Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezpieczeństwo podczas Ś.D.M. w lipcu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy nie boisz się udziału w Ś.D.M.? (18 użytkowników oddało głos)

Jadę na Ś.D.M. - czuję że będzie bezpiecznie i nic się nie stanie

  1. TAK (3 głosów [16.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.67%

  2. Głosowano NIE (15 głosów [83.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 83.33%

Nie będzie mnie tam na pewno bo wiem że ISIS coś odpierniczy...

  1. TAK (6 głosów [33.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 33.33%

  2. Głosowano NIE (12 głosów [66.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 66.67%

Nie wiem, nasze władze zbyt mało mówią o konkretach zw. z bezpieczeństwem więc się zastanawiam

  1. Głosowano TAK (8 głosów [44.44%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 44.44%

  2. NIE (10 głosów [55.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 55.56%

Jadę, ale w kompletnej nieświadomości tego od kogo i czy tam oberwę

  1. TAK (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Głosowano NIE (16 głosów [100.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 100.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie co czują forumowicze przed taką imprezką w chwili w której ISIS wariuje i demoluje Europę...

Wybieracie się na tą imprezkę czy twardo wstrzymujecie?

Zastanawia mnie też ile osób w Polsce tam będzie... i czy ISIS już się uszykował czy dopiero rozmyśla...

 

Ankietę trochę uwaliłem ale sie połapiecie :szczerb:

System wymaga dwóch pytań ...  

Może jakiś mod łaskawy uklepie ją po swojemu...  wdzięczność by była...


Użytkownik wariat_prawdziwy edytował ten post 24.03.2016 - 14:58

  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jadę ale z przyczyn z ISIS nie związanych.


  • 0



#3

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie jadę, bo mnie nie interesuje ta impreza. Ale myślę, że próba przeprowadzenia z tej okazji zamachu jest bardzo prawdopodobna ze względu na międzynarodowy i otwarty charakter imprezy. Taki szczyt NATO który ma się odbyć nieco wcześniej w Warszawie to też ważne międzynarodowe wydarzenie, ale o charakterze zamkniętym, organizowane dla polityków i wojskowych którzy będą obradować na zamkniętych i szczelnie chronionych obiektach, nie będzie wielkiej publiki poza mediami i okazjonalnymi gapowiczami chcącymi np. obejrzeć przejazd kolumny Baracka Obamy, więc potencjalny zamach tutaj byłby trudny do przeprowadzenia i nie wyrządziłby większych szkód poza rozgłosem. A ŚDM ma być otwartym wydarzeniem na który zjadą się ogromne tłumy zwykłych ludzi z całej Polski i ze świata, a tam gdzie są tłumy tam kontrola władz będzie zawsze słaba i łatwo o wywołanie chaosu. No i jest potencjał na bardzo krwawy atak. W dodatku obecny będzie papież i sam religijny charakter wydarzenia również ma znaczenie. Służby będą musiały być cholernie czujne i przygotowane na każdą ewentualność.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 24.03.2016 - 13:55

  • 0



#4

Herudin.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam niedaleko od Krakowa i w zasadzie w czasie tej imprezy nie mam zamiaru się tam wybierać. Nie ze względu na zagrożenie, ale ze względu na to jak będzie utrudniony ruch w mieście. No i ze względu na to, że impreza ta mnie w ogóle ie interesuje :P Brakuje w ankiecie wyboru typu "Nie jadę, bo mnie to nie interesuje" :P


Użytkownik Herudin edytował ten post 24.03.2016 - 13:55

  • 0

#5

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brakuje też opcji typu "Jadę, ale jestem świadom ryzyka, że coś się może stać". Wszyscy biorący udział w tej imprezie powinni być tego świadomi, ale to nie powód żeby to odwoływać, zwłaszcza że to ważne wydarzenie dla chrześcijan. Życie to ryzyko i ryzyka się nie uniknie, a jak się ludzie będą chować przed terrorystami w domach to to będzie zwycięstwo terrorystów. Z drugiej strony przydałoby się zacząć z nimi na poważnie walczyć, a nie czekać na ulicach na kolejne zamachy, zmieniać profilowe po każdym żeby się "zsolidaryzować" i wykorzystywać je jako pretekst do zacieśniania kontroli nad praworządnymi obywatelami, bo tak to to się nigdy nie skończy, za to możemy się w końcu obudzić pewnego dnia w systemie totalitarnym. Francja i Belgia obecnie to już państwa policyjne.


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 24.03.2016 - 22:56

  • 2



#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomimo że uważam iż Polska nie jest zagrożona atakami terrorystycznymi ŚDM powinno się odwołać. 
 


  • 0



#7

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomimo że uważam iż Polska nie jest zagrożona atakami terrorystycznymi ŚDM powinno się odwołać.


.. możesz napisać z jakiego powodu powinny zostać odwołane?
  • 0



#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie jadę, bo mnie nie interesuje ta impreza.Nie moja bajka. Zresztą do "młodzierzy" to ostatni raz zaliczałem się  kilkadziesiąt lat temu.  :szczerb:

 Zagrożenie jest atakiem terrorystycznym całkiem realne, możliwość zabezpieczenia takiej imprezy , w takich warunkach mocno iluzoryczne.


  • 1



#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie będę rozwodzić się jakie impreza spowodowała przesunięcia finansowe i w których dziedzinach ponieważ aż nadto te dane są znane i bulwersujące, pomijam wiec to milczeniem.

Pomimo iż uważam, że nie znajdujemy się w sferze zainteresowań grup terrorystycznych powinniśmy jednak zrezygnować by nie stać się atrakcyjnym celem.
 

Co prawda nie mamy na swoim terenie osób które mogłyby tworzyć siatki a poza tym tego typu grupy powstają oddolnie i działają opierając się o środowisko którego u nas brak, ale zawsze istnieje możliwość zainicjowania  jednorazowej akcji, która jest nie do uniknięcia przy tego typu masowej imprezie.


Użytkownik Aidil edytował ten post 24.03.2016 - 18:13

  • 0



#10

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przygotowania służb do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO realizowane są zgodnie z harmonogramem, a służby są do tego przygotowane – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński po środowym spotkaniu zespołu koordynującego przygotowania służb podległych MSWiA.

Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji jest, jako przewodniczący zespołu, odpowiedzialny za koordynację działań służb mundurowych do zabezpieczenia szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży. Wcześniej przewodniczącym zespołu był komendant główny policji. Spotkania zespołu będą odbywały się co najmniej raz w tygodniu a być może częściej, w miarę potrzeb –  powiedział wiceminister Zieliński.

Minister Jarosław Zieliński podkreślił, że parlament przyjął już dwie specustawy i ustawę budżetową, które gwarantują możliwości organizacyjne związane z przygotowaniem do zapewnienia bezpieczeństwa podczas ŚDM oraz szczytu NATO oraz zapewniają środki budżetowe. Łącznie dla służb na zabezpieczenie ŚDM przeznaczono 76,5 mln zł, a na zabezpieczenie szczytu NATO 47,7 mln zł – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński.

Z ramienia policji za całość operacji zabezpieczającej ŚDM oraz szczyt NATO odpowiedzialny jest insp. Jan Lach, zastępca komendanta głównego policji. Za całość przygotowań w Biurze Ochrony Rządu odpowiedzialny jest ppłk Tomasz Kędzierski, zastępca szefa BOR-u, w Straży Granicznej całość działań koordynuje gen. Jacek Bajger, a w Państwowej Straży Pożarnej za zabezpieczenie ŚDM odpowiedzialny jest st. bryg. Leszek Suski, a za szczyt NATO nadgryg. Gustaw Mikołajczyk.

Szefowie służb przedstawili stan przygotowań swoich formacji do zabezpieczenia ŚDM oraz szczytu NATO.

Policja z przeznaczonych środków na zabezpieczenie szczytu NATO wykorzysta 23,7 mln zł, a na zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży 44,7 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup 21 samochodów dla oddziałów antyterrorystycznych, 14 samochodów dla oddziałów prewencji oraz sprzęt pirotechniczny. Do zabezpieczenia ŚDM zostanie skierowanych ponad 10 tysięcy funkcjonariuszy, a szczyt NATO będzie zabezpieczać ponad 5 tysięcy policjantów. Wykorzystanych zostanie ponad tysiąc policyjnych pojazdów.

Straż Graniczna środki w kwocie 18 mln zł, które zostały jej przekazane przeznaczy na zakup mobilnych urządzeń do kontroli granicznej. Przygotowany został także projekt rozporządzenia, który zakłada wprowadzenie tymczasowej kontroli na granicach wewnętrznych Schenegen. Planuje się, że kontrola będzie przywrócona od 4 lipca. Zostanie także wyznaczonych 285 miejsc, w których będzie prowadzona moblina kontrola graniczna z wykorzystaniem schengenbusów. Aby usprawnić kontrole graniczną na drogowych przejściach granicznych zostaną wyznaczone specjalne, dodatkowe pasy, przeznaczone tylko dla pielgrzymów.

Biuro Ochrony Rządu na zabezpieczenie szczytu NATO otrzymało 16,7 mln zł, a na zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży 2,6 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup m.in. sprzętu pierotechnicznego, sprzętu łączności, 20 samochodów reprezentacyjnych. Do zabezpieczenia szczytu NATO zostanie skierowanych około 900 funkcjonariuszy BOR. Natomiast 600 funkcjonariuszy będzie zaangażowanych w zabezpieczenie ŚDM. Biuro Ochrony Rządu na bieżąco prowadzi rekonesanse oraz współpracuje ze służbami NATO oraz służbami watykańskimi.

Państwowa Straż Pożarna otrzymała 14,5 mln zł na przygotowania związane z zabezpieczeniem szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży. Z tych środków strażacy planują zakupić m.in. sprzęt łączności i sprzęt medyczny. Strażacy sprawdzają, pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego, obiekty, które będą wykorzystywane podczas szczytu NATO oraz hotele. Do sprawdzenia jest 1500 obiektów, z czego ponad 800 zostało już sprawdzonych. W szczyt NATO będzie zaangażowanych ok. 600 strażaków, a w Światowe Dni Młodzieży w Krakowie od 600 do 1100 funkcjonariuszy PSP. Strażaków z PSP będą wspomagać jednostki OSP. Przewiduje się, że będzie wykorzystanych około 100 takich jednostek.

 

 

 

https://remiza.com.p...z-szczytu-nato/

 

 

1 policjant na 150 gości , uwzględniając  że niebędzie pilnował non stop 24h tylko z 8 to wypada na 1 krawęznika 450. Jak odliczymy tych za biurkami to pewnie z 700 luda na gliniarza.Powodzenia !!

1 strażak z PSP na 2500 gości. 

Obawiam sie że przy ostrym ataku i wybuchy paniki  cała Polska usłyszy słowo triage i dowie sie co to znaczy.

Czyli jakiemu rannemu nie pomagamy w razie czego

 

P3030227.JPG


  • 3



#11

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Samo miejsce spotkania może i będzie bezpieczne. Wydaje mi się, że oprócz gliniarzy władze obstawią wszystko również wojskiem, niekoniecznie w umundurowaniu.

Ale! Ataki mogą mieć miejsce nie w samym centrum wydarzeń lecz po drodze: dworce, komunikacja miejsca, lotnisko, restauracje.

 

Tajemnica fatimska czy wizja Klimuszko (nie pamiętam która z nich) mówi o rannym papieżu uciekającym z góry z wielkim krzyżem :/ Jeśli ktoś wierzy to może mieć przez te dni pełno w portkach...

 

Co do dni młodzieży to ich nie pochwalam bo obawiam się że spora część młodych ludzi jedzie się tam spić i dymać na lewo i prawo, jak to bywało na 'przedmaturalnych pielgrzymkach' autokarowych do Częstochowy, ledwo z miasta wyjechali już na końcu autokaru spali i rzygali po wódzie. I co mnie najbardziej oburzyło niedawno to kurna taka sytuacja, zresztą pewnie sami widzieliście: pod kościołem jak co roku w styczniu stoją wolontariusze WOŚP z puszkami i identyfikatorami. Parę metrów dalej grupka młodzieży, z podobnymi kolorystycznie puszkami - ludzie wrzucają gdzie popadnie, nie interesując się zbytnio kto gdzie i po co. Młodzież z jednej i drugiej grupy to kumple więc nie będą się podpierniczać nawzajem. Bezczelność niektórych nie zna granic. Jacyś ludzie zaczęli głośno mówić potem, że 'na Orkiestrę to tutaj!', wskazując na właściwą puszkę. Młodzież od Dni Młodzieży stała i spokojnie patrzyła czekając na naiwniaków. No bo czy to przypadek, że stoją z puchami dokładnie tego samego dnia?? Jakby tydzień później nie mogli?


  • 1



#12

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie jadę, bo nie wiem nawet co to jest, hehe. Mniejsza o to.

Ogólnie Polska nie jest może najbardziej zagrożona atakami, ale zważając na to ile będzie ludzi...i jakie mamy służby...trzeba być cholernie odważnym, żeby się tam wybrać.

Nie ma możliwości prześwietlić każdego jednego człowieka z osobna. Nie musi to być nawet żadna organizacja, wystarczy jeden psychopata z bombą, którą sobie zrobił. Wysadzi się w tłumie, a reszta w panice pozabija się nawzajem. Obym się mylił.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 24.03.2016 - 23:25

  • 0



#13

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ISIS atakuje przedweszystkim europejskie kraje gdzie zepsucie moralne osiagnelo zenit. To ich glowne cele, Belgia Francja ..

 

Nie mają zadnego powodu atakować imprezy w Polsce, może poza rozgłosem ale byłaby to czysta głupota z ich strony robić sobie kolejnego wroga. Skoncentrują swoje siły na mistrzostwach europy we Francji w tym roku. Poza tym nbasze służby są 100kroć lepsze od Belgijskich więc duża prawdopodobnośc, że byśmy temu zapobiegli. Ostatnio w Daili Beast w USA pojawił się artykuł gdzie jakiś wysoko postawiony gościu z wywiadu mówił, że pomagali Belgom i ostrzegali ich a "oni byli jak dzieci. Ich kraj został przejęty przez dzihadystów a oni udają, że nic się nie dzieje, dzieci" .. tyle w temacie. Jestem pewien, że będzie spokojnie. Jak już napisałem, oni się skoncentrują na impreze we Francji. W ogóle zachodnia europa jest taka słaba aż żal patrzeć. Abstrachując od tego wszystkiego jestem pewien, że jhakbyśmy wypowiedzieli niemcom wojnę to w 2 miesiące bylibyśmy w zagłębiu Ruhry.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 24.03.2016 - 23:35

  • 1

#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Co do dni młodzieży to ich nie pochwalam bo obawiam się że spora część młodych ludzi jedzie się tam spić i dymać na lewo i prawo, jak to bywało na 'przedmaturalnych pielgrzymkach' autokarowych do Częstochowy, ledwo z miasta wyjechali już na końcu autokaru spali i rzygali po wódzie. 

 

 

Przykład idzie z góry.  Ksiądz odpowiedzialny za ŚDM  "zrezygnował" z przydzielonej mu funkcji, po tym jak się okazało że po ostatniej pielgrzymce został ojcem.
Teraz zapewne jest już tatusiem.


  • 0



#15

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nie mają zadnego powodu atakować imprezy w Polsce, może poza rozgłosem ale byłaby to czysta głupota z ich strony robić sobie kolejnego wroga.

 

Widzę to trochę inaczej - mogą to właśnie potraktować jako symbol walki z cywilizacją zachodu. Odkładając już na bok naszą sympatię bądź antypatię do chrześcijaństwa, kojarzy się i zawsze kojarzyć się będzie właśnie z Europą. 

 

Martwi mnie ten news, który wstawił noxili, 700 osób na jednego policjanta to jest o wiele za dużo. Jestem pewien, że będzie wsparcie od firm ochroniarskich - ktoś wie jaka firma wygrała przetrag na ochronę ŚDM? Jeżeli oczywiście takowy został ogłoszony.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych