Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezpieczeństwo podczas Ś.D.M. w lipcu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy nie boisz się udziału w Ś.D.M.? (18 użytkowników oddało głos)

Jadę na Ś.D.M. - czuję że będzie bezpiecznie i nic się nie stanie

  1. TAK (3 głosów [16.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.67%

  2. Głosowano NIE (15 głosów [83.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 83.33%

Nie będzie mnie tam na pewno bo wiem że ISIS coś odpierniczy...

  1. TAK (6 głosów [33.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 33.33%

  2. Głosowano NIE (12 głosów [66.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 66.67%

Nie wiem, nasze władze zbyt mało mówią o konkretach zw. z bezpieczeństwem więc się zastanawiam

  1. Głosowano TAK (8 głosów [44.44%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 44.44%

  2. NIE (10 głosów [55.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 55.56%

Jadę, ale w kompletnej nieświadomości tego od kogo i czy tam oberwę

  1. TAK (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Głosowano NIE (16 głosów [100.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 100.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Ja mówię o możliwych skutkach. Kompletnie nie wierze w zamachy w ŚDM. Nie wiem co by IS one dały. Oni tutaj żadnego interesu nie mają, a nawet tutejsi muzułmanie są kompletnie inną stroną medalu ich wiary. Co by tu ugrali, kogo przestraszyli? Co najwyżej by sobie sprawili kolejne bombardowania w koalicji ze strony Polski. Bezsens a ideologia nic by nie zyskała bo zwyczajnie tej ideologii tutaj nie ma.


  • 0

#32

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zresztą, czy wy widzicie co piszecie. Jeszcze niedawno ludzie tu się deklarowali że nie mają nic przeciwko Tatarom bo się się zasymilowali, a teraz można odnieść wrażenie że wy sami byście się ucieszyli ze spalenia im świątyń, bo to dobry straszak. Chyba że tak nienawidzicie muzułmanów, że nawet Tatarzy wam przeszkadzają.
(Nie mam nic przeciwko Tatarom ale ktoś powinien im podpalić dom modlitw).

Przeczytałem posty w tym temacie, gdzie była mowa o Tatarach i nie bardzo mam pomysł, jak z nich wydedukowałeś coś takiego (?)
 

Nie wiem co by IS one dały. Oni tutaj żadnego interesu nie mają

"Tutaj"? To wydarzenie nie jest jakimś lokalnym, polskim eventem. Dotyczy w sumie wszystkich Katolików, będzie wielu ludzi z Europy i innych części Ziemi. Jeśli IS chce mieć rozgłos, żeby skutecznie zasiać strach (co jest jak najbardziej w ich interesie), to ciężko o lepszą okazję i symbolikę. Nie patrz na to, że to jest w Polsce. Bez znaczenia.

 

Zostaje mieć nadzieję, że decydujące okaże się to, że oni nie mają tutaj na miejscu swojej siatki. Oczywiście, nie problem żeby tu przyjechać, ale po drodze będą mieć pełno okazji, żeby zaliczyć jakąś wpadkę. Przed zamachami w Paryżu zatrzymano samochód, gdzieś tam na Bałkanach chyba(?), z całym arsenałem broni, ładunków wybuchowych, z destynacją w GPSie... Paryż. Myślę, że ciężko coś takiego zaplanować na odległość.


  • 3



#33

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja niestety mieszkam w Krakowie, więc problem mnie dotyczy w jakiś sposób, czy tego chcę czy nie. Mimo wszystko skłaniam się ku temu, że nie będzie zamachów. Tak jak to już wypunktowali poprzednicy - zamachy na zachodzie organizowane są przez siatki islamistów działające tam od x lat, a sami zamachowcy 1 lub 2 pokolenie mieszkali w Europie. Ilość potencjalnych terrorystów jest tam olbrzymia, prężnie działają agitatorzy, a rząd niestety przespał wszystko w skandaliczny sposób, o czym dowiadujemy się teraz, gdy co rusz słyszy się, że to, tamto i siamto państwo informowało belgów o potencjalnym zagrożeniu. Znamienne jest też to, że po zamachu belgowie nagle zaczęli w błyskawicznym tempie wyłapywać odpowiedzialnych i współodpowiedzialnych za zamach. Więc jednak się dało... Zresztą to samo było po zamachach we Francji - nagle po zamachu okazało się, że francuzi mieli info o tym. że ten i tamten byli w syrii na szkoleniu, znowu inny był na liście potencjalnych terrorystów powiązanych z ISIS itp. Niestety nikt nie kwapił się do podjęcia jakichkolwiek działań.

 

W Polsce tego na szczęście nie ma. Muzułmanów jest jak na lekarstwo, arabów jeszcze mniej. Oczywiście na pewno są jakieś jednostki powiązanie z terrorystami, ale na pewno nie są to ilości pozwalające na stworzenie prężnie działających siatek w stylu tych zachodnich. Potencjalni terroryści mają więc znacznie utrudnione zadanie jeżeli chodzi o organizowanie zamachu. Nasze służby są także mocno wyczulone (a przynajmniej mam nadzieję, że są) jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i docierające do nich sygnały o ewentualnym zagrożeniu. Bo trudno oprzeć się wrażeniu, że gdyby belgowie nie zbagatelizowali informacji od innych służb, to do zamachów mogłoby nie dojść...

 

Tak czy siak ryzyko zamachów na pewno jest realne i w dniach śdm nie ma zamiaru pchać się w żaden tłum, a najchętniej to bym pojechał na ryby o ile czas pozwoli.


Użytkownik skittles edytował ten post 27.03.2016 - 11:20

  • 0



#34

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem co Wy macie z tymi siatkami terrorystów, organizacjami, itp. Wystarczy jeden zamachowiec, który sobie przyjedzie owinięty ładunkami wybuchowymi i jest po zawodach. Nie musi się wcale kontaktować z jakąś organizacją ISIS, wystarczy nawet mały ładunek wybuchowy, żeby zranić kilka osób, a po prostu wywołać gigantyczną panikę, gdzie ludzie się będą sami wzajemnie tratować i zabijać. Zresztą jaki problem, żeby 2-3 gości się ugadało, jak tam ma być 2-3mln ludzi to ja was proszę...tylko i wyłącznie cud, albo lenistwo zamachowców może spowodować, że nie będzie tragedii.


  • 4



#35

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A Polska leży w Europie i jest cywilizowana? Wydaje mi się, że tak. Więc dla nich to cel. I to nie byle jaki, bo można dopiec nie dość, że cywilizacji zachodu to jeszcze chrześcijanom i to konkretnie

 

Jakby na tym im zależało, w waleniu w chrześcijańswo to mielibyśmy zamachy w Watykanie i to co chwila a tak nie jest.

Jak juz napisałem w cześniej chodzi tylko o uderzanie w "modernistyczną" europę. Europę "zepsutą" moralnie


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 27.03.2016 - 20:24

  • 0

#36

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tutaj chodzi o zemstę. Atakowane są państwa koalicji walczącej z IS na różne sposoby.
  • 1

#37

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oglądając Betlejewski-Prowokacje często zastanawiałem się nad tym, czy oby przypadkiem nie przyszła by już pora na to by jednak Islam zrobił z nami porządek.

Polacy? Rodacy?  Kim my jesteśmy jeśli nie potrafimy bronić swego...   kim?

Większość z Was w programach tego typu mówi: tak musi być, z tym trzeba się pogodzić a więc, nie malujcie więcej twarzy na biało czerw. podczas meczów, spalcie flagi i przestańcie nazywać samych siebie Polakami. Ze wschodu nadciągają emigranci z Ukrainy, Białorusi... Oddajemy im pracę a wojny u nich tyle co kot napłakał. Z zachodu przyjechali Niemcy i inni. Oddaliśmy im firmy, ziemie ...  (nie mamy Stara, Jelcza, FSO, mamy Opla i VW).

Teraz oddajmy jeszcze kościół i chrześcijaństwo i zdejmijmy napis POLAND z map bo to już dawno nieaktualne.


  • 0

#38

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli jakby nikt z nimi nie walczył, to nie byłoby zamachów? :D Najważniejszym celem IS jest konsolidowanie wokół siebie muzułmanów i konwertytów, którzy albo są po prostu fanatykami religijnymi chcącymi dominacji islamu albo świeżo upieczonymi islamistami, którzy mieli dosyć poprzedniego życia, istniejącego świata, dla których radykalny islam jest wyrazem buntu i sensem w życiu, którego wcześniej nie mogli znaleźć. Jednych i drugich nic nie zachęci bardziej niż brutalna siła. IS jest gotowe walczyć z całym światem, ale koncentruje się w pierwszej kolejności na tych kierunkach, które przyniosą największy rozgłos, gdzie mogą zebrać największe żniwa - w postaci strachu i chaosu zasianego w lokalnej społeczności oraz nowych ochotników na ktorych wrażenie wywarła demonstracja siły radykalnego islamu. Chcą nie tylko atakować, ale atakować zuchwale i tak żeby pokazać, że są mocni i nikt się przed nimi nie uchroni. Więc przerzucanie się przypuszczeniami, że atakują tylko tych albo tylko tamtych mija się trochę z prawdą, bo oni zaatakują każdego kto się nawinie. Zwłaszcza, że nie mówimy tylko o skoordynowanych zamachach do których potrzebne są zorganizowane siatki, zamach może przeprowadzić samodzielnie pojedyncza osoba, które IS właśnie nawołuje do tego żeby zabijać niewiernych wszędzie gdzie się znajdą. Tacy samotnicy przeprowadzili zamachy w San Bernandino, Ottawie, było kilka tego typu we Francji, Belgii i przynajmniej jeden w Danii. Oczywiście łatwiej o zamachy tam, gdzie jest po prostu więcej muzułmanów, ale pamiętajmy że na tym ŚDM znajdzie się zapewne sporo cudzoziemców, więc będzie łatwiej wtopić się w tłum niż zwykle w Polsce, no i nawet jak nie znajdzie się żaden tutejszy ochotnik to żaden problem żeby się jakiś z zagranicy przejechał na tak specjalną okazję.

EDIT:
@wariat Poprawka: Jelcza mamy i ma się calkiem dobrze.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 27.03.2016 - 21:58

  • 1



#39

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdyby nikt z nimi nie walczył, to zajęliby sobie cały Irak i Syrię, później resztę. Ideologia ideologią, ale te zamachy mają najczęściej wymiar odwetowy. Jednak pozostawienie ich samym sobie nie jest żadną opcją, więc musimy pogodzić się z ich atakami i kontynuować wojnę.
  • 0

#40

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby nikt z nimi nie walczył, to zajęliby sobie cały Irak i Syrię, później resztę. Ideologia ideologią, ale te zamachy mają najczęściej wymiar odwetowy. Jednak pozostawienie ich samym sobie nie jest żadną opcją, więc musimy pogodzić się z ich atakami i kontynuować wojnę.

Zajęliby całą resztę, a potem ze 100 razy większą siłą niż teraz przyszliby po nas, więc kompletnie nielogiczne jest to co piszesz.


  • 0



#41

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Guangxi LiuGong Machinery

 

EDIT:
@wariat Poprawka: Jelcza mamy i ma się calkiem dobrze.

Z tym że cały Jelcz jest wykupiony przez Hutę Stalową Wolę. A ta jest w całej "części cywilnej" własnością Guangxi LiuGong Machinery .


  • 0



#42 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Zajęliby całą resztę, a potem ze 100 razy większą siłą niż teraz przyszliby po nas, więc kompletnie nielogiczne jest to co piszesz.

 

 

Przeczytaj jeszcze raz co napisał @owerful. Napisał wyraźnie, że trzeba prowadzić z nimi wojnę by nie dać im szans na bezproblemową ekspansje do by doprowadziło do ich wzmocnienia. A zamachy są odwetem za działania koalicji taka jest prawda. Patrzy na zamach Rosyjskiego samolot pasażerskiego w Egipcie, patrz Paryż, patrz Brukselę. Dlatego trzeba albo ich atakować skuteczniej z każdej strony w tym naziemne działania. To już jest konflikt bez możliwości odwrotu. Trzeba unicestwić wszystkich związanych z ideologią ISIS a potem latami jeszcze ścigać ludzi, których zaboli fakt przegrania sprawy.


  • 1

#43

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie owerfull i .Uzurpator. w sumie mają rację - w tym sensie, że zamachy przeprowadzane są w krajach, które rozpoczęły zbrojną walkę z Kalifatem i to rozwścieczyło ich lokalnych popleczników. Wcześniej zapewne mieli mniejszą motywację do przeprowadzania u siebie zamachów, ale jak stracili wątpliwości że państwa w których mieszkają są "wrogami islamu" to przestali się wahać. Ale tak czy siak:

1. Przywódca IS i samozwańczy kalif Abu Bakr al-Baghdadi sam wzywa muzułmanów: "Zabijajcie niewiernych, mężczyzn, kobiety i dzieci, którzy są wrogami islamu wszędzie gdzie się znajdziecie, w każdym miejscu świata". Nie jest to dokładny cytat, ale takie mniej więcej słowa wygłasza i takie jest przesłanie. Kalif jest w islamie odpowiednikiem papieża, oczywiście ten kalif przez większość muzułmanów nie jest uznawany, ale mniemam że ci co go uznają traktują jego słowa jak świętość.

2. Oczywiście gniew islamistów najmocniej skierowany będzie przeciwko tym państwom które na IS zrzucają bomby i które mają dużo muzułmanów u siebie, ale IS samo stara się poprzez propagandę robić sobie jak najwięcej wrogów i skierować ten gniew na ich jak największą ilość. Poniżej oficjalna infografika opublikowana przez IS przedstawiająca państwa uważane przez nich za wrogie i wchodzące w skład koalicji przeciw nim:

 

Taiwan flag.jpg

(to kółeczko to nie ja zrobiłem, ale Tajwańczycy muszą skakać z radości, bo IS uznało ich państwowość, czego nawet ONZ nie chce zrobić)

 

Widzimy więc, że oficjalnie IS uznaje za wrogów po prostu całą Europę (nawet Słowenię czy Luksemburg) i zapewne ich poplecznicy uznają taką infografikę za instrukcję mówiącą gdzie mogą i powinni atakować. Znajdujemy się więc na czarnej liście i choć dotąd udało nam się szczęśliwie uniknąć zamachu, to zbliża się właśnie duża międzynarodowa impreza "wrogiej" dla Kalifatu religii w której będzie brała udział głowa Kościoła niewiernych i zjadą się tłumy młodych niewiernych z całej Polski i dużej części świata. Przepuszczą taką okazję do pokazania raz jeszcze, że są mocni i mogą zaatakować wszystko, wszystkich i wszędzie?

 

Guangxi LiuGong Machinery

 

EDIT:
@wariat Poprawka: Jelcza mamy i ma się calkiem dobrze.

Z tym że cały Jelcz jest wykupiony przez Hutę Stalową Wolę. A ta jest w całej "części cywilnej" własnością Guangxi LiuGong Machinery .

 

Tak, ale 88,77% udziałów w Hucie Stalowa Wola posiada Polska Grupa Zbrojeniowa, więc dział produktów cywilnych zakupiony przez Chińczyków daje im nie więcej niż 11,23% udziałów w spółce. A Jelcz od 2008 produkuje tylko ciężarówki wojskowe, więc tak czy siak, ani jako właściciel części cywilnej ani jako mniejszościowy udziałowiec Chińczycy nie kwalifikują się do zarządzania Jelczem, mniemam więc że pośrednio (poprzez HSW) jest on własnością polskiego PGZ.

 

 


  • 0



#44

Jurigag.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie wojsko + policja powinno zadbać tam o bezpieczeństwo co najmniej, o ile nie ściągnąć wsparcia z innych krajów.


  • 0

#45

opłoczeniec.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oni są już wśród nas, są nie do odróżnienia i mają misję :szczerb:  Poniżej wywiad z urodzonym w Polsce bojówkarzem ISIS, zwróćcie uwagę na sposób jego wypowiedzi oraz treść. Zero refleksji, zero zahamowań i ciągłe powoływanie się na starców i dzieci. Odnośnie samego ilsamu polecam zapoznać się z historią podbojów arabsko-muzułmańskich ze szczególnym uwzględnieniem Indii oraz Grecji.

 

 

 

Mam brzydkie podejrzenia że teren ŚDM został specjalnie wybrany aby liczba ofiar była większa


Użytkownik opłoczeniec edytował ten post 28.03.2016 - 20:41

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych