Skocz do zawartości


Zdjęcie

W co wierzymy, co sądzimy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przytoczyłeś przykład mediumizmu, jasnowidzenia czy wróżenia? 





#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mediumizmu i jasnowidzenia. Dzisiejsze wróżki raczej nie powołują się na kontakty z duchami.



#18

chimaera.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ogólnie jestem sceptykiem i racjonalistką i mogłabym zakończyć na tym, że nie wierzę w nic, co brzmi fantastycznie, a na co nie ma dowodów i ta zasada dotyczy zarówno Boga, jak i duchów, kosmitów i tak dalej. Nie ma dla mnie czegoś takiego jak wiara. Jest tylko wiedza. Skupiam się na tym, co rzeczywiste. Nie czuję potrzeby ubarwiania swojego życia historyjkami o duchach ani też wyjaśniania za ich pomocą zjawisk, których nie potrafię zrozumieć.
1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha. Nie wierzę. To gorsza strona ludzkiej natury, choroba psychiczna/skutek narkotyków + wyobraźnia świadków
2. Nawiedzone domy, miejsca. Tak, w niektórych miejscach panuje przerażająca atmosfera.
3. Duchy. Nie wierzę w życie pozagrobowe, choć nie wykluczam jego istnienia.
4. Wizje NDE( near death experience) da się jakoś wyjaśnić.
5. Przepowiadanie przyszłości Nie wierzę, ale nie wykluczam takiej możliwości (agnostycyzm)
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze. Jw.
7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp. Nie wierzę.
8. Telepatia Nie wierzę.
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne Paraliż senny jest wytłumaczalny.
10. Energia psi Może istnieć jakaś nieodkryta dotąd forma energii.
11. OOBe jako wyjście z ciała Nie wierzę.
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria To sztuczki psychologiczne.
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm To iluzje.
14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka) Zdecydowanie nie wierzę.
15. Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego. Nie. Wg. mnie poziom naszej technologii pozwala na stworzenie latających obiektów nawet w kształcie spodków ( haunebu?)
16. Reinkarnacja Wymysł ludzi, którym trudno się było pogodzić ze śmiercią bliskich.





#19

Skambha.
  • Postów: 99
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha - sama nie wiem, czy w to wierzę. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam i nie widziałam na własne oczy. Aczkolwiek udokumentowane przypadki opętań bywają dość niesamowite i ciężko (przynajmniej mnie) zrzucić to na chorobę psychiczną. Ale w tym punkcie jestem nastawiona raczej neutralnie. No i nigdy nie wiązałabym takich "nawiedzeń" z religią katolicką jako taką, bo w to nie chce mi się po prostu wierzyć.

 

2. Nawiedzone domy, miejsca - W to wierzę jak najbardziej. Określiłabym to bardziej jako echo przeszłości, może nakładające się na siebie wymiary, ewentualnie energię, która nie może znaleźć ujścia.

3. Duchy - wierzę.

4. Wizje NDE( near death experience) - wierzę.

5. Przepowiadanie przyszłości - akurat to wydaje się być czystym strzałem. Ale wierzę, że są osoby, które mogą np. za pomocą kart coś odczytać. I nie nazwałabym tego specjalną zdolnością, a raczej przeznaczeniem. Powiedzmy, że wybieram szereg kart, a osoba, która długo studiowała tajemnice wróżbiarstwa, jest w stanie uchylić rąbka tajemnicy mojej przyszłości - a ja mogę to zmienić lub nie.

6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze - policyjni jasnowidze to zwykle mentaliści, przynajmniej tak właśnie jasnowidzenie wygląda w moim odczuciu.

7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp. - nigdy się z tym nie spotkałam, nie wierzę. Ale umysł mam mimo to otwarty. Jak zobaczę, to uwierzę :D

8. Telepatia - nie wierzę.

9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne - nie bardzo rozumiem, czym może być paraliż senny, jako zjawisko paranormalne. Ale jak wiadomo, paraliże senne występują często i gęsto. 

10. Energia psi - w jako taką energię wierzę, ale w moich wyobrażeniach występuje ona w całkowicie innej postaci.

11. OOBe jako wyjście z ciała - wierzę.

12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria - wierzę. Byłam u jednej i w większej ilości rzeczy się nie myliła. Ale nie nazwałabym tego umiejętnościami paranormalnymi.

13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm - wierzę.

14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka) - jest to ciekawa teoria, ale nie sądzę, żeby kosmici stworzyli człowieka.

15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego - wierzę.

16. Reinkarnacja - wierzę.



#20

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne - nie bardzo rozumiem, czym może być paraliż senny, jako zjawisko paranormalne. Ale jak wiadomo, paraliże senne występują często i gęsto.

 

Jest jeszcze wielu ludzi wierzących, że paraliż senny to atak jakiegoś demona, ducha, strzygi itp.

A wróżki i ich umiejętności to są właśnie mentalistyczne triki.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 24.09.2016 - 20:45




#21

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha

Nie wierzę. Ale sama idea jest ciekawa.

2. Nawiedzone domy, miejsca

Nie wiem co myśleć.
3. Duchy

Nie wiem co myśleć.
4. Wizje NDE( near death experience)

Wierzę.
5. Przepowiadanie przyszłości

Wierzę częściowo(wierzę w przypadkowe przeczucia i niektóre typy proroczych snów, sprawdzające się w ciągu max. 3 dni - ale nie wierzę w przepowiednie).
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze

Nie wierzę.
7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp.

Nie wierzę. Ale fajnie gdyby istniało.
8. Telepatia

Nie wiem co myśleć.
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne

Nie wierzę (jest to zjawisko fizyczne).
10. Energia psi

Nie wierzę.
11. OOBe jako wyjście z ciała

Wydaje mi się, że doświadczyłam więc wierzę.
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria

Wierzę - ale odbywa się to na zasadzie psychologi(zimny odczyt), nie w sposób paranormalny.
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm

Nie wierzę.
14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka)

Brzmi sensownie.
15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego

Nie wierzę. W każdym razie nie wierzę, że kosmici jeżeli istnieją urządzają sobie w nasze okolicy wycieczki częściej niż raz na kilkanaście tysięcy lat.

16. Reinkarnacja

Brzmi sensownie.

 


 





#22

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę nie rozumiem jak można jednocześnie wierzyć w duchy/nawiedzone domy, a nie wierzyć w życie pozaziemskie.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 24.09.2016 - 23:05




#23

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha - Nie wierzę
2. Nawiedzone domy, miejsca - Nie wierzę
3. Duchy - Wierzę
4. Wizje NDE( near death experience) - Wierzę, naturalne zjawisko.
5. Przepowiadanie przyszłości - Nie wierzę
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze - Nie wierzę
7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp. - Nie wierzę
8. Telepatia - Nie wierzę
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne - Nie wierzę
10. Energia psi - Nie wierzę
11. OOBe jako wyjście z ciała - Nie wierzę
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria - Nie wierzę
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm - Nie wierzę
14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka) - Nie wierzę
15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego - Generalnie nie wierzę, ale nie znam wszystkich przypadków UFO.
16. Reinkarnacja - Nie wierzę.



#24

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Daniel

Bo to dwie różne ontologie, filozoficznie dają się oddzielić. Bardziej by mnie zdziwiła niewiara w duchy ale wiara w nawiedzenia.

 

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha - Nie wierzę
2. Nawiedzone domy, miejsca - w sensie subiektywnym z pewnością istnieją, ale nie są nawiedzane przez duchy, jeno z różnych przyczyn mają nieprzyjemną atmosferę lub zły wpływ na człowieka
3. Duchy - nie
4. Wizje NDE( near death experience) -  Zachodzą, jak najbardziej, ale nie stanowią zjawiska nadnaturalnego
5. Przepowiadanie przyszłości - Nadnaturalne? Nie. Intuicyjne, związane z nie uświadomionym domysłem? Możliwe.
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze - Nie wierzę
7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp. - Nie wierzę
8. Telepatia - Nie wierzę
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne - Nie wierzę
10. Energia psi - Nie wierzę
11. OOBe jako wyjście z ciała - Nie wierzę
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria - Wróżki z pewnością mają niezwykłe zdolności utwierdzania klienta w przekonaniu, że dużo o nim wiedzą, ale nic w tym nadnaturalnego.
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm - Nie wierzę
14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka) - Nie wierzę
15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego - Trochę nieścisłe. Niektóre obiekty UFO z pewnością są pochodzenia pozaziemskiego, ale raczej żadne nie są tworami pozaziemskiej cywilizacji
16. Reinkarnacja - Nie wierzę.





#25

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo to dwie różne ontologie, filozoficznie dają się oddzielić. Bardziej by mnie zdziwiła niewiara w duchy ale wiara w nawiedzenia.

Nie chodzi o to, że to się wyklucza. Tylko jak można wierzyć w coś tak bzdurnego i absurdalnego, a jednocześnie nie wierzyć w coś tak logicznego.





#26

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Umysł ludzki to wielka zagadka - powiedział jakiś chiński mędrzec, nie pamiętam jaki.





#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie trochę dziwi jak można wierzyć w energię psi, kontakty z duchami i w oobe jako realne wyjście a w telepatię już nie. Tak jak to napisała skhamba.



#28

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2567
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha

 

Nie wierzę.

2. Nawiedzone domy, miejsca

 

Kiedyś wierzyłem, teraz już nie.

3. Duchy

 

Jak wyżej.

4. Wizje NDE( near death experience)

 

Wierzę, ale jest to wyjaśnione naukowo.

5. Przepowiadanie przyszłości

 

Nie wierzę, przyszłość jest niemożliwa do przewidzenia. Wszystkie próby przewidywania przyszłości jakie znam to umiejętność analitycznego myślenia, łączenia faktów, statystyki i zbiegów okoliczności.

6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze

 

Raczej nie istnieje coś takiego, choć przykłady policyjnych jasnowidzów są interesujące.

7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp.

 

Bujda.

8. Telepatia

 

Tak samo bujda.

9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne

 

Zjawisko całkowicie naturalne, nic nadprzyrodzonego.

10. Energia psi

 

Nie wierzę.

11. OOBe jako wyjście z ciała

 

Nie wierzę, zjawisko podobne do paraliżu sennego i świadomego śnienia.

12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria

 

Nie wierzę.

13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm

 

Nie wierzę.

14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka)

 

W to że kosmici ingerowali w ewolucję nie wierzę, natomiast czy odwiedzali nas kiedyś, to dopuszczam taką możliwość choć niezbitych dowodów na to brak.
 

15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego

 

99% przypadków obserwacji ufo to obiekty pochodzenia ziemskiego, ten 1% zostawiam na niektóre ciekawe przypadki bo takie się zdarzają.

16. Reinkarnacja

 

Nie wierzę.





#29

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja uznaję, że życie pozaziemskie może istnieć, jest to bardzo prawdopodobne. Jednak faktycznie nie ma to dla mnie większego znaczenia. Jeśli kosmici są inteligentni i posiadają jakąś technologię, ale są od nas oddaleni o miliony lat świetlnych, to raczej nigdy się z nami nie skontaktują. A jeśli kosmici to tylko jakieś bakterie, robaki, niezbyt rozgarnięte małpy, to też sytuacja wygląda podobnie. Mogą sobie żyć nawet na marsie. Odkrycie ich istnienia nie wpłynie szczególnie na moje poglądy.





#30

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Opętanie jako nawiedzenie przez demona, ducha - wierzę
2. Nawiedzone domy, miejsca - wierzę
3. Duchy - wierzę
4. Wizje NDE( near death experience) - wierzę
5. Przepowiadanie przyszłości - wierzę
6. Jasnowidzenie jako postrzeganie pozazmysłowe np. policyjni jasnowidze - wierzę
7. Telekineza ze wszystkimi odmianami, pirokineza itp. - wierzę
8. Telepatia - wierzę
9. Paraliż senny jako zjawisko paranormalne – nie wierzę
10. Energia psi – nie wierzę
11. OOBe jako wyjście z ciała – nie wierzę
12. Umiejętności wróżek  ( podawanie trafnych informacji na temat klienta), psychometria - wierzę
13. Kontakty spirytystyczne z duchami, mediumizm - wierzę
14. Modyfikacje dokonywane przez kosmitów, mające zmienić bieg ewolucji(np. stworzenie człowieka) – nie wierzę
15.  Ufo jako obiekty pochodzenia pozaziemskiego – nie wierzę
16. Reinkarnacja – nie wierzę.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych