Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zdarzenia z ogniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#16

Pocahontas20.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy komu pokazywałam to nagranie widział ta twarz od razu.


No nieźle. Albo masz bardzo bujną wyobraźnię, albo ten temat to prowokacja.

Być może to kwestia wyobraźni ale nie tylko ja to widze dlatego chciałam to opublikować no ale ekspertem nie jestem


  • 0

#17

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A ja tam widzę tylko jakieś ciemne plamki. Ale może to dlatego, że jestem ślepy...
Serio, dziewczyno, dorośnij i przestań szukać paranormalności w losowych plamkach na nagraniu niskiej jakości. Jest tyle cudów naturalnego pochodzenia, że na prawdę nie musisz sobie i nam zawracać tyłka zmyśloną nadnaturalnością...
  • 0



#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

https://pl.m.wikiped...wiki/Pareidolia
Nie ma tam twarzy
  • 0



#19

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie widzę tam zupełnie nic. Nawet po tym jak autorka dorysowała głowę pirata na czerwono to dla mnie mogłaby być narysowana w dowolnym miejscu na nagraniu :D


  • 0



#20

Pocahontas20.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

AVE...

A ja tam widzę tylko jakieś ciemne plamki. Ale może to dlatego, że jestem ślepy...
Serio, dziewczyno, dorośnij i przestań szukać paranormalności w losowych plamkach na nagraniu niskiej jakości. Jest tyle cudów naturalnego pochodzenia, że na prawdę nie musisz sobie i nam zawracać tyłka zmyśloną nadnaturalnością...

nagranie jest fatalnej jakości zgadam się i dziękuję za wyjaśnienie, że nie jest to nic paranormalnego prawde mówiąc cieszę się, że tak jest każdy wierzy w co innego ja uwierzyłam, że na tym nagraniu coś jest ale jak juz wspomniałam nie znam się na tym i dziękuję za wyjaśnienie. Jestem osobą dorosła i stabilną emocjonalnie i dorastanie mam już za sobą.


  • 0

#21

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli do zobaczenia czegoś potrzebne jest użycie wyobraźni, to znaczy, że tego nie ma. Spodziewałam się jakiegoś faceta w kapeluszu, który stoi przed kamerą. Wpatruję się i wpatruję a tu nic. Okazuje się, że chodzi o jakieś przebarwienia na nagranym trawniku.

Nie dziw się, że ten temat nie jest traktowany poważnie.

 

Co do wydarzeń, jeżeli to nie jest choroba, może to być zbieg okoliczności. Właściwie to, że dwa pożary występują w tygodniowym odstępie (i to nawet nie u tej samej osoby) to zwyczajna złośliwość tego świata. Tzn. shit happens. I to nie jest nic paranormalnego. Życie po prostu. 

Zostawienie garnka na gazie natomiast się zdarza. Normalnie nie przejęłabyś się nawet tą sytuacją i przeszłabyś nad nią szybko do porządku dziennego. Ale że już byłaś przejęta pożarami i już pewnie nabrałaś sobie do głowy, że to musi mieć jakiś związek, przyjęłaś postawę paranoiczną.

Nad klątwą zaczęłabym myśleć dopiero gdyby co tydzień wybuchał pożar w moim domu i to bez wyraźnej przyczyny. Chociaż nawet wtedy przydałby się dystans, bo przyczyna mogłaby być błaha i wtedy po prostu wymagałaby naprawienia (stara instalacja?) a nie myślenia o klątwach.


  • 3



#22

Pocahontas20.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli do zobaczenia czegoś potrzebne jest użycie wyobraźni, to znaczy, że tego nie ma. Spodziewałam się jakiegoś faceta w kapeluszu, który stoi przed kamerą. Wpatruję się i wpatruję a tu nic. Okazuje się, że chodzi o jakieś przebarwienia na nagranym trawniku.

Nie dziw się, że ten temat nie jest traktowany poważnie.

 

Co do wydarzeń, jeżeli to nie jest choroba, może to być zbieg okoliczności. Właściwie to, że dwa pożary występują w tygodniowym odstępie (i to nawet nie u tej samej osoby) to zwyczajna złośliwość tego świata. Tzn. shit happens. I to nie jest nic paranormalnego. Życie po prostu. 

Zostawienie garnka na gazie natomiast się zdarza. Normalnie nie przejęłabyś się nawet tą sytuacją i przeszłabyś nad nią szybko do porządku dziennego. Ale że już byłaś przejęta pożarami i już pewnie nabrałaś sobie do głowy, że to musi mieć jakiś związek, przyjęłaś postawę paranoiczną.

Nad klątwą zaczęłabym myśleć dopiero gdyby co tydzień wybuchał pożar w moim domu i to bez wyraźnej przyczyny. Chociaż nawet wtedy przydałby się dystans, bo przyczyna mogłaby być błaha i wtedy po prostu wymagałaby naprawienia (stara instalacja?) a nie myślenia o klątwach.

 

Dziekuję :)

jedyna odpowiedz na moje pytanie.


Użytkownik Pocahontas20 edytował ten post 12.10.2016 - 10:58

  • 0

#23

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak dziewiatka : To jest zbieg okoliczności. Na filmie nic niema  poza jakimś odbarwieniem (pomijam fakt że ta głowa musiała by  należeć do ciał ze złamanym karkiem by w ten sposób było widać ja na kamerze skierowanej ostro w dół).Jesteście ekstremalnie zestresowani , Zapomnienie garnka na właczonej kuchence zdarza sie dość często. I musze cię pocieszyć - ekstremalnie rzadko przypalenie garnka kończy sie pojawieniem płomieni w przeciwieństwie do smażenia na patelni na głębokim tłuszczu.To co zazwyczaj ląduje w garnku słabo się pali a i garnek osiąga za niska temperaturę by pojawiły sie płomienie. Tą metodą to tylko tłuszcze w duzej ilości (inaczej odparuja zanim sie zapalą) palą się .Przy mocnym przypaleniu garnka w ekstremalnym przypadku masz jakieś czarne popiołki w garnku , zfajczone "uszy od garnka" (dym z chińskich jest ekstremalnie drażniący)i śmierdzacy dym w mieszkaniu.Pożary na prawdę rzadko występuja w takiej sytuacji.

Kiedyś byliśmy wezwani do sytacji gdy pijany sąsiad wsadził zamrożonego królika (razem z reklamówką) do garnka z wodą , i chciał go ugotować . O 1 nad ranem wezwano 3 jednostki straży w tym moją do potencjanego pożaru domu i znacznego zadymienia. Moja jednostka była zdecydownie najbliżej i więc byliśmy pierwsi . W domu pełno gęstego drażniącego  dymu , częśc ludzi musieliśmy ewakuować drabiną przez okno bo nie dało się inaczej.Po chwili dołączyły inne jednostki które ruszyły do "jądra ciemności" :) w poszukiwaniu ogniska pożaru. Znaleziono tylko całkowicie przypalony garnek na kuchence indukcyjnej , spalone resztki królika i śpiącego pijanego sąsiada  który nagle obudzony wpadł w panike na widok "ufoków" . Koledzy byli w skafandrach ochronnych (+ODO) , z lampami z boku hełmów i targali termowizor :). Zerwał się , upadł i rozwalił sobie jeszcze łepetynę. Wszystkich poszkodowanych  obadaliśmy na objawy szoku , zatrucia lub poparzenia dróg oddechowych.Pijaczka opatrzyliśmy  dom wywietrzono w ciągu godziny. Takich akcji jest sporo , a jeszcze wiecej przypadków gdy problem rozwiazuja sami właściciele garnka bez "wzywania posiłków". Tak że to zwykły przypadek.


  • 0



#24

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem, to były zbiegi okoliczności. Widzenie cieni i takich tam, to po prostu nerwy. Żyjesz w nerwowym środowisku. Pewnie boisz się, że ojciec coś zrobi mamie i żyjesz w ciągłym stresie. Zrelaksuj się, odpręż się, zregeneruj nerwy, a zobaczysz, że niektóre paranormalności miną ;)


  • 1



#25

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A moim zdaniem to kolejny temat rzeka - if you know what I mean. ;)

 

 

spam2.gif

 

 

To już kolejny Twój post z jednym zdaniem które nic nie wnosi do tematu. 

Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

 

Alis


Użytkownik Alis edytował ten post 13.10.2016 - 12:10

  • -2

#26

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czy leczysz się psychiatrycznie, czy miałaś robione jakieś badania typu rezonans magnetyczny? Czy ktoś w twojej rodzinie leczy się psychiatrycznie?

 

 

Dlaczego pytasz o rezonans magnetyczny?


Moim zdaniem, to były zbiegi okoliczności. Widzenie cieni i takich tam, to po prostu nerwy. Żyjesz w nerwowym środowisku. Pewnie boisz się, że ojciec coś zrobi mamie i żyjesz w ciągłym stresie. Zrelaksuj się, odpręż się, zregeneruj nerwy, a zobaczysz, że niektóre paranormalności miną ;)

 

 

Cienie towarzyszące nam od rana do wieczora i od wieczora do rana od wieki wieków mają wpływ na układ nerwowy? 


  • 0



#27

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasami badanie rezonansem magnetycznym może mieć wpływ na niektóre obszary mózgu. Prowadzi to do halucynacji czy nawet poważnych chorób jak np schizofrenia.
 

 

EDIT: 2.11.2016

 

Ktoś zapytał czy badanie mri może powodować halucynacje - nie sprecyzowałem, przepraszam. Samo badanie nie, jednakże (bardzo rzadko) po podaniu kontrastu może wystąpić reakcja alergiczna. Czasami w połączeniu z silnym stresem związanym z badaniem może to prowadzić do lekkich halucynacji. Wszystko ustępuje po kilkunastu godzinach.
W tym artykule jest wzmianka o niepokoju i zawrotach głowy:
http://alergie.mp.pl...dki-kontrastowe
Jeżeli chodzi o halucynacje, to wiem od znajomej lekarz.


  • 0



#28

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Cienie towarzyszące nam od rana do wieczora i od wieczora do rana od wieki wieków mają wpływ na układ nerwowy?

Mówię o zwidach takich jak na przykład cieniści ludzie. I nie , że to ma wpływ na układ nerwowy, ale jest skutkiem traumy, nerwowego życia, stresów etc.


  • 1



#29

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasami badanie rezonansem magnetycznym może mieć wpływ na niektóre obszary mózgu. Prowadzi to do halucynacji czy nawet poważnych chorób jak np schizofrenia.
 

Mógłbyś to jakoś udowodnić? Pierwsze słyszę.





#30

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasami badanie rezonansem magnetycznym może mieć wpływ na niektóre obszary mózgu. Prowadzi to do halucynacji czy nawet poważnych chorób jak np schizofrenia.
 

 

 

 

Podaj źródło tych informacji.  


Moim zdaniem, to były zbiegi okoliczności. Widzenie cieni i takich tam, to po prostu nerwy. Żyjesz w nerwowym środowisku. Pewnie boisz się, że ojciec coś zrobi mamie i żyjesz w ciągłym stresie. Zrelaksuj się, odpręż się, zregeneruj nerwy, a zobaczysz, że niektóre paranormalności miną ;)

 

 

W takim razie przywołuje całą wypowiedź w której przywołałaś cień a nie ludzi cienistych.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych