Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzone mieszkanie? Pomocy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Beniamin.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Zaczne od początku. Mam 21 lat i razem z moją dziewczyną wynajeliśmy kilka miesięcy temu mieszkanie w centrum miasta. Od początku słyszeliśmy dziwne dźwięki nie mające (wg nas) wytłumaczalnej przyczyny. Ostatnio wszystko bardzo sie nasiliło i zaczyna być źle. Od miesiąca prawie każdej nocy miewam koszmary kończące się paraliżem sennym. W nocy czujemy czyjąś obecność i słyszymy dźwięki czyjejś obecności w domu. Dźwięki te są tak silne, ze przez pewien okres spaliśmy z nożami obok łóżka podejrzewając, ze jakimś cudem ktoś wchodzi przez okno. (1 pietro). Czesto slyszelismy tak silne uderzenia w sasiednim pokoju, ze oboje zrywalismy sie na rowne nogi. Taka historie moze napisac kazdy, ale od 2 dni zaczalem zbierać dowody tego co się dzieje. Wykonałem w piątek poznym wieczorem kilka zdjeć i na jednym widać coś jakby zjawe czarnego psa. Miejsce to odbija sie w lustrze i doskonale widać, ze nic tam nie ma. Od kilku tygodni mamy kota. 3 dni temu nagle i bez przyczyny zaczal przeraźliwie miałczeć. Po kilku minutach postanowiliśmy biec z nim do wet bo ledwo żył. Dostał leki i dochodzi do sb ale jest ciezko. Wczoraj wieczorem ledwo przytomny na lekach wstal i zaczal wpatrywać się w coś? Gdy oglądałem z dziewczyną film w salonie. Postanowilem nagrać pokój i sprawdzić czy na nagraniu coś zobacze bo czytając art na temat kotow trafilem na jedwn mowiacy, ze koty podobno widzą wiecej niz ludzie. Na nagraniu widać sporą ilość orbów. Tak mam to nagranie. Wstawie je jeszcze dziś rano poniewaz chcialbym usunać z niego dźwięk bo nasze przerażone głosy brzmią żałośnie. W tym samym czasie zrobiłem również zdj mieszkania z pozycji w ktorej siedzialem w salonie. Jedno jest dość dziwne. Mozliwe, ze sie nakręcam ale widać na nim jakby twarz (szarak? Czaszka?) Linki do zdjec umieszcze na dole. Pewnie zorientujecie sie o ktore zdj chodzi. Twarz widać w lustrzanym odbiciu wejscia do sypialni. Konkretnie prawym gornym rogu. Postanowiłem rownież nagrać na dyktafon w tel dźwięki które słychać nocą. Włączyłem nagrywanie i polozylem tel na szafce w przedpokoju. Na nagraniu nie słychać niestety nic wartego uwagi bo trwa zaledwie 5min. (Dziś rano wstawie wszystkie nagrania) zauważyłem na nim jednak coś dziwnego. Przez całe nagranie słychac powtarzające się co chwile i trwające ok 5 sekund dźwięki podobne do zwarcia elektrycznego. Pomyslalem, ze to wina tel. Kolejne nagranie telefonem dziewczyny i to samo + szepty przez połowe nagrania a pod koniec jakby ciche krzyki coś powtarzające. Rowniez wystąpiły "zwarcia". Mam w domu kilka tel wiec na nich również nagrałem nasze mieszkanie nocą. W każdym tel występują powtarzające się dźwięki "zwarcia" i inne rzeczy ktore wymagają obiektywnej opinii bo moze sie nakrecam. Dźwięki zwarcia nie występują podczaa nagrywania poza mieszkaniem. Wiem, ze dzieje się tu coś złego. Ja oraz moja dziewczyna odkrgwamy rankiem siniaki ktorych pochodzenia nie umiemy wytlumaczyć. Wiem, ze siniak nie wychodzi od razu ale glupi nie jestem i wiem co sie dzieje z moim ciałem. Od kiedy tu mieszkamy (3 miesiące) nie czuje sie zbyt dobrze. Bardzo pobladłem i nie mam na nic siły. Ciągle mógłbym spać mimo, że nie jestem zmęczony. Nie mam apetytu i dziwnie sie czuje. Codziennie bede starał sie zbierać nowe dowody i bardzo chetnie zaprosze do sb ludzi ktorzy znaja sie na takich rzeczach i beda w stanie nam pomóc.
Zdjęcia. Przepraszam za zew serwer, podaje linki bezposrednie:
"Zjawa psa" widoczna na dole drzwi na prost od toalety. Drzwi wejsciowe po lewej i od salonu, po prawej byly zamkniete.
https://www.imageupl...1015_014657.jpg

Dziwna twarz widoczna w odbicu wejścia do sypialni na gorze po prawej:
https://www.imageupl...1016_005059.jpg
Kilka sekund wcześniej zrobiłem zdj tego samego miejsca i nic takiego na nim nie widać. Zamieszcze je dla porownania. Zostalo zrobione mniej niż min wcześniej.
https://s14.postimg....1016_005021.jpg

Teraz mamy godzine 3.17. zamiast spać leże i zastanawiam sie czy dożyje rana. To co sie tu dzieje nie jest normalne. Prosze o pomoc. Zamieszczam ten post i przygotowuje nagranie orbów oraz nagrania na dyktafon w telefonie do wstawienia. Wstawie je rano. Moze przez noc zrobie jeszcze kilka zdj i bedzie na nich cos widać. Nie wiem czy to istotne ale próbowałem wykonać tydzień temu ewokacje Boga Merkurego myslac, ze pomoze gdy bede o to prosił. (Wiedza z jakiegoś forum magicznego. W desperacji lidzie robią wszystko) Od tamtej pory jest dużo gorzej.
Pierwsze nagranie robione moim tel. (Praktycznie nowy huawei p8 jezeli to istotne. Dzwieki zwarcia nigdy wczesniej nie wystepowaly) kolejne nagrania wstawie rano ponieważ mam je na innych telefonach i bede musiał to pozgrywac. Link do nagrania:
http://vocaroo.com/i/s1LxtJJd6SeK
W kazdej chwili moge zrobić kolejne nagrania a ich tworzenie udokumentować na video aby potwierdzić występowanie tutaj tych dziwnych "spięć". Na powyższym nagraniu nie słychac niczego dziwnego, przynajmniej wg mnie. Chodzi o same spiecia. Nagranie z szeptem o ktorym pisalem wstawie rano poniewaz bylo robione tel dziewczyny i tam sie znajduje a nie chce jej budzić. Tam rowniez wystepują "spięcia".

Użytkownik Beniamin edytował ten post 17.10.2016 - 02:43

  • 0

#2

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

no to tradycyjnie, kamera i nagrywać mieszkanie oraz sproboj zakupić EVP. pewnie tradycyjnie wątek umrze ale ciekawe masz podejście


  • 0



#3

Beniamin.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przed chwilką wykonałem kolejne nagranie dźwiękowe, niestety tylko moim tel i odkryłem, że dźwięki "zwarcia" na nagraniach nie występują w sposób regularny. Dźwięki te potrafią zanikać i pojawiać się w różnych poziomach intensywności oraz roznych odstepach czasowych. Nie odkryłem jeszcze od czego ich występowanie oraz intensywność zależy. Wstawiam tutaj link do tego nagrania. Tel położyłem obok mnie na łóżku i włączyłem nagrywanie z czystej ciekawości, ponieważ znów usłyszałem w przedpokoju niepokojące dźwięki. Oto ono:
http://vocaroo.com/i/s0JStssKWCja
Słychać tam momentami jak oddycham wiec nie zwracajcie na to uwagi. Chodzi głównie o te dźwięki "zwarcia" ponieważ one zastanawiają mnie najbardziej.

Tak jak radzicie od jutra bede nagrywać mieszkanie nocą i udostepniać nagrania gdy pojawi sie na nich coś wartego uwagi.
  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaznacz tą twarz i psa, bo nie wiem o czym mówisz.
Wygląda na to że nakręciłeś się na duchy. Przestaw się na myślenie racjonalne.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 17.10.2016 - 06:38

  • 1



#5

ReSanter.
  • Postów: 8
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może spróbuj się dowiedzieć coś o tym domu/mieszkaniu. Co z poprzednim mieszkańcami? Mieli takie same problemy?
  • 0

#6

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Warto zwrócić uwagę na to, że w większości przypadków, nawet jeżeli przedstawiane są dowody obecności ducha, to dostrzega je tylko poszkodowany. To najlepszy sposób żeby stwierdzić czy się nakręcasz. I wg tego co przedstawiłeś to tak, nakręcasz się. Ja totalnie nic nie widzę na tych zdjęciach.

 

Jak stary jest budynek? Czy jest możliwość, żebyście z dziewczyną byli podtruwani metalami ciężkimi? (mieszkacie w Krakowie np? żart. wybaczcie.)

Zróbcie sobie szybko z dziewczyną badania krwi. Na krzepliwość, hemoglobina i w ogóle całą podstawową morfologię. Możliwe, że coś jest fizycznego w środowisku co wam nie służy. 

 

Rada: nie nakręcaj się i postaraj się spojrzeć na to na chłodno.


Użytkownik dziewięć edytował ten post 17.10.2016 - 09:02

  • 0



#7

Ameline.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłoby dobrze, gdybyś zaznaczył twarz, czy tego psa w przedpokoju... bo tak jak poprzednicy - ja nic dziwnego na zdjęciach nie dostrzegam, a już na pewno nie widzę twarzy, czy psa. Co do nagrania to może tylko mi się ono nie odtwarza - ale ja nic nie słyszę. Czekam na ten filmik, narazie ciężko cokolwiek stwierdzić bo nic nie ma ;) 


  • 0

#8

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaznacz tą twarz i psa, bo nie wiem o czym mówisz.
Wygląda na to że nakręciłeś się na duchy. Przestaw się na myślenie racjonalne.

Autorowi chyba chodzi o ten cień.

piesek.JPG

Jak dla mnie jest to cień kurtki wiszącej na drzwiach. Na innych zdjęciach nie widzę kompletnie nic a nic.

Czy można poprosić autora o zakreślenie tej rzekomej twarzy ? Poprosiłam kolegów z pracy o pomoc w jej odnalezieniu i również jej nie widzą :(.

 

P.S.

Proszę się nie obrażać ale po takiej ilości wypitego alkoholu można sobie coś wyobrazić.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 17.10.2016 - 09:41




#9

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Na tych zdjęciach nic nie ma, zupełnie nic. Jeżeli Ty tam coś widzisz kolego to na prawdę jest mega nadinterpretacja, a wręcz demonizacja. 
2. Zacznij nagrywać filmiki z dźwiękiem, najlepiej na kilka kamer. 
3. Jak wrzucasz zdjęcie to postaraj się posprzątać butelki po wypitym wcześniej alkoholu, bo tracisz na wiarygodności  
4. Takich tematów było już tutaj dziesiątki i wszystkie kończyły się tak samo, myślę,  że teraz też nie będzie inaczej 
5. Nie popadaj w paranoje, bo coś stuka , piszczy, trzeszczy ... tym bardziej jak to stare budownictwo jest. 

P.S Póki co temat rozwojowy, dajmy mu szansę


Użytkownik pawaw1 edytował ten post 17.10.2016 - 10:18

  • 1



#10

Wade Wilson.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na drugim zdjęciu kompletnie nic nie widać. Mógłbyś zaznaczyć tę twarz? 

 

P.s Po 4 Sommersbee raczej duchów się nie widzi. 


  • 0

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Thetoxic, też ten cień zauważyłem, ale nie byłem pewny czy o to chodzi.
Takich tematów z podobnymi ,,duchami,, na zdjęciach mieliśmy już tutaj mnóstwo. Zawsze mnie rozwala jak wybujałą wyobraźnię mają ludzie, którzy zakładają takie tematy.
  • 0



#12

Beniamin.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oto wideo na ktorym widać coś podobnego do orbów. Jest to wyciszony i wyciety fragment dlozszego filmiku, ktory moge oczywiście rownież wstawić. Wcześniej nie widać jednak niczego zbytnio ciekawego.
http://sendvid.com/xgefc99j
Na moja uwage zwraca szczegolnie kula pojawiajaca sie w 20 sekundzie. Wybaczcie bałagan ale dzien wczesniej mielismy gosci i mala domowke a na nastepny dzien nie bylo sily sprzątać ;/
  • 0

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale orby to nie jest zjawisko paranormalne. To jest kurz, owady, krople wody itp.
A te niektóre orby na twoim filmie wyglądają jak tzw. zajączki z lusterka.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 17.10.2016 - 18:12

  • 0



#14

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nic niezwykłego nie widzę(za wyjątkiem ilości pustych butelek po alkoholu i ciuchów w dziwnych miejscach), nic niezwykłego nie słyszę.
  • 0



#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zaznacz tą twarz, chyba że ci sie nie chce to nie będę płakał.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych