Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

Kto stworzył Wszech¶wiat? Powstanie Wszech¶wiata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
176 odpowiedzi w tym temacie

#76

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie nazywaj mnie jełopem bo nie ja jestem twórc± tego pytania :)

http://ateista.pl/articles.php?id=96
32 pyt.

a poza tym skoro tak twierdzisz to czemu Asef wszystko tłumaczy dosłownie, cytuj±c wszystko co znajdzie w Biblii ?

ok. sorki, chciałem wyja¶nić tylko.

Według mnie wszystko powstało tak jak powoli dowodzi tego nauka a nie za spraw± Boga...
opieram się na wiedzy, a nie na wierze.

Użytkownik Cashpoint edytował ten post 09.12.2007 - 14:51

  • 0



#77

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten wielki wybuch to wielka bzdura. Fraktale sa moim zdaniem tym co najlepiej odzwierciedla powstanie i to jak wygl±da wszech¶wiat. Kosmos nie powstał , on poprostu istnieje - jest nieskonczenie wielki Bo jego koniec jest zarazem pocz±tkiem. Naukowcy chc± jedynie odtworzyc 'buum' ktore było w teorii pocz±tkiem wszechswiata. i z tego Co wiem od 4lat prace nad maszyn± zdoln± do tego nie przynosz± zadnych skutków (jesli sie nie myle jest to wielki pierscien magnetyczny majacy rozpedzic czastki materii ktore sie ze sob± zderz±)
  • 0

#78

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

oj nie musisz odrazu mowic ze zenada bo musisz zachowac szacunek dla osob ktore w to wierza. Cashpoint wyluzuj. Asef mimo iz fanatyk tez ma prawo do wypowiedzi i przynajmniej popiera je dowodami. A jakie sa to dowody to juz kwestia dyskusji :) . Wg. mnie raczej ktos stworzyl ten swiat i raczej to byl bog. A my jestesmy tego najlepszym przykladem. np. naukowcy do tej chwili nie potrafia zrozumiec jak dziala mozg. skad sie biora emocje. I jak to moglo powstac.
  • 0



#79

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kaiochin a czy zauwazasz u mnie brak szacunku dla osob trzymaj±cych sie tej teorii czy raczej sceptycyzm oparty o własn± teorie? Bo mnie osobiscie nie chodzi o obrazanie nikogo, mam szacunek do kazdego - jakiej by nie miał teorii. Naukowcy nie potrafi± zrozumieć jak działa mózg ? chyba żyjesz 10lat wstecz ... naukowcy już od dawna wiedz± jak działa mózg , czym s± powodowane emocje. A tego jak powstał wszechswiat mozna tylko sie domy¶lać bo nie widz±c główki szpilki niemozna wiedziec jakiego jest koloru...
  • 0

#80

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zle ujalem. Nie wiedza jak moga powstac / co trzeba zrobic aby w mozgu zaczely zachodzic takie rzeczy.Np. Dlaczego u zwierzat takie rzeczy nie zachadza a u nas tak ;D Bo jak dziala to racja :D sie machnalem.
  • 0



#81

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U zwierz±t niema uczuć , jest tylko instynkt a w mózgu człowieka powodem emocji jest oddzialywanie na siebie komórek ... co¶ jak procesor 0 albo 1 , w zaleznosci od czestotliwosci i dlugosci sygnału wynik jest różny - mózg działa bardzo podobnie, Można powiedzieć że jest organiczn± form± procesora
  • 0

#82

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

dobrze to chcesz mi powiedziec ze to sobie powstalo od tak ;D ?

no wlasnie u zwierzat nie ma emocji jest tylko instynkt, a ja sie pytam - DLACZEGO ? :D
  • 0



#83

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale co ? bo już nie wiem o czym mówimy. Zgodnie z tematem wiec powiem ze wszechswiat poprostu istniał , nie powstał. Nie będe tłumaczył bo to nie moja dziedzina , mam tak± sobie koncepcję. Postaraj sobie wyobrazić poprostu co¶ co istnieje bez powodu - to poprostu jest. Ciezko sobie wyobrazic a jednak, bardziej karkołomn± teorię tez mozna uznac za prawdziw± choćby t± że Wszech¶wiat powstał jeszcze przed tym jak powstał czas - takze teorytycznie nie powstał ... i to nie czas go stworzył tylko On stworzył czas - Kiedys tak sobie filozofowałem :lol
  • 0

#84

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja tez nie wiem ;D oj mieszam jak zwykle ;d
  • 0



#85

Asef.
  • Postów: 449
  • Tematów: 28
  • Płeć:Nieokre¶lona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Czy kto¶ z was przeczytal artykuł Mesjasza na temat powstania Wszech¶wiata ?
Macie jakie¶ do tego pytania ?
  • 0

#86

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja przeczytałem, choć dotrwanie do końca tej pseudonaukowej paplaniny było nie lada wyzwaniem.

Aż się prosi, aby zacytować Lema:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na ¶wiecie jest tylu idiotów.
  • 0



#87

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kosmos nie powstał


Więc jak teraz żyjesz?
  • 0

#88

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja przeczytałem, choć dotrwanie do końca tej pseudonaukowej paplaniny było nie lada wyzwaniem.

Aż się prosi, aby zacytować Lema:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na ¶wiecie jest tylu idiotów.

Cięzko sie nie zgodzić. Ale czasami moze sobie probowac poprawić humor :P .

Anyway, kosmos musial powstać w wielkim wybuchu. Wskazuje chociazby na to jego rozszrzanie. :P .
  • 0

#89

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Halloween nie wyrywaj zwrotow z kontekstu - "Wszechswiat nie powstal , on poprostu istnieje" Tak napisalem , skoro czytasz zdanie to czytaj je do konca nim zwrocisz uwage na jego kawalek niemajacy sensu bez reszty
  • 0

#90

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak Asef.

Aries Prawdopodobnie byli w Niebie jak stworzyli Wszech¶wiat a kto stworzył Niebo?, prawdopodobnie Bóg, a kto stworzył Boga? ,prawdopodobnie był zawsze.


I tu dla mnie zaczyna się ta ¶mieszna wiara. Wybaczcie mi to stwierdzenie ale jest to dla mnie nie pojęte. Przecież takie twierdzenia może wymy¶lić sobie każdy, kto ma chociaż trochę wyobraĽni i zastanawiam się czemu tyle ludzi temu wierzy... Ciekawe czy jak kto¶ by kiedy¶ spisał lub przekazał, ze Ziemie stworzyli kosmici lataj±cy po wszech¶wiecie, który był już od zawsze to do tej pory ludzie religijni by w to wierzyli? Pewnie tak nawet je¶li zaprzeczyłaby temu nauka jak jest w tym przypadku. Ale mam nadzieje, że tak jak to w historii bywało wszystko zostanie kiedy¶ "rozpracowane". Przykładowo: kiedy¶ ludzie wierzyli, że Ziemia jest płaska do momentu aż ich wiarę zaczęli podważać uczeni tamtego okresu i do momentu opłynięciu ziemi przez Magellana. Mam jeszcze wiele teorii dotycz±cych wielu innych aspektów tego typu ale jest tego tyle, że mógłbym napisać ksi±żkę, więc nie będę tu tego zamieszczał ;p . Mam tylko nadzieje, że kiedy¶ człowiek dotrze do Ľródła tego wszystkiego i udowodni ludziom cał± prawdę na wiele tematów nurtuj±cych współczesnego człowieka.

Użytkownik Cashpoint edytował ten post 10.12.2007 - 17:07

  • 0




 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych