Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Haker Umysłu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo to nie jest proste i może zwyczajnie nie wyjść. To nie są triki działające na każdego. Jakby mu nie wyszedł jakiś trik to by zrobił inny i ten pokazał na youtubie. Są ogólnie dwie drogi w mentalizmie. Można pójść tą łatwiejszą, czyli zastosować jakąś bezpieczną metodę albo pójść w metody psychologiczne, które nie zawsze działają.
  • 0



#17

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Łukasz Płoszajski gościem "Na Tapecie Live". Zajmuje się tym od 11 lat, a od roku czasu szykował program "Haker Umysłu". Także doświadczenie w tej dziedzinie ma naprawdę spore. W 4min.  materiale zobaczymy również jak Łukasz Płoszajski czyta w myślach Klaudii Wiśniowskiej i odkrywa z kim chciałaby przeprowadzić wywiad gospodyni programu "Na Tapecie".

 


  • 0



#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze zaprezentował ten trik. Wielu mentalistów zbyt upraszcza takie prezentacje, przez co trik jest mniej wiarygodny. On użył sposobu przedstawienia znanego z wcześniejszego filmu z zgadywaniem marki auta. Tutaj zastosował bezpieczną metodę, więc nie musiał się martwić że spali trik.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 24.10.2016 - 20:57

  • 0



#19

HateThis.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dopóki nie przekonam się na sobie o działaniu tego, nie uwierzę.

Tapnięte z Galaxy S6
  • 0

#20

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu nie ma w co nie wierzyć. Ten trik udałby się w przypadku każdego, również ciebie.
  • 0



#21

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobre ustawki, haha.

"jak masz na imię?"

"nie wiem, nie mogę tego powiedzieć" puknął ją w czoło i już wie. Nie no, trzeba być w gimnazjum, żeby się na to nabrać, ale program ma pomysł i może na tym coś zarobi.

Pamiętam jak kiedyś był program z Koperfildem i były karty ułożone na ekranie i on mówił "wybierz sobie to, a teraz tamto", "pomyśl o tym i o tamtym" a na koniec mówił wybierz sobie jakąś kartę. Pamiętam jak wybrałem, a on za chwilę zgadł, którą. Z rok nie mogłem dojść do tego jak to zrobił, bo przecież w innych domach inni ludzie na pewno wybrali inne karty i co też u nich zgadł? No, ale jak to dziecko, dałem się nabrać, tak samo tutaj.

Czytanie w myślach :facepalm:


  • 0



#22

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nazywanie tego ustawką to trochę przesada. Nie sądzę, że ta Wiśniowska domyśliła się na czym naprawdę polegał sekret tego triku. Myślę, że większość z was będąc na jej miejscu też by się tego nie domyśliła.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.10.2016 - 09:37

  • 0



#23

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Czytanie w myślach" - to slogan. Wiadomo, że nie czyta w myślach dosłownie tylko stosuje triki psychologiczne.

Czy w hipnoze też nie wierzysz? To co wykonuje Łukasz nie jest nierealne/magiczne itd. to lata doświadczeń w bibliotece. 


  • 0



#24

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Akurat z tym zgadnięciem Jennifer Lopez to jest to do zrobienia. Wyobrażając sobie litery czynimy nieświadome ruchy, jakbyśmy na nie patrzyli. Tak samo, gdy w myślach recytujemy daną literę - nieświadomie ruszamy krtanią i napinamy kąciki ust. Dobrze się temu przyglądając można mniej więcej określić o jakiej literze ktoś myśli. Literując nazwisko kiwała głową - sam to policzyłem, jeszcze przed nim. W dodatku tutaj miał dość dużo innych danych, jak "kobieta, zagraniczna, sławna, krótkie nazwisko, etc.". Mając już mniej więcej pierwszą, środkową literę i trochę pojęcia o zagranicznych "gwiazdach" można drogą dedukcji zgadnąć o kogo chodzi. 


Użytkownik szczyglis edytował ten post 25.10.2016 - 16:54

  • 0



#25

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 Wyobrażając sobie litery czynimy nieświadome ruchy, jakbyśmy na nie patrzyli. Tak samo, gdy w myślach recytujemy daną literę - nieświadomie ruszamy krtanią i napinamy kąciki ust. Dobrze się temu przyglądając można mniej więcej określić o jakiej literze ktoś myśli. Literując nazwisko kiwała głową - sam to policzyłem, jeszcze przed nim. W dodatku tutaj miał dość dużo innych danych, jak "kobieta, zagraniczna, sławna, krótkie nazwisko, etc.". Mając już mniej więcej pierwszą, środkową literę i trochę pojęcia o zagranicznych "gwiazdach" można drogą dedukcji zgadnąć o kogo chodzi. 

 

Nie wiem czy od kogoś to słyszałem, czy gdzieś widziałem materiał w tv ale podobne szkolenia ma FBI. Na przesłuchaniach stosują takie same lub podobne triki.

Wszystko właśnie opiera się na nieświadomych gestykulacjach, krtani, ogólnie na mowie ciała. 

Także nie jest to coś niewiarygodnego.


  • 0



#26

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, ale bez jaj, że laska nie mogła powiedzieć swojego imienia. Jeszcze jakie to było sztuczne "nie wiem, nie mogę powiedzieć", akurat ten fragment bije tandetą na kilometr i wygląda aż nadto sztucznie.


  • 0



#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie chłopcy, ale ten trik na tym nie polega. Nikt nie potrafi odczytać w taki sposób informacji z ruchów ciała. Takich informacji nie znajdzie się w bibliotece.
Daniel, ten trik z zapomnieniem imienia jest realny i wykonywany przez innych mentalistów np. Derrena Browna. Możesz mi zaufać, bo znam się na tym.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.10.2016 - 20:55

  • 0



#28

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Wszystko, możesz polecić jakieś dobre książki i/lub strony www na temat mentalizmu?

Chciałbym się w ten temat bardziej zagłębić.


  • 0



#29

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko zapłacę Ci tyle ile mam jak spowodujesz, że zapomnę swojego imienia :) oczywiście w taki sposób jak on to zrobił, a nie w jakimś stanie hipnozy czy coś.  Chociaż w takie hipnotyzowanie też wątpię, są ludzie na których to nie działa.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 25.10.2016 - 21:42

  • 0



#30

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

#3 "Co mówi ciało"


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych