetna kooperacja. Jak myślicie czy Wierzacy gdyby podpatrzyli od Kronikarza i jego ziomkow ich modus operandi mogliby uzyskać dominację nad vortal em? Zapomniałbym napisać o najważniejszym - ośmieszenie oponenta

Użytkownik Blantinho edytował ten post 05.12.2016 - 20:52




#11

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Dla mnie to jest prosta sprawa: jeśli jakiegoś zdarzenia nie da się wyjaśnić w racjonalny sposób, jeśli są jego obiektywni świadkowie, oraz obiektywne dowody, to mamy do czynienia ze zdarzeniem paranormalnym. Ale jak na razie nie widziałem ani jednego zdarzenia, które spełniałoby te proste wymagania. Czasem nie ma nawet z czym dyskutować, bo wierzący nie są w stanie przedstawić obiektywnych dowodów jednocześnie odrzucając całkowicie racjonalne wyjaśnienia. A ich sytuacji nie poprawia cała masa ludzi, którzy zwyczajnie zmyślają lub wmawiają sobie paranormalne zdarzenia, by zwrócić na siebie uwagę, dowartościować się albo potrollować. Nie bez powodu popieram ideę stworzenia nagrody "szczekającej firanki"...

Użytkownik Urgon edytował ten post 05.12.2016 - 20:54




#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wierzący to raczej nie... ale zwolennicy czemu nie?... Brak im tylko zawsze dowodów, bądź logicznych argumentów, bądź brak im logiki, bądź bredzą ja Piekarski na mękach, bądź... bądź...





#13

amatorspokoju.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś tu próbuje się doszukać konfliktu na siłę. Nie dopatrzyłem się na tym forum żadnych frakcji. Rzeczywiście, sceptyków jest wyraźnie więcej. Mimo to ja, jako osoba dopuszczająca możliwość istnienia zjawisk paranormalnych (a nie ślepo w nie wierząca) nie czuję się w jakikolwiek sposób osaczona ani atakowana. Wszyscy tutaj jesteśmy partnerami dyskusji które toczymy, by wspólnie poznawać trudne do racjonalnego wyjaśnienia zjawiska. Nie uda nam się to, jeśli będziemy toczyć nic nie warte wojenki forumowe, podczas gdy możemy wspólnie wypracowywać trafne wnioski na podstawie naszych zróżnicowanych poglądów i stanowisk.



#14

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ty nazywasz to "koronnym argumentem", a ja powodem, przez który wiele osób milczy. Tak uważam. Jak dyskutować z Wami, jeśli My nie mamy Waszych ulubionych argumentów?

Najprościej przyjąć że widziałem, co widziałem, a inni i tak nie dadzą temu wiary. I nie chodzi tu o przekonanie kogokolwiek do swoich racji.

Jeśli powiem że boli mnie głowa, to każdy okaże współczucie i może pocieszy. Bo w zasadzie każdy taki ból kiedyś odczuwał.

Jeśli powiem, że spotkałem piękną kobietę i rozmawiałem z nią, to wielu będzie zazdrościć i ciekawić o czym z nią rozmawiałem, jaka była miła itp. Ktoś może zapyta o fotkę ale nie będzie to nachalne - pokaż, to uwierzę!

Kiedy jednak powiem, że widziałem UFO, to nikogo nie zaciekawi fakt sam w sobie tylko niezbity dowód - foto!

Foto nie ma i nie będzie. A nawet jeśli by było, to i tak zostanie uznane za fotomontaż.

 

 



#15

malylolo.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem ani wpływowy ani znany lecz jestem obserwatorem tego forum już sześć lat i według mnie ta część Sceptyków jest potrzebna. Kiedyś było podobne forum i to na bardzo dobrym poziomie lecz zabrakło właśnie tych sceptyków i teraz jest to forum gdzie głównymi tematami są :" czy jestem wilkołakiem ?", "Piecze mnie skóra, jak sprawdzić czy jestem wampirem?" i są to tematy na forum na ładnych kilka stron. Ta część sceptyków u nas trzyma jeszcze tych dziecięcych użytkowników forum najdalej jak się da. Może rzeczywiście ton ich wypowiedzi jest dość specyficzny ale po latach spędzonych na forum i tysiącach historii typu :" TO BYŁ NA 100000....% DUCH!" kolejne takie historyjki są po prostu męczące. Jeżeli ktoś naprawdę szuka pomocy na tym forum tą ją znajdzie, jest tutaj parę użytkowników którzy znają się na rzeczy i pomogą lecz najczęściej ta pomoc udzielana jest w prywatnych wiadomościach. Pozdrawiam serdecznie obie strony "konfliktu" :)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych