Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znikające przedmioty - proszę o pomoc!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

Infinity5.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie.

 

Mieszkam w tym mieszkaniu od listopada. Sama. Mieszkanie jest małe, o kształcie prostokąta, codziennie przemierzam je w dokładnie taki sam sposób. Nic paranormalnego się w nim nie dzieje poza tym problemem, a przynajmniej nie zauważyłam do tej pory. Mieszkanie jest własnościowe, bywam w nim tylko ja. Dwa miesiące temu zaczęły mi znikać rzeczy. Początkowo trochę śmiałam się z tego, bo czytałam o takim zjawisku, uznałam że to coś na co nie mam wpływu, widocznie gdzieś tu mam jakiś przeskok w wymiarze, czarną dziurę lub inne tajemnicze sytuacje. Pierwsze były buty - moje ulubione buty, zostawione w przedpokoju wieczorem po przyjściu do domu. Rano ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że ich nie ma. Przetrzepałam cały dom do góry nogami, nie znalazły się do tej pory. Później były drobnostki - okulary przeciwsłoneczne, breloczek, książka. Jakoś przyjęłam te zdarzenia ze stoickim spokojem, ale dzisiaj już straciłam cierpliwość. Nie ma moich kluczy. Był to ogromny pęczek, z żarówiastym, dużym brelokiem który widać z daleka, niemożliwe by gdzieś leżały a ja ich nie dostrzegam - zwłaszcza, że tradycyjnie przetrzepałam cały dom, a tym samym pękiem kluczy otwierałam drzwi do mieszkania. Proszę, pomóżcie. Nie boję się tego, po prostu zaczyna mi to komplikować życie i generować koszty... Co można z tym zrobić? Czy można zrobić cokolwiek?

 

Dziękuję za wszelką pomoc...


  • 0

#2

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Według mnie możesz lunatykować.Zwłaszcza że przedmioty znikają w nocy. Jeżeli masz kamere włącz na noc prosto na swoje łóżko, a następnie obejrzyj nagranie. Żeby ci tylko kamera nie zagineła xD.
Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Masz może jakiegoś zwierzaka ? Psy lubią chować różne rzeczy więc może mieć swoją kryjówke gdzie to wszystko zanosi.
Możesz mieć też schizofremie, a w tym przypadku najlepiej do psychiatry ewentualnie na początek do psychologa.
  • 2



#3

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wynajmujesz to mieszkanie? może właściciel składa ci 'ciche' wizyty- albo byli lokatorzy zostawili sobie klucze?

Lunatykowanie też brzmi wiarygodnie. Rozsyp na noc klocki lego wokół łóżka-jesli lunatykujesz to się obudzisz i sprawa jasnaXD


Użytkownik Topielica edytował ten post 16.05.2016 - 10:35

  • 0

#4

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

rozsyp mąkę przedpokoju  na noc   rano zobaczysz czy ktoś buszował po domu  to najtańszy najłatwiejszy sposób na weryfikacje czy  masz w domu kogoś jeszcze .  u mnie  to zadziałało i powodem znikania  przedmiotów był szczur  który  wygryzł dziure w ścianie łazienki pod wanną. 


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 16.05.2016 - 11:06

  • 0

#5

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rozsyp mąkę przedpokoju  na noc   rano zobaczysz czy ktoś buszował po domu  to najtańszy najłatwiejszy sposób na weryfikacje c

Tylko ile sprzątania...jak ma dywan to koniecXD


  • 0

#6

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jeśli  ma parkiet to  całkiem śmiało może zastosować bo nie sypiesz  w całym pokoju tylko  w kilku miejscach i u mnie właśnie dzięki wysypaniu  mąki   przy wejściu do pokoju rozwiązało problem bo  odkryłem że  jest w domu "gość"   potem rozsypałem mąkę  przed pozostałymi pokojami kuchnią toaletą i łazienką oraz balkonem  i właśnie  gość przychodził z łazienki  a co kradł? szczoeczki do zębów  maszynki do golenia znikały nawet żyletki     też uciekła mi tubka z pastą do zębów ale też zginęły mi  guziki od spodni  wszystko się znalazło w dziurze wydrążonej w ścianie przez szczura  . jeśli zastosowanie mąki nie wchodzi w grę to   sól bo  jest łatwiejsza do sprzątnięcia   . przedmioty same od siebie nie mogą  "nagle" znikać    bardziej prawdopodobne wersje   to 1. autor tematu  ma  w domu szczura/mysz 2. ktoś jeszcze ma klucze i składa nocne wizyty .


  • 2

#7

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nadal uważam, że może chodzić o jakąś chorobe/guz mózgu przez co możesz mieć zaniki pamięci.
A co do sprzątania mąki z dywanu , można chyba go zwinąć, prawda?
  • 0



#8

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nadal uważam, że może chodzić o jakąś chorobe/guz mózgu przez co możesz mieć zaniki pamięci.
A co do sprzątania mąki z dywanu , można chyba go zwinąć, prawda?

A jeśli to wykładzina przybita do podłogi?;D

Ja jednak życzę ,żeby okazało się ,że to jakiś szczur. Nie ma to jak diagnozować kogoś przez internet.xD


  • 0

#9

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

przecież nie bedzie sypać mąki na dywan tylko przy wejściu do pokoju w którym giną przedmioty  ewentualnie przy drzwiach wejściowych a pędzelkiem lub szmatką delikatnie rozprowadzić aby rozprowadzic  ją po powierzchni   cokolwiek bedzie chciało wejsć  bedzie  musiało  przez to przejść więc ewentualny ślad zostaie  na 70% obstawiam   że to może być szczur daje 20% że ktoś  prócz własciciela tematu  ma klucze do mieszkania  a 10% że to zjawisko paranormalne   a właśnie popytam się sąsiadów czy  też u nich występowało  zjawisko znikania przedmiotów może czegoś więcej sie dowiem bo widzę że to nie są odosobnione przypadki zwłaszcza  że  jest chyba więcej tematów tego typu . 


  • 0

#10

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie diagnoza, tylko proponowane rozwiązanie, przecież po to koleżanka napisała, żeby jej podsunąć jakieś pomysły. Nie powinna się obrażać, że padł pomysł jakiegoś problemu z mózgiem, bo mi samemu tak się skojarzyło i gdyby mi zaczęły tajemniczo znikać przedmioty to też objaw jakiejś choroby powodujący zaniki pamięci lub niekontrolowanie swoich działań byłby jedną z pierwszych rzeczy jakie by mi przyszły do głowy. Zwłaszcza gdybym mieszkał sam, nie mając żadnego współlokatora który mógłby ewentualnie zauważyć coś niepokojącego i zwrócić uwagę.

 

Najpierw proponowałbym tak jak parę osób wyżej ustawienie kamery na noc, żeby zobaczyć czy czegoś nie uchwyci, np. czy nie okaże się, że źródłem problemu jest lunatykowanie autorki. Rozsypanie mąki też nie kosztuje wiele wysiłku a też może przynieść odpowiedź.


  • 0



#11

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Brzmi tak, jakby się cyganie zalęgli. Porozwieszaj oferty pracy na ścianach i zaproś paru kiboli, to się spłoszą i wyniosą...
  • 2



#12

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

AVE...

Brzmi tak, jakby się cyganie zalęgli. Porozwieszaj oferty pracy na ścianach i zaproś paru kiboli, to się spłoszą i wyniosą...

Ja do romów nic nie mam, znam nawet pracującego :P

Autorko-czy poza domem też zaobserwowałaś podobne zjawisko?
  • 0



#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Był niedawno podobny temat napisany przez jakiegoś kolesia. Jemu też znikały różne rzeczy. Doradziłem mu żeby upewniał się gdzie zostawia swoje rzeczy. Metoda jest taka, na przykład kładziemy klucze na stole i w myślach mówimy sobie ,, kładę klucze na stole, teraz będą tam leżeć,,
Albo zamykamy drzwi od domu ,, zamknąłem drzwi i sprawdziłem czy są zamknięte,,
Autor tamtego tematu napisał później że od kiedy zaczął stosować moją metodę, to nic mu nie ginie.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 16.05.2016 - 19:16

  • 0



#14

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tyle razy mówiłem, że to Pożyczalscy robią. Oddadzą, jak im przestanie być potrzebne.





#15

TechnikWiertnik.
  • Postów: 37
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio na redicie był podobny temat. Ziomek opisał, że ktoś mu zostawia dziwne notki po całym mieszkaniu, pisał o rzeczach, o których wiedział tylko on. Myślał sobie, że może właściciel mieszkania, u którego wynajmuje wchodzi nachodzi go kiedy on jest w pracy i robi sobie z niego jaja.

Ludzie mu tam właśnie doradzali, żeby zostawił lapka z kamerką włączoną na noc. Zostawił, rano się budzi, znowu jakieś tam karteczki z osobistymi notatkami, sprawdza komputer, nagrania usunięte. 

 

Wszyscy twierdzili, że może początki schizofrenii. Ale jeden bystry kazał mu zwrócić uwagę na instalację gazową. Podpowiedział, że to może być przyczyną lunatykowania. Autor tematu założył wykrywacz CO2 i co się okazało? Faktycznie, miał wyciek. Gdyby nie pomoc jednego z forumowiczów prawdopodobnie by już nie żył.

 

Taką anegdotkę opowiedziałem (o ile gościu nie zmyślał to prawdziwą), ale morał jest taki, że może faktycznie lepiej sprawdzić tę instalację! Możliwe, że wyciek gazu jest odpowiedzialny za nocne lunatykowanie. Zrób to dla własnego bezpieczeństwa!


Użytkownik TechnikWiertnik edytował ten post 16.05.2016 - 21:17

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych