Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ulubiona gra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#46

servus124.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Saint row 3 i 4, unikalem dlugo tych dziwacznych pseudo gta wytworow, ale zaluje ze wczesniej w to nie zagralem. Obie czesci mnie totalnie rozlozyly na łopatki.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#47

ozidi.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obecnie moją ulubioną jest Runes of Magic. Spędziłem na niej mnóstwo czasu. A z gier offilne to seria Wiedźmina i Gothic :)



#48 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Lubię grać w szachy.

A z PCtowych to Wiedźmin, Bf'y Dark Souls i chyba można dorzucić Hitmana.



#49

Dikej.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak ogółem grą, która zabrała mi najwięcej z życia jest CS. Brałem udział w licznych turniejach z mniejszymi i większymi sukcesami i w sumie do tej pory juz gram, ale tylko dla odprężenia po pracy. :)



#50

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Nie wiem czy ulubiona, ale na pewno najbardziej stylowa gierka w jaką grałem. :D


Użytkownik owerfull edytował ten post 21.07.2017 - 17:12


#51

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jako fan STALKERa dorwałem niedawno moda, STALKER: Call of Chernobyl. Mocno wciąga.





#52

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam ograne wszystkie trzy części STALKER'a. Jest to pozycja  usadowiona jak na razie na szczycie ulubionych. 

Mam linka do modów i instrukcji ich instalacji:   https://stalkerteam....cja-instalacji/

 

Następna pozycja to Metro - obie części, Far Cry 4, Call of Duty, Battlefield (cała seria), Medal of Honor (wszystkie części). W Wolfensteina grałem przez pięć długich lat. Jeszcze kilka innych pozycji, ale STALKER, to gra, do której wciąż wracam. Spróbuję przy najbliższej instalacji dołożyć tego moda.





#53

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten mod jest naprawdę kozacki. Również mam ukończone wszystkie 3 części najbardziej podobało mi się Clear Sky, które skończyłem chyba 6 razy :) przymierzałem się do STALKER: Lost Alpha ale po opiniach o nim zrezygnowałem.

Następna pozycja to Metro - obie części

 

Tak to prawda dobra gra z klimatem jak dla mnie jeszcze lepszym niż w stalkerze, ale niestety zbyt liniowa i gra niestety na jeden raz.





#54

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Metro jak dotychczas ograłem chyba dwa razy i mnie nie ciągnie, ze względu na właśnie liniowość rozgrywki. Uwielbiam FPS'y z otwartym światem, gdzie mogę iść dokąd zechcę i grę rozgrywać według własnego schematu. STALKER ma tą zaletę, podobnie jak Far Cry. Potężne mapy, gdzie przejście na piechotę z jednego końca na drugi trwa 20 minut. W Metro takiej przyjemności nie było, często przejście możliwe było tylko jedną drogą.

 

Tak przy okazji gifa znalazłem:                                1fa.gif





#55

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Minusem otwartych światów jest to że za dużo czasu im się poświeca, "a tu se pójdę a i może zobaczę co tu jest" i nagle patrzysz i mija 5 godzin :)

Co do Far Cry to fajna gra ale mnie jakoś nie porwała, bardziej do gustu przypadł mi Far Cry: Primal. Nie jestem wielkim fanatykiem gier ale tak dwa razy w tygodniu przysiądę się do gry to dobre parę godzin przy niej spędzę. Swojego czasu ogrywałem też pewien egzotyczny wynalazek o nazwie Spintires, symulator ciężarówek w radzieckiej tajdze :)





#56

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Otwarte światy nie mają znaczenia jeśli sama rozgrywka nie wyróżnia się niczym specjalnym i nie jest solidnie wykonana. Przykładem tego niech będzie Horizon Zero Dawn - gra fajna, ale po 50 godzinach odłożyłem ją na półkę, w porównaniu do Wiedźmina 3 ( z którym jest porównywana zresztą ) jest uboga w zadania poboczne i nie posiada systemu walki, który działa jak w bardziej klasycznych grach cRPG. Brak staminy sprawia, że gra się jakby to było dosłownie "beat 'em up", już nie mówiąc o małych możliwościach w rozwoju postaci i tym, że każdy na dalszym etapie gry używa jednej zbroi. Najlepsze gry są zapełnione treścią po brzegi, przykładami niech będą serie takie jak:

 

* Wiedźmin - We wszystkie części włożymy kilkadziesiąt godzin i zauważymy, że każdą minutę poświęciliśmy na rozmowę, walkę, lub poszukiwanie czegoś. Nie ma bezsensownego biegania po mapie, ponieważ questów jest za mało, lub walki nie angażują nas wystarczająco. Nawet Wiedźmin 3 mimo otwartej struktury świata uniknął tego problemu.

 

* Souls - Tutaj treścią jest walka i tylko walka, gra jest wypełniona przeciwnikami po brzegi, do każdego trzeba podchodzić ostrożnie i nauczyć się go pokonać poprzez wyczucie bezpiecznego momentu na zadanie ciosu.

 

* Persona - Przeszedłem 5 i gram w 3, w tych grach nie ma nawet momentu kiedy popadamy w żmudne i powtarzalne czynności. Fabułę śledzimy ręcznie w formie powieści wizualnej, walki są taktyczne i angażujące, świat ma w zasadzie parę "korytarzy", które można zwiedzać i prowadzić rozgrywkę w nich. To ogranicza momenty w stylu "nie mam nic do roboty, gdzie są questy, nie wiem gdzie iść".

 

FPSy to inna kategoria, ale jeśli miałbym wymienić najporządniejszego, wciągającego FPSa w jakiego ostatnio grałem, to na pewno byłby to BF1 i mam tutaj na myśli tryb wieloosobowy będący esencją tej gry.


Użytkownik owerfull edytował ten post 21.07.2017 - 21:37


#57

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

* Wiedźmin - We wszystkie części włożymy kilkadziesiąt godzin i zauważymy, że każdą minutę poświęciliśmy na rozmowę, walkę, lub poszukiwanie czegoś. Nie ma bezsensownego biegania po mapie, ponieważ questów jest za mało, lub walki nie angażują nas wystarczająco. Nawet Wiedźmin 3 mimo otwartej struktury świata uniknął tego problemu.

Fakt. w Wiedźminie zawsze jest coś do zrobienia. Nawet jak latasz po opłotkach, to i tak zawsze coś z tego wyniknie. Moim zdaniem, najlepsza tego typu gra na świecie. 





#58

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Otwarte światy FPS'ów STALER'a to inny temat, bo samo przemierzanie mapy nie jest takie bezsensowne, gdyż ma często wpływ na fabułę. Walka z jakąś postacią, rozmowa, znaleziony artefakt, czy przedmiot, który znaleźliśmy, a który ktoś poszukiwał. Nie uproszczałbym tak bardzo.

Gry posiadające rdzeń fabularny zawsze dostarczają radochy, ale pod warunkiem nieliniowości rozgrywki. Niestety, w Wiedźmina nie grałem, bo to nie moje klimaty. Nie lubię gier z widokiem na postać drugiej osoby, ale to tylko kwestia gustu. Po prostu widok pierwszej osoby mi odpowiada, dlatego np. Assassin Creed był grą dla mnie na raz. 





#59

Maleficent-Advisor.

    Maleficent-Advisor

  • Postów: 66
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uwielbiam Alice Madness Returns. Nieważne, ile razy ją przeszłam, ile outfitów DLC już przetestowałam, jak dobrze znam poziomy - ta gra zawsze odkrywa przede mną coś nowego. Postać dr Bumby'ego to miodzio, podobnie jak kreacja Pris Whitless, Lizzie lub samej Alicji. Wizualna oprawa gry pieści oko i zmysł estetyczny. 

Z innych gier - Warband (mimo przewidywalności rozgrywki etc.), Jade Empire lub Fable. Jakoś tak... 



#60

Xannot.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Half-Life, ogólnie cała seria, ale najbardziej to jedynka.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych